Başak Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024 Yılı Burç Yorumu:

BAŞAK
(24 Ağustos - 23 Eylül)
GEZİN, GÖRÜN, YAPIN!

2024 yılında 26 Mayıs’a kadar yabancı ortaklı işler, medya, eğitim, hukuk, yayıncılık, seyahat alanlarınız aktif olacak. Bol bol seyahat edecek, yurt dışında, yabancı yerlerde tatil yapma imkanı bulacaksınız. Yurt dışı seyahatlerinizde göreceğiniz yerler ve kültürlerden etkilenecek, bakış açınızı değiştirecek kararlar alacaksınız. Öğrenmekten ve yeni şeyler keşfetmekten yorulmayacaksınız. Bu süreç içerisinde geleneksel, sağlam ve tutarlı bir öğrenci olabilir, kurs, seminer ve kişisel gelişim odaklı hayatınızda açılımlar yaratacak dersler almaya başlayabilirsiniz. Yine gelişiminizi medya, yabancılarla yapılacak işler, ticaret, ithalat, ihracat, yayıncılık, hukuk, iş seyahatleri, eğitmenlik, eğitim, turizm sektörlerinde arttırabilirsiniz.

26 Mayıs’la beraber Jüpiter İkizler burcuna geçiyor. Bu tarih ve sonrası büyümenizi ve gelişiminizi en çok kariyer, meslek ve iş hayatınızda gerçekleştirebilirsiniz. Toplumsal konularla ilgili olacak, kendinizi yapacağınız işlerde kıvrak bir şekilde göstermek isteyeceksiniz. İş alanlarınızda öğrenmeyi, öğretmeyi, keşfetmeyi, araştırmayı, iletişim halinde olmayı sevebilir, çabuk karar değiştirebilir, değişimlere kolay adapte olabilirsiniz. Annenizin hayatı, eşinizin ailesiyle ilgili konularda, statü değişimlerinde şans sizden yana olabilir. 20 Ağustos-25 Aralık civarında bu saydığım alanlarda önemli testleriniz olabilir. Zorlanmalar karşısında ani karar değişikliklerine gitmeden o durumu iyice anlamaya çalışmalısınız.

2024 yılında da Satürn evlilik, ilişkiler alanınızda ilerliyor. Bu yıl da ilişki, evlilik ve ortaklıklarınız test edilebilir. Evliliğinizin ve ilişkinizin gerçek bir temel üzerine kurulu olup olmadığı görebilirsiniz. Gerçekte bir ilişkiden neler beklediğiniz, karşılığında ne aldığınız ve verdiğiniz bu süreçte önem kazanacak. İlişki ve ortaklıklarınızda fedakarlıklar, tavizler varsa Satürn’ün bu geçişiyle gerçeklerle yüzleşecek, durumları olduğu gibi kabul edeceksiniz. Yine özel hayatınızda sağlam adımlarla ilerlemek ve hayallerinizi gerçeğe çevirmek için fırsatlar da yakalayabilirsiniz. Fark edilmek ve öne çıkmak önemli olabilir. Bu yıl tutulmalardan aldığınız etkilerle maddi konular önemli olacak. Başkalarına maddi yönden destek olmalı, paylaşımcı taraflarınızı kuvvetlendirmelisiniz. Nisan ve ekim aylarını bu anlamda iyi kullanın. Paranızı tutmaya biriktirmeye çalıştıkça sorunlar oluşabilir. Kendinizi rahat bırakın.

OCAK
Ocak ayı daha çok ev, aile ve yuva ile ilgili konuların önem kazandığı, bu alanda hareketliliklerin devrede olduğu, aynı zamanda yapacaklarınıza önem verdiğiniz aylardan biri olacak.
2 Ocak’ta Merkür’ün düzelmesiyle ev, aile ve yuva ortamlarınızda yaşadığınız olumsuzluklar geride kalmaya başlayacak. Emlak, alım satım, kiralama gibi işleriniz varsa bu konularda hızlı hareket etmek ön plana geçebilir.
4 Ocak itibariyle enerjinizi aşkla ilgili konulara kaydırmaya başlıyorsunuz. Eğitim alanları, sanatsal ve kreatif işlerde daha planlı hareket etmek isteyebilirsiniz. Kendinizden olgun bir insanla aşk devredeyse o insanın etkisi altına girebilirsiniz.
11 Ocak’ta aşk evinizde bir yeni ay gerçekleşecek. Aşka, çocuklarınızla olan ilişkilere, eğitim ve sanatsal işlerinize kendinizi verebilir, önemli kararlar alabilirsiniz.
21 Ocak’ta Plüton’un Kova burcuna geçişiyle geçtiğimiz sene mart ayından yaz aylarına kadar deneyimlediğiniz süreci bir kez daha ele alıyorsunuz. İş, hizmet ve sağlık alanlarınızda önemli konular devreye girebilir. İşinizin kalitesiyle ilgili konularda önemli dönüşümlere de açık olacaksınız.
25 Ocak’taki dolunay bazı olayları ortaya çıkarabilir, sizi biraz tedirgin edebilir. Şartlar ve koşullar elinizde olmayabilir. Eşinizin sağlığı ya da işiyle konular, annenizin akrabalarıyla ilgili konular ya da bir işinizin, eğitim, seyahatle ilgili bir planınızın sonuçlarıyla yüzleşebilirsiniz. Sağlığınıza da gereken önemi göstermeyi unutmayın.

ŞUBAT
Şubat ayı ile iş hayatınızda önemli güçler kazanacaksınız. Etkin hareket etmek isteyeceksiniz. Fikirlerinizi hareketlendirecek, yanınızda çalıştırdığınız insanlarla ilgili kararları devreye alacaksınız.
10 Şubat’taki yeniayda da bu kararları hareketlendireceksiniz. Bu yeniayda tutamayacağınız sözler vermeyin. Birden fazla işle uğraşabilirsiniz. İşin ucu kaçınca konsantre olamayabilirsiniz. Bazı şansları yakalarken, bazılarından vazgeçmek durumunda kalabilirsiniz. Ufak bir meseleyi büyütmeyin.
13 Şubat’tan sonra enerjinizi gündelik hayatınıza kaydırıyorsunuz. Koşturmalarınız hızlanabilir. Dolaşım sistemi problemleri yaşanabilir.
14 Şubat’tan sonra iş ortamlarınızda dikkatli adımlar atmaya çalışın. Beraber çalıştığınız insanların farklı yüzlerini görebilirsiniz. Bu dönem enerjinizi doğru kullanın, gerginlikleri atmak için spora yönelebilirsiniz.
16 Şubat sonrası biraz daha rahatlayacaksınız ama iş hayatınız yine gündeminizde olacak. Beraber çalıştığınız birinin sizi manipüle etmesi gibi durumlara karşı dikkatli olun.
22 Şubat iş ortamlarınızda keyfi yakalayacağınız günlerden biri. Hayatınızda bir insan yoksa beraber çalıştığınız birinin size ilgisini fark edebilirsiniz.
23 Şubat’la beraber özel hayatınıza odaklanacaksınız. Keyifli etkileşimler aşkı daha fazla düşünmenizi sağlayabilir.
24 Şubat’la beraber dolunayda mide ve bağırsak problemlerine dikkat edin. Özel hayatınızda verilecek bir karar da sizi gerebilir. Bu dönem işleri idare etmek çok kolay olmayabilir. Sağlıkla ilgili konularda da abartıdan uzak durun. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda üstleneceğiniz sorumluluklar var. Hayata gerçekçi gözlerle bakmanız gerekecek.

MART
Mart ayı ikili ilişkiler ve özel hayatınıza önemli şansları getirecek. Sevdiğiniz insanla planlarınızı uygulamaya geçebilirsiniz. 1 Mart itibariyle ortaklaşa işlerde keyifli etkileşimler devrede olacak. Medyada çalışıyorsanız önemli bir anlaşmaya imza atabilirsiniz. Gündelik hayatınızda çabuk sıkılabilirsiniz, çok fırsatlı olacaksınız ama bu fırsatları yakalamak kolay olmayabilir.
10 Mart’taki yeni ayda ikili ilişkiler ve özel hayatınıza dair kararlar alabilirsiniz. Bu yeni ayla beraber nafaka, miras, maddi konular öne çıkıyor. Sevdiğiniz insanla geleceğe yönelik bu konularda fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bu süreçte evliliği bitirecekseniz, nafaka ile ilgili konuları çözüme ulaştırmanız gerekebilir.
12 Mart’tan sonra romantizm rüzgarları esecek. Aşka daha çok yer vereceksiniz. Sevdiğiniz insanla gelecek planları yapmak önemli olacak.
23 Mart’ta enerjinizi tamamen ilişkilere kaydıracaksınız. İlişki alanınızda sizi tutan enerjiler devrede olacak. Bir yandan sevdiğiniz insanla güzel planlar yapmak isterken onun hayatındaki koşullar sizi etkileyebilir. Bu durum sizi üzmesin. 21-24 Mart ilişkilerde şanslı tarihleriniz.
25 Mart’taki gölgeli Ay tutulmasını parasal evinizde yaşayacaksınız. Elinize bir para geçme olasılığı yüksek görünüyor. Hayata bakış açınız esnek olduğu için, gelecek planlarınızı doğru yaptığınız için, maddi konularda istediğiniz sonuçları alabilirsiniz ama kendinize karşı biraz daha adil olmanız önemli olacak.

NİSAN
Nisan ayı Merkür gerilemesiyle başlıyor. 2 Nisan’da Merkür ortak gelirler alanınızda gerileyecek. Önceden konuşulmuş para işlerinin peşine düşebilirsiniz ama sıfırdan bir borcun altına girmeyin.
5 Nisan’la beraber kazançlarınızı hızlandırmanın yollarını arayacaksınız. İnsanlara yardımcı olmak, arabulucu olmak, bundan para kazanmak önemli olabilir. Gücünüzü üzerinizde hissettiğiniz bir dönem.
8 Nisan’daki Güneş tutulması cesaretinizi artıracak ve ortak gelirlerinizde hız kazanacaksınız. Kendi bildiğinizi okumaktan mutluluk duyacaksınız. Bu alanlardaki yaralarınızı tedavi edecek ve hızlı kararlar alacaksınız. Tutulma altı ay boyunca etkili olacak, hayatınızı değiştiren önemli olaylara hazır olmalısınız.
10 Nisan’da Mars ve Satürn kavuşumu ikili ilişkiler ve özel hayatınızda verilmesi gereken zor kararları gündeme getirebilir. Sevdiğiniz insanın arkadaşlarıyla olan ilişkilerinde zorlanmalar yaşadığını görebilirsiniz. İlişkinizde gözden geçirmeniz gereken konular önem kazanacak.
21 Nisan’da önemli bir şans karşınıza çıkabilir. Bu şans yerleşim, eviniz, ailenizle ilgili konuları, çalışma hayatınızla ilgili fırsatları barındırabilir. Seyahat, eğitim, yurt dışı ile bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve hukuki alanda hızlı gelişmeler yaşanabilir.
24 Nisan’daki dolunayla beraber iletişimsel işleriniz hız kazanacak. Yakın çevrenizdeki olaylarla daha fazla ilgili olacaksınız.
25 Nisan’da Merkür’ün düzelmesiyle kararlarınızı çok daha rahat alacaksınız.
29 Nisan’dan sonra eğitimle ilgili konular öne çıkıyor. Öğrenerek mutluluk duyabilirsiniz. Öğrenci değilseniz, bir eğitim fırsatı yakalama konusunda destekli olacaksınız. Tanımadığınız insanlardan güzel fırsatlar elde edeceksiniz. İkili ilişkiler ve özel hayatınızda dikkatli adımlar atmaya özen gösterin.

MAYIS
8 Nisan tutulma noktasını tetikleyen Mars’ın hareketleri, mayıs ortasında önemli sonuçlar elde etmenizi sağlayacak. Mayıs ayına işle ilgili konularda çekişmeli bir süreçle merhaba diyeceksiniz.
8 Mayıs’ta Boğa burcunda bir yeni ay oluşacak. Gelecek planlarınız, eğitimle ilgili fırsatlar, seyahatler, turizm, medya ya da ticari alanda hızlı gelişmeler olabilir. Burada başlattığınız işlerden güzel sonuçlar alabilirsiniz.
15 Mayıs’tan sonra ise öğrenmekten büyük mutluluk duyabilir, iş görüşmeleri yapabilirsiniz. Sosyal medyada fark yaratabilirsiniz.
18 Mayıs’ta güzel iş fırsatları karşınıza gelecek. Beklenmedik durumlara açık olacaksınız. Yer, iş değişikliği sizi tedirgin etmeyecek, hayat size güzel fırsatlar sunacak. 18-22-23-24 ve 25 Mayıs sizi bu anlamda destekliyor.
23 Mayıs’ta Yay burcundaki dolunay, ev, aile ve yuva konularını karşınıza getirecek. Ailevi konularda önemli kararlar alabilirsiniz. Tepe noktanızda güzel iş fırsatları devrede olurken, bu fırsatları ailenize aktarmak önemli olabilir. İşinizi daha fazla sevecek ve kazançlarınızın hızlandığını göreceksiniz.
26 Mayıs’tan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiyor. Kariyerinizde güzel bir süreç başlıyor. Bekarsanız bir yıl içinde evliliğe adım atabilirsiniz.
28-29 ve 31 Mayıs tarihleri sizi yukarı taşıyacak ve işinizde güzel sonuçları karşınıza getirecek.

HAZİRAN
Haziran ayında iş hayatınız ön planda olacak. Kendinizi fırsatlara açarken 6 Haziran’daki yeni ayda bu fırsatları harekete geçirebilirsiniz. Önemli bir iş fırsatı gündeminize yerleşebilir. Uzun zamandır arka planda uğraştığınız parasal işlerinizin sonucunu alabilirsiniz. İş ortamınızdaki hızlı ilerlemeler ikili ilişkiler ve özel hayatınıza ket vurabilir.
8 ve 12 Haziran’da sevdiğiniz insanla anlaşmak kolay olmazken ailevi konularda sizden beklentileri olan kişileri hayal kırıklığına uğratabilirsiniz.
17 Haziran’dan sonra sosyal çevreniz hareketleniyor. İşten elde edilen gelirlerinizin üzerine düşerken, davetlere hayatınızda daha çok yer vereceksiniz.
22 Haziran’da aşk hayatınız önem kazanıyor. Bu dönem tanıştığınız kişilerle güzel bağlantılar kurabilirsiniz. Haziran ayında yaşadığınız aşk dolu etkiler temmuz ayına damgasını vurabilir.
29 Haziran’daki Satürn gerilemesiyle ikili ilişkiler ve özel hayat alanınızda aldığınız sorumluluklar yumuşayacak.

TEMMUZ
Temmuz ayı kendinizi işle ilgili konularda geri çekeceğiniz, dinlenmek istediğiniz bir ay olacak. Önemli sırlarınızı kimseyle paylaşmayın; dedikodular, arkanızdan konuşanlar artabilir. İş hayatınızda işlerin yavaşlaması söz konusu olabilir ama bu değişime ihtiyacınız var.
6 Temmuz’la beraber 15 gün boyunca sosyal çevrenizde önemli girişimler devrede olacak. Parayla ilgili bir mevzu gündeme gelebilir, bir ilişkiniz bu yüzden bozulabilir.
11 Temmuz, yurt dışı bağlantılı konuların devrede olduğu bir zaman dilimi. Bu dönem tüm yaşadıklarınızı gözden geçirmek için hareket edebilirsiniz.
20 Temmuz’dan sonra iş koşulları öne çıkacak. Enerjinizi kariyerinize aktaracaksınız. Koşturmalarınız hızlanabilir. Kafanızda birçok plan olabilir ama bunları eyleme dökmek için diğer insanların fikirlerine ihtiyaç duyabilirsiniz.
21 Temmuz’daki dolunay yine aşk evinizde gerçekleşiyor. Tanıştığınız biriyle aşk yaşayıp yaşamayacağınıza karar vereceğiniz ya da çocukla ilgili konularda önemli kararlar alacağınız bir dolunay olacak. Aşka, keyfe daha fazla yer vereceksiniz, beklenmedik yerlerden güzel etkileşimler de karşınıza gelebilir.
26 Temmuz’dan sonra iletişiminiz hızlanıyor. Bu dönem kendi yapacaklarınıza ve fikirlerinizi diğer insanlara aktarmaya odaklanabilirsiniz.

AĞUSTOS
4 Ağustos’taki yeni ay, önemli meseleleri devreye koymamanız gereken bir yeni ay. Tamamlanması gereken konular, kötü alışkanlıklardan kurtulma, yurt dışı bağlantılı işler alanlarınız aktif olabilir ama büyük girişimlerde destekli olmayacaksınız.
5 Ağustos’ta Merkür sizin burcunuzda gerileyecek. 10 gün boyunca hayatınızda bazı ertelenmelerle karşılaşabilirsiniz.
15 Ağustos’tan ay sonuna kadar ise geçmiş konularla uğraşabilirsiniz. Bu dönem büyük bir işe başlamayın. Kendinizi ifade etmeniz gereken işler varsa elinizi sağlam tutun.
19 Ağustos ile beraber 15 gün boyunca çalışma hayatınız önem kazanacak. İşle ilgili konuları toparlarken sağlıkla ilgili konuları gözden geçirmeniz gerekebilir.
20 Ağustos’ta hayatınızdaki kişinin ailesinde ufak bir sıkıntı olabilir. Aile ortamında bir problem devreye girebilir. İkili ilişkilerde ilişki kopuşları ya da başka insanların hayatınıza karışması gibi etkiler devrede olabilir. 20-23 Ağustos’a bu anlamda dikkat edin.
28 Ağustos’ta önemli kararlar almayın.
29 Ağustos’tan sonra maddi konular önem kazanacak. Kendinizi iyi hissedeceksiniz. Kafanızda güzel şeyler alma planları olabilir ama parayla ilgili konularda yeterli olmadığınızı düşünebilirsiniz. Merkür düzeliyor, iletişiminiz rahatlamaya başlıyor.

EYLÜL
Eylülün başında Uranüs seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler alanınızda gerileyecek. Bu alanlarda hızlı değişimler altındaysanız şimdi bunları sindirmenin tam zamanı.
2 Eylül’de Plüton da geri hareketine hazırlanıyor. Oğlak burcuna geçecek. Aşk hayatınız, çocuklarla ilgili konular, sanatsal ve kreatif işlerde önemli konuları üzerinizde hissedeceksiniz.
3 Eylül’de gerçekleşecek yeni ay, sizin yeni ayınız. Plan ve programlarınızı gönül rahatlığıyla hareketlendirebilirsiniz.
4 Eylül’den sonra enerjinizi sosyal çevrenize harcıyorsunuz. Arkadaşlarınıza karşı korumacı tavırlarınız ön plana geçebilir. Davetler, organizasyonlar konusunda zorlanma etkisi devrede olacak.
18 Eylül’deki parçalı Ay tutulması ikili ilişkiler ve özel hayatınızda önemli kararları karşınıza getirecek. Bu tutulma, altı ay boyunca sizi zorlayan ilişkilerinize bakış açınızı değiştirebilir. Olumsuz bakış açısı devam ediyorsa bu tutulmayla beraber önemli kararlar alabilir, ilişkinizi bitirebilir, bu olumsuzlukların üstesinden nasıl gelebileceğinize odaklanabilirsiniz.
23 Eylül’den sonra yakın çevrenizle olan bağlantılar önem kazanırken bu çevreden birinin sizi kıskandığını, sizi baskıladığını görebilirsiniz.
26 Eylül’den sonra kazançlarınız hızlanırken, kafanız parasal konularda çözüme yönelik çalışacak. Maddi konularda fazla adil davranıyor olabilirsiniz.
29 ve 30 Eylül’de yaşayacaklarınız nerede hatalı olduğunuzu gösterecek.

EKİM
2 Ekim’de Anüler Güneş tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Bu tutulmayla beraber para ile ilgili işler altı ay boyunca önem kazanırken maddi kazançlarınızla ilgili neler yapmanız gerektiğini göreceksiniz.
9 Ekim’de Jüpiter’in gerilemesi hem ev, aile, yuva hem de kariyer alanlarınızda bazı fırsatları geriye çekebilir ya da fırsatları gözden geçirmenize neden olabilir.
17 Ekim’de oluşacak dolunay, müşterek para alanlarınızı etkileyecek. Banka ve para ile ilgili konularda önemli sonuçlar alabilirsiniz. Nisan ve mayısta hareketlenen konular yine önem kazanabilir.
Ev, aile ve yuva konuları öne çıkıyor. Eviniz için yapılması gereken işleri devreye koyabilirsiniz.

KASIM
Kasım başında Akrep burcunda gerçekleşecek yeni ay, yakın çevre, akraba alanlarında önemli bazı açılımları karşınıza getirebilir. Satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanlarında işleriniz varsa bu konular hızlanabilir, iş birlikleri gündeme gelebilir. 1-2-3-4 Kasım bu anlamda şanslı günler.
2 Kasım’dan sonra emlak alım satım kiralama işleriniz aktifleşiyor. 15 gün boyunca şanslısınız.
3 Kasım’da Mars’ın Plüton ile karşıtlığı sosyal çevrenizde bazı gerilimleri karşınıza getirecek.
11 Kasım’dan sonra aşka daha çok yer vereceksiniz. Kendinizi önemsemek öne çıkacak. Spekülatif alanda yatırımlarınızın sonuçlarını alabilirsiniz.
16 Kasım’daki dolunay seyahatleri hızlandırabilir, uzak yerdeki akrabalarınızdan önemli haber alabilirsiniz. Bu dönem tanışacağınız insanlar da hayatınızda etkili olacak. Aşk hayatınızda eskiden yaşadığınız bazı problemlerle karşılaşma potansiyeliniz de yüksek.
26 Kasım’da Merkür ev, aile ve yuva alanlarınızda geriliyor. 15 Aralık’a kadarki dönemde evle ilgili büyük değişimlerden kaçının, sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz.

ARALIK
Aralık’ta iki yeni ay yaşanacak. 1 Aralık’ta gerçekleşen yeni ay, evinizle ilgili önemli kararları devreye koyabilir. Birkaç gün önce gerçekleşen Merkür gerilemesi, yarım kalmış konuları tamamlamanız gerektiğini gösterecek.
7 Aralık’ta iş koşullarınız öne çıkarken Mars Aslan burcunda geri hareketinde olacak. Kadersel alanınızda gerçekleşiyor. İki ay boyunca yorulabilirsiniz. Hayatınızı idare etmekte zorlanabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki insanların kariyerinde, özel hayatında zorlanmalar yaşanabilir. Parasal konularda yanlış adımlar atabilirsiniz. İki ay boyunca önemli kararlar almamaya çalışın.
15 Aralık’ta İkizler burcundaki dolunay, önemli gelişmeleri karşınıza getirecek. Çeşitli fırsatlar önünüze gelebilir. İş hayatınızda kendinizi gösterebilirsiniz. Merkür’ün de düzelmesiyle beraber iletişimde rahat bir nefes alıyorsunuz.
25 ve 27 Aralık’ta ikili ilişkilerinizde zorlanmalar devreye girebilir.
31 Aralık’ta Oğlak burcunda oluşacak yeni ay ile aşk eviniz ve çocukla ilgili konularda önemli kararlar alarak 2025 yılına girebilirsiniz.
Güzel bir yıl diliyorum.