Esra Bilgiç kimdir?

Dizi izleyicilerinin Diriliş Ertuğrul, Bir Umut Yeter, Ramo gibi dizilerle yakından tanıdığı oyuncu Esra Bilgiç bu kez Kanunsuz Topraklar dizisiyle ekranlara geliyor. Esra Bilgiç ve biyografisine yakından bakalım...

Künye:

Adı: Esra Bilgiç
Doğum Tarihi:14 Ekim 1992
Doğum Yeri: Ankara
Burcu: Terazi
Boyu: 1.77 (Wikipedia)

Oynadığı diziler:

  • Bir Umut Yeter (Derya) – 2018
  • Diriliş Ertuğrul (Halime Hatun) – 2017
  • Ramo (Sibel) - 2020
  • Kanunsuz Topraklar (Gülfem) - 2021

    Oynadığı Filmler:

  • Adanış:Kutsal Kavga

 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Esra Bilgiç (@esbilgic)'in paylaştığı bir gönderi

ESRA BİLGİÇ KİMDİR? NERELİ?

Oyuncu Esra Bilgiç 14 Ekim 1992 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İki çocuklu bir ailenin büyük çocuğu. Bir röportajında yaşamıyla ilgili şu bilgileri paylaşıyordu:

Verdiğim en iyi kararlardan biri oyunculuğa adım atmaktı, diğeri de okuduğum bölüm (Hukuk). Şanslıyım ama şanslı biri olduğum için değil; çok emek verdiğim için bunlara sahip oldum. Orta halli bile olmayan emekçi bir anne ile babanın evladı olarak zaten hiçbir şeyi kolay elde edemiyorsunuz. Çok çalıştım, çalışıyorum ve ömrümü okuyarak geçirmek tek isteğim

 Bilgiç, tiyatro ile henüz 8 yaşındayken Mamak Belediyesi’nin kurslarında çocuk oyunları oynayarak tanıştı. 10 yaşında keman çalmaya başladı. 2011 senesinde Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüne yarı burslu kabul edildi. 2014 yılında TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşan ve başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın yer aldığı tarihi dizi “Diriliş Ertuğrul” ile oyunculuğa adım attı. 116 bölüm boyunca hayat verdiği ‘Halime Sultan’ karakterine 2018’de veda etti. Diriliş Ertuğrul dünya çapında milyarca insan tarafından izlendi. Esra Bilgiç IMDB listelerinde uzun bir süre sırasını korudu. Projedeki başarısı, Bilgiç’in uluslararası markalardan reklam teklifleri almasını sağladı. 2018 yılı Kasım ayında dünyanın en prestijli sanat okullarından olan Royal Academy of Dramatic Art’ta drama ve ses eğitimi almak için İngiltere’ye gitti.

LONDRA'DAN SONRA TÜRKİYE

Londra’da 6 ay süren eğitim sonunda Türkiye’ye döndü. 2019’da BKM yapımcılığında Adana’da çekilen “Ramo” dizisinde 41 bölüm başrolü paylaştı. Bilgiç, bir devlet üniversitesinin Hukuk Fakültesi’nde üçüncü sınıf öğrencisidir. Bir röportajında Hukuk eğitimi almasıyla ilgili şunları  söylemişti: 

"Oyunculuk hayatın ta kendisi. Hukuk da beni hayatın kendisine yaklaştırıyor. İnsana, insanın doğasına, seçimlerine ve o seçimlerin sonuçlarına en ince ayrıntısına kadar bakmayı, onları analiz etmeyi ve bir karara varmayı öğreniyorum"

Esra Bilgiç, 2018’de başladığı piyano eğitimini sürdürmektedir.

PANDEMİ DÖNEMİNİ ANKARA'DA GEÇİRDİ

Pandemi dönemini Ankara'da ailesiyle geçiren Bilgiç, "Kardeşim, Ali de hukuk okuyor, çalıştığım için geride kaldığım birçok derste bana yardımcı oldu. Bolca okudum. Zaman bulamamaktan yakındığım için izleyemediğim filmleri izledim. Belki başta bir tesadüftü ama öyle doğru şeyler okudum ki kendi içime olan serüvenimi hızlandırdım. Ve bundan büyük keyif aldım. Pandemi sayesinde sporu hayatımın bir parçası haline getirdim. Beslenmeme dikkat etmeyi bir yaşam biçimi olarak kabul ettim" demişti.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Esra Bilgiç (@esbilgic)'in paylaştığı bir gönderi

ESRA BİLGİÇ VE GÜLFEM KARAKTERİ

Esra Bilgiç, 2021 yılı itibarıyla FOX TV ekranlarına gelen Kanunsuz Topraklar dizisinde izleyici ile buluşuyor. Canlandırdığı karakterin öyküsü ise şöyle:
Malik Bey’in en büyük çocuğu olan Gülfem, hem güzel hem zengindir. Ama aşkı için her şeyden vazgeçecek kadar yüreklidir. Babasına kafa tutabilecek kadar da inatçı ve güçlüdür. Şımarıklığının verdiği birtakım huylarıyla insanı zaman zaman sinir etse de, samimi ve akıllıdır. Davut’u gören Gülfem daha ilk anda ondan nefret eder. Çünkü herkesin, özellikle de babasının adamlarının karşısında el pençe divan durmasına, emirlerini yerine getirmesine alışkındır. Her ne kadar nefret ediyormuş gibi görünse de, Gülfem zamanla Davut’a karşı içten içe bir hayranlık duymaya başlar.

SORU VE CEVAPLARLA ESRA BİLGİÇ 

Esra Bilgiç, farklı röportajlarda şu sorulara yanıt vermişti:

Esra Bilgiç kimdir? (2015)
‘Diriliş: Ertuğrul’ dizisiyle başladım profesyonel oyunculuğa. Çocukluğumdan beri bir şeyler yaratmaya ve oluşturmaya büyük bir merakım var. Bu merak zamanla oyuncu olma isteğine dönüştü. Günün birinde tüm dünyada izlenip iz bırakacak bir yapımda rol almak en büyük hayalim. Tabii bir de tiyatro yapmak istiyorum.

Hayatında verdiğin en iyi karar nedir? (2020)
Her koşulda herkese karşı kendim olacağım.

Güzellik sırrı var mı? (2021)
Temizlik ve doğallık.

Esra Bilgiç'in stil özeti nedir? (2021)
Rahat, şık ve sade.

ESRA BİLGİÇ'İN INSTAGRAM HESABI

Esra Bilgiç'in Instagram hesabında 30 Eylül 2021 itibarıyla 6.1 milyon takipçisi bulunuyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Esra Bilgiç (@esbilgic)'in paylaştığı bir gönderi