Şifanur Gül

Genç oyuncu Şifanur Gül, başrollerini Çağatay Ulusoy ile paylaştığı Netflix'in 'Terzi' dizisindeki 'Esvet/Firuze' karakteriyle yüksek çıkış yakalamıştı. Şifanur Gül, şimdilerde Çağan Irmak imzalı Yaratılan dizisinde Taner Ölmez, Erkan Kolçak Köstendil, Engin Benli, Şifanur Gül ve Bülent Şakrak gibi isimlerle başrolü paylaşıyor. Genç oyuncu Şifanur Gül'ü yakından tanıyalım...

ŞİFANUR GÜL KİMDİR?

Şifanur Gül'ün biyografisi şöyle: 26 Kasım 1997’de Ankara’da doğdu. 18 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başladı, profesyonel anlamda eğitimini Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümünde tamamladı. Kamera önü oyunculuğuna ilk projesi olan Sevdim Seni Bir Kere dizisiyle başladı. Daha sonraki yıllarda Benim Adım Melek, Uyanış: Büyük Selçuklu, Cam Tavanlar, Hayatımın Şansı, Kuş Uçuşu, Terzi ve Yaratılan dizilerinde oynadı.

Şifanur Gül bir röportajında "Ben çocukluğumdan beri oyuncuyu olmayı çok istiyordum, hep biliyordum. Başka hiçbir meslek hayalim olmadı" demişti. 

ŞİFANUR GÜL BOYU VE BURCU

Yay burcu olan Şifanur Gül 1.70 boyunda. 

ŞİFANUR GÜL HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

Televizyon

2019 - Sevdim Seni Bir Kere  
2020 - Uyanış: Büyük Selçuklu
2021 - Benim Adım Melek
2021- Cam Tavanlar
2021- Kırmızı Oda
2022-2023 Hayatımın Şansı
2023- Altın Kafes

İnternet 

2022 - Kuş Uçuşu
2023 -  Terzi
2023 - Yaratılan

Yakında - Ölüm Kime Yakışır

YARATILAN DİZİSİ KONUSU NEDİR?

Çağan Irmak’ın yönetmenliğini üstlendiği Yaratılan dizisi; drama, fantastik ve dönem dizisi kategorisinde karşımıza çıkıyor. Bu gerilim dolu dizide bir tıp öğrencisi, hocasını hayata döndürmeye çalışıyor ve döndürmenin sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalıyor.

YARATILAN DİZİSİNİN ASİYESİ ŞİFANUR GÜL

 Türk yapımı Frankenstein dizisi olan Yaratılan konusu kadar oyuncu performansı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çağan Irmak tarafından hayata geçirilen dizide Ziya ile İhsan'ın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan yıkıcı sonuç anlatılıyor. Dizide Asiye karakterini genç oyunu Şifanur Gül canlandırıyor.

INSTAGRAM'DA ŞİFANUR GÜL 

Şifanur Gül'ün Instagram Hesabında 120 bin takipçisi bulunuyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Şifanur Gül (@sifanurgull)'in paylaştığı bir gönderi