Balık Burcu Yıllık Burç Yorumu - Elele

Balık Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024 Yılı Burç Yorumu:

BALIK
(20 Şubat - 20 Mart)
EV SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

2024 yılında 26 Mayıs’a kadar reklam, satış, pazarlama, eğitim, öğrenim, lojistik, ulaşım, yazım, network, bilişim alanlarınızda şans ve fırsatlarla karşılaşacaksınız. Yayıncılık ve medyayla ilgili konularda sağlam adımlarla ilerleyebilir, bu alandaki işlerinizde yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Girişimciliğe dayalı işlerinizde maddi kazançlarınız olabilir.

Akraba, kardeş, komşu, yakın dostlarınızla olan bağlantılarınız kuvvetlenirken, onların hayatında güzel gelişmeler yaşanabilir ya da onlardan destek alabilirsiniz. Şansı ve fırsatları uzakta aramayın sevgili Balıklar. 21 Nisan’da bu alanlarda önünüze çok güzel fırsatlar gelebilir.

26 Mayıs ve sonrası Jüpiter’den aldığınız etkilerle ev ve aile konularında güzel şanslar yakalayabilirsiniz. Emlak alım satımından kazanç sağlayabilir, hayal ettiğiniz bir ev, arsa, eşya, araba satın almak gibi bir planınız varsa bunlar için kısa vadeli planlarla harekete geçebilirsiniz. Yuva kurmak, taşınmak, yer değiştirmek öne çıkabilir. Eğitim ve iletişim fırsatları da ev ortamınızdan sağlanabilir. Evden çalışmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Babanızla, aile büyüklerinizle ilişkileriniz rahatlayabilir. Yalnız dikkatli olmanız gereken tarihler de olacak. 20 Ağustos- 25 Aralık tarihleri civarında aile işleriniz, babanızın işi, evliliğiniz veya sağlığınızla ilgili konularda dikkatli olun. Bu dönem emlak, araba ve büyük parça eşya alımını için destekli olmayabilirsiniz.

2024 yılında da hayatınızı yeniden yapılandırıyorsunuz. Gerçekten ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu bu yılda yaşayacağınız olaylarla görecek, başkalarından öğreneceklerinizi yabana atmayacaksınız. Bazen aşırı gelen sorumluluklar sizi yorabilir ve bunaltabilir. Sağlığınızda zorlanmalar olabilir. Bu anlamda sağlığınıza ve girişimlerinize 10 Nisan civarı dikkat edin. Hayallerinize ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini göreceksiniz. Bu yıl sizi yeniden yaratacak, kendi sınırlarınızı öğrenmenizi sağlayacak sevgili Balık ve yükselen Balıklar.

Tutulmalardan aldığınız etkilerle maddi konularda öne çıkabilir, kazançlarınızı arttırmanın yollarını bulabilirsiniz. Kendi kazançlarınıza odaklanın ve para harcarken kazanmaya çalışın. 8 Nisan tutulması-17 Ekim dolunayında fırsatlar yakalayabilirsiniz. Başkalarına yardım etmek, başkaları için mali bir borcun altına girmek konusunda sorunlar oluşabilir. 25 Mart- 2 Ekim tutulmalarında yaşayacaklarınızla bunu anlayacaksınız. Bu tutulmalarda ödemelerinize odaklanın.

OCAK
Ocak ayı kariyer ve meslek alanlarınızın ön planda olduğu, bu alanlarda bazı konuları tekrar ele aldığınız, sosyal çevrenizin hareketliliğinin de yüzünüzü güldüreceği aylardan bir tanesi olacak.
2 Ocak’ta Merkür’ün düzelmesiyle beraber özel hayatınızda, aile ortamlarınızda, meslek hayatınızda yaşadığınız iletişim sıkıntılarını geride bırakmaya başlayacaksınız.
4 Ocak’la beraber, enerjinizi daha çok sosyal ortamlara harcamaya başlıyorsunuz. Bu dönem arkadaş çevrenizi kontrol etme arzunuz kuvvetli olabilir. Farklı çevrelere girmek, yeni ortamlara geçmek, işinizle ilgili konuları geliştirmek ve parasal kazançlarınızı artırmak istiyorsanız 11 Ocak’taki yeni ayı hayatınızda kullanmalısınız.
23 Ocak ile beraber, sosyal çevreniz fazlasıyla hareketli ve bundan mutluluk duyabilirsiniz. Aktiviteler, davetler, organizasyonlar içerisinde kendinizi gösterecek ve dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.
25 Ocak’ta gerçekleşen dolunayla beraber sağlığınıza ekstra özen göstermelisiniz. Tansiyon problemleri, sırt ağrıları, dolaşım sistemi bozuklukları, kalp çarpıntıları bu dolunayın ana konularından olabilir. Gündelik hayatınızın ritmi fazlasıyla hızlı akabilir. Bu dönem çok çalışmaktan dolayı kendinize bakmadığınızı fark edebilirsiniz. Yakın çevrenizden bir insanın da hayatında önemli olaylar oluşabilir.
27 Ocak sonrası, kendinizi biraz geriye çekeceğiniz bir dönem. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda, aile ortamlarınızda hayatı sorgulamak isteyebilirsiniz.

ŞUBAT
Şubat ayında sosyal çevre alanlarınız oldukça hareketli. Arkadaşınıza, dostunuza faydalı olmak, onlar için bir şeyler yapmak ve yardımlaşmak ön plana geçerken, şifalanmanız gereken konularla uğraşacaksınız. Sevgili Balık ve yükselen Balıklar.
10 Şubat’ta Kova burcunda bir yeni ay var. Bu yeni ayda, diğer burçların aksine harekete geçmemeye özen gösterin. Parayla ilgili işlerinizde tutamayacağınız sözler altına girebilirsiniz. Kasım ayında hareketlenen eğitimle ilgili fırsatların sonuçlarını da bu yeni ayla beraber alma potansiyeliniz yüksek.
13 Şubat’tan sonra enerjinizi kontrol edemeyeceğiniz bir döngü başlıyor. Yönünüzü bulmakta zorlanırken zaman zaman patlamalar ve vereceğiniz tepkiler sizi yorabilir, yataktan kalkmakta zorlanabilirsiniz. Bu dönem bağışıklık sisteminizi lütfen kuvvetlendirin.
14 Şubat’ta beklenmedik bazı durumlara açık görünüyorsunuz. Sizin dışınızda gelişecek bazı olaylar korkularınızı ve endişelerinizi tetikleyebilir.
23 Şubat ile beraber, hayatınızla ilgili planları başka insanlara anlatacağınız bir dönem başlıyor. Bu dönem bolca kendinizi ifade etmek isteyecek, önemli iş konuşmalarına ve görüşmelerine açık olacaksınız.
Özel hayatınızın detayları 24 Şubat’taki dolunayla beraber hareketlenmeye başlıyor. Tam da bu dönem sevdiğiniz insanla ilişkinize dair verilecek önemli kararları devreye sokmak önem kazanabilir. Hayatınızda biri yoksa bu dönem bir ilişkiye adım atabilirsiniz.
25-27 Şubat tarihlerini bir kenara not edin. Bu tarihlerde tutamayacağınız sözler altına girmek çok kolay olabilir. Yine bu dönemde enflasyon artışının etkisiyle, harcamalarınızın hızla arttığını görebilirsiniz.
28-29 Şubat tarihlerinde, hayatınızda vermek istediğiniz önemli kararlarda, kendi sorumluluğunuzu üstleneceksiniz. Bu dönem sosyal çevrenizden bir insanla aşka yelken açabilirsiniz. Ayrıca hem arkadaşlarınız hem de sevdiğiniz insanın size ihtiyacı olabilir ve size hayatınızla ilgili konularda faydalı olabilirler.

MART
Mart ayı keyifli etkilerle başlıyor. Hayatınızla ilgili önemli gelişmeler var ve bu gelişmeleri yakın çevrenizdeki insanlarla paylaşmaya hazırsınız.
10 Mart’taki yeni ay, sizin yeni ayınız. Bu yeni ayla beraber, kafanızdaki plan ve düşünceleri hayata geçirmek, yeni adımlar atmak, yeni projelere başlamak anlamında destekli olacaksınız.
12 Mart sonrası, kendinize bakmak, görüntünüzü yenilemek, saçınızı değiştirmek, güzelleşmek, alışveriş yapmak gibi istek ve arzularınız konusunda harekete geçeceksiniz.
23 Mart sonrası enerjinizi tam anlamıyla kullanabileceğiniz bir sürece merhaba diyorsunuz. Uzun zamandır üzerinizde hissettiğiniz o üşengeçlik ve kötü enerjiler artık geride kalmaya başlıyor. Hayatınızın kontrolünü ve yönünü elinize almaya başlıyorsunuz.
Yakın çevrenizden göreceğiniz desteklerle, 24-28 Mart tarihlerinde önemli işler karşınıza gelebilir.
25 Mart’ta gerçekleşen Ay tutulması, maddi konuları hareketlendirecek. Ödeme, banka işlemi nafaka, vergi, miras, kredi bu gibi işlerle ilgili olacaksınız. Eşinizin ya da partnerinizin parasal konuları gündeminizde olabilir. Önümüzdeki dönem parayla ilgili konularda neler yapacağınızı ve neler yapmanız gerektiğini bu ay tutulmasında görebilirsiniz.

NİSAN
2 Nisan’da Merkür sizin para evinizde gerileyecek. 25 Nisan’a kadar maddi konularda dikkatli adımlar atmalısınız. Karşınıza bir sürü fırsat gelecek. Daha önceden konuşulan ve yürütülmüş, sonucu olan işleri ve parasal konuları kabul edin. Yeniliklerden mümkün olduğunca uzak durun.
8 Nisan’da da bu alanlarınızda bir tutulma yaşayacaksınız. Bu tutulma önümüzdeki altı ay boyunca parayla ilgili konularda yapmanız gerekenleri karşınıza getirecek. Hızlı gelişmeler altında olacaksınız. Masaya yumruğunuzu vurmak isteyeceksiniz. Cesur adımlar atacaksınız. Önce halletmeniz gereken bir konu ve şifalanması gereken durum devreye girecek, ondan sonra parayla ilgili konularda eski meseleleri çözümleyerek, yeni vereceğiniz kararlarda ilerlemek isteyebilirsiniz.
10 Nisan’a dikkat edin. Mars ve Satürn, iki kötücül gezegen sizin kendi kişisel alanınızda birleşiyor. Bu dönem sağlığınıza ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Sizi durduran bir enerji devrede.
Burada bu enerjiyi kontrol edebilirseniz hayatınızda önemli açılımlar yaşama potansiyeliniz yüksek görünüyor.
21 Nisan’da Jüpiter-Uranüs’le kavuşum halinde olacak. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, dijital platformlar, eğitim, ticaret, haberleşme ve medya alanlarınızda hızlı ve yenilikçi adımlar karşınıza gelebilir. Yakın çevrenizdeki insanların hayatında da hızlı gelişmeler altında olacaksınız. İş birliklerinizde beklenmedik hızlı gelişmeler devrede olacak.
29 Nisan’da, yakın çevre ilişkileriniz önem kazanmaya başlıyor. Akrabalar, kardeşler ve yakın çevrenizle daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Diğer taraftan sağlığınıza hala dikkat etmeniz gerekecek.

MAYIS
Mayıs ayı gergin etkilerle başlıyor. Yakın çevrenizdeki insanlarla sürtüşmeler yaşayabilirsiniz. Sosyal medyayı kullanıyorsanız dikkatli olmakta fayda var. Yine yakın çevrenizdeki bir insanın hayatında mobbing ya da zorlanma etkileri devrede olacak. Bu dönem olayları gözünüzde büyütmeyin.
Satış, tanıtım, reklam, iletişim, lojistik, pazarlama, haberleşme, ticari faaliyetler ve eğitim alanlarınızda önemli işleriniz varsa bu alanlarda 8 Mayıs’ta bir yeni ay oluşacak. Bu yeni ay ve sonrası harekete geçmeniz sizi daha verimli kılabilir. 13-18-22-24 Mayıs tarihlerini iş konularında etkin bir şekilde kullanabilirsiniz.
23 Mayıs’ta oluşan dolunay ailevi konularda önemli olayları karşınıza getirecek. Bu dönem kariyerinizle ilgili konularda önemli bazı kararlar almaya yatkın olabilirsiniz. Annenizin hayatında önemli gelişmeler olabilir. Bu dönem evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla ilginizi vermek isterken, bir yandan da yapmanız gereken işler konusunda zorlanabilirsiniz.
26 Mayıs’ta Jüpiter İkizler burcuna geçiyor. Önümüzdeki bir yıl boyunca, ev aile ve yuva alanlarınızda şanslı etkiler altında olacaksınız.

HAZİRAN
Haziran ayında, emlak alım, satım, kiralama gibi işlerinizi devreye koyabilirsiniz. Haberleşmenin ön plana çıkacağı, iletişimin daha çok aile ortamlarında döneceği bir süreç olabilir. İşlerinizi evden yürütebilirsiniz.
6 Haziran’da, emlak, arsa, arazi, yeni bir yere taşınma ya da alacağınız bir eşyaya dair kararlarınızı devreye koyabilirsiniz.
8-9 Haziran tarihlerine dikkat edin. Evinizdeki bu hareketlilik, bu hızlı gelişmeler sağlıkla ilgili konularda sizi zorlayabilir. Üzerinize almanız gereken sorumluluktan fazlasını üstlendiğiniz için, bu dönem ekstra ağrı ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.
17 Haziran sonrası, kendinizi özel hayatınıza vereceksiniz. Sevdiğiniz insan varsa bu dönem onunla hayatı paylaşmak, spora yazılmak, bol bol denize girmek, tatile gitmek, hobilerinizin üzerine düşmek, varsa çocuğunuzla olan ilişkinizi geliştirmek anlamında sizi mutlu edebilir.
22 Haziran’da, Oğlak burcunda bir dolunay var ki, sosyal çevre konularınız hız kazanacak. Arkadaşlık ilişkilerinize dair önemli kararlar alabilirsiniz. Burada önemli bir konuyu başlatacaksınız.
Başlattığınız işlerin sonuçlarını bir ay sonra tam anlamıyla alacaksınız.

TEMMUZ
2 Temmuz itibarıyla, çalışmak isteyeceğiniz, üretmek isteyeceğiniz, çalışmak istemiyorsanız bile gündelik hayatın ritminde daha fazla konuşma ve görüşmelerinizin hızlanacağı, iş arıyorsanız işle ilgili planlarınızı devreye koyacağınız bir dönem başlıyor. Bu dönem sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmek, kontrollerinizi yaptırmak anlamında gayet güzel olabilir.
Kafanızda özel hayatınıza dair yapacağınız planlar varsa 6 Temmuz’daki yeni ay, aşka, ilişkilere ve çocukla ilgili konulara dair önemli adımlarınızı destekleyecek. 6-8-10 Temmuz tarihleri ilişkilerde beş yıldızlı zamanlar.
20 Temmuz sonrası enerjinizi ev aile, yuva konularına kaydıracaksınız. Bir yandan özel hayatınız, bir yandan çalışma koşullarınız derken ev hayatınızda hareketlenmeler devreye girecek.
21 Temmuz’da Oğlak burcunda bir dolunay var ki, sosyal çevre ve arkadaşlık ilişkilerinizde geçtiğimiz ayki dolunayda başlatmış olduğunuz işlerinizin karşılığını alacaksınız.
26 Temmuz sonrası, ilişkiler hayatınızda görünür olacak. Sevdiğiniz insanla konuşmalarınızı hızlandırmak, ortaklaşa işlerde önemli anlaşmalarda bulunmak, sözleşmeleri gözden geçirmek, hukuki konularla ilgili ele alınması gereken konularla uğraşmak önem kazanıyor.

AĞUSTOS
Ağustos ayında gergin etkiler devrede olabilir. Yakın çevrenizdeki düzeninizi altüst edecek bazı olaylar devrede olabilir. Beraber çalıştığınız insanlarla bu dönem anlaşmak çok kolay olmayabilir. Bu etkiye dikkat edin.
5 Ağustos’ta Merkür sizin evlilik ve ilişkiler alanınızda gerileyecek. 15 Ağustos’a kadar sevdiğiniz insanla birbirinizi anlamak kolay olmazken, anlaşma ve sözleşmeleriniz bu tarihlere kaldıysa dikkatli olmanızda fayda var.
15-29 Ağustos’a kadar Merkür iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerileyecek. Geçmişte yaşadığınız bazı sağlık sorunları bu dönem karşınıza gelirken, beraber çalıştığınız insanlarla olan iletişiminizde problemlere açık olabilirsiniz.
16 ve 20 Ağustos tarihlerine dikkat edin. Bu tarihlerde ev, aile, yuva alanlarınızda bazı zorlanmalar karşınıza gelebilir. Babanızın kariyeri ya da sağlığıyla ilgili konularda zorlanmalar yaşadığına şahit olabilirsiniz. Evinizde başlatmış olduğunuz birtakım faaliyetler varsa, tadilat ve tamirat gibi, bu dönem biraz zorlanmalar devreye girecek.
19 Ağustos’ta gerçekleşen dolunay, bir olayın iç yüzünü ortaya çıkarabilir. Bu dolunayda çok keyifli olamayabilirsiniz.
29 Ağustos’ta Merkür düzeliyor. İş, hizmet, sağlıkla ilgili konularda çok daha rahat hareket edeceğiniz bir dönem başlıyor. Yine bu tarihle beraber maddi konularda şanslı bir sürece giriş yapacaksınız.

EYLÜL
3 Eylül’de bir yeni ay gerçekleşecek. Bu yeni ay, özel hayatınızda önemli adımları karşınıza getirecek. Bu dönem ilişkilere dair önemli kararlar alacaksınız. Yeni bir ilişkiye başlama, sözlenme, nişanlanma gibi kararlar alabilirsiniz. Bu dönemde aile hayatınızda dikkatli olmaya özen gösterin. Çünkü bazı noktalarda yanılgılara kapılabilirsiniz ya da yanıldığınızı fark edebilirsiniz.
4 Eylül sonrası hayat sizi hızlandıracak. Varsa çocuğunuzla daha fazla ilgilenmek, uğraşılarınızı daha çok bu alanda ortaya koymak öne çıkabilir. Bu süreçte sevdiğiniz insana karşı alıngan tavırlarla hareket edebilirsiniz. Pasif, agresif davranışlardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.
8 Eylül’de parçalı Ay tutulması hayatınızla ilgili hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Bu dönem ilişkilerle ilgili olarak bazı konuları kafanızda fazlasıyla büyütebilirsiniz. Bardağın boş tarafını görebilirsiniz. Bazı fikir ayrılıkları ve anlaşmazlıklar devreye girebilir. Ama bu anlaşmazlıkları gözünüzde çok fazla büyütmemelisiniz.
23 Eylül’den sonra seyahatleriniz hızlanacak. Farklı insanlarla bir araya gelmek önem kazanacak. Eğitim fırsatlarınız artabilir, yurt dışına gidebilir, ticari faaliyetler, hukuki konular, eğitimle ilgili konular hızlıca karşınıza gelebilir.
26 Eylül’den sonra maddi konular hayatınızın merkezine yerleşecek. Ödemeler dengesi hayatınızda önemli olacak.

EKİM
Ekim başında bir Güneş tutulması var. Bu tutulma sizin ortak para alanlarınızda gerçekleşecek. Parayla ilgili konularda elinize ayağınıza dolanan, sizi zorlayan konuları fark edeceksiniz. Önünüzdeki altı ay boyunca bir borcun altına girmek, kredi çekmek ya da parasal konularda daha doğru hareket etmek sizin için önemli olacak. Burada verilen kararlar uzun soluklu olacak. Sizi uzun vadede güzel sonuçlara taşıyabilir.
13 Ekim’den sonra, eğitim fırsatlarınız hareketleniyor. Evinizle ilgili konularda halledilmesi gereken kağıt işleri devreye girebilir. Aracı bir kurumla, emlakçıyla ilgili görüşmeler hızlanabilir.
Bu dönem hem eğitim fırsatları, hem seyahatler hem de ticari faaliyetlerde hızlı konuşmalar altında olabilirsiniz.
17 Ekim’le beraber, parayla ilgili konular önem kazanıyor. 17 Ekim artı-eksi üç gün boyunca 8 Nisan’da başlatmış olduğunuz işlerin karşılığını alabilir, aynı zamanda meslek hayatınızda kendinizi gösterebilirsiniz.

KASIM
1 Kasım’da Akrep burcunda yeni ay var. Seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve hukuki alanda önemli kararları karşınıza getirecek. Bu yeni ayla beraber, seyahat etme arzunuz artacak. Eğer öğrenciyseniz eğitimle ilgili konularda adımlarınızı hızlandıracak.
3 Kasım’da dikkatli olmakta fayda var. Göz önünde bulunacağınız ortamlarda arkadaşlarınızla çekişmelere girmeyin. Özel hayatınızda bazı gerilimlere açık olabilirsiniz.
4 Kasım’da Mars iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda hareket etmeye başlayacak. Enerjinizi gündelik hayatınıza, iş hayatınıza, çalışma ortamlarınıza ve organize etmeniz gereken işlere harcayacaksınız.
16 Kasım’da oluşan dolunay yakın çevrenizde olup bitenlerle sizi ilgili tutacak. Akraba ve kardeşlerinizin hayatında önemli meseleler gündeme gelebilir ve bunları halletmek durumunda kalabilirsiniz.
26 Kasım’da Merkür kariyer ve meslek alanlarınızda gerilemeye başlıyor. 15 Aralık tarihine kadar büyük iş değişimlerinden, mesleki kararlardan ve kariyer konuşmalarından kaçınmaya özen gösterin.
Toplum önü konuşmalarınız varsa bu dönem yanlış anlaşılmalara meyilli olabilirsiniz.

ARALIK
1 Aralık’ta Yay burcunda yaşanacak yeni ayla birlikte, kariyerinizde önemli gelişmeler var. Bu gelişmeler yeniliklerden ziyade ele alınması gereken eski konuları da barındıracak. Diğer taraftan evinizle olan ilişkiniz, anneniz için vermeniz gereken önemli kararlar ya da onun hayatında verilmesi gereken kararlar söz konusu olabilir.
7 Aralık itibarıyla Mars Aslan burcunda gerileyecek. Önünüzdeki iki ay boyunca iş hayatınızda, gündelik hayatın ritminde, koşturmalarınızda ve sağlık alanlarınızda enerjinizi doğru kullanamayabilirsiniz. Bu dönem bazı iş gelişimleriniz ters tepebilir. Bazı sağlık problemleriyle karşılaşma potansiyeliniz yüksek gibi görünüyor. Kalbinizi çok fazla zorlamayın, sırt bölgesi, omurilik ağrıları artabilir, tansiyon, sıkıntı ve problemlerine de açık olabilirsiniz.
15 Aralık itibarıyla, eviniz, aileniz, yuvanız önemli olacak ve bu alanlarda verilmesi gereken önemli kararları devreye koyacaksınız. Bu tarih itibariyle Merkür düzeliyor ve nefes almaya başlıyorsunuz.
25 Aralık’ta dikkatli olmalısınız. Ev, aile, yuva alanlarınızda bazı zorlanmalar devreye girebilir. Annenizin, babanızın birbirleriyle olan ilişkilerinde bazı sorunlar yaşayabilir ya da onların sağlığıyla ilgili sorunların devreye girdiğini görebilirsiniz.
31 Aralık’la beraber çevre değişiklikleri yapmak, yeni ortamlara girmek, yeni arkadaşlar edinmek için güzel bir süreç başlayacak.