Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcunun Özellikleri:

Aslan Burcu Zodyak'ın beşinci burcudur. Rengi altın rengidir. Aslan burcu hangi ay? dediğinizi duyar gibiyiz... Aslan Burcu olanlar 24 Temmuz-21 Ağustos tarihleri arasında doğmuştur. Peki, Aslan burcunun elementi nedir? Aslan burcunun favori rengi, şanslı günü nedir? Aslan burcunun güçlü yönleri ve zayıf yönleriyle ele aldığımız yazımızda Aslan burçlarını olumlu ve olumsuz özelliklerini sıraladık. Gelin ayrıntılı bir şekilde Aslan burcunun iyi ve kötü özelliklerini inceleyelim.  (Aslan Burcunun özellikleri, günlük ve haftalık yorumları için de ilgili sayfamıza bakabilirsiniz: Aslan burcu)

ASLAN BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ 

Element: Ateş
Niteliği: Sabit
Rengi: Altın rengi
Şanslı günü: Cuma
Yönetici gezegeni: Güneş

Güçlü yönleri: Girişken, arkadaş canlısı, yaratıcı, tutkulu
Zayıf yönleri: Benmerkezcilik, agresif, inatçı, katı kurallı 

ASLAN BURCUNUN OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

1. Girişken: Aslan burçları doğası gereği girişken bir yapıya sahiptir. Girdiği her ortamda dikkatleri üzerine toplamayı başarabilen Aslan burçları yeni ortamlara kolaylıkla adapte olabilir. Aslan burçları tüm ilgi odağını kendisine çekebildiği için her zaman dışa dönük bir karaktere sahiptir.

2. Arkadaş canlısı: Aslan burcu aslında dışarıdan mesafeli gözükse de arkadaş ortamında en çok güldüren kişidir. Her zaman organize olabilen ve organize edebilen Aslan burcu arkadaş ortamının en aranılan kişidir. 

3. Yaratıcı: Aslan burcu her zaman yaratıcılığını ve farklılığını konuşturur. Olaylara farklı bir açıdan bakan Aslan burcu yaratıcılık konusunda da gayet başarılıdır. 

4. Tutkulu: Ateş elementinde yer alan Aslan burcu için tutku olmazsa olmazdır. Sadece aşk ilişkilerinde değil iş hayatında da her zaman tutkuyu arar. Tutku onlar için ilk koşuldur çünkü genellikle onları heyecanlandıran, güneş başlamak için bir neden veren araçtır. 

ASLAN BURCUNUN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

1. Benmerkezcilik: Aslan burcu bencil olmasıyla bilinir. Aslında çokta bencil diyemeyiz ama benmerkezcilik hakimdir. Çevresi için kötü olabilecek bir özellik olsa da kendileri için her zaman iyidir tabi fazla olmadıkça.

2. Agresif: Aslan burcu dışarıdan soğuk görünür ve tanımadığı kişilere karşı her zaman mesafelidir. Ayrıca Aslan burcu her şeyin mükemmel olmasını istediği için yanlış yapılan şeylerde çok kolay agresifleşebilir. Cahilliğe tahammül edemez.

3. İnatçı: Aslan burcu her zaman en doğrusunu bildiğini savunur bu yüzden onlara yanlış veya zıt gelen şeyleri kolay kolay kabul etmez. Her zaman kendi istedikleri gibi olmasını ister eğer olmazsa keyifleri hemen kaçabilir. 

4. Kuralcı: Aslan burcu kurallarıyla bilinir. Esnek bir karaktere sahip değildir. Her zaman kendi dediği olsun ister eğer olmazsa da kendi kurallarının dışına kolay kolay çıkmaz ve etrafından da buna uymalarını bekler. Yönetici tarafları da burada devreye girer.

ASLAN BURCUNUN ANLAŞTIĞI BURÇLAR 

Aslan Burcu-İkizler Burcu
Aslan Burcu-Aslan Burcu 
Aslan Burcu-Terazi Burcu
Aslan Burcu-Yay Burcu

ASLAN BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR 

Aslan Burcu-Başak Burcu
Aslan Burcu-Oğlak Burcu
Aslan Burcu-Balık Burcu