Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak Burcunun Özellikleri:

Oğlak Burcu Zodyak'ın onuncu burcudur. Rengi kahverengi. Oğlak burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz... Oğlak Burcu olanlar 22 Aralık - 20 Ocak tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Oğlak urcunun elementi nedir? Oğlak burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Oğlak burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Oğlak burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Oğlak burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim.  (Oğlak Burcunun özellikleri, günlük ve haftalık yorumları için de ilgili sayfamıza bakabilirsiniz: Oğlak Burcu)

Element: Toprak
Niteliği:
Öncü
Rengi:
Kahverengi
Şanslı günü:
 Cumartesi
Yönetici gezegen: Satürn

Güçlü Yönler: Sorumlu, organize, öz kontrol, yönetici yeteneği.
Zayıf Yönleri: Her zaman her şeyi ben bilirim havası, affedici değildir, her zaman realist veya pesimist.

OĞLAK BURCUNUN OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1.Sorumluluk sahibi: Oğlak burcu sorumluluk sahibidir onun için her şeyden önce sorumlulukları gelir. Eğer sorumluluklarını yerine getiremeyecek durum varsa bu onu huzursuz eder ve engel olan her şeyden vazgeçebilir. 

2. Organize: Oğlak burcu organize yeteneklerine sahiptir. Onun için organize olmak çok kolaydır hem kendini hem çevresini kolay organize eder eğer program yapmanız gereken bir durum varsa bunu Oğlak burcuna bırakın. 

3. Kontrol: Oğlak burcu kontrol sahibidir. Kontrol denilince asla kolay kolay bunu elden bırakmaz kendini ve çevresini her zaman kontrol etmek ister. Kontrolcü kişiliği etrafını sinir edebilir ama kontrolcülüğü onu rahatlatır. 

4. Yönetici: Oğlak burcu her zaman yönetici konumdadır. Emir almayı değil emir vermeyi sever. Kontrol etme yeteneğinden dolayı yöneticilik pozisyonu daime Oğlak burcundadır. Ayrıca her zaman mantığıyla hareket ettiği için yönetme konusunda da Oğlak burcuna güvenebilirsiniz. 

OĞLAK BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

1. Pesimist veya realist: Oğlak burcu asla hayalperest bir kişilik değildir. Her zaman olaylara realist olarak bakar eğer olumsuz giden ufak bir durum varsa bu sefer pesimist olarak düşünür. Oğlak burcu her zaman sağlamlıktan yanadır bu yüzden onu hayal kurarken kolay kolay göremezsiniz. 

2. Affetmez: Oğlak burcu ile kavga ettiyseniz o zaman işiniz bitmiştir diyebiliriz. Oğlak burcu kolay kolay affetmez eğer birini sevmediyse kolay kolay ona ısınamaz. Bu yüzden Oğlak burcu için ilk izlenim önemlidir. Her şeyden önce kendinizi ona sevdirmeye bakın. 

3. Her şeyi bilir kişilik: Oğlak burcu her konuda ve her zaman ben bilirim havasından dolayı aksi bir düşünceyi asla kabul etmez. Onun için en doğru olan her zaman kendi düşüncesidir. Başkasının fikrine ve düşüncesine açık değildir. 

4. Menfaatçi: Oğlak burcu menfaatçidir. Kendi çıkarları olmadan hiçbir işe girişmez. Kendi çıkarları için yaşar. Eğer onun çıkarına yarar bir şey yoksa o zaman o işe veya herhangi bir olaya elini sürmez. 

OĞLAK BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

Oğlak Burcu-Başak Burcu
Oğlak Burcu-Boğa Burcu
Oğlak Burcu-Yengeç Burcu

OĞLAK BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Oğlak Burcu-Koç Burcu
Oğlak Burcu-Akrep Burcu
Oğlak Burcu-İkizler Burcu