Vlad ve Niki

Vlad ve Niki

Wall Street Journal gazetesi milyonlarca takipçisi olan bir Youtube kanalını mercek altına aldı: Vlad and Niki... Peki, Vlad ve Niki kimdir? İşte kanalın öyküsü ve ailenin yorumları...

Florida'da yaşayan Rus bir ailenin çocuklarının oyuncaklarla oynadığı bir Youtube kanalı dünya üzerinde 90 milyon aboneyi geçmiş durumda. Kanalın adı ailenin iki çocuğunun isimlerinden geliyor. Kanal dünyanın en popüler kanalları arasında.

KANAL 2018 YILINDA KURULDU

Aile; 9 yaşındaki Vlad ve 7 yaşındaki Niki, videoları 2018'de Moskova'daki evlerinde video çekmeye başlamış.

VLAD VE NİKİ KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

Vlad Vashketov 26 Şubat 2013'de dünyaya gelmiş. Nikita Vashketov ise 4 Haziran 2015'de doğmuş Anneleri Victoria eski bir jimnastikçi. Babaları Sergey Vashketov bir gıda imalatçısında orta düzey yöneticiydi. Şu anda Miami'nin hemen dışında Florida, Golden Beach'te 12.5 milyon dolarlık bir malikanede yaşıyorlar.

BASİT VİDEOLARLA BAŞLADILAR

İlk videoları daha basit kurgular ve mekanlar içeriyordu. Aile ilk videoları cep telefonuyla çekiyor ve ham görüntüler çok az kurgu işlemi görüyordu. Videolar YouTube'da milyonlarca kez görüntülenmeye başladıktan sonra, Victoria ve Sergey bunu bir iş kurma fırsatı olarak gördü. Zamanla daha ilgi çekici yerler ve oyuncularla daha gösterişli videolara imza atmaya başladılar.

VİDEO BAŞI 312 BİN DOLAR...

Daily Mail'e göre 2019'da video başına tahmini 312.000 dolar gelir elde ettikleri bildiriliyordu.

Zamanla videolardaki oyuncaklar ve videolar daha lüks hale geldi. Artık tasarım, yer bulma, çeviri destek, sosyal medya ve çekimler için destek veren kalabalık bir ekipleri var.

AİLEYE GÖRE VİDEOLARIN SIRRI

Vlad ve Niki'nin annesi Victoria Vashketov, Wall Street Journal'a videonun başarısının diğer çocukların kendi arkadaşları olduğuna inanmalarından kaynaklandığını söylüyor. Victoria, "Çocuklar, Vlad ve Niki'nin arkadaşları olduğunu düşünüyorlar" diyor.

Kanal, kendi markaları altında yeni içerik, ürün ve mobil uygulamalar için lisanslar geliştirmek üzere Avustralya merkezli bir lisanslama ajansı olan Haven Global ile anlaşma imzaladı. Ayrıca aile Hong Kong merkezli Playmates Toys ile kendi markaları altında oyuncak üretmek için bir anlaşma imzaladı.

Underscore Talent şirketiyle 'Vlad and Niki'ye danışmanlık yapan Dan Weinstein, WSJ'ye 'Büyük bir stüdyo olmadan küresel bir franchise oluşturabilirsiniz' diyor.

Weinstein, "Sergey ve Victoria, YouTube ve içerik oluşturmanın doymak bilmez öğrencileri" diyor.

Habere göre Vlad'ın gözü şimdiden gelecekte. WSJ'ye YouTube'un en iyi isimlerinden MrBeast'in izinden gitmeyi hayal ettiğini söylüyor.

Weinstein ayrıca Vlad ve erkek kardeşinin müzik işine girmesi için fırsatlar yarattığını, bazı orijinal şarkıları bir araya getirmeye yardımcı olmaları için hem Justin Bieber hem de Selena Gomez ile çalışmış yapımcıları ve söz yazarlarını işe aldığını söyledi.