Aytaç Şaşmaz

Oyuncu Aytaç Şaşmaz son zamanlarda arama motorlarında ismi sıkça aranan isimlerden. Söz ve Hekimoğlu dizilerindeki başarılı oyunculuğuyla kısa zamanda daha fazla tanınan oyuncu Aytaç Şaşmaz 2022 yılında 'Darmaduman' dizisinde Evren karakteriyle karşımıza çıkıyor. Peki, Aytaç Şaşmaz kimdir, nereli, boyu ve yaşı kaç? İşte biyografisi...

AYTAÇ ŞAŞMAZ KİMDİR?

Aytaç Şaşmaz 4 Ağustos 1998 yılında Manisa'da doğdu. Oyuncu İsmail Ege Şaşmaz'ın erkek kardeşi olduğu bilinen Aytaç Şaşmaz, 47. Altın Kelebek Ödülleri’nde En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncusu ödülü kazanmıştır. Televizyon ekranlarına ilk adımı 2017 yılında Söz dizisiyle atan Aytaç Şaşmaz kariyerindeki asıl parlamayı Kanal D ekranlarında yayına giren romantik komedi Baht Oyunu dizisiyle yaptı. Şaşmaz 2017 yapımı Kötü Çocuk ve 2020 yapımı Aşk Tesadüfleri Sever 2 filmlerinin kadrosunda da yer aldı.

MANİSA'DA BAŞLAYAN SERÜVEN...

Aytaç Şaşmaz bir röportajında Ağabeyiniz de bir oyuncu. İkiniz de aynı anda mı başladınız oyunculuğa? sorusu üzerine şu yanıtı veriyor: Evet, ağabeyimle aynı sektördeyiz. Manisa’da başladı aslında ikimizin de tiyatro yolculuğu. Ağabeyim benden önce başladı fakat ikimiz de gerçekten istediğimiz için bu mesleği icra ediyoruz.  Birbirimizle fikir alışverişinde bulunmaktan da çekinmeyiz.

AYTAÇ ŞAŞMAZ BOYU, KİLOSU, BURCU

Aytaç Şaşmaz 1.80 metre boyunda, 77 kilo ve Aslan burcudur.

AYTAÇ ŞAŞMAZ'IN OYNADIĞI DİZİLER

  • 2017-2019 - Söz - Feyzullah Altıparmak
  • 2019-2021 - Hekimoğlu - Emre Acar
  • 2021 - Baht Oyunu - Bora Doğrusöz
  • 2022 - Darmaduman - Evren

 

aytaç şaşmaz

Aytaç Şaşmaz Elele dergisine verdiği bir röportajda, ''Müsaade ederseniz biraz da hayal dünyanıza konuk olmak isteriz… Hayal kurarken gerçekçi biri misiniz, yoksa sınırları ortadan kaldıran mı? sorusuna şöyle yanıt verdi: Sınırları ortadan kaldıran biriyim. Uçmak ise en büyük hayalim. Bir gün uçabileceğime inanıyorum.

SORU VE CEVAPLARLA AYTAÇ ŞAŞMAZ

Aytaç Şaşmaz'ın Elele'de yayınlanan 30 soruda Aytaç Şaşmaz başlıklı röportajdaki bazı yanıtları şöyle:

Nerede kafa dinler?
Bir deniz kenarında.

Neyi yemekten bıkmaz?
Ispanak.

Neyi unutamaz?
İlk sahneye çıktığım anı.

Neyi hatırlayamaz?
Çok samimi olmadığım insanların isimlerini.

Başarıyı nasıl kutlar?
Sevdiklerimle.

Eleştiriyi nasıl karşılar?
Anlayışla.

En çok ne dinler?
Kulağıma güzel gelen her şeyi.

Dostları ona nasıl seslenir?
Kardeşim, dostum.

Başucunda hangi kitap var?
The Secret/Rhonda Byrne

İlhamını nereden alır?
Rahmetli dedemden.

İmza aksesuarı nedir?
Deri ceketim.

DARMADUMAN DİZİSİNDE 'EVREN' KİMDİR?

Küçük yaşta annesinin onu terk etmesiyle tüm çocukluğunu doğru dürüst tanımadığı ilgisiz babasıyla geçirmiştir. Kontrolü elinde tutmak isteyen mafyatik arkaplana sahip babasına karşı, sorunlarını kendi halleden, öfkesini kontrol etmeyi öğrenmiş ve duygusal açıklarını ustalıkla gizleyen bir gence dönüşür. En yakın arkadaşı ve onu anlayan tek kadın Derin’e karşı bile tam anlamıyla açık olamaz ve gerçek duygularını ifade edemez. İkizlerin hayatına girmesiyle birlikte, hem gerçek dostluğu hem de gerçekten aşık olmayı öğreneceği bir yolculuğa çıkacaktır.

INSTAGRAM'DA AYTAÇ ŞAŞMAZ

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Aytaç Şaşmaz (@aytacsasmaz)'in paylaştığı bir gönderi