Aslıhan Malbora

Aslıhan Malbora

Oyuncu Aslıhan Malbora, son olarak (2021) Show Tv'de izleyici ile buluşan Üç Kuruş dizisinde Leyla karakterini canlandırıyor. Dizinin sayfasında Leyla karakteri için şu bilgiler veriliyor: Kartal'ı kız kardeşi, dolu dolu, dik kafalı, yaşam enerjisi yüksek, şuh ve çekici bir kadındır. Hayatı ve erkekleri ciddiye almayan, başına buyruk ve özgürce yaşayan Leyla, mesleğinden nefret ettiği Efe'ye çekilmektedir. Peki, oyuncu Aslıhan Malbora kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Yaşı, burcu... İşte merak edilenleriyle Aslıhan Malbora'nın biyografisi

İsim: Aslıhan Malbora
Doğum Tarihi:1 Mart 1995
Doğum Yeri: Afyonkarahisar
Burcu:Balık
Oynadığı diziler

  • Seven Ne Yapmaz (2017)
  • Kalbimin Sultanı (2018)
  • Ağlama Anne (2018)
  • Her Yerde Sen (2019)
  • Üç Kuruş (2021)

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aslıhan Malbora (@aslihanmalbora)'in paylaştığı bir gönderi

ASLIHAN MALBORA KİMDİR? YAŞI, BOYU, BURCU...

Oyuncu Aslıhan Malbora 1 Mart 1995 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimi alan Malbora, İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünü bitirdi. Üniversite eğitiminin yanı sıra Akademi 35.5 Sanat Evi bünyesinde oyunculuk eğitimlerine de devam etti. Oyunculuğa ilk adımını "Seven Ne Yapmaz" dizisindeki Zeynep rolü ile atan Aslıhan Malbora, 'Kalbimin Sultanı’’ dizisinde rol aldı. Daha sonrasında, Ağlama Anne dizisindeki Zeynep karakteri ile izleyici ile buluştu. Burcu balık olan Aslıhan Malbora'nın boyu Google'a göre 1.67.

OYUNCULUĞA NASIL BAŞLADI?

Aslıhan Malbora, oyunculuğun çocukluk hayali olduğunu anlatıyor. Bir röportajda şu bilgileri vermiş: Bütün ailem mühendis, ben de özellikle sayısalda başarılı oldum hep. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde okudum. Eğitim sürecim boyunca okuduğum alanda ilerlemek istemediğimi daha iyi anladım ve hayallerim doğrultusunda ilk adımlarımı bu süreçte attım. Kimya bölümünü bıraktım çünkü oyunculuğa okurken başlamıştım ve hem yoğun iş temposu hem iki bölüm birden okuyunca oluşan ders temposuna uyum sağlayamadım. İTÜ zaten başlı başına çok zor bir okul, ikisini birden maalesef yürütemedim. Gıda mühendisliğini bitirdim ama.

ALTIN BİLEZİK İÇİN MÜHENDİS OLDU

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünden mezun olduğunu ifade eden Malbora bir başka röportajında ise şu bilgileri veriyor:Küçük bir şehirde büyüdüm. Tüm ailem mühendis. Üniversite çağına geldiğimde oyuncu olacağımı söylesem de ailem beni konservatuvara göndermeye cesaret edemedi. Altın bilezik için mühendislik okudum."

SOYADININ ANLAMI NE?

Peki, Malbora soyadının anlamı ne? Soyadının anlamını anlatan oyuncu, soyadının milli mücadele döneminde mal varlığını kaybeden ailesinden geldiğini ifade ederek, “mal” ve “alabora” kelimelerinin birleşip, sonradan “Malbora” haline geldiğini söylüyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aslıhan Malbora (@aslihanmalbora)'in paylaştığı bir gönderi

MODA VE ASLIHAN MALBORA

Aslıhan Malbora 2019'daki bir röportajda "Kimlerin stilini beğeniyorsun?" sorusunu şöyle yanıtlamış: Özellikle stilini takip ettiğim birisi yok. Ama Elsa Hosk aklıma ilk gelen isimlerden. Giyim tarzını oldukça beğeniyorum.

Peki, gardırobunun vazgeçilmez parçaları neler? Malbora "Mevsim yaz ise şort ve salaş t‑shirtler; kış ise bol sweatshirt’ler ve jean’ler" diyor.

INSTAGRAM'DA ASLIHAN MALBORA

Rol aldığı 'Üç Kuruş' dizisi ile dikkat çeken Aslıhan Malbora'nın Instagram hesabında 1,1 milyon takipçisi bulunuyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aslıhan Malbora (@aslihanmalbora)'in paylaştığı bir gönderi