Zeynep Mayruk kimdir, kaç yaşında?

Zeynep Mayruk kimdir, kaç yaşında?

Zeynep Mayruk, 27 Haziran 2024 tarihide 5 yıldır birlikte olduğu oyuncu Tolga Sarıtaş ile dünya evine girdi. Ünlü çiftin düğünü Çeşme Alaçatı'da gerçekleşti.  Tolga Sarıtaş ile evlenmesinin ardından merak edilen Zeynep Mayruk'un hayatı ve kariyeri merak ediliyor.

Zeynep Mayruk kimdir?

Moda dünyasının tanıdık isimlerinden Zeynep Mayruk, 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İlk moda dersini Saint Charles Lisesi’nde, Chicago’ da aldı.

2006 yılında Saint Charles Lisesi’nden mezun olduktan sonra Türkiye’ ye geri döndü ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarımı bölümünde eğitim hayatına devam etti.

2012 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi’ nden mezun olduktan sonra akademik hayatına Londra Central Saint Martins’ de devam etti ve burada 6 farklı sertifika programını bitirdi.

2013 yılında kendi adı altında Zeynep Mayruk markasını oluşturdu

Haute Couture ve hazır giyim tasarımlarıyla moda dünyasında kendine özgü bir yer edindi. Markasının ilk koleksiyonunu 2013 yılında Alaçatı Millfest'te moda severlerin beğenisine sundu. 

Bu ilk adımın ardından 2014 yılında İstanbul'da düzenlenen MercedesBenz Fashion Week etkinliğinde ilkbahar-yaz koleksiyonunu sergileyerek kariyerinde önemli bir kilometre taşı gerçekleştirdi. Moda haftasında ilk stüdyo defilesini gerçekleştirmiş oldu.

Instagram'da Zeynep Mayruk

Instagram hesabını aktif olarak kullanan Zeynep Mayruk'un 99,4 bin takipçisi bulunuyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zeynep Mayruk (@zeynepmayruk)'in paylaştığı bir gönderi