Asena Girişken

Üç Kuruş dizisinde 'Perihan' karakteriyle tanıdığımız Asena Girişken 2022 yılında 'Aldatmak' dizisinin Yeşim'i olarak izleyici ile buluştu. Asena Girişken arama motorlarında biyografisi merak edilen isimler arasında. İşte Asena Girişken'in biyografisi ve oyunculuk serüveni...

asena girişken

ASENA GİRİŞKEN KİMDİR?

Tiyatro Craf'ta yer alan biyografisine göre Asena Girişken 12 Ocak 1992 tarihinde Hatay'da dünyaya geldi. 14 yaşında tiyatro oyunlarında oynamaya başladı. Lisede yapılan mesleki eğilim belirleme testinde ikna kabiliyeti %99,9 çıkınca öğretmenleri tarafından hukuk bölümüne yönlendirildi. Fakat hayali oyunculuk olduğundan, ikna kabiliyetini bu yönde kullandı. Craft Oyunculuk Atölyesinde oyunculuk eğitimleri almıştır. 18 yaşında Nazım Hikmet Tiyatro Akademisi’ni kazandı ve İstanbul’daki oyunculuk yolcuğu başlamış oldu.

BKM ve ID İletişim’in ortak yapımı olan Hira Tekindor’un yönettiği Arzu Tramvayı adlı tiyatro oyununda ve ‘Çember’, ‘Aşk Yeniden’ , ‘İstanbullu Gelin’ ve 'Üç Kuruş' dizilerinde rol aldı.

asena girişken

ASENA GİRİŞKEN BOYU, KİLOSU VE BURCU

İnternette yer alan bilgilere göre Asena Girişken’in boyu 1.70 metre, kilosu 53'tür. Asena Girişken Oğlak burcu ünlüler arasında yer alıyor. 

INSTAGRAM'DA ASENA GİRİŞKEN

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Asena Girişken (@asenagirisken)'in paylaştığı bir gönderi