Selin Türkmen

Genç oyuncu Selin Türkmen Show Tv’nin fenomen dizisi Kızılcık Şerbeti’nde Çimen karakterini canlandırıyor. Peki, Kızılcık Şerbeti'nin Çimen'i Selin Türkmen kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Bu makalede internette çok merak edilen bu sorular eşliğinde Selin Türkmen'in  biyografisine bakıyoruz.

Selin Türkmen kimdir?

Selin Türkmen, 2000 yılı İzmir doğumlu oyuncudur. Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tiyatro okuduktan sonra İstanbul Şehir Tiyatroları'nda oyunculuk yapmaya başladı.

Selin Türkmen, Vip Sanat merkezi Kamera Önü Oyunculuk ve Diksiyon eğitimi,  No10 Studios Temel Oyunculuk eğitimi ve Hakan Arslan ile Kamera Önü Oyunculuk Eğitimi aldı. 

Selin Türkmen hangi dizilerde oynadı?

"Sen Çal Kapımı" ve "Kızılcık Şerbeti" dizilerinde oynamıştır.

Kızılcık Şerbeti Çimen kimdir?

Kızılcık Şerbeti dizisinde Kıvılcım'ın (Evrim Alasya) en küçük kızı Çimen'dir. Çimen lise öğrencisi ve ablasına çok düşkündür. Annesi ve anneannesi ile beraber oturan Çimen, zaman zaman annesine tartışmalar yaşıyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Selin Türkmen (@sselinturkmenn)'in paylaştığı bir gönderi

Röportajlarla Selin Türkmen

 Selin Türkmen, oyunculuk yolculuğunu MAG dergisi ile paylaştı. 

Hukuk okurken oyunculuğa yönelme fikri nasıl oluştu? Eğitim almış mıydınız? sorusuna şu şekilde cevap verdi:

Bu biraz belki klasik olacak ama küçükken de sahnede olma arzum çok fazlaydı. Tiyatro yapılacaksa mutlaka yer alırdım, okulun yıl sonu gösterilerinde şarkı söyleyen bendim, kendinden çıkıp başkası olabilmek bana hep çok cazip gelmiştir. İzlediğim dizi ve filmlerden aklıma kazıdığım replikleri gider aynanın karşısında oynardım, evcilik gibi gelirdi. Gerek ailem gerek yaşadığım yer bunu çok destekleyici olmadığı için ben bunu hiç dile getiremedim. Sınava girdim, hukuk kazandım ve aslında tam o yaşlarda istediğim, beni mutlu edecek şeyin daha farklı olduğuydu. Üniversitedeki arkadaşlarımın da gazıyla oyunculuğu denemek istedim. Hemen bir oyuncu koçuyla derslere başladım, başlarda bu bir hobiydi benim için, zevk alarak hayattan uzaklaşıyordum. Daha sonraları eğitimlerim devam etti; ben “audition”lar vermeye başladım. BKM’ye girdikten sonra ve “Ben galiba yapabiliyorum, oluyor!” dedikten sonra da artık işler ciddiye binmeye başladı ve hayattaki asıl amacımın oyunculuk olduğuna karar verdim. Bütün hayatımı bu alan üzerine inşa ettim.

Kızılcık Şerbeti’nde yer almaya nasıl karar verdiniz? Projenin size geldiği günü hatırlıyor musunuz? sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

Sektördeki ilk projem olmasından dolayı, Kızılcık Şerbeti beni seçti diyebiliriz. Bu projenin senaryosunu ilk okuduğumda hikâyeye, karakterlere, kendi karakterime bayılmıştım. Çimen’in benim olmasını çok istemiştim. Çok ses getireceği ve çok güçlü bir proje olacağı en başından belliydi ve ben bu hikâyenin bir parçası olmak istedim. Bu dizi bana geldiğinde “Evrim Alasya da Kıvılcım rolünde.” demişlerdi ve ben büyük bir Evrim Alasya fanıyımdır. Aynı gün Evrim’le yolda karşılaşmıştım ve içimden bir ses “Bu iş tamam, sen bu artık Çimen’sin!” demişti.

Instagram'da Selin Türkmen 

Selin Türkmen Instagram hesabında 107 bin takipçisi bulunmaktadır.