Metin Yavuz

Ekranların ilgiyle izlenen yemek yarışması Masterchef'te yarışmacıların biyografileri, çalıştıkları yerler, gastronomi ve yemekle ilgileri her dönem merak konusu oluyor. MasterChef 2022'nin yarışmacıları arasında  Metin Yavuz da var. Metin Yavuz, MasterChef 2022'de adını yarı finalistler arasına yazdırdı. Peki, Metin Yavuz kimdir? Hangi işlerle uğraştı? Nereli? Gelin yakından tanıyalım...

MASTERCHEF METİN YAVUZ KİMDİR?

MasterChef Türkiye 2022’nin iddialı isimlerinden olan yarışmacı Metin Yavuz, 24 yaşında. Bolu Mengenli olan Yavuz, 2019 Ulusal Genç Şefler Yarışması'nda birinci oldu. Metin Yavuz, 2014 yılından beri aşçılıkla uğraşıyor. Metin Yavuz, yarışmaya katıldığı ilk programda kendisini şu sözlerle tanıtmıştı: "Bolu Mengenli'yim. 2014'ten beri bu mesleği yapıyorum. Stajer olarak başladım. 2015 Haziran ayından beri aynı şirkette çalışıyorum. Otelde çalışıyorum. Ama bir çok bölümde çalıştım otelde.  Ailem ve arkadaşlarımın çok ısrarı vardı yarışmaya katılmam için. Kariyerim için iyi olacağını düşünüyorum. Bütün emeklerimi bir kenara bırakıp buraya geldim. Dede, baba aşçı... Dedemle babam daha erken yaşta bırakmış.

MASTERCHEF'TE METİN YAVUZ'UN İLK TUR YOLCULUĞU

Metin Yavuz Masterchef ilk turda 2 Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya'dan evet alarak bir üst tura çıkmıştı. 2. turda ise en iyi yemeği yaparak 3. tura yükselmişti. Metin Yavuz, Masterchef'te 1 Ağustos 2022 tarihinde 3. turda yarıştı. Masterchef 2022'de 1 Ağustos günü 3. tur yarışlarının ardından Metin Yavuz ana kadroya katılan ilk yarışmacı oldu.

 

INSTAGRAM'DA METİN YAVUZ

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Metin (@metinyavuzx)'in paylaştığı bir gönderi