Özge Özacar

Ata Demirer'in yeni filmi Bursa Bülbülü, 13 Ocak itibariyle Disney Plus'ta izleyici karşısına çıktı.  Bursa Bülbülü filminde Arzu karakterine Özge Özacar hayat veriyor. İnternette iste Özge Özacar'la ilgili aramalar artmış görünüyor... Özge Özacar kimdir, kaç yaşında, nereli... Özge Özacar'ın biyografisine yakından bakalım...

Özge Özacar kimdir?

22 Nisan 1995 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Özge Özacar, Marmara Üniversitesi mezunu. Burada, İletişim Fakültesinde okuyan Özacar, Zeynep Günay Tan, Merve Taşkan, Harika Uygur gibi isimlerden eğitim alarak dizi sektöründe adından söz ettirmeye başladı. Birçok diziden hatırlanan ünlü oyuncu iyi derecede İngilizce ve Fransızca biliyor.

İlk oyunculuk deneyimini 2015 yılında yayınlanan Küçük Tatlı Yalancılar dizisi ile yaşayan Özge Özacar; Lise Devriyesi ve Oyunbozan gibi dizilerde rol aldı.

Özge Özacar dans etmeyi ve şarkı söylemeyi çok seviyor.

ÖZGE ÖZACAR NASIL OYUNCU OLDU?

Özge Özacar gazetecilik mezunu. Bir röportajında oyunculuk kariyerinin başlangıcını şöyle anlatıyor: Oyunculuk hayatıma üniversitemin ilk senesinde girdi. O sırada da hem okuyor hem de aktif olarak haber merkezinde görev alıyordum. 3.5 sene kadar da mutfağında yer aldığım bir alan benim için.Orada geçirdiğim, tanık olduğum her an, her olay; bana genç yaşımda yol gösteren tanıştığım herkes bugün sahip olduğum iş disiplinimin mimarları. Üniversiteye giriş yaptığım ilk sene, 18 yaşımdayken oyunculuk hayatıma girdi. Eğitimler almaya başladığım zamanlarsa İletişim Fakültesi’ndeki çalışmalarımla paralel gitti.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Özge Özacar (@ozgeozacar)'in paylaştığı bir gönderi

ÖZGE ÖZACAR'IN BURCU: BOĞA BURCU

Özge Özacar boğa burcu. Bir röportajda burcunun özelliklerini taşıyıp taşımadığı sorulunca şu yanıtı vermiş: Sabırlı oluşum, doğaya ve doğala düşkünlüğüm boğa burcumdan geliyor diyebilirim. Fakat astrolojiye meraklı bir insan olarak, yükselenim olan Kova burcunun rasyonelliğine, bitmek bilmeyen öğrenme isteği ve merakına daha çok sahip hissediyorum.

FRANSIZ KÜLTÜRÜNE İLGİ DUYUYOR

Özge Özacar sergiler ve kültür-sanat turlarıyla ilgili bir isim. Fransa ve Fransızca'ya özel ilgisi var. Fox'a verdiği bir röportajda bu konuda şunları söylemiş: Köken olarak eski İstanbulluyuz. Manen kültürel zenginliği bu denli yüksek bir şehrin memleketim olmasından muazzam bir mutluluk duyuyorum. Bu da bende İstanbul’u doyasıya yaşama isteği doğuruyor. Bu sebeple güncel sergilerin hepsini ziyaret etmeye özen gösteriyorum. Fransız kültürüne ilgim ise çocukluğumda başladı. Önce internet üzerinden eğitimlerle sonra da kurslarla Fransızca bilgimi geliştirdim. Müziğinden, edebiyatına, felsefesinden mutfağına kalbime çok dokunan bir kültüre sahipler, sanırım ilgimin en büyük sebebi bu.

Özge Özacar’ın rol aldığı diziler ve filmler:

  • 2023-Bursa Bülbülü
  • 2022- Baba ( Cansu)
  • 2020- Kefaret/ Meltem Serez
  • 2019 – Sevgili Geçmiş (Azra) (TV Dizisi)
  • 2019 – Hababam Sınıfı Yeniden (Didem) (Sinema Filmi)
  • 2017 – Lise Devriyesi (Meltem) (TV Dizisi)
  • 2016 – Oyunbozan (Zeynep) (TV Dizisi)
  • 2015 – Küçük Tatlı Yalancılar (Müge) (TV Dizisi)


Bursa Bülbülü filminin konusu ne? 

Senaristliği Ata Demirer'e ait olan Bursa Bülbülü filminde en büyük hayali bir kaset çıkarmak olan Cengiz'in hikayesi anlatılır. Cengiz, Bursa'da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapar. Taşkın'la tanışan Cengiz'in hayatı bir anda değişir.

Cengiz, iyi bir çıkış yapmak için dönemin ünlü bestekarı Şerafettin'in bestesini kullanmanın iyi bir fikir olduğunu düşünür. Cengiz bu amaç doğrultusunda ağabeyinden borç alır. Elbette bu süreç herkesin düşündüğü kadar kolay değildir. Kaset çıkarma süresince Cengiz'i, Taşkın'ı ve Taşkın'ın kardeşi Arzu'yu birbirinden şanssız olaylar bekler.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Özge Özacar (@ozgeozacar)'in paylaştığı bir gönderi

Instagram'da Özge Özacar

Özge Özacar'ın Instagram hesabında 635 bin takipçisi bulunuyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Özge Özacar (@ozgeozacar)'in paylaştığı bir gönderi