MasterChef Fatma Nur kimdir, kaç yaşında? Nereli? İşte MasterChef Fatma Nur Uçar'ın biyografisi

MasterChef Fatma Nur kimdir, kaç yaşında? Nereli? İşte MasterChef Fatma Nur Uçar'ın biyografisi

Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya ve Danilo Zanna'nın jüri koltuğunda oturduğu Masterchef 2022'de haftalar ilerledikçe heyecan artıyor. Masterchef yarışmacıları  şampiyonluk yolunda kıyasıya mücadele devam ederken yarışmacıların biyografileri de merak konusu oluyor. Bu makalede yarışmaya 27 Kasım 2022'de veda eden MasterChef yarışmacısı Fatma Nur Uçar'ın biyografisine bakıyoruz. (Bu makalenin ardından Büşra Zambak kimdir başlıklı yazıya da bakabilirsiniz)

MASTERCHEF FATMA NUR UÇAR KİMDİR?

Yarışmaya Muğla Fethiye'den katılan Fatma Nur Uçar 23 yaşında ve aslen Yozgatlı. Liseyi Hüsniye Özdilek Ticaret Meslek Lisesi'nde okudu. Fethiye'de bir otelde suşi şefliği yapıyor. Programda biyografisini şöyle anlatmıştı:

"Fethiye'de suşi şefi olarak çalışıyorum. 10 yaşından beri bu meslekteyim. Okula gittiğim zamanlardan arta kalan zamanlarda çalışıyordum. Babamı çok seviyorum belki kızacak ama babam bu mesleği yapmamı hiçbir zaman istemedi. Her zaman karşı durdu. Lise kazandım, aşçılık lisesi kazandım, göndermedi. Üniversitede aşçılık kazanmak istedim bankacılık yazdı, bankacılık kazandım. Benimle 1.5 yıl kadar küstü. Baba özür diliyorum, seni çok seviyorum. Babam benim en büyük idolüm. Sonra biz barıştık. Ve bana tamam dedi, madem benden 1.5 yıl ayrı kalmaya dayandın, demek ki gerçekten bu mesleği seviyorsun dedi. Ben Fethiye'ye gittiğimde hiçbir şeyim yoktu. Evim yoktu, sadece bir valizim vardı. Tolga şef bana çok destek verdi. Hep dostum, ağabeyim, kardeşim her şeyim oldu. Zaten suşi mesleğini o öğretti. Sonra babam dedi ki, madem öyle kanıtla kendini. Ben de bir an buraya başvurdum. Fethiye'de tek başıma yaşıyorum"

'Doğuştan Kalça Çıkığım Var'

Fatma Nur Uçar yarışmanın 24. bölümünde turu geçtiğini öğrenince gözyaşı dökmüş ve "Sanırım benim de hayatımda güzel bir şeyler olmaya başladı" demiş ve şunları anlatmıştı:

"Çok uzun zamandır mutluluktan ağlamıyordum. 23 yaşındayım, hayatımda belki bir ya da iki defa mutluluktan ağlamışımdır. Doğuştan kalça çıkıklığım olduğu için 3 santim kısalık. Bu hiçbir yerde engel olarak geçmiyor. Ama herkes beni gördüğünde şunu söyledi: Bu bacakla mı çalışacaksın, bu bacakla mı şef olacaksın... Her girdiğim yerde ne yapabilirsin ki, deyip sonra bütün şeflerimin gelip tebrik ederim lafını defalarca duydum. Herkes gördü ki 3 santim kısalık hiçbir şeye engel değilmiş. Arkamdan topal diye konuşan herkese büyük bir cevap olsun. Hep karşı çıktılar. Hep mani oldular. Ama ben kazandım"

MASTERCHEF'E BU SÖZLERLE VEDA ETTİ

MasterChef'in 10'ncusu olarak yarışmaya veda eden Fatma Nur Uçar sonuçların açıklanmasının ardından şunları söyledi: 

Bana çok şey öğrettiniz. Sizi çok çok sevdim. İlk elemeden itibaren 'Burada bir ailem oldu" demiştim. Çok aile içerisinde büyüyemedim, siz bana burada ne kadar değerli olduğumu hissettirdiniz. Çok uzun zamandır kimse bu kadar değerli hissettirmemişti, nazımı çekmemişti. Birinize saygısızlık yaptıysam, kalbini kırdıysam çok çok özür dilerim. Babam da üzülmesin. Buket'le birlikte bu saatten sonra yine aile hayatımıza devam edeceğiz, beraber. Mesleği bırakmayı düşünmüyorum. Buraya kendime bir şeyler katmaya geldim, bırakmaya değil"