Kıvanç Karadeniz

Ekranların ilgiyle izlenen yemek yarışması Masterchef'te yarışmacıların biyografileri, çalıştıkları yerler, gastronomi ve yemekle ilgileri her dönem merak konusu oluyor. MasterChef 2022'nin ilk finalisti Kıvanç Karadeniz oldu. Kıvanç Karadeniz İstanbul Yeniköy’de bulunan bir restoranda yardımcı mutfak şefi olarak çalışıyor. Bu makalede Kıvanç Karadeniz kimdir? Kaç yaşında? Hangi işlerle uğraştı? Nereli? gibi merak edilen sorulara mercek tutuyoruz...

KIVANÇ KARADENİZ KİMDİR?

Denizli doğumlu Kıvanç Karadeniz, yarışmaya İstanbul'dan katıldı. Lise eğitimini burada alan Karadeniz ardından İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'ni kazandı. 31 yaşında olan başarılı aşçı, 7 yıldır yemek sektörü içerisinde yer alıyor. Yarışmaya mesleğe yeni katılacaklara ilham olmak için katıldığını söyleyen yarışmacı, 4 aydır programa hazırlandığını ve uzun yıllardır MasterChef Türkiye'yi takip ettiğini söylemişti.

Kıvanç Karadeniz yarışmanın ilk bölümünde kendisini şu sözlerle tanıtmıştı: Kıvanç Karadeniz. İstanbul'dan geliyorum. 31 yaşındayım. Yaklaşık 7 yıldır sektördeyim. Son 4 yıldır da Yeniköy'de bir restoranda yardımcı mutfak şefliğini yapıyorum. 4 aydır yarışmaya hazırlanıyorum. Önce bileğimi sonra kişiliğimi insanlara göstermek istedim. Bu sektöre yeni girecek insanlara ilham olmak isterim. 

MASTERCHEF'E NEDEN KATILDI?

Kıvanç Karadeniz, MasterChef'e katılma nedenine ilişkin soruyu da şöyle yanıtlamıştı: Çok sevdiğim bir meslek aşçılık. Artık zamanının geldiğini düşündüm ve burada olmak istediğimi fark ettim. Aileden bu işi yapan yok

MESLEĞE NASIL BAŞLADI?

Kıvanç Karadeniz, yarışmanın bir bölümünde meslek serüvenini şöyle anlatmıştı: "Ben gastronomi ya da güzel sanatlar istiyordum. Benim ailemde mühendis çok. O yüzden aslında çok sıcak bakmadı ailem. Ben de doksan bininci oldum. İstanbul Üniversitesi mühendislik fakültesine girdim. Maden mühendisliğini bıraktım. Ondan sonra hayalim olan gastronomiye yöneldim. Babam ilk öğrendiğinde aşçı mı olacak dedi, biraz küçümsedi. Ama benim hep hayalimdi. Bana önce ailem destek olmamıştı, ama sonra destek oldular. Ben de bir akademiye girdim, sonra da sektöre girdim"

KIVANÇ KARADENİZ ADINI FİNALE YAZDIRDI

Kıvanç Karadeniz 8 Ocak 2023'teki programda şu puanlar sonucu finale yükselen ilk isim oldu.

Metin - 69 puan
Ayaz - 65 puan
Kıvanç - 71 puan

Finale çıkınca duygularını şöyle anlattı: Çok mutluyum, huzurluyum. En başında yola çıktığımda ben de dışarıdaki ustalarıma, beni yetiştiren şefime, aileme, arkadaşlarıma şampiyon olmak istediğimi söylemiştim. Ben tamamıyla bu modda geldim. Yeri geldi çok hatalar yaptım. Bugün daha rahat olmamamın sebebi en azından kendi tabaklarımı yansıtabildim. Hatalarım var, hala daha çok çalışacağım.Çok çalışmam gereken yerler var. Bugün hayal gücümü size yansıtmaya çalıştım. Ama hiçbir şey bitmedi. Şimdi asıl olay başlıyor. Finalde içimizden hayal gücümüzle tabak çıkartacağız. Çalışmaya devam edeceğim, güzel şeylerle geleceğim.

Kıvanç Karadeniz daha sonra ise "Bu benim için inanılmaz gurur verici bir şey. Bugüne kadar MasterChef'te 21 arkadaşımı geride bıraktım. Finalde de 22. arkadaşımı geride bırakıp şampiyon olmak istiyorum" diye konuştu.

 INSTAGRAM'DA KIVANÇ KARADENİZ

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kıvanç Karadeniz (@kivanckaradeniz)'in paylaştığı bir gönderi