Dilara Korkmaz kimdir?

Bu yıl 40'ıncısı düzenlenen Miss Turkey 2021, 8 Eylül 2021 tarihinde güzellerini belirledi.  Miss Turkey 2021 yarışmasında 20 finalist birincilik için podyuma çıktı. Dilara Korkmaz, Türkiye’nin en güzel kızı seçildi. Miss Turkey 2021'de Cemrenaz Turhan ikinci, Şira Sahilli üçüncü, Su Bige Korucu da dördüncü seçildi. Dilara Korkmaz, tacını geçen yılın birincisi Simay Rasimoğlu’ndan aldı. 23 yaşındaki Dilara Korkmaz, Türkiye’yi Miss World’de temsil edecek. Yarışma sonrası Dilara Korkmaz kimdir, kaç yaşında, nereli, boyu, yaşı ne? Hangi üniversitede okuyor? gibi sorular çok merak edilenler arasında. İşte Dilara Korkmaz hakkında merak edilen soruların yanıtları ve Missi Turkey 2021'in kazananı Dilara Korkmaz'ın biyografisi:

KÜNYE

İsim: Dilara Korkmaz
Yaşı: 23
Boyu:1.77
Kilosu: 54 (Yarışma için 63 kilodan 54 kiloya düştüğünü söyledi)
Nereli?: Ankara

Dilara Korkmaz Kimdir? Kaç yaşında? Boyu ne?

Öncelikle Dilara Korkmaz kimdir? Miss Turkey 2021 birincisi seçilen Dilara Korkmaz, 23 yaşında ve 1.77 boyunda. Ankaralı olan Dilara Korkmaz'ın hala eğitimi devam ediyor. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Finans Yüksek Lisans Bölümü'nde 2. sınıf öğrencisi olan Dilara Korkmaz, 2010 yılında aynı yarışmada 4. olan Dilay Korkmaz'ın kardeşi. Dilay Korkmaz 2010 yılında Çin'de Miss International yarışmasına katıldı. Bu yarışmada, 80 aday arasından ilk 15'e girmişti.  Dilara Korkmaz bir röportajda kendisi hakkında şu bilgileri veriyor:  23 yaşımdayım, Ankaralıyım. Bir ablam var. Annem gayrimenkul uzmanı. Babamın güzellik merkezleri vardı. 2016’da vefat etti.

Atılım Üniversitesi’nde maliye bölümünü ikincilikle bitirdim. Ankara Üniversitesi’nde finans yüksek lisansı yapıyorum ve bölüm birincisiyim.

BOYU, KİLOSU, YARIŞMAYA HAZIRLIK SÜRECİ

1.77 boyundaki Dilara Korkmaz, bir röportajında yarışma için yaptığı hazırlığı şöyle anlatmıştı:  3 ay içinde 10 kilo verdim. 64 kilodan 54 kiloya düştüm. Özel hoca eşliğinde çalıştım.

YÜZÜME MAKYAJ YAPMAYA KIYAMIYORUM

Dilara Korkmaz, Hakan Gence'ye verdiği röportajda kendisiyle ilgili şu bilgileri paylaşıyor:

- Yüzüme makyaj yapmaya kıyamıyorum. Cildime hava da alamayacağı şekilde, neden kat kat bir şeyler süreyim? Kendimi makyajsız daha çok beğeniyorum. Doğal halimi seviyorum.

- Bölümümden kaynaklı birçok makale okuduğum için beni dinlendiren kitapları tercih ediyorum. Özellikle şiir kitapları… Ümit Yaşar, Nâzım Hikmet, Turgut Uyar… Bilimkurgu filmlerini seviyorum. Dinlediğim müzikler değişiyor. Resim yaparken slow şarkılar, evde arkadaşlarımla toplandıysak ve dans edeceksek 90’lar. Arabada Türkçe rap dinliyorum.


Dilay Korkmaz annesiyle fotoğrafını paylaştı (Video)

DİLARA KORKMAZ'DAN YARIŞMA SONRASI İLK AÇIKLAMA

Birincilik tacına ulaşan Dilara Korkmaz Instagram'dan yaptığı paylaşıma, "Beni ben yapan her şeyimle bu yola çıktım, ne fazlası ne eksiği. Bu yüzden her şeyden önce, beni destekleyen, hep yanımda hissettiren sizlere çok teşekkür ederim. İçimdeki heyecanı, mutluluk şokunu, ülkemi temsil etme gururunu hangi birini saymalıyım bilmiyorum. İyi ki varsınız! 👑✨" notunu düşmüştü.

YARIŞMA ÖNCESİ BU MESAJI PAYLAŞMIŞTI

Dilara Korkmaz yarışma öncesi ise Instagram'dan şu satırları paylaşmış: Bir gün ansızın bir karar verdim, önce hayallerini kurdum sonra harekete geçip çok çalıştım. Bu yola çıkarken, kalbim bin tane duyguyu aynı anda yaşattı bana. Şimdi burada, böylesine büyük bir platformda olmanın heyecanı ve gururu içindeyim. Sonu ne olursa olsun biliyorum ki ben Dilara Korkmaz’ım ve inandığım hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğim. Benimle heyecanımı paylaşıp, desteklerini tüm kalbimde hissettiren kocaman ailem sizi çok seviyorum! Ve sevgili hayat seni her halinle kucaklamaya hazırım, gel bakalım! 🌸💖🙏🏻

BİR EVDE İKİ MISS TURKEY

Dilara Korkmaz'ın ablası Dilay Korkmaz ise yarışması sonrası Instagram hesabından şu fotoğrafı paylaştı ve "Arkadaşlar bir eve 2 Miss Turkey tam oldu 👸🏼❤️👸🏻 " notunu düştü.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DİLAY KORKMAZ (@dilaykorkmazz)'in paylaştığı bir gönderi

MISS TURKEY 2021 FİNALİSTLERİ KİMLERDİ?

Miss Turkey 2021 Finalistleri listesi şöyleydi:

1 Kayra Türkoviç
2 Yeşim Toplu
3 Alara Eriç
4 Şira Sahilli
5 İlayda Gökalp
6 Tuana Cemre Calban
7 Nil Çukur
8 Sevcan Öksüz
9 Sena Leyla Yavuz
10 Su Bige Korucu
11 Birsu Deniz Aközbek
12 Birsel Buse Kadıoğlu
13 Selin Şahingöz
14 Dilara Korkmaz
15 Başak İlhan
16 Buse Orcan
17 Berfin Ant
18 Mercan Tezcan
19 Bahar Koltuklu
20 Cemrenaz Turhan

Dilara Korkmaz, annesi ve ablasıyla olan fotoğrafı "Biz hep böyle" notuyla paylaşmış.

 Dilara Korkmaz'ın 25bin takipçili Instagram hesabından paylaştığı bazı fotoğraflar ise şöyle:

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dilara Korkmaz (@dilarakorkmaz_)'in paylaştığı bir gönderi