Barış Kılıç

Güllerin Savaşı'nda Ömer Hekimoğlu, Yasak Elma'da Kaya Ekinci, 2022'de Kızılcık Şerbeti'nde Ömer Ünal'ı canlandıran Barış Kılıç son dönemin dikkat çeken isimlerinden. Bu yüzden ünlü oyuncunun hayatı oldukça merak ediliyor. İşte karşınızda Barış Kılıç ve biyografisi...Biz de sizler için, 'ünlü oyuncu kimdir, nereli, boyu, kilosu ve burcu ne?' gibi soruların yanıtını hazırladık...

BARIŞ KILIÇ KİMDİR?

Barış Kılıç'ın internette yer alan biyografisi özetle şöyle: 21 Şubat 1978 tarihinde Malatya, Erguvan’da doğan Barış Kılıç, 1983 yılında İstanbul‘a taşındı. Okmeydanı Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra yabancı dilini geliştirmek için Amerika‘ya gitti. Bir süre burada kalıp yabancı dilini geliştirdikten sonra Türkiye’ye döndü ve Yeditepe Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Üniversite birinci sınıftan itibaren reklam filmlerinde oyunculuk yapmaya başladı. 2004 yılında “Bütün Çocuklarım” adlı dizi filmdin kadrosunda yer aldı. 2011 yılında “Adını Feriha Koydum” adlı dizide Kaptan Levent karakteri canlandırdı. 2014 yılında “Güllerin Savaşı”nda başrolünü Canan Ergüder, Damla Sönmez ve Sercan Badur ile paylaştığı dizi filmde oynadı. 2014 yılında yönetmenliğini Biray Dalkıran‘ın üstlendiği “Seni Seviyorum Adamım” romantik komedi türündeki adlı sinema filminde başrolü Gizem Karaca ile paylaştı.

BARIŞ KILIÇ NASIL OYUNCU OLDU?

Barış Kılıç 2014 yılında Elele Dergisi'ne verdiği bir röportajda, "Peki, oyuncu olmaya nasıl karar verdiniz? sorusunu şöyle yanıtlamıştı:

Hiçbir şeye karar vermemiştim aslında, daha üniversite yıllarındaydım. “Ne yapacağım?” diye düşündüğüm zamanlarda, ki o zaman başka işlerle de ilgileniyordum, böyle bir fırsat çıktı ve değerlendirdim. O gün, bugündür çalışıyorum.

BARIŞ KILIÇ BOYU, KİLOSU VE BURCU

İnternette yer alan bilgilere Boyu 1.90 metre kilosu ise 83 kg'dır. Barış Kılıç Balık burcu ünlüler arasında yer alıyor.

BARIŞ KILIÇ'IN YER ALDIĞI TELEVİZYON DİZİLERİ

2004 Bütün Çocuklarım /Aybars
2007 Vazgeç Gönlüm /Mert
2007 Leylan /Yaman
2009 Aynadaki Düşman /Kaan Candemir
2009-2010 Sakarya Fırat /Berat Tekintaş
2011-2012 Adını Feriha Koydum /Levent Seymen
2012-2013 Merhaba Hayat /Burak
2014-2016 Güllerin Savaşı /Ömer Hekimoğlu
2016 Oyunbozan /Emre
2017 Evlat Kokusu /Aslan Akbaş
2019-2021 Yasak Elma /Kaya Ekinci
2022 Evlilik Hakkında Her Şey /Efe Avcı
2022-Kızılcık Şerbeti /Ömer Ünal

Aşkı nasıl tanımlarsınız, sizin için ne ifade ediyor?
Barış Kılıç 2014 yılında bu soruyu şöyle yanıtlamıştı: Aşk eğer şansı varsa her insanın karşılaşması gereken bir durum. Aşktan önce ya da aşktan sonra diye hayatınızı ikiye ayırırsanız, aşktan sonra başka bir kafaya geçiyorsunuz; ister yaşadığınız aşk sizi kötü bir hale soksun, ister iyi bir hale, mutlak bir değişim söz konusu. Aşktan sonra ayakta kalabilmek, iyisiyle kötüsüyle hayata devam edebilmek bence çok önemli. Herkes için ilk aşkı çok önemlidir ama bence insan sürdürebileceği aşkın içinde olmalı, böylesi çok daha keyifli, çünkü bazı şeyler çok çabuk tüketilebiliyor. Herkesin aşka bakışı farklı, bu yüzden çok tartışmaya açık bir şey de değil. Size hissettirdiği şeyler mutlaka çok farklı oluyor, bunun adı da aşk oluyor.'

INSTAGRAM'DA BARIŞ KILIÇ

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Barış Kılıç (@bariskilicofficial)'in paylaştığı bir gönderi