İrem Helvacıoğlu

İlk oyunculuk deneyimini 2010 yılında 'Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi' dizisinde konuk oyuncu olarak yaşayan İrem Helvacıoğlu, Sen Anlat Karadeniz dizisi ile büyük çıkış yakaladı. Ünlü oyuncu Kasım 2022'de TRT 1 ekranlarının yeni dizisi Yürek Çıkmazı ile ekranlara geri döndü. Peki İrem Helvacıoğlu kimdir? Hangi dizilerde oynadı? İşte yaşı, boyu, burcu, biyografisi... İşte merak edilenleriyle İrem Helvacıoğlu ve biyografisi...

Künye:

Adı: İrem Helvacıoğlu
Doğum Tarihi: 2 Şubat 1990
Doğum Yeri: Almanya
Burcu: Kova
Boyu: 1.70

İrem Helvacıoğlu kimdir? 

  • İrem Helvacıoğlu 2 Şubat 1990 tarihinde Almanya'da dünyaya geldi. Aslen Ankaralıdır. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Formsante Dergisi'ne verdiği röportajda çocukluğu için şunları söylemişti: Anne tarafım Balıkesirli, zeytinin cennetinde doğdum. Çocukluğum da Gömeç’te geçti. Anneannemlerin zeytinlikleri var, zeytinyağları bidonlarla gelirdi. Yara oldu zeytinyağı sür, başın ağrıdı zeytinyağı sür durumu yaşanırdı. Bu yüzden zeytinyağlı doğal sabun kullanmak benim için bir alışkanlık. Sabunla yıkandığım zaman gerçekten mutlu oluyorum. Sadece zeytinyağlı da değil, keçi sütü, eşek sütü, lavantalı her türlü sabun ilgi alanıma giriyor. Yurt dışına gittiğimde de deli gibi sabun alırım. Fazla sabunun zararı olmaz diye evimde her yer sabun dolu.
  • Helvacıoğlu oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezinde aldı. Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde ilk kez izleyici karşısına çıkan Helvacıoğlu daha sonra Muhteşem Yüzyıl, Kurtlar Vadisi Pusu, Güneşin Kızları dizilerinde rol aldı.
  • 2016'da No: 309 dizisinde Pelin Su karakterini canlandırdı. 2018-2019 yılları arasında Sen Anlat Karadeniz dizisinde Nefes karakterini canlandırdı. 2021 yılında Seni Çok Bekledim dizisinde Ayliz karakterini ve  2021 yılında Baş Belası dizisinde Psikolog İpek karakterini canlandırdı. 
  • Son olarak Annenin Sırrıdır Çocuk dizisinde rol alan Helvacıoğlu şimdilerde TRT 1 ekranlarında yayınlanan Yürek Çıkmazı dizisinde oynuyor.İrem Helvacıoğlu'nun oynadığı diziler

2010 - Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (Konuk Oyuncu)
2012 - Muhteşem Yüzyıl (Nurbahar Hatun / Clara)
2013-2014 - Kurtlar Vadisi Pusu (Esra Türkmen)
2015-2016 - Güneşin Kızları (Tuğçe)
2016-2017 - No: 309 (Pelinsu)
2018-2019 - Sen Anlat Karadeniz (Nefes Zorlu Kaleli)
2021 - Seni Çok Bekledim (Ayliz Göksu Eren)
2021 - Baş Belası (İpek Gümüşcü)
2022 - Annenin Sırrıdır Çocuk (Defne Yılmaz)
2022 - Kaçış (Zeynep Karaca)
2023 - Cennet'in Çocukları (Zeynep)

İrem Helvacıoğlu'nun oynadığı filmler

2014 - Aşkın Dili
2016 - Organik Aşk Hikayeleri (Özge)
2017 - Babası (Aslı)
2018 - Kızım ve Ben (Serap)
2020 - Eflatun (Eflatun)

İrem Helvacıoğlu ödülleri

Watsons Ödülleri - En Güzel Saç
2. Türkiye Lider Marka Ödülleri - Yılın En İyi Kadın Oyuncusu
6. Okan Üniversitesi Yılın En'leri Ödülleri - En İyi Kadın Oyuncu
Klass Magazin Ödülleri - Yılın Kadın Oyuncusu

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İrem Helvacıoğlu (@iremhlvcioglu)'in paylaştığı bir gönderi

Röportajlarla İrem Helvacıoğlu

İrem Helvacıoğlu Hürriyet'te Hakan Gence'ye verdiği bir röportajda "Sosyal medyada çok çok popülersin. Ama hakkında bilgi çok az. Neden? sorusunu şöyle yanıtlamıştı: Bir önceki işimin çekimleri Karadeniz’deydi. 20 saati bulan sürelerde çalışıyordum. Her şey benim için çok zor ve kaotikti. İşime konsantre oldum diyebiliriz, yoğunluktan kendimi tanıtacak röportajlara vakit ayıramadım.

 İREM HELVACIOĞLU FORMUNU NASIL KORUYOR?

Peki, İrem Helvacıoğlu formunu nasıl koruyor? Formsante'ye verdiği bir röportajda bu soruyu şöyle yanıtlıyor: Kolay hasta olmam, kahvaltımı çok sağlam yaparım. Kahvaltı benim için çok değerlidir. Çikolatalı kahvaltılık gibi yapay şeyleri sevmem, daha doğal bal-kaymak, tahin-pekmez tüketirim. Bir de pesketaryenim yani sadece hayvansal olarak balık tüketiyorum. Bağ kurduğum canlıları yiyemiyorum gibi bir durum var. Neden balık yiyorsun derseniz balığı tam kafamda oturtamadım demek ki. Evimde kedim var, kuzuyu da koyunu da aynı görüyorum. Dedemler çiftçiydi ve hayvanlarla beraber büyüdüm.

Instagram'da İrem Helvacıoğlu

Instagram hesabını aktif olarak kullanan İrem Helvacıoğlu'nun Instagram hesabında 4.4 milyon takipçisi bulunuyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

İrem Helvacıoğlu (@iremhlvcioglu)'in paylaştığı bir gönderi