Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcunun Özellikleri:

Akrep Burcu burç grubunun su grubundadır. Rengi kırmızıdır. Akrep burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz... Akrep Burcu olanlar 24 Ekim- 23 Kasım tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Akrep burcunun elementi nedir? Akrep burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Akrep burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Akrep burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Akrep burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim.  (Akrep Burcunun özellikleri, günlük ve haftalık yorumları için de ilgili sayfamıza bakabilirsiniz: Akrep burcu)

AKREP BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Su
Niteliği: Sabit
Rengi: Kırmızı
Şanslı günü: Salı
Yönetici gezegeni: Mars 

Güçlü yönleri:Esnek, cesur, ateşli, inatçı, özverili yol arkadaşı.
Zayıf yönleri: Başkalarına güvenmez, kıskanç, agresif, gizemli.

AKREP BURCUNUN OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1. İyi bir dost: Akrep burcu her zaman iyi bir dosttur. Eğer onunla bir yola çıktıysanız sizi asla yarı yolda bırakmaz. Akrep burcu ile bu yüzden ortaklaşa bir iş yapabilirsiniz. Siz vazgeçmek istediğinizde bile o sizin elinizi asla bırakmaz. Onun dostluğunu kazandıysanız her zaman sadık sonsuz bir dost kazandınız demektir. 

2. Çekici ve tutkulu: Bir Akrep burcu her zaman tutkuludur. Bu işi olsun, arkadaşlığı olsun veya aşk hayatı olsun onun hayatında tutku yoksa Akrep burcu da yok demektir. Tutku olmazsa olmaz hayat bağlarından biridir. 

3. İnatçı: Akrep burcu kafasına koyduğu her şeyi yapar. İşin sonunda kazanmak veya kaybetmek olsun eğer bir Akrep burcu istediğini yapmak istiyorsa onu durduramazsınız. Kaybetse bile onu yapacaktır çünkü onun için önemli olan şey kazandığı deneyimlerdir. 

4.Gözlem yeteneği: Akrep burcunun en iyi özelliklerinden biri gözlem yeteneğinin en iyi seviyelerde olmasıdır. Eğer bir Akrep burcuysanız sezgileriniz ve gözlem yapma yeteneğinizle öne çıkan hep siz olacaksınız.

5. Sabırlı: Akrep burcu her zaman sabırlıdır. Bu bir işi devam ettirmekte olabilir veya beklemesi gereken bir durum da. Akrep burcu her zaman akışta kalmak ister ne kadar da kendi dediği olsun istese de ki bunun her zaman bir yolunu bulacaktır Akrep burcu kadar sabır konusunda iyi olan bir burç sayılı vardır. 

AKREP BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ 

  1.  Başkalarına kolay kolay güvenmez: Akrep burcu dostluk konusunda 1 numara olsa da başkalarına kolay kolay güvenmez bu yüzden etrafındaki insan sayısı oldukça kısıtlıdır. Bu yüzden Akrep burcunun kalbini kazanmak zordur. 

  2. Kıskanç: Akrep burcu kıskanç bir burçtur bunu kolay kolay belli etmese de içten pazarlık yaparak kıskanabilir. Kıskandığını kolay kolay dışarıya belli etmez ama her zaman kıskanç bir tarafı vardır.
  3.  Agresif: Akrep burcunun agresif bir tarafı her zaman vardır. Bu dış görünüşü ile de olabilir davranışlarıyla da olabilir. Bir Akrep burcuna kolay kolay yanaşmanız zordur. Eğer dışarıdan çekindiğiniz biri varsa bu mutlaka Akrep burcu olacaktır.

  4. Gizemli: Akrep burcu görüp görebileceğiniz en gizemli kişilik olabilir. Bir Akrep burcuna ne kadar yakın olursanız olun onun mutlaka sır gibi sakladığı durumlar veya sırları olacaktır. Çok hızlı düşünme yetisinden kaynaklanan özelliğinden dolayı çok şey düşünecek ancak ne yazık ki bunu size söylemeyecektir. 

  5. İş kolik: Akrep burcu inanılmaz derecede iş kolik olabilir. Bu yüzden sosyal hayatını her zaman geri planda bırakacaktır. Eğer bir Akrep burcu ile sevgiliyseniz veya yakın arkadaşsanız o zaman Akrep burcunun işine öncelikle saygı göstermeniz gerekir çünkü iş onun en hassas noktasıdır. Acımadan kalbinizi kırabilir. 

 

AKREP BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR

Akrep Burcu-Boğa Burcu
Akrep Burcu-Oğlak Burcu
Akrep Burcu-Başak Burcu
Akrep Burcu-Aslan Burcu

AKREP BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

 Akrep Burcu-Koç Burcu
Akrep Burcu-Yay Burcu
Akrep Burcu-Kova Burcu