İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcunun Özellikleri:

İkizler burcu burç diziliminin hava grubundadır. Rengi yeşil ve sarıdır. İkizler burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz... İkizler burcu olanlar 21 Mayıs-20 Haziran tarihleri arasında doğmuştur. Peki, İkizler burcunun elementi nedir? İkizler burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? İkizler burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda İkizler burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde İkizler burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim.  (İkizler Burcunun özellikleri, günlük ve haftalık yorumları için de ilgili sayfamıza bakabilirsiniz: İkizler burcu)

İKİZLER BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Hava
Niteliği: Sabit
Rengi: Sarı ve yeşil
Şanslı günü: Salı
Yönetici gezegeni: Merkür

Güçlü yönleri: Hassas, meraklı, yeni şeyler öğrenmeye hevesli, uyumlu, pratik zekaya sahip.
Zayıf yönleri: Tutarsız, kararsız, fazla konuşkan, abartılı, aldatıcı

İKİZLER BURCUNUN OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1. Meraklı: İkizler burcu meraklı yapılarıyla her zaman dikkat çekerler. İkizler burcu merak ettiğinden dolayı her konu hakkında mutlaka bilgisi vardır. Eğer bir şeyler hakkında bilgi eksikliğiniz varsa kesinlikle İkizler burcundan destek alın onlar size farklı yollar sunacaktır. 

2. Yeni şeyler öğrenme hevesi: İkizler burcunu her zaman farklı bilgiler öğrenirken bulabilirsiniz. Bu onların monotonluktan sıkılgan yapısından gelir. Evde boş durduklarında bile mutlaka bilgilerini artırabilecek aktiviteler düzenlerler. 

3. Uyumlu: İkizler burcu her zaman uyumludur. Bir program değiştirseniz de son dakika plan değişikliğine gitseniz de İkizler burcu bunu büyük bir sorun haline getirmeyecek ve yeni plana hemen uyum sağlayacaktır.

4. Pratik zeka: Eğer iş hayatınızda İkizler burcu bir iş arkadaşınız varsa o zaman işleriniz biraz daha kolaylaşabilir diyebiliriz. Çünkü İkizler burcu pratik zekasıyla girilen her problemi çözme kabiliyetine sahiptir.

5. İletişimi yönetir: İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür olduğundan dolayı iletişim kanalı ondan sorulur! Bir İkizler burcuysanız iletişim alanında oldukça iyi olabilirsiniz diyebiliriz. Ayrıca bir İkizler burcu ile arkadaşsanız kelime oyunlarına, sık sık esprilere ve hızlı konuşmalara maruz kalabilirsiniz diyebiliriz. 

İKİZLER BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ 

1. Tutarsız: İkizler burcunun en belirgin olumsuz özelliği kesinlikle tutarsız olmasıdır. İkizler burcunun 5 dakika içinde bile modu, durumu, size olan düşüncesi veya yapacakları aktivite değişebilir. Bir anda iyiyken bir anda kötü olabilir veya bugün çok mutluysa yarın çok mutsuz olabilir. 

2. Kararsız: İkizler burcu çift karakterli olarak bilinir bu doğrudur. Karar vermek asla ona göre değildir. Bir karar verme sürecindeyseniz asla İkizler burcuna danışmayın çünkü onlar kendi hayatlarında oldukça kararsız bu yüzden size akıl vermekte zorlanabilirler. 

3. Fazla konuşkan: İkizler burcu gereksiz ve fazla konuşabilir. Hatta İkizler burcunun konuşmasından sıkılıp onlardan uzaklaşabilirsiniz çünkü onların durmadan konuşması sizi bunaltabilir. İkizler burcu sessizliği sevmez bu yüzden konuşmasıyla bu sessizliği bastırır. 

4. Abartılı davranışlar sergileyebilir: İkizler burcu bazen abartılı davranışlar sergileyebilir. Küçük bir olayı bile abartılı bir şekilde anlattığına şahit olabilirsiniz. Mesela onları üzen bir durum varsa bu durumu size abartarak anlatabilir.

5. Hırslı ve aldatıcı: İkizler burcu hırslıdır bu kötü bir özellik değildir ancak bazen bu hırsı abartabilirler ve aldatıcı kandırmacalı davranışlar sergileyebilirler. Her zaman hırs halindedir normal bir olayda bile hırs yapıp etrafındakilerle savaşa girebilir. 

İKİZLER BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

İkizler Burcu-Aslan Burcu
İkizler Burcu-Terazi Burcu
İkizler Burcu-Yay Burcu
İkizler Burcu-Kova Burcu

 İKİZLER BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR

İkizler Burcu-Akrep Burcu
İkizler Burcu-Balık Burcu
İkizler Burcu-Yengeç Burcu
İkizler Burcu-Başak Burcu