Yay Burcu Özellikleri

Yay Burcunun Özellikleri:

Yay Burcu Zodyak'ın dokuzuncu burcudur. Rengi mordur. Yay burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz... Yay Burcu olanlar 22 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Yay burcunun elementi nedir? Yay burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Yay burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Yay burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Yay burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim.  (Yay Burcunun özellikleri, günlük ve haftalık yorumları için de ilgili sayfamıza bakabilirsiniz: Yay Burcu)

Element: Ateş
Niteliği: Değişken
Renk: Mor ve Turkuaz
Şanslı günü: Perşembe
Yönetici gezegen: Jupiter ve Neptün

Güçlü yönleri: İdealist, mizah anlayışı gelişmiş, sosyal kelebek, özgürlüğüne düşkün 
Zayıf yönler: Dağınık, sabırsız, ne istediğini bilmeyen, sıkılgan 

YAY BURCUNUN OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1.İdealist: Yay burçları idealleri konusunda kimsenin önüne geçemez. En idealist burçlar arasında yer alır diyebiliriz. Yay burçlarının idealleri doğrultusunda yapmayacağı şey yoktur.

2. Mizah anlayışı: Yay burçlarının sosyal zekası oldukça gelişmiştir. Öyle ki bir ortama girince hemen dikkatleri üzerine toplamayı, espri yapmayı hemen becerir. Kahkaha dolu bir ortamdaysanız espri yapan genelde Yay burcudur. 

3. Sosyal zekası yüksek: Yay burcunun sosyal zekası oldukça yüksektir. Sosyal ortamda dikkatleri üzerine çeker. Ayrıca Yay burcuyla aynı ortamdaysanız asla sıkılmazsınız. 

4. Özgürlüğüne düşkün: Yay burçları özgürlüğüne çok düşkündür. Özgürlük düşkünü olan Yay burcu kolay kolay birine bağlanma konusunda da zorluklar yaşayabilir ama özgür ruhları onları her zaman istedikleri noktaya da getirecektir. 

YAY BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

1. Sabırsız: Yay burçları çok sabırsızdır özellikle istedikleri bir şeyi gerçekleştirme konusunda hemen olmasını isterler eğer hemen gerçekleşme strese girerler. Aşırı sabırsız olan Yay burçları etrafları tarafından da her zaman sabırlı ol uyarıları alabilir. 

2. Ne istediğini bilmeyen: Yay burçları özgür ruhları gereği ne istediğini kolay kolay bulamazlar. Bulduklarında çok sahiplenseler de istediklerini bulana kadar oradan oraya savrulabilirler. Bu partnerleri de olabilir veya yapacakları işlerde. 

3.Sıkılgan: Yay burçları çok sıkılgandır. Bir ortamda keyifleri olmadıysa o ortamı ya çevrelerine zehir ederler ya da kendilerine. Her zaman kendi istedikleri olmasını isterler bu yüzden istemedikleri bir ortamda asla huzurlu olmazlar. 

4.Dağınık: Yay burçları dağınıktır. Hem akılları hem de çevreleri bu yüzden onları toparlamak akıllarını toparlamak oldukça zor olabilir. Özellikle kafalarını kurcalayan durumlar varsa o zaman bu konuda daha da zorlanacaklardır. 

YAY BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

Yay Burcu-Aslan Burcu
Yay Burcu-Kova Burcu
Yay Burcu-İkizler Burcu


YAY BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Yay Burcu- Koç Burcu
Yay Burcu-Yengeç Burcu
Yay Burcu-Boğa Burcu