Oğlak Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024 Yılı Burç Yorumu:

OĞLAK
(22 Aralık - 20 Ocak)
NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP!

Sevgili Oğlaklar, 2024 yılında 26 Mayıs’a kadar arkanıza alacağınız rüzgarla aşkı hissedecek, yaşayacak, yaşadığınız veya yaşayacağınız aşkların sizi daha fazla geliştirdiğini göreceksiniz. Yine bu dönem içerisinde tanışacağınız bir insanla sağlam ama emin kararlarla bir aşk yaşayabilir, tutkulu ama güvenli ilişkilerin peşine düşebilirsiniz. Aşk, eğlence, yaratıcılık, sanat ve çocuklar konusunda fırsatlarınız yüksek olabilir. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız bu dönem şanslı olabilirsiniz. 21 Nisan civarı şansınız yüksek olacak. Yatırımlarınız, spekülatif işleriniz, aşk hayatınız, çocuk konuları, sanatsal işlerde yenilikçi ve hızlı adımlar devreye girebilir.

26 Mayıs’ta Jüpiter burç değiştiriyor. İkizler burcuna geçişi iş hayatınızı hareketlendirebilir. Bu dönem sonrası kendinizi işinizde, gücünüzde göstereceksiniz. Yeni projelerde, işlerinizde kıvrak, değişken, çözümcü adımlar atmak isteyebilirsiniz. Beraber çalışacağınız insanların hayatında da kısa vadeli, fırsat dolu gelişmeler olabilir. Beraber iş yapmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Sağlığınızda yaşadığınız sorunlar geride kalırken, temiz hava almaya, nefesinizi kuvvetlendirmeye, yüzeysel bile olsa beslenme ve alışkanlıklarınızı yeniden ele almaya başlayabilirsiniz. Yalnız dikkatli olmanız gereken zamanlarınız olabilir. 20 Ağustos-25 Aralık tarihlerini bir kenara not edin. Bu dönem civarında işlerinizde zorlanma, gecikme ve engeller ortaya çıkabilir. İş yaptığınız insanlardan aradığınızı bulamayabilirsiniz.

Bu yıl Satürn’den aldığınız etkilerle satış, reklam, pazarlama, bilişim, basın yayın, teknoloji, ulaşım, eğitim, iletişim işlerinizde önemli sorumluluklar üstleneceksiniz. Bu alanlarınızda gözden kaçırdığınız, taviz verdiğiniz, hayalci davrandığınız konular gerçeklikle test edilebilir.

Bu süreçte yakın çevre sorumluluklarınız sizi biraz olsun bunaltabilir. Akraba veya kardeşlerinizin hayatındaki dönüşümler ve testler yüzünden hayatı dar algılamanız mümkün. Bazen zihinsel korkularınızın sizi esir aldığını görebilirsiniz. Hatta yakın çevrenizde bulunan insanlarla aranıza mesafe koyabilir, insanların sizi yorduğunu düşünebilirsiniz.

Tutulmalardan aldığınız etkilerle evinize, ailenize, sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmalısınız. Ev işlerinde, emlak veya arsa yatırımlarınızda, ailevi konularda şifalanma enerjisiyle söylediklerinizi yapmak ve kendinizi ortaya koymak önem kazanıyor. İster iş, ister
aile hayatınız olsun bu sene işlerinizi aşkla yapmalısınız.

8 Nisan tutulması-17 Ekim dolunayı size fırsatlar sunabilir. İşinizde, kariyerinizde kararsızlıklarınız ve her işi adil yürütme takıntınız 25 Mart-2 Ekim’deki tutulmalarla yeni kararlarla yolunuzu çizmenize neden olabilir.

OCAK
Ocak ayı kişisel girişimleriniz için önemli aylardan biri ancak işlerinize kanalize olmak kolay olmayabilir. 2 Ocak’ta Merkür’ün düzelmesiyle işle ilgili konularda, seyahat, ticari faaliyetlerinizde yaşadığınız iletişim sıkıntıları geride kalmaya başlıyor.
4 Ocak’ta enerjinizi daha verimli kullanacaksınız. Hızlı hareket edebilirsiniz, ailevi konularda kontrollü bir şekilde yol alabilirsiniz. Konsantrasyonu yüksek bir şekilde çalışacak, gücünüzü kişisel alanlarınıza yansıtacaksınız. Sağlığınızı önemseyeceksiniz. 11 Ocak’ta gerçekleşecek yeni ay ile hayatınızla ilgili planlarınızı devreye koyabilirsiniz.
21 Ocak’ta Plüton’un Kova burcuna geçişiyle yaz aylarına kadar maddi konularda hızlı gelişmeler olabilir. Arkadaşlarınızla girişeceğiniz önemli işlerde parasal yönden bazı değişimlere açık görünüyorsunuz.
23 Ocak’tan sonra kendinizi daha çok önemseyecek, görüntünüzü yenileyecek, başka insanlarla olmaktan mutluluk duyacaksınız.
25 Ocak’taki dolunay bir ödemeyi karşınıza çıkarabilir. Müşterek para alanlarınızda hızlı gelişmeler olabilir. Harcamaların artması, maddi konularda denge kurmanız gerektiğini gösterecek. 28 Ekim tutulmasında yatırımla ilgili hızlı gelişmeler olduysa bu dolunay zamanı bu konularda abartıya kaçmayın.
27 Ocak’la beraber maddi konular önem kazanıyor. Kazançlarınız hızlanırken çocuk ve aşk hayatınızda hızlı gelişmelere açıksınız.
28-29-30 Ocak’ta ilişkiler ve parasal yönden hayatınızı güçlendirecek çeşitli fırsatlar yakalayacaksınız.

ŞUBAT
Şubat başında yakın çevrenizden güzel destekler olabilir. 5 Şubat itibarıyla para ile ilgili konularda neler yapabileceğinizi göreceksiniz. 10 Şubat’taki yeni ay ile maddi konularda ve sosyal çevrenizle ilgili önemli kararlarınızı hızlandıracaksınız.
13 Şubat’tan sonra kazançlarınız hızlanırken teknolojik aletlere, toplumsal olaylara harcamalarınız ivme kazanabilir. 14 Şubat’ta para ile ilgili konularda patlayıcı etkiler altında olabilirsiniz. Riskli yatırımlara girmek başınızı ağrıtabilir.
17 Şubat’ta parasal konularda önemli çekişmeler yaşanabilir.
20 ve 22 Şubat’ta maddi konularda güzel sonuçlar alabilirsiniz.
24 Şubat’taki dolunay ile seyahat, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve hukuk alanında hızlı sonuçlar alabilirsiniz. Öğrenciyseniz karşınıza bir fırsat çıkabilir. Medya alanlarınızda ve ticari faaliyetlerinizde önemli kararlar alabilirsiniz. 25 ve 27 Şubat’a dikkat, harcamalarınız yüksek olabilir.
28 ve 29 Şubat’ta yakın çevrenizden bir insanın önemli bir sorumluluğuyla ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz.

MART
Satış, tanıtım, reklam, dijital platformlarda işleriniz varsa mart başında güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Hayatınızda biri yoksa, yakın çevrenizden biriyle aşka yelken açabilirsiniz. 10 Mart’ta Balık burcundaki yeni ay, iletişimsel işlerinizi hızlandıracak. Yakın çevrenizle bağlantılar hız kazanırken ev, aile, yuva alanlarınızda önemli konuşmalar olabilir. Emlak alım-satım, kiralama işleri hız kazanacak.
25 Mart’ta Terazi burcunda bir gölgeli Ay tutulması gerçekleşecek ve meslek alanınızı etkileyecek. Kariyerinizde önemli bir konu gündeme gelebilir, bunu çözüme ulaştırmak öne çıkabilir. İş ve meslek hayatınızda bazı önemli kararlar alarak yolunuzda ilerlemelisiniz.

NİSAN
2 Nisan’da Merkür ev, aile ve yuva alanlarınızda gerileyecek. Bu döneme kadar emlak işlerinizi halletmiş olmanız gerekiyor. Halledemediyseniz nisan boyunca zorlanmalar yaşanabilir. Aile büyüklerinizle iletişiminizin bozulması söz konusu. 5 Nisan’dan sonra tamirat, tadilat işlerinde çok destekli olmayacaksınız.
8 Nisan’da Koç burcundaki tam Güneş tutulması ev, aile, yuva alanlarınızı etkileyecek. Evinizle ilgili konularda hızlı kararlar alabilirsiniz. Kiracıysanız ev sahibinize karşı net hareket edebilirsiniz, evle ilgili bir girişimde bulunmak önemli olabilir. Daha önceden konuşulmuş, tamamlanmak üzere devreye soktuğunuz işlerinize odaklanabilirsiniz. Eski konuları düzeltmeden, hayatınızla ilgili önemli kararlar almayın.
10 Nisan’da Mars ve Satürn yakın çevre alanlarınızda kavuşum halinde olacak. Ev ya da yakın çevre ile ilgili konularda zorlanma enerjisi devreye girebilir.
21 Nisan’da Jüpiter Uranüs’le kavuşum halinde olacak. Yatırımlarınız varsa hızlı kazançlar elde edebilir, yurt dışı ayağında önemli fırsatlar yakalayabilirsiniz. Aşk hayatınız ve çocuklarla ilgili konularda hızlı gelişmelere açık olmanız gerekebilir.
24 Nisan’da Akrep burcundaki dolunay sosyal çevre alanlarınızı etkileyecek. Arkadaşlarınızla aranızdaki bir mevzu gündeminize yerleşebilir. 25 Nisan’da Merkür düzeliyor, rahat bir nefes alıyorsunuz.
29 Nisan’dan sonra aşk hayatınız hareketleniyor. Sevdiklerinizle aranızdaki bağları kuvvetlendirebilirsiniz. Yakın çevrenize karşı yumuşak karnınız suiistimal edilmenize neden olabilir.

MAYIS
Mayıs ayı zorlayıcı etkilerle başlıyor. Sevdiğiniz insanla anlaşmak kolay olmazken parasal işlerde bazı sıkıntılar yaşanabilir.
8 Mayıs’ta Boğa burcundaki yeni ay ile aşk hayatınızda güzel etkiler altında olacaksınız. Kreatif işlerde önemli adımlar atarken hobilerinizle ilgilenme, çocuk sahibi olma konusunda kararlarınızı devreye alabilirsiniz.
15 Mayıs’tan sonra hayata olumlu gözlerle bakarken, maddi konularda dikkatli adımlar atmanız gerekecek.
23 Mayıs’la beraber bir olayın iç yüzüyle karşılaşabilirsiniz. İş hayatınızda güç çekişmelerine açık olabilirsiniz. İşinizdeki olayları halletmek ön plana çıkarken sağlığınızla ilgili değişimler devrede olacak. İşle ilgili konularda hızlı gelişmeler olabilir. Yer değişikliği, yeni bir proje konularında desteklisiniz.
26 Mayıs’tan sonra bir yıl boyunca çok çalışacak, beraber çalıştığınız insanlardan yana şansınızın arttığını göreceksiniz. 28-29-31 Mayıs tarihleri bu anlamda sizi mutlu edebilir.

HAZİRAN
Haziran ayında iş koşturmalarınız yüksek olacak. Elemanlarınızla ilgili görüşmeler yapmak için uygun bir dönem olacak. İşinizde yeni bir döneme geçmek önemli olurken sağlığınızla ilgili kontrollerinizi yaptırabilirsiniz.
6 Haziran’daki yeni ay, iş başvuruları, yeni projeler ve sağlıkla ilgili kararları destekleyecek.
8 ve 9 Haziran’da yanınızda çalıştırdığınız yakın çevrenizden insanların sorumluluklarını ele alış şekillerinde sıkıntılar oluşabilir, bu da ilişkilerinize olumsuz yansıyabilir.
17 Haziran’la beraber özel hayatınıza daha çok vakit ayıracaksınız. Ortaklaşa yapılacak işlerde karşı tarafı düşünerek hareket etmeniz vazgeçilmez olmanızı sağlayacak.
22 Haziran’da kendinizle ilgili önemli kararlar verebilirsiniz. Bu dolunay zamanı kemik, diz, diş, cilt konularında sıkıntılara açık olabilirsiniz.
29 Haziran’da Satürn yakın çevre alanlarınızda gerilemeye başlayacak ve yakın çevrenizle olan sorumluluklarda eskisi kadar istekli olmayacağınızı gösterecek.

TEMMUZ
Temmuz ayında müşterek parasal işleriniz önem kazanıyor. Haziran ayında özel hayatınızda aldığınız kararların sonuçlarını göreceksiniz. İlişkilere dair olaylarda 6 Temmuz’daki yeni ay sizi destekleyecek.
11 Temmuz’la beraber para ile ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Yatırımlarınızın sonuçlarını almak üzere harekete geçebilirsiniz. Miras, nafaka, vergi, ödemelerle ilgili konularda şans sizden yana. Bir borcun altına rahatlıkla girebilirsiniz ancak bu konuları 12 Temmuz’dan sonra ele alın.
20 Temmuz’dan sonra enerjinizi çalışma koşullarınıza yönlendireceksiniz. Beraber çalıştığınız insanlarla fikir ayrılıkları olsa da herkesin sizin kadar hızlı olmasını beklemeyin. Bu dönem çok fikriniz olabilir ama bunları hayata geçirirken zorlanabilirsiniz.
21 Temmuz’daki dolunay, sizin dolunayınız. Haziran sonundaki dolunayda başlattığınız önemli bir iş sonuçlanabilir. Bu dolunay, hayatınızı değiştirebilir. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.
26 Temmuz’dan sonra bolca gezeceğiniz, çalışma hayatında işlerinizin sonuçlarına ulaşacağınız bir dönem olurken farklı insanlarla bir araya gelmek ve iş görüşmeleri yapmak anlamında güzel bir süreç.

AĞUSTOS
Ağustos ayı gergin etkilerle başlıyor. Sevdiğiniz insanla anlaşmak kolay olmazken sıkılganlıklarınız yüksek olabilir. Tutkularınızla hareket edebilirsiniz. Bu tutkulu dönem parasal konulara da yansıyabilir.
4 Ağustos’ta Aslan burcundaki yeni ay ile maddi konularda önemli kararlar almak isteyebilirsiniz ama yapmamanız daha doğru olur. Çünkü 5 Ağustos’ta Merkür seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler alanlarınızda geri hareketine başlayacak. 15 Ağustos’a kadar bu alanlarda iletişim sıkıntılarına açıksınız. 29 Ağustos’a kadar parasal konularda dikkatli adımlar atın.
5 Ağustos’tan sonra farklı insanlar ve kültürlerle bir arada olmak önem kazanırken, kendinizi geliştirmek istediğiniz bir alanda kursa katılmak hoşunuza gidebilir.
14 Ağustos’ta iş konularında önemli bir fırsat karşınıza gelecek, değerlendirmek isteyebilirsiniz.
16 ve 20 Ağustos’ta yanınızda çalıştırdığınız insanların hayatında önemli sıkıntılar gündeme gelebilir. İşleriniz durma noktasına gelebilir.
19 Ağustos’la beraber parayla ilgili konular gündeme gelecek. Seyahat, eğitimle ilgili konulara harcamalarınız hızlanabilir ama elinize bir para da geçebilir.
Ağustos sonunda kariyerinize odaklanmak isteyeceksiniz. 29 Ağustos’ta Merkür’ün düzelmesiyle şartları istediğiniz gibi oluşturabileceksiniz.

EYLÜL
3 Eylül’de işle ilgili konularda önemli açılımlar devreye girecek. Seyahatleriniz artabilir, işinizi ilgilendirecek bir eğitim söz konusu olacak. Yakın çevrenizdeki girişimlerde yanıltıcı etkiler altında olabilirsiniz.
4 Eylül’den sonra enerjinizi ilişkilere kaydıracaksınız. Sevdiğiniz insana karşı pasif agresif tavırlarınız öne çıkabilir. Karşı tarafın sizi yönlendirmeye çalışması ilişkilerde dengesizlikleri ortaya çıkarabilir. Ortaklı işlerinizde alınganlıklardan uzak durmaya çalışın. 7-8 ve 12 Eylül’e dikkat edin.
18 Eylül’deki parçalı Ay tutulması yakın çevre alanlarınızda hızlı gelişmeleri karşınıza getirebilir.
Satış, tanıtım, reklam, pazarlama, lojistik, ticaret alanında önemli işler karşınıza gelebilir. Bardağın boş tarafını görebilirsiniz. Anlaşmalar konusunda çok da destekli olmayacaksınız.
23 Eylül’den sonra sosyal çevreniz hareketli. Yeni insanlarla tanışmak anlamında güzel fırsatlar yakalarken, maddi konular önem kazanabilir. Bu alanda bazı kıskançlıklar olabilir.
26 Eylül’den sonra kariyerinizde kendinizi ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz.
29 ve 30 Eylül’de geçmişten gelen bir mevzu kariyerinizde devrede olacak.

EKİM
2 Ekim’de Anüler bir Güneş tutulması olacak. Kariyeriniz ve annenizle ilgili olaylar hızlanabilir. İş hayatınızda sizi zorlayan konular, hassasiyetiniz bu dönem önemli kararları karşınıza getirecek. Kariyerinizde yaptığınız hataları görecek, bunları düzeltip yolunuzda ilerlemeniz gerektiğini fark edeceksiniz.
9 Ekim’de Jüpiter geriliyor. İş, hizmet ve sağlık alanlarında karşınıza gelen fırsatlar yavaşlarken, bunları gözden geçireceğiniz bir dönem başlıyor.
13 Ekim ile sosyal çevre alanlarınız hareketleniyor. Bu dönem farklı insanlarla bir araya gelmek isteyebilirsiniz.
17 Ekim’de Koç burcundaki dolunay ev, aile ve yuva alanlarınızı hızlandıracak. Burada önemli kararlar alabilirsiniz. 8 Nisan’daki tutulmayla beraber bu alanlarda başlattığınız işlerin sonuçlarını alabilirsiniz. Kendi halinizde olmak, elinizi ayağınızı önemli işlerden çekmek isteyebilirsiniz.

KASIM
1 Kasım’da Akrep burcunda oluşacak yeni ay sosyal çevrenizi hareketlendirecek. Çevre değişimlerine açık olacaksınız. Arkadaşlarınızla bağlantılarınızda yenilenme etkisi devreye girerken işten elde edilen gelirlerinizle ilgili muhakemeler yapabilirsiniz.
2 Kasım’dan sonra kendi halinizde olmak önem kazanırken plan yapma zamanı başlıyor. Önemli sırlarınızı kimseyle paylaşmayın, bu sırlar aleyhinize kullanılabilir.
4 Kasım’dan sonra enerjinizi para ile ilgili konulara yönlendireceksiniz. Müşterek para alanları, nafaka, miras, vergiler, krediler önem kazanıyor.
11 Kasım’da Venüs Oğlak burcuna geçecek. Görüntünüzü yenileyecek, sosyalleşeceksiniz.
16 Kasım’la beraber aşk hayatınız da hareketleniyor. Farklı aşkların, farklı konuların kapısı aralanabilir. Çocuğunuzla ilgilenmek öne çıkarken kadersel olaylara açıksınız. Bu olaylar özel hayatınızı hareketlendirebilir.
26 Kasım’da Merkür kadersel alanınızda gerileyecek. Geçmiş konular hayatınızda hızlanabilir. Beraber çalıştığınız insanların hayatında bazı zorlanmalara şahit olabilirsiniz. Bu gerileme altı yıllık periyotlarla bağlantılı. 2018 yılının kasım ayında yaşadıklarınıza benzer konular tamamlanmak üzere karşınıza gelebilir. 15 Aralık’a kadar büyük girişimlerden kaçınmaya çalışın.

ARALIK
Aralık’ta iki yeni ay yaşayacağız. 1 Aralık’taki Yay burcundaki yeni ayda asla harekete geçmemeniz gerekiyor. Şartlar henüz istediğiniz gibi oluşmadı. Zaman zaman sorumluluklarınız size ağır gelebilir. Durumları çok abartmayın.
7 Aralık’la beraber kazançlarınız hızlanırken Mars, müşterek para alanlarınızda geriliyor. İki ay boyunca para ile ilgili konularda önemli girişimlerden kaçının. Borç alıp vermeyin, kimseye kefil olmayın.
15 Aralık İkizler dolunayında iş, hizmet ve sağlık alanlarınız önem kazanıyor. İşinizde istediğiniz şartlar oluşabilir, iş ilişkilerinizi toparlayabilirsiniz. Merkür de düzeliyor. İletişimsel alanda rahat edebilirsiniz.
25 Aralık’ta çalışma hayatınız, sağlıkla ilgili konular önemli olacak. Yakın çevrenizden birinin sorumluluğu sizi yorabilir.
31 Aralık’ta sizin burcunuzdaki yeni ay, hayatınızla ilgili önemli açılımları karşınıza getirecek. Bu yenilenmeyle 2025 yılına bomba gibi gireceksiniz.