Melek Büyükçınar kimdir?

Ata Demirer'in yazdığı, yapımcılığını BKM'nin üstlendiği Bursa Bülbülü 13 Ocak 2023 tarihinde Disney Plus'ta yayınlandı.  Ata Demirer ve Melek Büyükçınar'ın seslendirdiği şarkılar da en az film kadar gündemde ve çok konuşuluyor. Filmin izleyici ile buluşmasıyla beraber Melek Büyükçınar'ın biyografisi de internette çok arananlar arasında girdi. Peki, Melek Büyükçınar kimdir, kaç yaşında? Nereli? Kariyer yolculuğu nasıl başladı? Melek Büyükçınar'ın biyografisine yakından bakalım...

Melek Büyükçınar kimdir? 

Melek Büyükçınar'ın kendi ağzından biyografisi ve kariyer yolculuğu şöyle:

"Doğma büyüme İstanbulluyum. Müzik hayatıma çok küçük yaşta başladım. Ünlü bestekâr Cavit Deringöl'ün torunuyum. Ortaokulu ve Liseyi İstanbul Teknik üniversitesi Devlet konservatuarında tamamladıktan sonra; üniversiteyi yine İstanbul Teknik üniversitesi devlet konservatuarı Müzik Teorisi bölümünde okumaya devam etmekteyim.

Kariyerim süresince Ajda Pekkan, Seda sayan, Sinan Akçıl gibi birçok ünlüye sahnede backvokal olarak eşlik ettim. 2022 yılında Berdan Mardini’nin seslendirdiği Sözü müziği bana ait “Efsane” isimli şarkıyla beraber bestecilik hayatıma giriş yapmış oldum.

Ata Demirer ile birlikte Bursa Bülbülü film müzikleri albümünde yer almak benim için büyük bir şans oldu. Şu anda kendime ait olan YouTube kanalımda müzikal çalışmalarıma devam etmekteyim."

MELEK BÜYÜKÇINAR'IN YOLU BURSA BÜLBÜLÜ İLE NASIL KESİŞTİ?

Peki, Melek Büyükçınar'ın yolu Ata Demirer ve Bursa Bülbülü ekibiyle nasıl kesişti? Büyükçınar bu soruyu şöyle yanıtlıyor: Filme dahil olmam filmin müzik yönetmenliğini yapan Taşkın Sabah sayesinde oldu. Küçük yaştan beri müzik camiasının içerisinde olduğum için Taşkın ağabeyle tanışıklığımız eskidir. 

Bursa Bülbülü şarkıları

Beyaz Zambaklar – Ata Demirer, Melek Büyükçınar


Dokumacı Kızlar - Ata Demirer
Pınarbaşı Ben Olayım - Ata Demirer, Melek Büyükçınar
Seni Seviyorum - Ata Demirer, Melek Büyükçınar
Bursa Kızı – Toygan Avanoğlu
Seni Yazdım Kalbime - Ata Demirer, Melek Büyükçınar
Şaka Yapım - Ata Demirer, Melek Büyükçınar
Sıktı Mı Canını - Ata Demirer, Melek Büyükçınar
Dübeş Attım Yek Geldi - Ata Demirer, Melek Büyükçınar
Bülbül Kasidesi - Ata Demirer, Melek Büyükçınar 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Melek Büyükçınar (@buyukcinarmelek)'in paylaştığı bir gönderi

Instagram'da Melek Büyükçınar

Melek Büyükçınar'ın Instagram hesabında 11 bin takipçisi bulunuyor ve hızla artacak gibi görünüyor. Melek Büyükçınar filmle ilgili şu yorumu yapıyor: İnanılmaz güzel bir hikaye, harika bir kadro... Böyle bir projede yer aldığım için mutluluğumu kelimelerle tarif etmem imkansız. Ata Demirer ile birlikte birbirinden güzel şarkıları seslendirmek büyük bir keyifti❤️ Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim🙏🏻

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Melek Büyükçınar (@buyukcinarmelek)'in paylaştığı bir gönderi