Feyyaz Şerifoğlu kimdir? Yaşı, boyu, burcu, biyografisi...

Kırmızı Oda dizisinde Can karakterine hayat veren Feyyaz Şerifoğlu, oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Şerifoğlu, şimdilerde ise Perşembe akşamları ekrana gelen Camdaki Kız isimli sevilen dizide Sedat karakterini canlandırıyor. Yıllar önce O Ses Türkiye yarışmasına katılan Feyyaz Şerifoğlu, performansıyla üç jüri üyesini döndürmeyi başardı.  Peki, Camdaki Kız dizisinin Sedat'ı Feyyaz Şerifoğlu kimdir, kaç yaşında ve nereli? Boyu kaç? Feyyaz Şerifoğlu'nun biyografisi...

Künye:

Adı: Feyyaz Şerifoğlu
Doğum Tarihi: 7 Ağustos 1991
Doğum Yeri: Rize
Burcu: Aslan
Boyu: 1.93

FEYYAZ ŞERİFOĞLU KİMDİR?

Peki, Feyyaz Şerifoğlu kimdir? Feyyaz Şerifoğlu, 1991 yılında Rize'de dünyaya geldi. Şerifoğlu, Tekirdağ Çorlu'da Tekstil Mühendisliği mezunudur.

Feyyaz Şerifoğlu, 2014 yılında Behzat Gerçeker öncülüğünde Enbe Orkestrası ile başladığı kariyer yolculuğuna birçok ünlü sanatçıyla sahne hayatına devam etti. Ajda Pekkan'ın Harbiye Açıkhava, Bostancı Gösteri Merkezi ,Antik Tiyatro ve önemli organizasyonlarında vokalistlik yaptı. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Feyyaz (@feyyazserifoglu)'in paylaştığı bir gönderi

Sesi kadar yakışıklılığıyla da büyük ilgi toplayan Feyyaz Şerifoğlu, Vitra'nın reklam yüzü oldu. 2020'de ise ilk dizi oyunculuk deneyimini TV8 ekranlarında yayınlanan Kırmızı Oda dizisiyle yaşayan Feyyaz Şerifoğlu, dizide Can karakterine hayat verdi. 

Kırmızı Oda’da Binnur Kaya, Meriç Aral, Burcu Biricik, Burak Sevinç ve Tülin Özer gibi isimlerle oynama fırsatı bulan Feyyaz Şerifoğlu, Camdaki Kız dizisinde Burcu Biricik ile başrolü üstlendi.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Feyyaz (@feyyazserifoglu)'in paylaştığı bir gönderi

GİDENE ŞARKISIYLA MÜZİK PİYASASINA GİRİŞ YAPTI

2019'da Huawei reklamında oynayan Feyyaz Şerifoğlu, Ajda Pekkan'ın da destek olduğu Gidene isimli ilk single çalışması ile 18 Aralık 2019'da müzik piyasasına giriş yaptı. Ajda Pekkan, her zaman kendisine destek olacağına söyledi. Şarkısı bir milyon izlenmeye ulaşınca Ajda Pekkan, Feyyaz Şerifoğlu'nu evine davet etti ve onun için pasta kesti.

RÖPORTAJLARLA FEYYAZ ŞERİFOĞLU

Camdaki Kız dizisinin Sedat'ı Feyyaz Şerifoğlu Hakan Gence'ye verdiği röportajda müzikle başlayan oyunculuğa uzanan hikayesini paylaştı. 

Şerifoğlu "Hedefim konservatuvarda müzik okumaktı ama ailem razı olmadı. O sebeple ben de ‘t’sini dahi bilmeden tekstil mühendisliğine girdim. Aileme de “Okuldan sonra yapmak istediğim şey için destek olmak yerine karşıma çıkarsanız ben de gemileri yakarım” dedim. Su aktı, yolunu buldu. Şimdi kendi istediğim şeyleri yapıyorum." ifadelerini kullandı.  

Alışveriş yapmayı çok sevdiğini ve doğada vakit geçirmeye ve kamp yapmaya bayıldığını aktardı. "Sanatın içinde olan, insanlara bir şey aktarmak isteyen biriyim. Bunu yapabilmek için de evinde oturup geceni gündüzüne katıp sonsuz emek harcamalısın. Gerçekten bu işi hakkıyla yapabilmek için dünya zevklerinden mahrum bıraktım kendimi. Sadece işimi düşünüyorum ve ‘nasıl daha iyi olabilirim’in peşinden gidiyorum." dedi. 

INSTAGRAMDA FEYYAZ ŞERİFOĞLU

Hem oyunculuğu hem de sesi ile dikkatleri üzerine toplayan Feyyaz Şerifoğlu'nun Instagram hesabında takipçi sayısı 332 bin.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Feyyaz (@feyyazserifoglu)'in paylaştığı bir gönderi