Burak Yörük Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli, boyu, burcu...

Oyuncu Burak Yörük küçük yaşlardan itibaren kameralarla tanışan bir isim. Bu sayfada Burak Yörük kimdir, kaç yaşında, boyu kaç, burcu ne gibi internette hep merak edilen soruların yanıtlarına bakıyoruz. Sayfanın altında ayrıca Burak Yörük'le ilgili haberleri de bulabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım...

BURAK YÖRÜK KİMDİR? KAÇ YAŞINDA...

Oyuncu Burak Yörük 26 Mayıs 1995 yılında İstanbul’da doğdu. 2019 yılında İstanbulLife'a verdiği bir röportajda şu bilgileri paylaşıyor:

"Anadolu Yakası’nda Göztepe’de doğdum, büyüdüm. Şimdilerde de kopamadığım Anadolu Yakası’nda yaşıyorum. Fakat İstanbul’un her yerinde anım olduğunu söyleyebilirim. Özel bir konu başlığı altında sorsanız her yerden bir anı fışkırır. Doğduğumdan beri bu şehirdeyim ve İstanbul’u çok seviyorum. Bu kadar karışık olması belki yorucu ama benim için çok özel. Burada okudum, burada çalışıyorum burada aşk yaşadım. O nedenle bu şehirde her şeyle ilgili anım var diyebilirim"

Burak Yörük, 4N1K sinema filmleri ve aynı adlı dizi film projesi ile tanındı. “Biz Boşanıyoruz”, “20 Dakika”, “Ben Onu Çok Sevdim” gibi dizilerde rol aldı; “4N1K” ve “4N1K-2” filminde Barış Ozansoy karakterini canlandırdı. Baraj dizisinde Tarık, Aşk Mantık İntikam dizisinde Barış karakterini canlandırdı. Burak Yörük 2022 yılında Kanal D dizisi Seversin ile izleyici ile buluşuyor.

BURAK YÖRÜK: BOYU, BURCU...

Burak Yörük 1.88 metre boyunda, 74 kilo ve İkizler burcudur.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Burak Yörük (@burakyoruks)'in paylaştığı bir gönderi

NASIL OYUNCU OLDU?

Peki, Burak Yörük nasıl oyuncu oldu? GQ için verdiği bir röportajda bu soruyu şöyle yanıtlıyor: Ben aslında 6 yaşımdan beri oyunculuk yapıyorum. O dönem babam ATV’de çalışıyordu ve sektördeki çevresi genişti. 6-7 yaşlarım televizyonda yayınlanan bir-iki yapımda oynayarak geçti. 14 yaşında farklı kurumlarda oyunculuk eğitimi almaya başladığım bir döneme girdim. Daha sonra üniversitede oyunculuk bölümünü seçtim. Doğal akışında bir süreç oldu benim için.

Yörük oyunculuk macerasının başlangıcını da bir diğer röportajda şöyle anlatmış: Annem-babam gazeteden ayrıldıktan sonra babam başka bir yerde çalışmaya başlamış. Oradaki bir yönetmen beni görmüş, “Çocuğunu getirsene bir bakalım, nasıl olacak” demiş. Gitmişim ve bildiğin rol yapmışım, yönetmen “Bu yaşta bir çocuk benim ne dediğimi, ne istediğimi anlıyor” demiş. Böylece oyunculuk macerası başlamış. Setler o zamanlar bana oyun alanı gibi geliyordu ve oradan ayrılmak istemiyordum. Ama 12 yaşında oyunculuğu bıraktım"

Yörük 12 yaşında oyunculuğu bıraktığını çünkü babasının yapımcılığa başladığını söylüyor. Babası sayesinde ünlü olduğunun düşünülmesini istememiş. Bu süreçte basketbol ve İzmir günleri de başlıyor. Lisede ise babası artık yapımcılığı bırakınca oyunculuğa geri dönmek istemiş.

Burak Yörük'ın ilk işi Tuba Büyüküstün ve İlker Aksum’la ‘20 Dakika’ olmuş.

BURAK YÖRÜK'ÜN OYNADIĞI DİZİLER

  • Seversin / 2022
  • Aşk Mantık İntikam / Çınar / 2021
  • Baraj / Tarık / 2020
  • 4N1K / Barış / 2018
  • Ben Onu Çok Sevdim / Aydın Menderes / 2013
  • 2013 – 20 Dakika / Tayfur / 2013
  • Biz Boşanıyoruz / Cancan / 2004

BURAK YÖRÜK'ÜN OYNADIĞI FİLMLER

  • 4N1K 2 / Barış / 2018
  • 4N1K / Barış / 2017

BURAK YÖRÜK'ÜN İNSTAGRAM HESABI

Burak Yörük'ün Instagram hesabında @burakyoruks yaklaşık 1.7 milyon takipçisi bulunuyor.

RÖPORTAJLAR IŞIĞINDA BURAK YÖRÜK

Burak Yörük, İstanbul Life'ın İstanbul'la ilgili 2 sorusunu şöyle yanıtlamış:

Şehirde gizli kaçış noktalarınız var mı?

Var tabii ki. Bağdat Caddesi’ne, hatta sahile iniyorum. Gece özellikle cadde ve sahil inanın bomboş, sakin oluyor. Çoğunlukla sahilde kayalıklarda oturup zihnimi boşaltıyorum.

Boş bir gününüz olduğunda şehirde neler yapmayı seversiniz?

Yeni yemekler ve tatlar denemeyi çok seviyorum. Herkes için yemek önemlidir ama benim için ayrı bir zevk. Hatta hayatta en zevk aldığınız şey nedir derseniz ilk üçte güzel yemek diyebilirim. Yeni yerler keşfetmeyi, yemeklerini denemeyi, arkadaşlarımla buluşmayı ve en önemlisi spor yapmayı seviyorum. Ve tabii bir de motor kullanıyorum İstanbul sokaklarında.