Koç Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024 Yılı Burç Yorumu:

KOÇ
(21 Mart - 20 Nisan)
ÖN PLANA ÇIKACAKSINIZ

26 Mayıs 2024’e kadar parasal anlamda şans ve fırsatlara sahip olacaksınız. Bir ev alabilir, mala, mülke girebilir, paranızı biriktirebilir, elde ettiğiniz parayı girişimleriniz için kullanabilirsiniz. Maddi konularda sağlam, tutarlı ve istikrarlı ilerleyeceksiniz. Kazançlarınız artacak, yatırımlarınızdan güzel sonuçlar elde edeceksiniz. Yine parasal konularda nisan sonu önemli yenilenmeler, fırsatlar oluşabilir. Nisan ve mayıs aylarını değerlendirin.

26 Mayıs sonrası Jüpiter’in burç değiştirmesiyle reklam, satış, pazarlama, eğitim, öğrenim, lojistik, ulaşım, yazım, network, bilişim alanlarınızda hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz. Girişimciliğe dayalı işlerinizde bilgi alışverişiniz hızlanacak. Meraklı yapınızla kısa vadeli planlarınızı harekete geçirebilirsiniz. Akraba, kardeş, komşu, yakın dostlarınızla olan bağlantılarınız kuvvetlenirken, onların hayatında güzel gelişmeler yaşanabilir ya da onlardan destek ve fayda görebilirsiniz. Bu anlamda 20 Ağustos-25 Aralık tarihlerine dikkat edin. Bu dönemlerde bazı sorunlar ve testler oluşabilir.

Bu yıl Satürn kadersel alanınızda dolaşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda arkadaşlarınız, hayata bakış açınız ve çevrenizde önemli değişimler, temizlenmeler yaşadınız. Şimdi bunu hayatınızdaki her alana yaymak şart olacak. Şartlar ve koşullar elinizde olmayabilir. Satürn’ün size göstermeye çalıştığı bu süreci bir tamamlanma, bir temizlik süreci olarak görmelisiniz. Bırakın hayatınıza hizmet etmeyen kişiler, olaylar, konular gitsin! Kendinizi kandırdığınız noktaları çok daha net bir şekilde göreceksiniz. Bakış açınızdaki negatiflik ve kaygılardan uzak durun. O zaman bu döngüden çok daha rahat faydalanacaksınız.

Tutulmalar sizi ve kimliğinizi ön plana çıkarırken rekabetçi ve düşüncesiz taraflarınızı törpüleyecek. İlişkilerinizden öğrenmeniz gerekenlere kulak verin. Önce kendinizle ilişki kurun, nisan ve ekim ayları size yol gösterebilir.

OCAK
Kariyer ve iş koşturmalarınız artarken, parasal uğraşılarınızın devrede olduğunu görebilir, iş hayatınızla ilgili önemli kararlarınızı bu ay içinde devreye sokabilirsiniz sevgili Koç ve yükselen Koçlar.
2 Ocak itibarıyla Merkür düzeliyor. Hem sağlıkta hem gündelik iş koşturmalarınızda daha rahat bir nefes almaya başlayabilirsiniz. Gelecek planlarınız hızlanırken, iş hayatınızdaki temel sorunlar geride kalmaya başlıyor.
4 Ocak’la beraber işlerinizde, kariyerinizde ve sorumluluklarınızda artış görülebilir. Kendinizi göstermekten ve mücadele etmekten zevk alacaksınız. Patronlarınızla olan iletişiminize özen gösterin. Planlı, programlı hareket etmek size güç kazandırabilir.
11 Ocak’ta gerçekleşen yeni ay, kariyer ve iş alanlarınızda yapmanız gerekenler için sizi harekete geçirecek. Söylenmiş, konuşulmuş veya düşünülmüş işleriniz için hızlanabilirsiniz.
21 Ocak itibarıyla Plüton Kova burcuna geçiyor. Önünüzdeki dönem temmuz ayına kadar arkadaş ve sosyal çevrenizde önemli değişimlere, dönüşümlere maruz kalabilir ya da çevrenizdeki insanların kariyer ve aile hayatında önemli değişimler yaşadığını görebilirsiniz. Sosyal yapısı güçlü insanlarla tanışabilirsiniz.
23 Ocak’la beraber iş ve kariyer bağlantılı ilişkileriniz devreye girmeye başlayacak. Zam, terfi veya prim konularınızı konuşabilirsiniz. Güvensizliklerinizi iş ilişkilerinize yansıtmamaya çalışın.
25 Ocak’ta oluşan dolunay, aşk hayatınızda, varsa çocuğunuzla ilişkilerinizde ya da sanatsal alanlarınızda sorunlar ve hassaslıklar yaşamanıza neden olabilir. Aşk hayatınızdaki konuların bu birkaç gün sizin sosyal ortamlarınızı ve arkadaşlık ilişkilerinizi etkilediğini düşünebilirsiniz.
27 Ocak’la beraber yurt dışı bağlantılı işler, medya, hukuk, seyahat ve eğitim alanlarınız önem kazanıyor. Yeni insanlarla iletişim içine girmek isteyebilirsiniz. Kariyerinizde ilişkilerinizi doğru bir noktaya taşıyacağınız bir dönem içine giriş yapıyorsunuz.

ŞUBAT
5 Şubat itibarıyla grupsal çalışmalara eğiliminiz artıyor. Olaylara daha fazla toplumsal gözle bakacaksınız. Geleceğinize yönelik planları organize etmenin, çevrenizi bu planlara dahil etmenin zamanı gelmiş bulunuyor.
10 Şubat’ta gerçekleşen yeni ayda, kariyerinizde ilerlemek için size yardımı dokunacak olan insanlarla bir araya gelebilirsiniz. Geleceğinize yönelik atılımlarınız için her tür başlangıç ve kararınızı bu dönem almak işinize yarayabilir.
16 Şubat itibariyle üç hafta boyunca ilgi alanlarınız, arkadaşlarınız ve sosyal çevre konularına kayabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizde sizi sıkmayacak, karışmayacak insanlarla bir arada olmayı tercih edebilirsiniz.
14-17 Şubat’ta sosyal çevrenizde önemli olaylar cereyan edebilir. Para birikiminize ve kazançlarınıza odaklanabilirsiniz.
22 Şubat’ta, hayatınızda biri yoksa, biriyle tanışma ve aşk yaşama ihtimaliniz yüksek görünüyor. Hayatınızda biri varsa, o kişiyle sosyal ortamlarda keyifli ve güzel vakit geçirebilirsiniz.
23 Şubat’tan sonra iletişiminizde geri çekilmeler oluşabilir. Biraz yalnız kalmayı arzulayacağınız bir döneme giriş yapıyorsunuz.
24 Şubat’ta iş ve hizmet alanlarınızda oluşan dolunay, beklenmedik olayların meydana gelmesine neden olacak. Sinirli, agresif ve anlayışsız olmamalı ve bu birkaç gün sağlığınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmelisiniz. Bazı işlerinizin karşılığını bu dolunayda alabilirsiniz.

MART
Mart başında işlerinize kanalize olmuş durumdasınız. Geri plandan yürüttüğünüz her tür işinizde çeşitli şans ve fırsatlar karşınıza gelebilir. Kendi başınıza kalmak, başka insanların refakati veya işleriyle uğraşmak sizi yormuş olsa bile yaratıcı işlerinizde hızlı ilerlemeler kaydedebilirsiniz. Gerçeklerden uzaklaşmayı seveceğiniz bu dönemde, 8-17 Mart civarında sağlığınıza ve gündelik hayatınızdaki işlerinize gerçekçi yaklaşmayı ihmal etmeyin.
10 Mart’ta oluşan yeni ayda önemli kararlar almayın. Bu süreçte beklenmedik ve kadersel birtakım oluşumlara açık olmalısınız. Bu yeni ay riskli ve tehlikeli girişimleri veya durumları karşınıza çıkarabilir. Kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için bu yeni ay size göz kırpacak. Yine bu dönemle beraber önemli görüşme ve konuşmalar, anlaşmalar gündeme gelebilir. İfadeniz rahatlıyor.
23 Mart ve sonrasında hayatınızı ilgilendirecek işlerinizde, kişisel alanlarınızda mücadelelerinizde zorlanmalar görülebilir. Yönünüzü bulmakta zorlanabilir, kendinizi geri plana çekebilirsiniz. Bu dönem enerjiniz düşük olacağından, ateşli hastalıklara, enfeksiyonel durumlara, alerjilere karşı dikkatli olmalısınız.
25 Mart’ta gerçekleşen Ay tutulması, ilişkinize dair verilecek önemli kararları duygusal hayatınıza taşıyabilir. Sevdiğiniz insanın hayatında yaşanacak önemli gelişmeler ve olaylar ilişkinize yansıyabilir.

NİSAN
2 Nisan’da Merkür sizin burcunuzda gerileyecek. 25 Nisan’a kadar çok önemli girişimlerden, anlaşmalardan kaçının. Kendinizi doğru ifade etmeye çalışın. Bu dönemde eski hastalıklar nüksedebilir. Merkür sizin sağlık alanınızın yöneticisi olduğundan kendinizi çok fazla zorlamamaya çalışmalısınız.
5 Nisan ve sonrasında görüntünüze önem vermek isteyebilirsiniz. Toparlanma enerjisi devreye giriyor. Daha çok kendinizi anlatacağınız ve seveceğiniz bir döneme giriş yapacaksınız.
8 Nisan’da Kiron kavuşumlu bir Güneş tutulması var. Bu tutulma sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Kendinizi şifalandırmaya, hayatınızı önemsemeye önem verebilirsiniz. Hayatınızı ilgilendirecek ve kimliğinizi güçlendirecek önemli kararlar ortaya çıkabilir.
10 Nisan’da kariyer ve iş alanlarınızda zorlanma etkisine dikkat edin. Enerjinizi kullanmakta zorlanabilirsiniz. Sizi durduran enerjiler devrede olurken spiritüel alanda çalışıyorsanız bazı kadersel olaylarla karşılaşabilirsiniz.
Toparlanma ve çözüm üretme enerjisi 12-17-19 Nisan’da devreye giriyor. Yeni bir insanla tanışma, hoşlandığınız, sevdiğiniz kişinin ayağınıza gelmesi, sizden etkilendiğini söylemesi hoşunuza gidebilir.
21 Nisan’da maddi konularda hızlı gelişmeler yaşanabilir. Elinize sosyal ortamlarınız sayesinde, yaptığınız işler sayesinde güzel kazançlar geçebilir. Ama güç çekişmelerinden uzak durmalısınız.
29 Nisan itibarıyla, üç hafta boyunca maddi kazanımlarınızda artış ve düzelmeler yaşamaya başlıyorsunuz. Güzel olan eşyalara karşı ilginiz artabilir, harcamalarda bulunabilirsiniz.
30 Nisan’da Mars Koç burcuna geçiyor. Hızlanıyorsunuz. Kazalara sebebiyet verecek oluşumlardan uzak durun; zira enerjiniz yüksek olacak ve kendinizi canlanmış hissedeceksiniz. Sabırsızlık, sakarlık ve anlayışsızlık gibi etkileriniz fazla olabilir.

MAYIS
Mayıs ayı sadece kendinizi düşüneceğiniz, kendinizle ve çevrenizle ilgilenmek isteyeceğiniz bir ay olabilir. Riskli ilişkilerden, parasal yatırımlardan uzak durun. Üzerinizde etkisi olan bir arkadaşınızın parasal işlerinizde sizi kıskandığını veya kafa tuttuğunu görebilirsiniz.
8 Mayıs’ta oluşan yeni ayla beraber önünüzdeki dönemde maddi konular, sahip olduklarınız için önemli adımlar ve kararlar devreye girebilir.
15 Mayıs itibarıyla para kazanma ve parayı idare edebilme beceriniz artabilir. Gelirinizi arttırmak için yollar bulacağınız gibi, sorunlarınız varsa onlara çözüm üretmekten kaçınmayacaksınız.
18 Mayıs’ı bir kenara not edin. Şans ve fırsatlar maddi yönden üzerinize akabilir. Tuttuğunuz bir işi koparabilir, maddi yönden şansın sizinle olduğunu görebilirsiniz.
23 Mayıs’ta oluşan dolunay, seyahat, eğitim, medya ve hukuk alanlarınızda önemli sonuçları hayatınıza taşıyabilir. Koşturmalarınızın karşılığını alabilir veya başka işlerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.
24-25-28-31 Mayıs’ta çevrenizi iyi kullanın. Önemli açılımlar altında olacaksınız. Bu da size uzun vadede para kazançları sağlayabilir. Davetler, organizasyonel işlerinizde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

HAZİRAN
3 Haziran’la beraber yakın çevre evinizde hareket etmeye başlayacak olan Merkür, pazarlama, satış, reklam, yayıncılık, teknoloji, öğrenim ve iletişim alanlarınızda rahat ve etkili hareket etmenize neden olacak. Akraba, kardeşleriniz veya komşularınızla iyi ve güçlü iletişim sizi bekliyor.
4-14 Haziran’da güzel açılımlar, çözümler karşınıza çıkabilir. Özel hayatınız, parasal işleriniz, sağlık ve girişim alanlarınızda güzel şanslar yakalayabilirsiniz. Yakın çevrenizde yaşadığınız sorunlara çözüm üretebilirsiniz.
6 Haziran’da oluşan yeni ay, iletişim, satış, pazarlama, reklam, bilgisayar sektörleri için yeni karar ve başlangıçları gündeme getirebilir. Bu alanlardaki konuların hızlandığını görecek, etrafınızdaki olaylardan siz de fayda sağlayacaksınız.
9 Haziran’la beraber paraya dayalı işlerinizde, kazanımlarınızda mücadeleleriniz artacak. Enerjinizi parasal işlerde ortaya koyacaksınız. Yalnız parayla ilgili mücadeleleriniz artsa bile, özel hayatınıza dayalı harcamalarınız da aynı orantıda artabilir.
17 Haziran itibarıyla eve dair, emlak alım, satım veya kiralama, yer değiştirme gibi işlemlerinizi yapacak ortamları bulacaksınız. Evinizi güzelleştirmek, dekorasyon, tadilat, tamirat, yer değiştirme gibi konular gündeminizde olacak.
22 Haziran’da gerçekleşen dolunay sizi en çok iş ve aile alanlarınızda etkileyecek. İş alanlarınızın yoğunluğu ve fazla göz önünde olmanız, aile hayatınızı aksatmanıza ve bu alanda birtakım gerilimler yaşamanıza neden olabilir. Ebeveynlerinizin yaşantısındaki sorunlar ve olaylar da sizi etkileyebilir.

TEMMUZ
2 Temmuz’la beraber aşk hayatınızda duygularınızı dile getirebilir, sorunlarınız varsa çözüm bulmakta zorlanmayabilirsiniz. Aşka, keyfe, çocuklara vaktinizi harcayacaksınız. Sanata, spora ve yaratıcılığa dayalı işlerinizde gösterişli ve zevkli yönlerinizi ortaya koyacaksınız.
6 Temmuz’da gerçekleşen yeni ay, eviniz ve ailenizle ilgili yeni konuları ve bu alandaki başlangıçlarınızı destekleyecek. Aile bağlarınızı kuvvetlendirmek adına özür dilemeniz gereken kişiler varsa bu yeni ay tam da bunun zamanı olacak.
11 Temmuz’dan sonra ilişkilerinizde beklentileriniz yüksek olabilir, eğlenmeyi, risk almayı sevebilirsiniz. Flörtleşmeye vakit ayırabilir, hoşlandığınız birileri varsa ona açılmayı düşünebilirsiniz. Evinizle ilgili yapmanız gereken sorumlulukları ele almak için bugünden faydalanın.
20 Temmuz ve sonrasında iletişime dayalı işlerinizde, yakın çevre, akraba, kardeşlerinizle ilgili konularda mücadeleleriniz artacak. Bu dönemde araba kullanırken veya yolculuk yaparken dikkatli olmanız gerekebilir. Sevdiklerinizle ve yakın çevrenizle iletişiminizde dırdırcı ve meraklı tavırlardan kaçınmanız yerinde olacaktır.
21 Temmuz, sizi en çok iş ve aile alanlarınızda etkileyecek. İş alanlarınızın yoğunluğu ve fazla göz önünde olmanız, aile hayatınızı aksatmanıza ve bu alanda birtakım gerilimler yaşamanıza neden olabilir. Ebeveynlerinizin yaşantısındaki sorunlar ve olaylar da sizi etkileyebilir.
26 Temmuz ve iki hafta boyunca iş ve hizmet alanlarınızda konuşma ve görüşmeleriniz hızlanabilir. İşiniz konusunda zorlandığınız alanlar varsa becerilerinizi geliştirebilir, etkili iletişiminizle iş arkadaşlarınızla uyumlu işler çıkarabilirsiniz.

AĞUSTOS
5 Ağustos’la beraber iş, hizmet ve sağlık alanınızda üç hafta boyunca güzel ilişkiler, titiz etkileşimler içinde olacaksınız. Diyet yapmaya meyilli olabilirsiniz. İşinizi sevmeye başlıyorsunuz.
5 Ağustos’ta Merkür gündelik iş düzeninizde, iş ve çalışma hayatınızda gerilemeye başlıyor. 15 Ağustos’a kadar elinizi attığınız işlerde aksilikler oluşabilir. İş değişikliği yapmak, yeni bir işe başlamak için Merkür’ün düzelmesini beklemeniz faydanıza olabilir. 15 Ağustos sonrasındaysa eski aşklarınız yeniden karşınıza çıkabilir. Var olan ilişkinizde iletişim sorunlarına açık olabilirsiniz.
29 Ağustos’a kadar aşk hayatınızda önemli kararlar almayın.
7-8-10 Ağustos şansınızı güzel kullanacağınız günleriniz. Özel hayatınızda kapılar sonuna kadar açık görünüyor.
19 Ağustos ve birkaç gün boyunca sosyal ortamlarınızda fazla vakit geçirmeniz karşınıza aşkı çıkarabilir. Ya da aşk hayatınızı ve çocuklarınızla olan ilişkinizi ihmal etmenize sebep olabilir. Bu dolunayda dengeyi iyi kurmayı unutmayın sevgili Koçlar; bazı olumsuzluklara maddi dengesizliklere açık olacaksınız.
29 Ağustos itibarıyla Venüs üç hafta boyunca aşk, evlilik ve ikili ilişkiler evinizde dolaşmaya başlayacak. Bu demektir ki, ikili ilişkilerde barışçı, uzlaşmacı ve romantizm dolu etkiler altında olacaksınız. Kalbiniz boşsa, karşı cinse daha çok ilgi duyabilirsiniz.

EYLÜL
3 Eylül’de devreye giren yeni ay, iş görüşmeleri, konuşmaları ve anlaşmalarınıza uygun bir zemin hazırlayacak. Yine de iletişimsel işlerinizde, girişim alanlarınızda yanıltıcı etkilere açık olabilirsiniz. Bu dönem yakın çevrenizdeki insanlardan fazlasıyla etkileniyorsunuz.
4 Eylül sonrası enerjinizi evinize, yuvanıza, aile büyüklerinize yönlendireceksiniz. vereceksiniz. Evinizde su ve su tesisatıyla ilgili sorunlar oluşabilir.
18 Eylül’de gerçekleşecek parçalı Ay tutulması kadersel alanınızda oluşuyor. Bu tutulmayla beraber önemli gizli kalmış bir olayın iç yüzü ortaya çıkabilir. Yaşayacağınız olaylarla aydınlanmalar, açılımlar altında olacaksınız. Bu da iş hayatınıza, sağlığınıza ve gündelik yaşantınıza olumsuz bakmanıza neden olabilir. İş ortamlarınızda yaşayacağınız bir olay sizi zorlayabilir. Bu tutulmayla beraber sağlığınıza gereken özeni göstermeyi unutmayın.
23 Eylül itibarıyla ortaklaşa giderler ve gelirler alanlarınızda kuşkucu, baskıcı tavırlarınız öne çıkabilir. Kredi, borç, nafaka, miras, banka ödemeleri, stopaj, vergi, prim alanlarınızda zorlanmalara dikkat edin. Yine bu dönem kredi almak istiyorsanız, şartları iyice gözden geçirmelisiniz.
26 Eylül ve sonrası aşk hayatınız veya uzun süreli ilişkileriniz üzerine konuşmaya ve düşünmeye meyilli olacaksınız. Ortak davranmak ve hareket etmek, anlaşmak ön planda olacak. Ortaklaşa iş yapanlar, kendilerini geliştirecekleri bir dönem içine giriyor.

EKİM
Ekim başı ilişkiler konusunda size mucizelerini sunabilir. Zorlandığınız konuları aşabilir, ilişkinize yeni bakış açınızla yaklaşabilirsiniz.
2 Ekim’de devreye giren anüler Güneş tutulması evlilik, ilişkiye başlama, söz, nişan gibi olasılıkları karşınıza getirebilir. İlişkiler, ortaklıklar ve iş birlikleriniz önem kazanıyor. Yeni ilişkiler veya kendinizle kuracağınız ilişkiler hayatınızı yeniden şekillendirebilir. 4-8 Ekim, ilişkileriniz konusunda vereceğiniz kararları destekliyor. Kalıcı adımlar atılabilir.
13 Ekim ve sonrası iki hafta boyunca ortaklaşa giderleriniz, harcamalarınız, banka işlemleriniz, vergi, kredi, faiz, nafaka, miras alanlarınızda becerilerinizi ve uğraşılarınızı arttırabilirsiniz. Çözümsel yaklaşımlar içine gireceksiniz. Bilinmeyene olan merakınız bu dönemde artabilir.
Harcamalarınızı kontrol altına alın, tehlikeli tartışma ve ortamlardan uzak durun.
17 Ekim ve üç hafta boyunca uzak çevre, medya, ticaret, yabancı ortaklı işler, hukuk ve eğitim alanlarınızda güzel ilişkiler kurmaya başlayacaksınız. Seyahat planlarınız devrede olabilir. Ayrıca kendinize, görüntünüze ve sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir dolunay devreye giriyor. Önceliklerinizi iyi belirlemelisiniz.

KASIM
1 Kasım’da ortaklaşa para konularında yaşayacağınız yeni ayla birlikte maddi konularda yeni fikirlere, tutumlara ve kararlara açıksınız. Bir ödemenin, bir borcun altına girmek, kredi almak, banka işlerinizi halletmek, vergi konularına yönelmek bu yeni ayın etkilerinden olabilir.
2 Kasım sonrası yurt dışı bağlantılı işler, medya, hukuk, seyahat ve eğitim alanlarınız önem kazanıyor. Yeni insanlarla iletişim içine girmek isteyebilirsiniz. Kariyerinizde ilişkilerinizi doğru bir noktaya taşıyacağınız bir dönem içine giriş yapıyorsunuz.
3 Kasım’da aile hayatınızda çekişmelere açıksınız. Beklenmedik olaylar devreye girebilir. Kavgadan, şiddetten mümkün olduğunca uzak durun. Geçmişten bu yana gelen bir konu son raddesinde olabilir ve ipleri koparmaya meyilli olabilirsiniz. Anne-babanız arasında zorlanmalar ortaya çıkabilir.
16 Kasım’da para evinizde oluşan dolunay, parasal konularda sahip olduklarınızı size sorgulatabilir. Elinize bir miktar para geçebilir. Ortaklaşa başladığınız bir işin sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Para dengenizi bu dolunay zamanı iyi koruyun.
26 Kasım’da iletişim gezegeni Merkür gerilemeye başlıyor. Yakın çevre ilişkileriniz, yabancı insanlarla olan işleriniz, konuşmalarınız ve görüşmelerinize dikkat edin.

ARALIK
Aralık ayında iki adet yeni ay yaşanacak. Biri hemen aralık başında, diğeri 31 Aralık’ta gerçekleşiyor.
1 Aralık’ta oluşan yeni ayla beraber gelecek için atacağınız adımlar hızlanıyor. Seyahat, yabancılarla yapılacak işler, eğitim, akademik konular, medya, hukuk, ticaret alanlarında önemli kararlarınızı ve başlangıçlarınızı uygulayabilirsiniz.
7 Aralık itibarıyla üç hafta boyunca ilgi alanlarınız, arkadaşlarınız ve sosyal çevre konularına kayabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizde sizi sıkmayacak, karışmayacak insanlarla bir arada olmayı tercih edebilirsiniz. Yine partiler, organizasyonlar, davetler bu dönem hoşunuza gidebilir.
7 Aralık’ta Mars geriliyor. Mars sizin yönetici gezegeniniz olduğu için aşk hayatınızda, size keyif veren alanlarda, çocuğunuzla olan ilişkilerinizde ve spekülatif alanda enerjinizi doğru kullanmakta zorlanabilirsiniz.
15 Aralık civarı yakın çevrenizde, akrabalarınız, komşularınız ve kardeşlerinizi işin içine alacak duygusal olaylarla karşılaşabilirsiniz. Tam bir seyahatteyken, eğitimdeyken veya işleriniz ön plandayken aniden ortaya çıkacak bir olay, iki taraf arasında kalmanıza neden olabilir. Yine de olayları esneklikle, heyecanla ve farklılıkla karşılamanız bu dolunayı keyifli ve rahat enerjilerle geçirmenize neden olabilir.
31 Aralık’ta gerçekleşen yeni ay kariyer ve iş alanlarınızda yapmanız gerekenler için sizi harekete geçirecek. Söylenmiş, konuşulmuş veya düşünülmüş işleriniz için hızlanabilirsiniz.