Akrep Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024 Yılı Burç Yorumu:

AKREP
(23 Ekim - 22 Kasım)
TURNAYI GÖZÜNDEN VURACAKSINIZ!

2024 yılında 26 Mayıs’a kadar evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işlerinizde güzel şanslar yakalayacaksınız. Bekarsanız bu dönem evliliğe adım atabilir, ilişkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Sağlam, size güvence veren ilişkilere izin verebilir, maddi yönden şartları sağlama almak isteyebilirsiniz. Evliyseniz veya ilişkiniz varsa eşinizin-partnerinizin hayatında açılımlar oluşabilir, ona gereken desteği gösterebilirsiniz. Taşınmayı ve başka bir yere yerleşmeyi düşünüyorsanız hayat sizi destekleyecek. Ortaklaşa yapılacak işlerde kalıcı ve istikrarlı anlaşmalar, kontrat ve sözleşmeler devrede olabilir. Yaptığınız işte popüler olmaktan mutluluk duyabilir, gelişiminizi diğer insanlarla girişeceğiniz verimli iş birliklerinden sağlayabilirsiniz. 21 Nisan’ı bu anlamda not edin; özel ilişkileriniz, taşınma, ortaklı işler konusunda hızlı yenilikçi adımlar oluşabilir.

26 Mayıs’tan sonra Jüpiter’den aldığınız etkilerle kredi, faiz, vergi, muhasebe alanlarınızda güzel şanslar yakalayabilirsiniz. Bu süreçte beklenmedik insanlardan ve yerlerden hayatınızı düzeltecek yardımlar alacaksınız. Elinize sorunlu ve çözümü zor olan, daha önceden uğraştığınız bir miras geçebilir. Eşinizin veya partnerinizin parasal olarak hayatında farklı gelişmeler yaşanabilir. Nafaka işleriniz varsa kıvrak ve pratik yapınızla bu işleri halledebilir, vergi veya sigorta ödemeleriniz konusunda çözüme yönelik davranabilirsiniz. Dikkatli olmanız gereken dönemler de olacak. 20 Ağustos-25 Aralık tarihleri civarında yatırımlarınız ve riskli işleriniz konusunda dikkatli olun. Aşk hayatınız, çocuklarınızla olan ilişkileriniz bu dönemde yara alabilir veya bu alanlarda zorlanmalar, mücadeleler yaşayabilirsiniz.

Satürn etkisiyle bu yılda aşk hayatınızda, çocuklarla olan ilişkilerinizde ve yaratıcılık alanlarınızda dersleriniz ve sorumluluklarla yolunuza devam edeceksiniz. Bir aşkın sorumluluğu devreye girebilir. Sevginizi aşkınızdan, çocuğunuzdan esirgememeli, hayatın karşınıza getireceklerine teslim olmalısınız. Kendinizi olayların akışına bırakırsanız oluşturmak istediğiniz düzenin kendiliğinden yola girdiğini göreceksiniz.

Tutulmalara bakarsak, bu yıl çalışma ortamınıza, düzeninize, gündelik hayatın ritmine ve sağlığınıza daha fazla önem vermeniz gerekebilir. Başkalarına hizmet etmek için kolları sıvayabilirsiniz. 8 Nisan tutulması-17 Ekim dolunayı bu konuları hızlandıracak. Beklenmedik durumlarla karşılaştığınızda kararsızlıklarınızla baş etmeyi öğrenmelisiniz.

OCAK
Ocak ayına parayla ilgili konular ve yakın çevrenizle beraber yapacağınız planlar dahilinde başlıyorsunuz.
2 Ocak itibarıyla, Merkür’ün düzelmesiyle beraber, önemli girişim ve adımlarınızın artık çok daha rahat aktığını ve maddi konularda rahatladığınızı görebilirsiniz.
4 Ocak itibarıyla, enerjinizi ve uğraşılarınızı yakın çevrenize kaydıracaksınız. Yakın çevrenizdeki insanlara gücünüzü göstermek istemeniz bir yana, onlarla olan bağlantı ve işlerinizi iyi organize etmek üzere harekete geçebilirsiniz. Satış, tanıtım, pazarlama alanlarınızda işleriniz varsa enerjinizi ve gücünüzü bu alanlara daha fazla vereceksiniz. Ama yeni bir işe başlamak, yeni bir işe dahil olmak, toplantılarınıza göre önünüzdeki dönemi planlamak anlamında 11 Ocak’taki yeni ayı kullanmalısınız. Önümüzdeki 15 gün boyunca harekete geçebilirsiniz.
25 Ocak’ta oluşan dolunay, kariyer ve meslek alanlarınızda hızlı gelişmeleri karşınıza getirebilir. İş ortamınızda düzeltmeniz gerekenleri ele aldıktan sonra, önümüzdeki döneme dair amaç ve hedeflerinizi gözden geçirmeniz için de önemli bir dolunay olacak.

ŞUBAT
Şubat ayında, ev, aile ve yuva alanlarınızdaki konulara daha fazla ilgi göstereceksiniz. Yine evinize dair yapılması gereken önemli işler, yer değiştirme, emlak, alım, satım, kiralama gibi işleriniz varsa 10 Şubat’ta oluşan yeni ayla beraber devreye koyabilirsiniz. Diğer taraftan ev ortamlarınızda disipline olmak çok kolay olmayacak; zaman zaman aile büyüklerinize karşı tutamayacağınız sözler altında kendinizi bulabilirsiniz.
14 Şubat sonrasında, ev, aile, yuvayla ilgili konulara kaydıracaksınız. Evinizde ele alınması ve hareketlenmesi gereken işler varsa bunlar devrede olacak. Evde tadilat, boya, badana, tamirat gibi önemli değişimler yapacaksanız. Şubat ayı sizi biraz yoracak sevgili Akrep ve yükselen Akrepler.
14-17 Şubat tarihleri, ev ve aile ortamlarınızda gergin enerjilerin olduğu bir süreç. 22 Şubat’ta evinizde misafiri ağırlama enerjiniz yüksek görünüyor.
24 Şubat’ta oluşan dolunay, sosyal çevre ve arkadaşlık evinizde hızlı bazı kararları karşınıza getirecek.
25-27 Şubat tarihlerinde, yapmanız gereken işlerde disipline olmanız çok kolay olmayabilir. Abartılı durumlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.
28-29 Şubat’ta, varsa çocuğunuzun ya da aşk hayatınızın veya sanatsal ve kreatif bir işinizin önemli bir sorumluluğu karşınıza çıkabilir.

MART
Mart ayı oldukça keyifli etkileşimlerle başlıyor. Özel hayatınızda beklediğiniz haberlerin hepsi bu dönemde sırasıyla karşınıza gelecek. Bir teklifle karşılaşabilirsiniz, aşk-ı ilan eden kişiler devreye girebilir. Özel hayatınızda şans ve mutluluk yüzünüze gülecek gibi görünüyor.
10 Mart’ta oluşan dolunay aşk hayatınızda önemli kararları karşınıza getirecek. Diğer taraftan bu tarih itibarıyla yeni işler ve projelerin peşinden gitmek ve sağlığınızı gözden geçirmek adına da olumlu bir döngüde olacaksınız.
25 Mart’ta oluşan tutulma kadersel alanınızda gerçekleşecek sevgili Akrepler. Bu Ay tutulmasıyla beraber beklenmedik olana açık olmanız gerekebilir. Olayları endişeyle karşılayabilir, beklenmedik durumlar altında olduğunuzu fark edebilirsiniz. Sağlığınıza daha fazla özen göstermeniz gereken bir zaman dilimindesiniz. Ya da ilişkilerle ilgili ya da beklenmedik durumlarla ilgili olayların bu Ay tutulmasında karşınıza gelme olasılığı yüksek. Şartlar ve koşullar çok elinizde olmayacak, bu dönem söylediklerinize, attığınız adımlara, yaptıklarınıza dikkat etmelisiniz.

NİSAN
2 Nisan’da Merkür iş, hizmet, sağlık alanlarınızda geriliyor. Üç hafta boyunca iş değiştirmek, yeni bir işe başlamak, sağlığınızla ilgili kararlar almak anlamında uygun bir zaman diliminde olmayacaksınız. Bazı konuları yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Karşınıza işle ilgili önemli konular geldiğinde önceden yapılması tasarlanmış, belki başlanmış ancak yarım kalmış işlerin üzerine düşmek daha faydalı olabilir.
8 Nisan’da bir Güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulmayla beraber, iş hayatınızla ve sağlıkla ilgili konularda hızlı kararlar altında olacaksınız. Beraber çalıştığınız ya da yanınızda çalıştırdığınız bir insanın kendini düşünerek atacağı adımlar devreye girerken, siz de çalışma ortamınızla, sağlığınızla ilgili hızlı kararlar alabilirsiniz.
10 Nisan’da, Mars ve Satürn kavuşum halinde olacaklar. Siz bu etkiyi aşk evinizde yaşayacaksınız. Bir durumun sonuna gelmiş olabilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevrenizdeki bir insanın geleceğini ilgilendiren bir karar devreye girebilir. Bu dönem şartları çok fazla zorlamayın. Bir ilişkide durmanız, ara vermeniz gerekiyorsa bu zamanlara denk geldiğinde bunu aklınızdan çıkarmayın. Hayat sizi durduruyorsa, akışa teslim olmanız önemli olacak.
21 Nisan’da hem parasal konularda, ortaklaşa işlerinizde hem de özel hayatınızda mutluluğun anahtarı karşınıza gelebilir. Hızlı, beklenmedik, yenilikçi adımlarla yeni bir sayfayı aralayabilirsiniz.
24 Nisan ve sonrası cinsel organlar ve boşaltım sistemi ile ilgili sıkıntılara açık olabilirsiniz. Yine bu dönem sağlığınıza, görüntünüze dair alacağınız önemli kararlar devreye girebilir. Bu kararları vermekten korkmayın, çünkü tam bir gün sonra, 25 Nisan’da Merkür düzeliyor.
Nisan ayı ikili ilişkiler ve özel hayatınızı çok fazla ortaya çıkartıyor. 29 Nisan’la beraber sevdiğiniz insanla romantik etkiler altına girebilir, aynı zamanda aşkın tamamen gözünüzü kör ettiğini fark edebilirsiniz.

MAYIS
8 Mayıs’ta, Boğa burcunda bir yeni ay var; evliliğe, ilişkiye dair verilecek önemli kararları bu yeni ayla beraber devreye sokmalısınız. İsteme, söz, nişan, ilişkinizi bir üst noktaya taşıma ya da ilişkinizi bitirme gibi etkiler bu dönemde devreye girebilir. 15 Mayıs sonrası sorunlarınızı çok daha rahat gidereceğiniz, konuşmalarınızı ilişkiniz üzerinden iyileştireceğiniz bir döngüye merhaba diyorsunuz. Takıntılı durumlardan mümkün olduğunca uzak durun. Hayatın sizi desteklemesi söz konusu. 11-13-18 Mayıs tarihleri ilişkiler bakımından beş yıldızlı günler.
23 Mayıs’ta oluşacak dolunay, parayla ilgili konularda hızlı kararları karşınıza getirecek. 26 Mayıs sonrası Jüpiter İkizler burcuna geçiyor. Önümüzdeki bir yıl boyunca müşterek gelirler, alacak verecek konuları, vergi, miras, nafaka, faiz, kredi gibi alanlarda şans ve fırsatlarınız artabilir. Başka insanların kaynaklarından da faydalanacaksınız. 28-29-31 Mayıs tarihleri bu anlamda şanslı günler.

HAZİRAN
3 Haziran itibarıyla banka görüşmeleri, bir borcun altına girme, kredi çekme ya da borcunuzu yeniden yapılandırma gibi konularda karşınıza fırsatlar çıkabilir. Elinize bir miktar para geçebilir. Ama büyük kararlar alacaksanız, büyük bir borcun altına girecekseniz ya da paranızı değerlendirmek istiyorsanız 6 Haziran’da gerçekleşen yeni ayla beraber, bu düşüncelerinizi hızlandırabilirsiniz.
9 Haziran’la beraber, enerjinizi, uğraşılarınızı daha çok ilişkinize kaydırıyorsunuz. Bu dönem ilişkilerde bir yandan özgür tavrınız ön plana çıkarken, diğer taraftan sevdiğiniz insanı beklentilerinizle biraz zorlamanız söz konusu olabilir.
9-12 Haziran tarihlerine dikkat edin. Bu tarihlerde yatırımlarınız konusunda beklediğiniz fırsatlar karşınıza gelmeyebilir ya da bu fırsatları kaçırabilirsiniz.
22 Haziran’da gerçekleşen dolunay, yakın çevre alanlarınızda hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Akraba, kardeşler, komşular, yakın dostlarınızın hayatında önemli olaylar olabilir, ya da onlarla ilişkinizde önemli bazı duygusal sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Oldukça hareketli bir süreç olacak.

TEMMUZ
2 Temmuz itibarıyla, kariyerinize ve işinize daha fazla önem vereceksiniz. Çalışmıyorsanız, toplumsal konularla daha fazla ilgili olabilirsiniz. Aynı anda birden fazla işi idare etme ya da bir işi organize etme beceriniz devreye girerken zaman zaman özel hayatınızda ve aile ilişkilerinizde gerilimlere açık olabilirsiniz. Eğer kariyerinizde hızlı adımlar atmak istiyorsanız, önümüzdeki dönemi şekillendirmek istiyorsanız, seyahat ve geleceğinizle ilgili önemli kararlarınız varsa 6 Temmuz itibariyle devreye sokabilirsiniz. 8-10-11 Temmuz tarihleri şanslı tarihleriniz olacak.
11 Temmuz sonrası, patronlarınızdan zam, terfi gibi istekleriniz varsa bu isteklerinizi onlara gönül rahatlığıyla söyleyebilirsiniz.
15 Temmuz’da beklenmedik bir fırsat karşınıza çıkacak. İkili ilişkiler ve özel hayatınızla ilgili bu fırsatı değerlendireceksiniz. Aynı zamanda bir yer değişikliği ya da taşınmayla ilgili konular hareketlenebilir.
22 Temmuz’da, yakın çevre alanlarınızda önemli bir dolunay gerçekleşecek, bu dolunayla beraber geçtiğiniz ay karar verdiğiniz ama bir türlü uygulayamadığınız konularda nihai kararlar devreye girebilir. Satış, reklam, pazarlama, lojistik, medya, eğitim alanlarında önemli işleriniz varsa bu işlerde de önemli sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

AĞUSTOS
Ağustos başında gergin etkiler devrede olacak. Özel hayatınızda her şey rayında giderken, sevdiğiniz insanın ailesiyle ilgili yaşanacak sıkıntı ya da yapacağınız bir tartışma aranızdaki gerilimi artırabilir.
4 Ağustos’ta kariyer ve meslek alanlarınızda bir yeni ay var ama bir gün sonra Merkür gerilemesi başlıyor. Bu gerileme sizin sosyal çevre ve arkadaşlık evinizde gerileyecek. 15 Ağustos’a kadar arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize ekstra dikkat etmelisiniz. 15 Ağustos sonrası, 29 Ağustos’a kadar olan zaman diliminde meslek hayatınızda yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz. Kariyer ve meslek hayatınızda Merkür gerilediği için, daha önceden verilmiş kararları uygulamaya özen göstermelisiniz.
16-18 Ağustos dikkatli olmanız gereken tarihler. Parayla ilgili konularda gözden kaçan detaylar ve fazla harcamalar sizi zorlayabilir. Eğer hayatınızda biri varsa, o kişinin parayla ilgili konularda ya da ailevi konularda zorlanmasına şahit olabilirsiniz.
19 Ağustos’ta Kova burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Evinize, ailenize, yuvanıza daha fazla ilgi göstereceksiniz. Diğer taraftan özel hayatınızda zaman zaman zorlanmalar devreye girebilir.
20 Ağustos’a dikkat edin; şansın azalması gibi etkiler devreye girebilir. Hem özel hayatınızla hem de parayla ilgili durumlarda risk almamalısınız.
29 Ağustos ve sonrası, hayatınızdaki insanın çok çalıştığını ya da sağlığıyla ilgili konulara daha fazla odaklandığını görebilirsiniz. Yine bu dönemle kendi içinize çekilmek ya da işlerden arta kalan zaman diliminde kendinize vakit ayırmak önemli olacak.

EYLÜL
3 Eylül’le birlikte, arkadaşlarınızla beraber yapacağınız iş planlarının devreye girdiğini göreceksiniz. Ama yanıltıcı etkilere karşı dikkatli olmalısınız. Çünkü parayla ilgili konularda doğru kararlar alamayabilirsiniz.
4 Eylül sonrası seyahatleriniz hızlanıyor. Herkesin işe dönmeye başladığı bu dönemde, siz uzun zamandır planladığınız bir tatile gitme planlarını devreye sokabilirsiniz.
18 Eylül’de, parçalı bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma aşk evinizde gerçekleşecek. Bu dönemde özel hayatınızdaki sorumlulukların arttığını göreceksiniz.
23 Eylül sonrası kendinize bakma, görüntünüzü yenileme, sosyalleşme ve kendinizi düşünecek adımlar atacaksınız. Ev ve aile ortamlarınızda gerginliklerden, kıskançlıklardan, manipülasyondan mümkün olduğunca uzak durmaya özen gösterin. Çünkü bu aralar aklınıza düşen, aklınıza takılanın doğru olduğunu düşüneceksiniz.
29-30 Eylül önemli. Geçmişte yapmış olduğunuz hataların sonuçlarıyla karşılaşacağınız birkaç olay karşınıza gelebilir. Etrafınızdaki insanlara ne kadar adil davrandınız, ne kadar doğru hareket ettiniz, beklentiniz neydi, neyle karşılaştınız… Bütün bunların muhakemesi devreye girebilir.

EKİM
2 Ekim’de Anüler bir Güneş tutulması var. Bu tutulma sizin kadersel alanınızda gerçekleşiyor. Beklenmedik etkiler altında olabilirsiniz. Neyi başlattığınızı bilmiyor olabilirsiniz. Beklenmedik olana ve kadersel olana açık olmalısınız. Burada geride bıraktığınız, bitirmek istediğiniz konu ve olaylar size çok iyi gelecek, çünkü bu olayların önünüzde yeni kapılar araladığını da göreceksiniz.
13 Ekim sonrası, ifadede rahatlıyorsunuz. Kendinizi, düşündüklerinizi etrafınızdaki insanlara aktarmak önemli olacak. Yalnız bütün bunları yaparken agresif davranışlardan mümkün mertebe uzak durmalısınız. İnsanları etkileyeceğim, ailemi ikna edeceğim derken gereksiz yere çekişmeler içine girmeyin.
13-14-15 Ekim bu anlamda tehlikeli.
17 Ekim’de oluşan dolunay iş, hizmet ve sağlıkla ilgili konularda hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Geçtiğimiz 8 Nisan’da vermiş olduğunuz kararların sonuçlarını bu dolunayda alabilirsiniz.

KASIM
1 Kasım’da sizin burcunuzda bir yeni ay oluşuyor. Bu dönem işinizle ilgili beklenmedik konular elinizi kolunuzu bağlamış olabilir. Şimdi kafanızdaki planları hareketlendirmek için bu yeni aydan gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz. Burada atacağınız adımlar size para olarak geri gelebilir. Önemli iş konuşmaları ve anlaşmalar yapabilirsiniz. Bazı işlerinizin ve olayların rahatlıkla aktığını göreceksiniz.
3 Kasım’da çevresel olarak gerginlikler yüksek olabilir. Tehlikeli yerlerden uzak durmalısınız. 4 Kasım itibarıyla, Mars Aslan burcuna geçecek. Kariyerinizde kendi gücünüzü ve mücadelenizi ortaya koymaya başlayacaksınız. Rekabetçi yönünüz ve becerilerinizle insanların sizi konuşma potansiyeli yüksek.
16 Kasım’la beraber, ikili ilişkiler ve özel hayatınızda hızlı gelişmeler karşınıza gelebilir. Beklenmedik kadersel etkilerle ilişkilerde hareket edebilirsiniz. Yine yakın çevrenizdeki insanların bu dönem hayatınızda ne kadar etkili bir rol oynadığını bu dolunay zamanı fark edebilirsiniz.
26 Kasım’a kadar elinizi çabuk tutmalısınız. Bu tarih sonrası Merkür gerileyecek. Bu gerileme sizin para alanlarınızda gerileyecek. Bu yüzden 15 Aralık’a kadar ki dönemde dikkatli adımlar atmalısınız.
Yine daha önceden konuşulmuş işlerinizi tamamlamak, ticari faaliyetleriniz konusunda harekete geçmek aklınızın bir köşesinde bulunsun ancak yeniliklerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

ARALIK
Aralık ayında iki yeni ay yaşayacaksınız. 1 Aralık’ta para evinde yaşayacağınız yeni ayla beraber plan ve programlarınız hızlanmaya başlayacak. Merkür’ün gerilediğini bilerek adımlar atmalısınız. Bu yüzden daha önceden konuştuğunuz, görüştüğünüz insanlarla iş yapmak, her zamanki ticari bağlantılarınızı devreye sokmak önemli olmalı. 2-4-6 Aralık tarihleri gayet olumlu. Maddi konularda sıkıntıları çözüme ulaştırmak üzere karşınıza fırsatlar gelebilir.
7 Aralık’ta Mars Aslan burcunda gerilemeye başlıyor. İki ay boyunca kariyerinizde ve girişimlerinizde bazı sıkıntılar devreye girebilir. Mars sizin yönetici gezegeniniz olduğu için önemli işlerinizi sağlama almak anlamında önünüzde sizi zorlayacak bir iki ay var. Annenizin hayatında bazı zorlanmalar olabilir. Annenizle olan ilişkinizin bozulduğuna şahit olabilirsiniz. Önemli iş girişimlerinden ve iş değişikliklerinden mümkün olduğunca uzak durmalısınız.
15 Aralık’ta İkizler burcundaki dolunay, parayla ilgili konularda hızlı gelişmeleri karşınıza getirecek. Aynı zamanda Jüpiter size bu alanlarda güzel fırsatlar sunacak. 15 Aralık’ta Merkür’ün düzelmesiyle beraber, bu dolunayda parayla ilgili konularda neler yapabileceğinizi çok net göreceksiniz.
25 Aralık tarihinde dikkat edin; Jüpiter’in Satürn’le olan dik açısı parasal konularda risk içeren yatırımlarda sizi zorlayabilir. Çocuğunuzun ya da özel hayatınızdaki insanın sorumlulukları parasal yönden sizi biraz yorabilir.
31 Aralık’ta Oğlak burcunda bir yeni ay var ki, iletişimsel işleriniz bu yeni ayla birlikte hareketleniyor. Yakın çevrenizle olan bağlantılarınız önem kazanırken 2025 yılına kısa vadeli planlar ve hareketli bir süreçle merhaba diyeceksiniz.