Yüsra Geyik kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi burç?

Yüsra Geyik kimdir? Nereli? Kaç yaşında? Hangi burç?

Arka Sokaklar'da Özgür Ozan'ın canlandırdığı Hüsnü Çoban'ın kızı Zeliş rolüyle tanınan oyuncu Yüsra Geyik, 2023 yılında Aile dizisinde 'Yağmur' karakteriyle karşımıza çıktı.  İşte Yüsra Geyik'in merak edilen hayat hikayesi...

YÜSRA GEYİK KİMDİR?

Yüsra Geyik, 21 Haziran 1990 tarihinde Samsun'da dünyaya geldi. Anne ve babası her ikisi de Samsun Çarşambalı. Bir süre Samsun'da yaşadıktan sonra ailesinin taşınması üzerine 2. sınıfa İstanbul Ataköy'deki 60.yıl Ataköy İlköğretim Okulu'nda başladı. Henüz dördüncü sınıftayken okullarına gelen bir tiyatro kursuyla tiyatro hayatına başladı.

Yüsra Geyik (Arka Sokaklar)

Eğitimini Sanat Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü'nde tamamlayan Yüsra Geyik 13 yaşındayken kameralarla tanıştı. Asıl popülerliğini ise Arka Sokaklar dizisiyle yakaladı. 2006 yılında Arka Sokaklar dizisinin kadrosuna dahil olan Geyik, uzun yıllar bu dizide yer aldı. 

Yüsra Geyik kariyer yolculuğunun başlangıcını şöyle anlatıyor: (İlk işim) Ali Sürmeli ve Fırat Tanış’ın oynadığı bir televizyon filmiyle başladım. ‘Anlatsam Roman Olur’, ‘Hayat Bilgisi’, ‘Yumurcaklar Kampı’, ‘Yabancı Damat’ gibi işlerden sonra ‘Arka Sokaklar’ başladı. 15 yaşındaydım.

Yüsra Geyik, Arka Sokakların ardından Bozkır, Camdaki Kız, Aile dizilerinde rol aldı.

Yüsra Geyik bir röportajında oyunculuk kariyeri için şunları söylemişti: On dört yaşında, neredeyse çocuk oyuncu olarak başladım. O zamanlar bana sorsanız zor sabrettim derdim. Şimdi ne acelem varmış diyorum. Kendimi bildim bileli taklit yapan, insanların ruh halini değiştirmeyi seven, hem eğlenceli hem hareketli hem çok uslu bir çocuktum. On dört yaşında profesyonel hayatıma başladım anlayacağınız; yoksa oyunculuk maceram çoktan başlamıştı.

ARKA SOKAKLARDAN NEDEN AYRILDI?

Peki, Uzun Yıllar rol aldığı Arka Sokaklar dizisinden neden ayrıldı? Bir röportajda bu soruyu şöyle yanıtlıyor: "Arka Sokaklar’da çok sevdiğim biriyle aram açıldı,“Bu şekilde, bu duyguyla oynamak istemiyorum” dedim ve ayrılma kararı aldım. Satürn döngümde karar verdim"

YÜSRA GEYİK KAÇ YAŞINDA? BOYU VE BURCU NEDİR?

33 yaşında olan Yüsra Geyik, 1.65 boyunda ve İkizler burcu.

 

INSTAGRAM'DA YÜSRA GEYİK

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yüsra Geyik (@yusrageyik)'in paylaştığı bir gönderi