Chaby Han kimdir?

Chaby Han kimdir?

Survivor 2023 için geri sayım sürerken bu yıl şampiyonluk mücadelesi verecek isimler de belli oluyor.  Acun Ilıcalı'nın açıkladığı son 6 isim arasında Alper Rende, Chaby Han, Halil İbrahim Göker, Elanur ve Kürşat Yalçınkaya ile beraber Buse Plan da var. Peki, Chaby Han kimdir? İşte Chaby Han hakkında bilinenler ve biyografisi...

CHABY HAN KİMDİR?

15 Haziran 1992 doğumlu Chaby Han Güney Kore'de dünyaya geldi. "Elin Oğlu" yarışması ile adını duyurdu. Eğitimini, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünde aldı. 2017 yılında Türkiye'de "Ayla" filminde "Sung Joon" rolünü canlandırdı. Chaby Han, YouTube kanalı üzerinden içerikler üretiyor.

CHABY HAN YAŞI VE BURCU

Chaby Han 30 yaşında ve İkizler burcu.

TÜRKİYE'NE NE ZAMAN, NEDEN GELMİŞTİ?

Chaby Han, bir röportajda Türkiye'ye geliş öyküsünü ve rol aldığı ilk diziyi şöyle anlatmıştı: Babamın işi sayesinde ailecek geldik. 15 yaşındaydım.  (Elin Oğlu projesi) Çok çok çok tesadüftü. Üniversiteyi dondurmuştum. Kira için garsonluklar yaptım, o sıra günlük para kazanıp o gün harcayarak ve hiçbir şeyle eve dönüyordum, kısacası. Dedim, ne yapıyorum ben ya? Sonra evde birkaç Youtube videosunu çekip yükledim. Bir hafta sonra izlenme sayısı on binlere çıktı. Zaten iki gün sonra ATV aradı, Elin Oğlu teklifi aldım. 2015 Şubat, hayatım çok hızlı değişti. 

'SEUL'DE DEĞİL DE ÜSKÜDAR ZEYNEP KAMİL'DE DOĞMUŞ GİBİYİM'

Chaby Han bir röportajında, 'bu çocukta tam Türk kafası var diyoruz, sen mi farklısın yoksa Koreliler mi bize çok benziyor?' sorusuna şöyle yanıt vermişti:

''Korelilerin aile adapları kesinlikle Türklere benziyor ama ben bir ayrıyım. Kore’ye gittiğimde de hiç Koreli değilsin diyorlar bana. Yani Seul’de değil de sanki Üsküdar Zeynep Kamil’de doğmuş gibi hissediyorum zaten. Bunu bilerek yaptığımı düşünenler var da, cidden değil ya. Yani böyleydim, Türk'müşüm baştan beri meğer. Kimliğimi burada buldum gibi bir şey.''

SURVİVOR 2023 YARIŞMACILARI

INSTAGRAM'DA CHABY HAN

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

chaby (@chabyhan)'in paylaştığı bir gönderi