Buse Plan

Survivor 2023'e katılacak yarışmacılar netleşiyor. Acun Ilıcalı Instagram hesabından 6 ismi daha açıkladı.  Acun Ilıcalı'nın açıkladığı son 6 isim arasında Alper Rende, Chaby Han, Halil İbrahim Göker, Elanur ve Kürşat Yalçınkaya ile beraber Buse Plan da var. Peki, Buse Plan kimdir? İşte Buse Plan hakkında bilinenler ve biyografisi...

BUSE PLAN KİMDİR?

Survivor 2023 kadrosunda yer alan isimlerden Buse Plan bir influencer ve Youtuber.  Buse Plan, 100 bine yakın aboneye sahip olduğu Youtube kanalında ağırlıklı olarak seyahat videolarını paylaşıyor.

Youtube kanalı Aralık 2022 itibarıyla 6 milyonun üzerinde görüntüleme almış. Buse Plan, youtube kanalında kendisini şu sözlerle tanıtıyor: Selamlar! Ben Buse 1993 doğumluyum ve doğduğum günden beri geziyorum şimdiden +45 ülke bitti bu da hayatımdan kesitleri paylaştığım kanalım. 

İnternette yer alan biyografilerde Buse Plan'ın 2016 yılında Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya bölümünden mezun olduğu; basketbol, kaykay, surf, snowboard gibi sporların ilgi alanları arasında olduğu belirtiliyor.

EXATLON'A KATILDI

Buse Plan, Acun Medya'nın yapımcılığını üstlendiği ve 2020 yılında Netflix'te yayınlanan Exatlon'a katılmıştı. Orkun Işıtmak'ın sunduğu sportif yarışma Exatlon'da sosyal medya fenomenleri karşı karşıya katılmış ve yarışmacılar arasında Buse Plan da yer almıştı.

'NASIL BAŞLADI?'

Buse Plan, yaklaşık 3 yıl önce Youtube'ta verdiği bir röportaj  "Nasıl bu kadar çok geziyorsun? sorusunu şöyle yanıtlamış: Uzun zamandır ailemden para almıyorum. Annemle geziyordum, kuzenlerimle geziyordum. Öyle başladım. Hiç kimsenin gitmediği yerlere gidiyordum. Videoları yükledim, takipçilerim artmaya başladı. Ben dedim ki artık ailemle gezmek istemiyorum. Birinin benim yerime bir şeyleri ödemesinden çok rahatsızım. Bunu kendi başıma nasıl yapabilirim? Baktım, videolar çektim, markalar gelmeye başladı. Oteller iş teklif etmeye başladı, festivaller gelmeye başladı. Şansım da döndü"

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Buse Plan (@buseplan)'in paylaştığı bir gönderi

Buse Plan röportajda hayattaki mottosunu ise şöyle açıklamış: Konfor alanına çıkmadığın zaman mutlu olamazsın. Yani sizin eviniz, işiniz konfor alanınızdır. Kendinizi zorlamanız gerekiyor.

BUSE PLAN'IN INSTAGRAM HESABI

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Buse Plan (@buseplan)'in paylaştığı bir gönderi

Buse Plan, Instagram'dan da sık sık seyahatlerine ilişkin fotoğraflar paylaşıyor. Buse Plan'ın Instagram hesabında 296 binin üzerinde takipçisi bulunuyor.