Yay Burcu Yıllık Burç Yorumu

2024 Yılı Burç Yorumu:

YAY
(23 Kasım - 21 Aralık)
HAVADA AŞK KOKUSU VAR!

Bu yıl 26 Mayıs’a kadar kendinizi işinizde, gücünüzde göstereceksiniz. Yeni projelerde, işlerinizde sağlam ve temkinli adımlar atmak isteyebilirsiniz. Bu alanlarda önemli değişimler yaşadıysanız şimdi bu değişimlerin hayatınıza olumlu bir şekilde yansıması söz konusu olabilir. Beraber çalışacağınız insanların hayatında oturaklı şartlar oluşabilir. Beraber iş yapmaktan, verimli olmaktan mutluluk duyabilirsiniz. Sağlığınızda yaşadığınız sorunlar geride kalırken, yemeye-içmeye olan düşkünlüğünüz artabilir. Bu sene işinizde önemli açılımlar altında olabilir, düzen oluşturmaktan mutluluk duyabilirsiniz.

28 Mayıs ve sonrasında Jüpiter’in burç değiştirmesiyle evlilik, ikili ilişkiler ve ortaklı işlerinizde şanslar yakalayacaksınız. Bekarsanız bu dönem evliliğe adım atabilir, ilişkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Havai, değişken ve flörtöz tavırlarınızla, gezmeye olan merakınızla yeni insanlarla tanışabilir, ilişki yaşayabilir veya ilişkilerinizden fayda sağlayabilirsiniz. Evliyseniz veya ilişkiniz varsa eşinizin/partnerinizin hayatında önemli şanslar ve açılımlar oluşabilir. Taşınmayı ve başka bir yere yerleşmeyi düşünüyorsanız hayat size sunacağı seçeneklerle sizi destekleyecek. Dikkat etmeniz gereken zamanlarınız da olacak.

20 Ağustos-25 Aralık civarı özel hayatınız, evliliğiniz, ortaklı işlerinizde, taşınma konularında, hukuki alanlarda dikkatli olun. Bazı engeller, sıkıntı ve sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek. Bu sene Satürn’den aldığınız etkilerle aile hayatınıza, ev konularına yönelik hareket edeceksiniz. Ailenizle ilgili her türlü sorumluluk karşınıza gelebilir. Bir emlak alabilir, ev sahibi olabilirsiniz. Yıl boyunca evinizin düzenine vaktinizi ayırabilirsiniz. Aile büyüklerinizin hayatında bazı sorunlar, hastalıklar karşınıza gelebilir. Bir yandan davranışlarınızı ve alışkanlıklarınızı gözden geçireceksiniz. Bazen hayat sizi desteklemiyor, sizi zorluyormuş, sizi durduruyormuş gibi düşünebilirsiniz. 28 Şubat-10 Nisan civarında bunu fazlasıyla hissedebilirsiniz. Ailenize ve evinize dair verilecek kararlar 18 Eylül tutulmasıyla bir karara ulaşabilir.

Tutulmalardan aldığınız etkilerle bu yıl aşk hayatınızda daha cesur adımlar atabilirsiniz. Çocukla ilgili konular, onun hayatındaki girişimler, sanatsal işler, hobileriniz önem kazanıyor. 8 Nisan tutulması-ekim dolunayı bu anlamda karşınıza fırsatlar çıkarabilir. Arkadaş ilişkilerinizde, bağlı olduğunuz çevrelerde halletmeniz gereken konular 25 Mart- 2 Ekim tutulmalarıyla şekillenecek.

OCAK
Ocak ayı kendi planlarınıza odaklandığınız, maddi konularla ilgili olduğunuz aylardan biri. 2 Ocak’ta Merkür’ün düzelmesiyle ifadede rahatlamaya başlayacaksınız. Özel ve iş hayatınızda sıkıntı yaşadığınız konular geride kalıyor.
4 Ocak’tan sonra enerjinizi maddi konulara kaydırıyorsunuz. Parayla ilgili konularda yapılması gerekenleri ele alacak ve iş hayatınızda önemli adımlar atacaksınız. 11 Ocak’taki yeni ay, bu konulardaki önemli kararları destekleyebilir.
14 Ocak’ta Merkür’ün para alanlarınıza girmesiyle maddi konular hayatınızın merkezine yerleşebilir.
25 Ocak’ta Aslan burcundaki dolunay, seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, ticari faaliyetler ve hukuk alanlarınızı etkileyecek. Bu alanlarda önemli konular karşınıza gelebilir. 28 Ekim’deki tutulma, iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda oluşmaktaydı. Bir işin, sağlığınızla ilgili bir konunun sonucuna ulaşabilirsiniz.
27 Ocak’tan sonra iletişiminizi yakın çevrenize kaydırıyorsunuz. Eğitimle, kısa vadeli planlarla ilgili bazı konuşmalar gündeminize yerleşebilir.

ŞUBAT
Şubat başında Merkür’ün, Venüs’ün Kova burcuna geçmesiyle yakın çevrenizle bağlantılarınız hızlanabilir. İletişim, satış, tanıtım, reklam, pazarlama alanlarında bir işiniz, eğitim ya da alınacak kararlarınız varsa 10 Şubat’taki yeni ay ile bu kararları alabilirsiniz.
13 Şubat’tan sonra kısa yolculuklar yapabilirsiniz. Yakın çevrenizle zaman zaman sürtüşmelere açık olabilirsiniz.
23 Şubat’tan sonra ev, aile ve yuva alanlarınızda konuşmalar hızlanıyor, evinizde daha çok vakit geçirebilirsiniz. Emlak işlerinize odaklanabilirsiniz.
24 Şubat’la beraber kariyerinizde hızlı gelişmeler olabilir. Önemli, heyecanlı adımlar gündeminize yerleşecek.
25 ve 27 Şubat’ta iş ortamlarınızda disipline olmak kolay olmayacak. Bazı konuları abartabilirsiniz. Yakın çevrenizdeki birinin ailevi alanda önemli konuları devrede olabilir.
28 ve 29 Şubat’ta ev, aile ve yuva alanlarınızda önemli sorumluluklar sizi bekliyor.

MART
Mart ayı olumlu etkilerle başlıyor. Ev, aile ve yuvanız için atılacak önemli adımlar devrede. Bunları çok rahat halledeceksiniz. İşinizi evden yürütmek söz konusu olabilir. Bu aralar hem aile ortamlarınızda hem işle ilgili konularda gelecek fırsatlar yüzünüzü güldürecek. Emlak işleriniz ya da eve dair verilecek önemli kararlar varsa 10 Mart’taki yeni ayı bekleyebilirsiniz.
10 Mart itibarıyla kendinize daha çok vakit ayıracaksınız. Sevdiğiniz insanın sosyal çevresiyle bağlantıları hız kazanabilir. 12 Mart’tan 25 Mart’a kadar evde tadilat tamirat işlerini hızlandırabilirsiniz.
23 Mart’tan sonra ev hayatınız hareketleniyor. Ebeveynlerin sorumlulukları devrede. Misafirleriniz olabilir, iki tarafı idare etmeniz gerekebilir.
25 Mart’ta Terazi burcunda gölgeli bir Ay tutulması gerçekleşirken çevre değişimlerine hazır olabilirsiniz. Arkadaşlarınızın hayatındaki olaylar sizi de etkilerken onlarla aranızdaki bir mesele yeniden gündeme gelebilir.

NİSAN
2 Nisan’da Merkür sizin aşk evinizde gerileyecek. Eski aşklar gündeme gelebilir. Sevdiğiniz insan sosyal çevresiyle anlaşmazlık yaşayabilir. Çocuğunuzla olan iletişiminize dikkat etmeniz gerekebilir. Nisan ayı genelinde iletişim konularında, hobiler ve sanatsal alanlarda, sportif faaliyetlerde dikkatli olmaya çalışın, yeni bir işe başlamayın.
5 Nisan’dan sonra özel hayatınıza odaklanmak isteyebilirsiniz. Size keyif veren konularla daha ilgili olacaksınız.
8 Nisan’da Koç burcunda bir Güneş tutulması yaşanacak ve aşk evinizde olacak. Sevdiğiniz insanla atacağınız adımlar, çocuğunuzun hayatındaki değişimlere vereceğiniz tepkiler, hobilerinizi başlatmak adına bu tutulma sizi hareketlendirebilir. Bu alanlardaki problemleri şifalandırmanın yolunu bulacaksınız.
10 Nisan’da ev ve aile ortamlarınızda bir konunun sonuna gelmesi söz konusu olabilir. Maddi konularda durma enerjisi devreye girebilir. Bulunduğunuz yerlerde sıkıntı ve sorunlara açık olabilirsiniz.
21 Nisan’da Jüpiter Uranüs ile kavuşuyor. Yakın çevrenizle bir iş fırsatı karşınıza gelebilir. Yakın çevrenizden birinin aile hayatında önemli değişimler yaşanabilir.
24 Nisan’la beraber bir olayın iç yüzü ortaya çıkacak. 15 gün boyunca şartlar elinizde olmayabilir. Büyük kararlardan uzak durmaya özen gösterin.
25 Nisan’da Merkür’ün düzelmesiyle özel hayatınızda yaşadığınız problemler geride kalmaya başlayacak.
29 Nisan’dan sonra daha fazla üretip çalışırken sağlığınızda iyileşmeler devrede olacak. Kilo almaya yatkın olabilirsiniz.
Özel hayatınıza dair önemli konular 30 Nisan’da Mars’ın bu alanlarınıza geçmesiyle beraber daha aktif bir hale gelecek.

MAYIS
Mayıs ayı gergin enerjilerle başlayacak. İş alanlarınızda zorlanabilirsiniz. Beraber çalıştığınız insanlarla anlaşmak kolay olmayabilir.
8 Mayıs’ta Boğa burcundaki yeni ay, iş değişikliği yapmak, işinizle ilgili önemli konuları başlatmak için uygun. Sağlığınızla ilgili kararlar da alabilirsiniz.
15 Mayıs’tan sonra iletişiminiz iş konularında hızlanırken önemli konuşmalar yapılabilir. İşveren iseniz eleman alımı için uygun bir dönem olacak. 17 Mayıs civarı dikkatli olmaya çalışın.
23 Mayıs’ta Yay burcundaki dolunay, sizi dolunayınız. Sağlığınıza ekstra özen gösterin. Hızlı gelişmeler altında olacaksınız, alacağınız haberler sizi mutlu edecek. Üç hafta boyunca özel hayatınıza odaklanırken önemli kararlar alabilirsiniz.
26 Mayıs’ta Jüpiter’in İkizler burcuna geçişiyle bir yıl boyunca özel hayatınızda şanslı bir süreç altında olacaksınız. Bolca gezecek, taşınma konularını hızlandıracak, hukuki alanda da şanslı olacaksınız. Ortaklaşa atılacak adımlarda da kendinizi ön plana çıkaracaksınız. 28-29-31 Mayıs bu anlamda güzel zamanlar.

HAZİRAN
3 Haziran’da Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle taşınma ve ortaklaşa işlerde desteklisiniz. Önemli anlaşmalar gündeme gelebilir.
4 Haziran’da Güneş’in Venüs’le kavuşumu özel hayatınızda güzel bir gün olacağını gösteriyor. Kendinizi pek çok yönden şanslı göreceksiniz. Uzun zamandır sıkıntı yaratan konular da geride kalmaya başlıyor.
6 Haziran’da özel hayat evinizde oluşacak yeni ay ile ilişkilere dair verilecek kararlar devreye girebilir. Ev ve aile konularında zorlanmalar olabilir.
8 ve 9 Haziran’da zorlanmalara açık görünüyorsunuz. Verilen sözler tutulmayabilir. Sevdiğiniz kişinin kariyerinde sıkıntılar olabilir.
9 Haziran’dan sonra enerjinizi sağlığınıza kaydıracaksınız. İş hayatında inatçı ve istikrarlı bir yapı ortaya çıkarken beraber çalıştığınız insanlarla anlaşmazlıklar yaşanabilir.
17 Haziran’dan sonra müşterek para alanlarınız hareketleniyor. Maddi konular önemli olacak. Gelirlerinizi artırabilirsiniz, beklediğiniz bir para gelebilir.
22 Haziran’da Oğlak burcundaki dolunayda cebinize bir miktar para girebilir. Parayla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. Burada başlattığınız işler önemli olacak çünkü bir sonraki ay bu alanlarda nihai kararlarınızı devreye koyacaksınız.

TEMMUZ
Temmuz başında Merkür Aslan burcuna geçiyor. Seyahat ve eğitim konuları hızlanabilir.
6 Temmuz’da Yengeç burcundaki yeni ay, maddi konularda verilecek kararları destekleyecek. Eşinizin parasıyla ilgili adımlar bu yeni ay devreye girerken öne çıkacak. 8-10-11 Temmuz tarihlerini değerlendirin.
11 Temmuz’dan sonra diğer insanlarla birlikte olmaktan mutluluk duyacaksınız. Uzaktaki akrabalarınızı ziyaret etmek anlamında şanslı bir dönem.
20 Temmuz’dan sonra enerjinizi özel hayatınıza veriyorsunuz. Taşınmanız gerekiyorsa 20 Temmuz’dan sonra işler hızlanabilir.
21 Temmuz’da Oğlak burcundaki dolunay, parayla ilgili konularda nihai kararlarınızı destekleyecek.
Bir ay önce başlattığınız parayla ilgili konular tamamlanabilir.
26 Temmuz’dan sonra toplumla ilgili konulara odaklanacaksınız. İş görüşmeleri hızlanırken kariyeriniz için yapılması gereken konuşmalar öne çıkabilir.

AĞUSTOS
Ağustos ayında sıkılganlıklarınız yüksek görünüyor. İş ortamlarınızdan gelen haberler, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatlerinizdeki değişkenlikler sizi yorabilir.
4 Ağustos’ta Aslan burcundaki yeni ay ile gelecek planlarınız hızlanacak, eğitimle ilgili önemli kararlar alacak, hukuk, ticaret, medya alanlarınızda yeni bir dönemi başlatmak isteyeceksiniz. Yalnız bir gün sonra Merkür geri gitmeye başlıyor.
5 Ağustos’ta Merkür geri hareketine başlayacak. 15 Ağustos’a kadar kariyer alanınızda gerileyecek. Kendinizi yanlış ifade edebilirsiniz, önemli işlerinizde geri çekilmeler olabilir. 15 Ağustos’tan 29 Ağustos’a kadar seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işlerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir.
16 ve 20 Ağustos’ta bazı fırsatları kullanmakta zorlanabilirsiniz. Sevdiğiniz insanla işler kopma noktasına gelebilir. Ev ve aile ortamlarında sizi zora sokacak durumlar yaşanabilir.
19 Ağustos’la beraber çevresel faktörler öne çıkarken, yakın çevrenizden bir insanla ilgilenmek gündeminizde olacak.
29 Ağustos’tan sonra sosyal çevrenize odaklanacaksınız. Yeni tanışacağınız insanlar size önemli kapılar aralayabilir. İşten elde edilen gelirleriniz artarken davetlerde gözler sizin üzerinizde olacak. Merkür’ün de düzelmesiyle rahat bir nefes alacaksınız.

EYLÜL
Eylül başı iki gezegen geriliyor. 1 Eylül’de Uranüs, iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda geriliyor. İş ortamlarınızda yaşadığınız önemli değişimleri sindirmek anlamında 1 Eylül ve sonrası rahat etkiler altında olacaksınız.
2 Eylül itibarıyla Plüton Oğlak burcuna geçerek gerilemesini sürdürecek. Kasım ortasına kadar maddi konulardaki gücünüzü gözden geçirmek, parayla ilgili konularda dikkatli adımlar atmak önemli olabilir.
3 Eylül’de oluşan yeni ayla birlikte, kariyerinizde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak ev, aile ve yuva alanlarınızda hayal kırıklıkları olabilir. Sevdiğiniz insandan ailevi konularda destek beklerken, bu beklentiniz boşa çıkabilir.
4 Eylül’den sonra enerjinizi kendi içinize döndürüyorsunuz. Sağlıkla ilgili sıkıntılar olabilir. Parayla ilgili konularda hemen savunmacı davranmayın.
18 Eylül’de ev, aile ve yuva alanlarınızda oluşacak parçalı bir Ay tutulması var. Bu konularda önemli bir karar gündeme gelebilir. Tam kariyerinize odaklanmışken, ev ortamlarınızda yaşanacak olaylar sizi gerebilir.
23 Eylül’den sonra kendinizi biraz geriye çekmek gerektiğini fark edeceksiniz.
26 Eylül’le beraber bazı arkadaşlarınızla görüşmeleriniz hızlanırken, önemli davetlerde güzel tekliflerle karşılaşabilirsiniz. 29 ve 30 Eylül’de bazı arkadaşlarınızla aranızda eski sıkıntılar ortaya çıkabilir.

EKİM
2 Ekim’de Anüler bir Güneş tutulması var. Bu tutulmayı arkadaş ortamlarınızda yaşayacaksınız. Bu tutulma, çevrenizle ilgili kararlar almanıza neden olabilir. Bu tutulmanın etkileri altı ay sürecek. Burada verilecek kararlar uzun soluklu olacak.
9 Ekim’de Jüpiter gerilemeye başlıyor. İlişkiler konusunda yakaladığınız fırsatları ne kadar değerlendirebildiğinizi görebilirsiniz. Sevdiğiniz insandan ayrıldıysanız, kalbiniz tekrar eski ilişkiniz için atabilir.
13 Ekim’den sonra özel hayatınız ve işinizle ilgili konularda kendi halinizde olacaksınız. Bu dönemi plan yaparak geçirebilirsiniz. Etrafınızda olup bitenleri gözünüzde büyütebilir ve olaylara şüpheyle bakabilirsiniz.
17 Ekim’de Koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. 8 Nisan’da aşk evinizde oluşan Güneş tutulmasının sonuçlarını bu dolunayda göreceksiniz. Venüs’ün Yay burcuna geçişiyle üç hafta boyunca görüntünüze daha çok önem vereceksiniz.

KASIM
1 Kasım’da Akrep burcunda oluşacak yeni ayda harekete geçmemeniz gerekiyor.
2 Kasım’da Merkür’ün sizin burcunuza geçmesiyle fikirlerinizi diğer insanlara aktaracağınız, görüşmeleri hızlandıracağınız bir dönem olacak. Abartma etkisine karşı dikkatli olun, tutamayacağınız sözler vermeyin.
4 Kasım’da Mars Aslan burcuna geçiyor. Bir eğitim ya da seyahatle ilgilenebilirsiniz. Hukuki konular, ticari faaliyetler ve medya alanlarınız hareketli olurken yabancı insanlarla bağlantılarınızda gücünüzü ortaya koymak isteyebilirsiniz.
11 Kasım’dan sonra parayla ilgili konular önem kazanıyor. Maddi konularda neler yapabileceğinizi görecek, kariyerinize daha fazla para harcayacaksınız.
16 Kasım’la beraber iş, hizmet ve sağlık alanlarınız öne çıkıyor. İşinizle ilgili önemli bir konu gündeme gelebilir. Boğaz, boyun bölgesi sorunlarına açık olabilirsiniz.
26 Kasım’da Merkür sizin burcunuzda yılın son gerilemesine hazırlanıyor. Kişisel alanda önemli adımlar atmakta zorlanabilirsiniz. 15 Aralık’a kadar büyük girişimlerden uzak durun. Yanlış anlaşılmalara meyilli olacaksınız. Sevdiğiniz kişi üzerinize fazlasıyla düşebilir, eski sıkıntılarla uğraşabilirsiniz.

ARALIK
Aralık ayında iki yeni ay yaşanacak. 1 Aralık’ta Yay burcundaki yeni ayla beraber planlarınızı hızlandıracaksınız. Kendi bildiğinizi okuyacaksınız. Sevdiğiniz insanla karşı karşıya gelmek önem kazanabilir. Bu da gerilim yaratabilir.
7 Aralık’ta yakın çevrenize odaklanacaksınız. Sevdiklerinizle daha fazla plan yapabilirsiniz. Mars seyahat, eğitim, yurt dışı bağlantılı işler alanınızda gerileyecek. İki ay boyunca büyük girişimlerden uzak durun, özel hayatınızda dikkatli adımlar atın.
15 Aralık’ta İkizler burcundaki dolunay, özel hayatınızda güzel kararları karşınıza getirecek. Merkür’ün de düzelmesiyle ilişkilerde rahatlayacaksınız.
25 Aralık’ta ev, aile, yuva, taşınma ile ilgili konularda destekli değilsiniz. Olumsuz bakış açısından uzak durun.
31 Aralık’taki yeni ayda para ile ilgili konular gündeminize yerleşecek. 2025 yılına maddi yönden kendinizi mutlu hissederek gireceksiniz.
Güzel bir yıl diliyorum.