Terazi Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024 Yılı Burç Yorumu:

TERAZİ
(24 Eylül - 22 Ekim)
İŞ BİRLİKLERİ KAZANÇ SAĞLAYACAK!

2024 yılında 26 Mayıs’a kadar kredi, faiz, vergi, muhasebe alanlarınızda güzel şanslar yakalayabilirsiniz. Bu süreçte beklenmedik insanlardan ve yerlerden hayatınızı düzeltecek yardımlar alacaksınız. Elinize sorunlu ve çözümü zor olan, daha önceden uğraştığınız bir miras geçebilir. Eşinizin veya partnerinizin parasal olarak hayatında güçlü gelişmeler yaşanabilir. Nafaka işleriniz varsa kararlı ve temkinli yapınızla bu işleri halledebilir, vergi veya sigorta ödemeleriniz konusunda verimli davranabilirsiniz. Bir borcun altına girecekseniz, işleri sağlam tutmak isteyebilirsiniz ve tutmalısınız. Hayat kalitenizi yükseltecek, başkalarından gelecek maddi gelirler hoşunuza gidebilir. 20 Nisan bu anlamda önemli yenilikleri, açılımları tam da saydığım bu alanlarda karşınıza getirebilir. Hayat kaliteniz artıyor!

26 Mayıs ve sonrası yabancı ortaklı işler, medya, eğitim, hukuk, yayıncılık, seyahat alanlarınız aktif olacak. Bol bol seyahat edecek, yurt dışında, yabancı yerlerde tatil yapma imkanı bulacaksınız. Yurt dışı seyahatlerinizde göreceğiniz yerler ve kültürlerden etkilenecek, bakış açınızı değiştirecek kararlar alacaksınız. Öğrenmekten ve yeni şeyler keşfetmekten yorulmayacaksınız. Bu süreç içerisinde meraklı, zeki ve kıvrak öğrenci olabilir, kurs, seminer ve kişisel gelişime odaklı, hayatınızda açılımlar yaratacak dersler almaya başlayabilirsiniz. Yine gelişiminizi medya, yabancılarla yapılacak işler, ticaret, ithalat, ihracat, yayıncılık, hukuk, iş seyahatleri, eğitmenlik, eğitim, turizm sektörlerinde artırabilirsiniz. Önemli iş ve girişimleriniz konusunda 20 Ağustos-25 Aralık tarihlerinde zorlanmalar karşınıza gelebilir. Bir işin sonucuyla uğraşabilir, bu dönem beraber çalıştığınız insanlarla sıkıntılara açık olabilirsiniz. Bu yıl Satürn’ün etkileriyle iş konularınızda, hizmet ve sağlık alanlarınızda, gündelik yaşantınızda önceliklerinizi fark edebilirsiniz. İşinizde sizi neyin mutlu edip etmediğini göreceksiniz. Bazı işlerinizi bitirebilir veya iş alanlarınızda insanlarla aranıza mesafe koyabilirsiniz. İş yükümlülükleriniz çok artabilir. Önemli organizasyonları siz düzenleyebilir, beraber çalıştığınız insanların yükünü üstlenebilirsiniz. Bu sene gerçekten sizi mutlu eden, kalben istediğiniz işi bulabilir, bu iş için harekete geçebilirsiniz.

Tutulmalara baktığımızda, bu yıl yalnız kalmamalısınız sevgili Teraziler. Ortaklıklarla, iş birlikleriyle, diğer insanlarla girişilecek işlerle, ilişkilerinizle cesur ve girişken olarak büyümenizi sağlayabilirsiniz. Sağlığınız, hareketleriniz, davranışlarınız ve görüntünüzle ilgili olarak 25 Mart ve 2 Ekim tarihlerinde oluşan tutulmalar önemli kararları ve açılımları hayatınıza getirebilir.

OCAK
Sevgili Terazi ve yükselen Teraziler, ocak ayı yakın çevrenizde olup bitenlere daha fazla vaktinizi ayırdığınız, aynı zamanda ev ve aile düzenlemelerine kendinizi verdiğiniz bir ay olabilir.
2 Ocak itibarıyla yakın çevre alanlarınızda yaşadığınız iletişim problemlerini geride bırakıyorsunuz. Önünüzdeki zaman diliminde, işlerle ilgili seyahat, eğitim, ticaret, haberleşme konularında çok daha rahat hareket edebilirsiniz.
4 Ocak itibarıyla, enerjinizi daha çok ev, aile ve yuva alanlarınızda göstermeye başlıyorsunuz. Ev ortamlarında halledilmesi gereken konular, yapılması gereken işler devreye girerken, organize olduğunuz müddetçe ev ve aile ortamında enerjiniz yerinde olacak.
11 Ocak’taki yeni ay, ev, emlak, alım, satım, kiralama ya da evinize dair alınacak önemli bir eşya ya da aile hayatınız için verilecek önemli kararları tetikleyecek. Kafanızdaki fikirleri ve düşünceleri uygulamak adına bu yeni ayı ve sonrası 15 gün boyunca devreye sokabilirsiniz.
21 Ocak itibarıyla, Plüton Kova burcuna geçiyor. Aşk hayatınızda, özel ilişkilerinizde ve çocuklarla olan bağlantılarda önemli bir sürece merhaba diyorsunuz. Sanatsal ve kreatif işlerinizde, hobilerinizde, çocuklarla ilgili konularda değişmesi gereken konular yeniden gündeminize yerleşebilir.
25 Ocak’taki dolunay, sosyal çevre alanlarınızda önemli bir meseleyi karşınıza getirebilir. Arkadaşlarınızla bazı hassaslıklar devreye girebilir ya da onların konu ve olaylarıyla daha fazla ilgili olabilirsiniz. Önemli bir davet, aktivite ve organizasyon ve bunun sonucunda elinize geçecek olan bir miktar para bu dolunayın ana konularından olabilir.
28-29-30 Ocak tarihlerinde, ev, aile, yuva alanlarınızda yapılması gereken önemli işler ve harcamalar konusunda sizi destekliyor.

ŞUBAT
10 Şubat’taki yeni ayda, özel hayatınıza ve çocuğunuza dair verilecek yeni kararları uygulayabilirsiniz. 6-7-8-10-11 Şubat tarihleri oldukça keyifli tarihler.
13 Şubat sonrası, enerjinizi daha çok çocuklarla ilgili konulara, aşk hayatınıza ve çevresel faktörlere hobilerinize, sanatsal faaliyetlerinize ayırmaya başlıyorsunuz. Spora başlamak için 16 Şubat tarihinde Venüs’ün bu alanlarınıza geçmesiyle bu zaman dilimini değerlendirebilirsiniz.
14-17 Şubat tarihlerinde, özel hayatınızda dikkatli olmakta fayda var. Bazı konular kafanıza fazlasıyla takılabilir. Özel hayatınızda kıskanç ve yönlendirici tavırlarınızla hareket edebilirsiniz. Çocuğunuzla olan ilişkilerinizde de problem yaşayabilirsiniz.
22 Şubat’ta hayatınızda biri yoksa, aşka yelken açabilirsiniz.
23 Şubat sonrası, çalışma ortamlarınız hız kazanmaya başlıyor. Hobilerinizi hareketlendirebilirsiniz. Bu dönem sevdiklerinizle vakit geçirmek size mutluluk verecek.
24 Şubat itibarıyla, bir olayın iç yüzüyle karşılaşacaksınız sevgili Teraziler. Bir aydınlanma dönemi geçirebilirsiniz. İş ortamınızda sizi rahatsız eden konu ve olaylar karşınıza gelirken, aynı zamanda parayla ilgili işlerinizde de abartılı olduğunuzu, fazla harcadığınızı bu dolunayda fark edebilirsiniz. Önemli sırlarınızı kimseyle paylaşmayın, ruh sağlığınızı iyi koruyun.
28 Şubat’ta iş ve sağlıkla ilgili önemli konular devreye giriyor. Kendinize bakmanız gereken bir dönem olduğunu fark ediyorsunuz. Arkadaşlarınızın hayatında yaşanacak bir sonlanma ya da sıkıntı, sizin gündelik hayatınızın ritmine yansıyabilir.

MART
Mart başında, iş hayatınızda üstlenmeniz gereken sorumluluklar karşısında hayatın sizlere güzel fırsatlar sunduğunu görebilirsiniz. Güzel iş bağlantıları ve bunun sonucunda elinize geçecek bir miktar para sizi mutlu edebilir. 3-4-5 Mart tarihlerini bu anlamda kullanabilirsiniz.
10 Mart’ta gerçekleşen yeni ayla beraber, iş ve gündelik hayatınızın ritminde ve sağlığınızla ilgili önemli kararlar altında olabilirsiniz.
12 Mart sonrası, çalışmaktan ve üretmekten mutluluk duyacağınız bir dönem başlıyor. Bu zaman diliminde kilo almaya meyilli olabilirsiniz.
23 Mart sonrası, enerjinizi daha çok çalışma hayatınıza iş koşullarınıza, hizmet sektörüne ve sağlıkla ilgili konulara kaydırabilirsiniz.
25 Mart’ta, gölgeli bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma sizin burcunuzda olacak sevgili Teraziler. Bu tutulmayla beraber sağlığınıza, görüntünüze dair önemli kararlar karşınıza çıkabilir. Kendinizle ilgili önemli bazı kararların arifesinde olacaksınız. Sizi aşağıya çeken konular, hayır diyememeniz ya da fazlasıyla kendinizden çok diğer insanları düşünmeniz, hayatınızda sizi kilitleyen noktaları bu tutulmayla beraber karşınıza getirebilir. Sağlığınıza gereken özeni göstermelisiniz. Böbrek fonksiyonlarınız, bel bölgesi rahatsızlıkları, baş bölgesi, şeker intoleransı bu tutulma zamanı tetiklenebilir.

NİSAN
Nisan ayı ikili ilişkiler ve özel hayatınıza önem vermeniz gereken aylardan bir tanesi. 2 Nisan’da Merkür ilişkiler alanınızda gerileyecek. Bu da ilişkilere dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Eski ilişkiler ve evliliklerle ilgili konular bu dönem karşınıza çıkabilir. Eğer hayatınızda biri varsa, bu insanla anlaşmak çok da kolay olmayacak. Ortaklaşa atılacak adımlar iş birlikleri, anlaşmalar, sözleşmeler ve imzalar konusunda dikkatli olmaya özen göstermelisiniz.
8 Nisan’da Koç burcunda bir Güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulmada ikili ilişkiler ve özel hayatınızda önemli gelişmeleri karşınıza getirecek. Sevdiğiniz insanın bu dönem ilişkinize dair ya da hayatınıza dair çok daha ciddi ve kendine yönelik adımları devreye girebilir. Bu adımlar da zaman zaman size bencilce gelebilir. Ancak sevdiğiniz insan dediğim dedik tavırlarla bazı kararlar alabilir. Siz de bu durumlara ayak uydurmak zorunda kalabilirsiniz. Taşınmayla ilgili konular, hukuki davalar, yer, şehir değişikliği ya da ortaklaşa atılacak adımlar bu tutulmanın ana konularından olabilir.
10 Nisan’da Mars ve Satürn kavuşum halinde olacaklar. Bu kavuşum, sizin sağlık alanınızda ve iş alanlarınızda gerçekleşiyor. Bu dönem işle ilgili konuları çok fazla zorlamamaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza özen göstermeniz gerekiyor.
21 Nisan’da Jüpiter’in Uranüs’le olan kavuşumu, ortak gelirler, müşterek para alanlarınızda gerçekleşiyor. Elinize bir miras geçebilir ya da nafakayla ilgili işinizin hallolduğunu görebilirsiniz. Yatırımlarınız konusunda iyi kazançlar devreye girebilir. Siz de bu kazançlardan fayda sağlayabilirsiniz. Yakın çevrenizden bir insanın iş ve sağlık konularında hızlı gelişmeler olduğunu da görebilirsiniz.
24 Nisan’daki dolunayla beraber, maddi konular hayatınızda olacak. Parayla ilgili konulara daha fazla ilginizi vereceksiniz. Bu dolunay zamanı parayla ilgili konularda hassas konular almaya yatkın olacaksınız.

MAYIS
Mayıs başında, yatırımlarınız konusunda dikkatli adımlar atmaya özen göstermelisiniz. Çocuğunuz varsa onunla ilgili konularda harcamalarınız fazla olabilir. Yine özel hayatınızda sevdiğiniz insanı kıskanma potansiyeliniz de yüksek görünüyor.
8 Mayıs’ta oluşan yeni ay, parayla ilgili önemli açılımları karşınıza getiriyor. Bir borcun altına girmek, kredi çekmek, bankayla ilgili işlerinizi halletmek, nafaka ya da primle ilgili konuları konuşmak için doğru bir dönemdesiniz.
15 Mayıs sonrası, herhangi bir bankadan kredi çekmek konusunda destekli olabilirsiniz. 11 ve 17 Mayıs tarihlerine denk düşürmeyin ancak 18-20-22 Mayıs tarihleri sizi destekleyen tarihler olacak. 26 Mayıs itibarıyla, Jüpiter İkizler burcuna geçiyor. Seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler, hukuk alanlarınızda hareket etmeye başlayacak. Bu alanlarınızda şans ve fırsatlar karşınıza gelecek. Bu dönem çok gezebilirsiniz, yeni insanlarla tanışabilirsiniz, eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz, yurt dışı bağlantılı işlerden dolayı bağlantınız yüksek olabilir, sosyal medyaya dayalı işleriniz varsa şans ve fırsatlar buralardan gelebilir. 24-25-28-29-31 Mayıs tarihlerini bu anlamda değerlendirebilirsiniz.

HAZİRAN
Haziran ayı, önemli iş görüşmeleri, konuşmaları, toplantılar yapacağınız, diğer insanlarla bir arada olacağınız aylardan bir tanesi olacak.
4 Haziran’da Güneş’in Venüs’le kavuşumu önemli bir eğitim fırsatını karşınıza getirebilir. Öğrenciyseniz tam da bu döneme denk gelen sınavınız varsa başarılı olabilirsiniz.
9 Haziran sonrası, enerjinizi parayla ilgili konulara harcayabilirsiniz. Müşterek para konularında daha inatçı ve kendi bildiğinizi okuyan tarzınızla hareket edeceksiniz. Israrcı yönleriniz ön plana çıkabilir. Yine bu dönem tehlikeli yerlerden, insanlardan uzak durun ve önemli bir borcun altına girmeyin.
17 Haziran sonrası, kariyeriniz ve meslek hayatınızda kendinizi göstereceğiniz bir dönem başlıyor. Üç hafta boyunca konuşma ve görüşmeleriniz hızlanabilir ve toplum önünde kendinizi gösterebilirsiniz. Uyumlu ve güzel ilişkiler kuracaksınız, dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Patronlarınız ve üstlerinizle zam, prim, terfi ile ilgili konuları konuşmak için de uygun bir zaman dilimindesiniz.
22 Haziran’da, ev, aile, yuvayla ilgili kararlar devreye girecek. Aile ortamlarınızda verilmesi gereken önemli bir karar, hayatınızla ilgili değişmesi gereken önemli bir mesele dikkatleri çekiyor.
29 Haziran sonrası, iş, hizmet ve sağlık konularıyla ilgili yavaşlama söz konusu olabilir.

TEMMUZ
2 Temmuz’la beraber, sosyal çevreniz fazlasıyla hareketli. Yeni ortamlara girecek ve yeni iş görüşmelerinde kazançlarınız konusunda önemli konuşmalar yapacaksınız. Diğer taraftan arkadaşlarınızla olan bağlantılarınızda iletişiminiz önem kazanıyor.
6 Temmuz’da, kariyer evinizde oluşacak yeni ay, önemli açılımlarınızı devreye sokabilir. Ortaklı işlerinizde atılması gereken adımlarınızda şifalanma enerjisini devreye sokmaya çalışmalısınız. Bunu yaptığınız takdirde işlerinizde çok güzel fırsatların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. 5-8-10-11 Temmuz sizi destekleyen tarihler.
11 Temmuz’da sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla olan bağlantılarınız önemli olurken, organizasyon gerektiren işlerinizde çok daha rahat hareket edebilirsiniz. Aktiviteler, davetler, organizasyonlar, doğum günü kutlamaları ya da bir lansman sizi mutlu edebilir. Diğer taraftan sosyal çevrenizin bu kadar hareketli olması, özel hayatınızdaki insanla aranızdaki bazı çekişmeleri karşınıza getirebilir.
20 Temmuz sonrası, enerjinizi seyahat alanlarında göstermeye başlıyorsunuz. Bolca seyahat edebilirsiniz. Partnerinizin kardeş ya da akrabalarıyla daha fazla vakit geçirmeniz söz konusu olabilir.
21 Temmuz’da Oğlak burcunda bir kez daha dolunay gerçekleşecek. Ailesel konularda ya da evinize dair önemli kararlar alamadıysanız, bu dolunayla beraber bu kararlar gündeminize bir kez daha yerleşecek ve burada artık bir meseleyi tamamlayacaksınız sevgili Teraziler.

AĞUSTOS
Ağustos ayı gergin etkilerle devrede. Sosyal ortamlarda iş yapıyorsanız, parasal konularda dikkatli olmaya çalışmalısınız. Sıkılganlıklarınız yüksek olacak. Gireceğiniz ortamlarda insanları tavır ve davranışlarınızla şaşırtacaksınız. Bu dönem sevdiğiniz kişiyle anlaşmak çok da kolay olmayabilir. Bu sürede arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili önemli kararlar devreye girebilir.
5 Ağustos sonrası biraz kendi halinizde olmak isteyebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı işler ve diğer önemli işlerden elinizi ayağınızı çekmek, dinlenme ve tatil yapma enerjisi devreye giriyor.
14 Ağustos’ta önemli bir fırsat karşınıza gelecek. Bu fırsat, seyahat ve eğitim konularını kapsayabilir. Aynı zamanda tanımadığınız insanların size faydası dokunabilir.
15 Ağustos’a kadar işler biraz çetrefilli ilerleyebilir. Seyahatleriniz varsa birtakım sıkıntılı durumlar karşınıza gelebilir. Bu tarih sonrasında, arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle olan bağlantılarınıza dikkat etmeniz gerecek. 16-18 Ağustos gökyüzünün gerilimli olduğu tarihler.
16 Ağustos’ta iş hayatınızda sıkıntılı bir durum söz konusu olurken eğer yurt dışında tatildeyseniz, sağlıkla ilgili konularda dikkatli olmakta fayda var. 19 Ağustos’taki dolunayla beraber aşk hayatınız önem kazanıyor. Aşka dair verilecek önemli kararlar bu dolunayın konusu. Girdiğiniz sosyal çevrelerde yeni bir insandan hoşlanabilir, onunla aşka yelken açabilirsiniz. Ancak bu gerilimli bir aşk hikayesi olabilir sevgili Teraziler. Hayatınızda bir insan varsa bu dönem anlaşmak kolay olmayacak.
20 Ağustos civarı dikkatli olmaya özen göstermelisiniz. Önünüze çıkan fırsatlarda, işle ilgili konularda zorlanma enerjisi devreye girebilir. Birlikte çalıştığınız insanların hayatında yaşanacak bazı zorlanmalar sizin iş hayatınıza da olumsuz yansıyabilir.
29 Ağustos sonrası, kendinize bakacağınız bir üç haftalık döngüye merhaba diyorsunuz. Sosyalleşmek, güzelleşmek, alışveriş yapmak önem kazanırken, Merkür’ün aynı tarihte düzeliyor olması sizi çok rahatlatacak. Bu dönem sonrası kimseyi dinlemeden üç hafta boyunca rahat hareket edebileceksiniz.

EYLÜL
3 Eylül’de gerçekleşen yeni ayda, önemli konularda harekete geçmemeniz gerekiyor. Yanıltıcı etkiler altında olabilirsiniz. İşle ilgili konularda ne yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Kararsızlık ve belirsizlik etkisi yüksek olacağı için, önemli girişimlerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.
4 Eylül’le beraber, enerjinizi kariyerinize ve mesleğinize yönelteceksiniz. Bu dönem önemli girişimleriniz konusunda kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Hayatınızda biri varsa, onun ailesiyle olan ilişkilerinde de bazı yanlış anlaşılmalar, pasif agresif davranışlar devreye girebilir.
18 Eylül’de parçalı Ay tutulması var. Bu Ay tutulması iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda oluşacak. Bu tutulmayla beraber iş hayatınızda yapılması gerekenlere, verilmesi gereken önemli kararlara odaklanacaksınız. Tam da bu Ay tutulması zamanı olumsuz bakış açınız, fiziki sağlığınızı ve ruh sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Bardağın boş tarafını görebilirsiniz ya da bazı iş anlaşmalarınızın iptali, sıkıntıları üzerinize baskı bindirebilir. Bu Ay tutulması zamanı sağlığınıza ayak bölgenize ve hormonal sistem problemlerine, üşütmeye dikkat etmelisiniz.
23 Eylül’le beraber, kazançlarınız hızlanabilir, maddi konularda hızlı gelişmeler altında olabilirsiniz. Yatırımlarınız konusunda yanlış yönlendirilebilirsiniz. Aniden vereceğiniz kararlar karşısında kayıplarınız olabilir.
29-30 Eylül tarihlerinde, geçmişte yaşanmış bir mevzu, hareketler ya da geçmişten gelen bazı alışkanlıklarınız, sağlığınız, girişimleriniz konusunda sizi aşağıya çekebilir.

EKİM
2 Ekim’de Anüler bir Güneş tutulması var. Bu tutulma sizin burcunuzda gerçekleşiyor. Bu tutulmayla beraber hayatınıza dair verilecek kararlar devreye girecek Sevgili Teraziler. Bu sene kendinizi gözden geçirmeniz, kendinizle ilgili önemli kararlar almanız ama geçmişte yaşadığınız hataların benzerine düşmemeniz gerekiyor. Bu tutulmayla beraber, hayatınızda açılımlar da devreye girecek. Bazı çözümlerin karşınıza gelme potansiyeli var. Eğitim konularında şansınız kuvvetli. Bu dönem başlatmış olduğunuz işlerde kalıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Ev, aile ve yuvanızla ilgili konular, özel ve iş hayatınızla 2 Ekim’deki tutulma, 4 ve 8 Ekim tarihi size fırsatlar sunabilir.
13 Ekim sonrası, parayla ilgili konular önem kazanıyor. Maddi konularda neler yapabileceğinizi göreceksiniz. İki hafta boyunca, parayla ilgili konuşma ve görüşmeler hızlanırken, ticari faaliyetleriniz artabilir. Bu dönem yine hiç beklenmedik yerlere yapacağınız harcamalar bütçenizi yorabilir.
17 Ekim’deki dolunay, ikili ilişkiler ve özel hayatınızda verilecek önemli kararları önünüze getirebilir. Yine birine aşık olabilirsiniz ya da var olan ilişkinizde sevdiğiniz insanın size doğru davranıp davranmadığını görebilirsiniz. Yine 8 Nisan’da vermiş olduğunuz kararları bu dolunay zamanı alma potansiyeliniz yüksek. Bu dönem kimseyle güç çekişmelerine girmemelisiniz.

KASIM
1 Kasım ve sonrası parayla ilgili başlatmanız gereken önemli işler devreye girebilir. Tam da kasım başında olumlu etkiler altında olacaksınız. Güzel şans ve fırsatlar karşınıza çıkabilir. Maddi konularla daha fazla ilgili olabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki olan insanlarla olan bağlantılar da önem kazanıyor.
4 Kasım sonrası, enerjinizi sosyal çevrenize ve arkadaş ortamınıza harcayacaksınız. Bu dönem arkadaşlarınızla önemli işler yapabilirsiniz.
11 Kasım sonrası, evinizde boya, badana, tadilat, tamirat yapmak için olumlu bir dönem başlıyor. Yine çalışma ortamlarınızı düzenlemek, evinizde yapılması gereken işleriniz konusunda desteklisiniz.
16 Kasım’da elinize bir para geçebilir ya da bir borcu ödemeyle uğraşabilirsiniz. Gözden kaçırdığınız bir detay, tam da bu dolunay zamanı karşınıza çıkacak ve parasal işlerde dengeyi kurmak zorunda kalacaksınız.
26 Kasım’a kadar elinizi çabuk tutun çünkü Merkür iletişim alanlarınızda gerilemeye başlıyor. Bu Merkür gerilemesinde, telefonunuzu, bilgisayarınızı yedeklemelisiniz. Bazı iletişim problemlerine açık olabilirsiniz. Yine toplantılarda sıkıntılar karşınıza gelebilir. Muhasebe, hesap kitap alanlarında işleriniz varsa problemler karşınıza gelebilir. 15 Aralık’a kadar, büyük işlerden, sözleşmeler ve anlaşmalardan kaçınmanız faydanıza olacak.

ARALIK
1 Aralık’ta oluşan yeni ay, sizin iletişim alanlarınızı tetikliyor. Yakın çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizde önemli kararlar alabilirsiniz ya da daha önceden konuşulmuş, yarım kalmış, başlanmış ancak yarım kalmış bir işi ele alabilirsiniz.
7 Aralık’ta Mars, Aslan burcunda gerileyecek. Önünüzdeki iki ay boyunca arkadaşlarınızla olan bağlantılar zorlanırken bu dönem organizasyonlar, aktiviteler ve davetler konusunda zorlanabilirsiniz. Satış yapmak için uygun bir dönem. Ancak alım yapmak için uygun bir zaman dilimi değil. Bazı işlerinizde para sıkıntıları karşınıza gelebilir. Girişimleriniz konusunda destekli olmayacaksınız. Bu yüzden iki ay boyunca daha elinizdeki şartları ve koşulları elinizde tutmaya çalışmalı, büyük girişimlerden uzak durmalısınız.
15 Aralık’taki dolunay, Jüpiter’in de orada olmasından kaynaklı sizi hareketlendirecek bir dolunay olacak. Seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler, medya alanlarınızda önemli açılımlar karşınıza gelebilir. Kendinizi şanslı mutlu ve iyimser hissedebilirsiniz. Önünüze çok güzel teklifler gelebilir. Tam da Merkür’ün düzelmesiyle karşınıza çıkan bu fırsatları gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz.
25 Aralık dikkatli olmanız gereken bir tarih. İş ortamlarınızda, sağlıkla ilgili konularda, bir zorlanma enerjisi devreye girebilir. Tam da bu dönem bazı olayları abartabilir, coşkuyla hareket edebilir, pireyi deve yapabilirsiniz. Bu da iş ve uzak çevreyle ilgili konularda olumsuzlukları karşınıza getirebilir. Eğitim konularında atmanız gereken adımlarda zorlanmalar da devreye girebilir.
31 Aralık’ta Oğlak burcunda yeni ay meydana geliyor. Aile ve yuvanızla ilgili konular, taşınmak, yer değiştirmek, evle ilgili verilmesi gereken önemli kararlar bu yeni ayla beraber devreye girecek. 2025 yılına bu yeni ayın etkisiyle başlayacaksınız.