Melis Sezen

2020 Ekim ayından itibaren Cansu Dere ve Caner Cindoruk ile birlikte Kanal D ekranlarında yayınlanan Sadakatsiz dizisinde başrol karakterlerden biri olan Melis Sezen,  47. Altın Kelebek Ödül Töreni'ninde Yıldızı Parlayanlar ödülüne layık görüldü.  Sadakatsiz dizisi ile büyük bir çıkış yakalayan güzel oyuncu İlk olarak Hayan Bazen Tatlıdır dizisinde Sezen karakterine hayat vermişti. Peki Sadakatsiz dizisinin Derin'i Melis Sezen kimdir? Boyu, yaşı, burcu, rol aldığı diziler ve filmler... Melis Sezen 'in hayatını mercek altına alalım..

Künye:

Adı: Melis Sezen 
Doğum Tarihi: 2 Ocak 1997
Doğum Yeri: İstanbul
Burcu: Oğlak
Boyu: 1.72 

Melis Sezen'in Rol Aldığı Diziler

2020 – Sadakatsiz (Derin) (TV Dizisi)
2020 – Ya İstiklal Ya Ölüm (Nazan) (TV Dizisi)
2019 – Leke (Yasemin) (TV Dizisi)
2019 – Mucize 2 (Sinema Filmi)
2018 – Şampiyon (Esra) (Sinema Filmi)
2018 – Tilki Yuvası (Sinema Filmi)
2018 – Dünya Hali (Sinema Filmi)
2017 – Siyah İnci (Ebru) (TV Dizisi)
2016 – Hayat Bazen Tatlıdır (Asya) (TV Dizisi)

Melis Sezen'in Rol Aldığı Filmler

Dünya Hali
Tilki Yuvası
Bizim İçin Şampiyon
Kovala
İçten Sesler Korosu
Mucize 2: Aşk

MELİS SEZEN KİMDİR?

Peki, Melis Sezen kimdir? Başarılı oyuncunun biyografisi şöyle: 2 Ocak 1997'de İstanbul, Silivri'de doğdu. Lise eğitimini Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesinde tamamladı. Babası Arnavut, Makedonya göçmeni; anne tarafı ise Selanik, Yunanistan göçmeni.

12 yaşından itibaren drama eğitimi aldı. Müjdat Gezen Sanat Merkezinde de bir yıl boyunca tiyatro eğitimi aldı.

2017-18 yılları arasında Siyah İnci dizisinde "Ebru" karakterini canlandırdı .Rol aldığı ilk film Dünya Hali ve ikinci film Tilki Yuvası oldu. Bağımsız filmlerden sonra ilk ciddi rolünü Yarış atı Bold Pilot ve jokeyi Halis Karataş'ın gerçek hikâyesini anlatan Bizim İçin Şampiyon filmiyle yaptı. 2019 yılında Leke dizisinde "Yasemin" karakteri ilk başrolü oldu. Ardından Sevgili Geçmiş dizisinde yine başrol olan "Deren" karakterini canlandırdı. 2019 yılının sonunda Mucize 2: Aşk filminde "Beren" karakterine hayat verdi. Kovala adlı sinema filminde rol aldı.

2020 Ekim ayından itibaren Cansu Dere ve Caner Cindoruk ile birlikte Sadakatsiz dizisinde başrol oynuyor.  1.72 boyunda, 55 kilo ve Oğlak burcu. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Melis Sezen (@melisssezen)'in paylaştığı bir gönderi

RÖPORTAJLARLA MELİS SEZEN 

Melis Sezen, 2020 yılında koronavirüs nedeniyle evinde karantinada olduğu dönemde Elele Dergisi ile görüntü olarak yaptığı  röportajda şunları söylemişti:

Latin danslarıyla yakından ilgilisiniz, resim yapıyorsunuz, şu an için kendinize sakladığınız yazılarınız  var. Bu denli yaratıcı güce ilham kaynağı olan aileniz mi? Nasıl bir evde büyüdünüz?

Ailem konusunda çok şanslıyım ve bunun için her zaman şükrediyorum. Annem de babam da beni her zaman ilgi alanlarım konusunda özgür bıraktı ve hayallerimi gerçekleştirmek için bana alan sağladı. Tiyatroya başlamama da ailem öncü oldu. Kendinizi keşfedin, ne yaparken mutlu oluyorsanız onu yapın ve inandığınız şeyin peşini asla bırakmayın! Bize öğrettikleri şey bu, binlerce teşekkür ederim.

22 yaşında genç bir oyuncu olarak bu denli fazla dizi ve film projesinde yer almış olmak size ilerisi için ‘en iyi oyunculardan biri olacağım!’ dedirtiyor mu?

Amacım bu elbette. Çok çalışıp çok öğrenip potansiyelimin en iyisini çıkarmak, işimin hakkını vere vere en iyi şekilde yapmak!

Neşeli, kendiyle derdi olmayan ve pozitif bir enerjiniz var. Peki hayal kırıklığı yaşadığınız anlarda yeniden ayağa kalkma motivasyonunuz ne?

Annem. Bu anlarda annem beni kaldırır. Gerektiği yerde acımasızca eleştirir ama kalkmak gerekiyorsa da en büyük desteği o verir. İnancı yitirmemek lazım. Bir de Allah’a çok dua ederim. Mutlaka bir işaret gelir, bir yol gösterir.

 INSTAGRAM'DA MELİS SEZEN 


Oyunculuğu ile dikkat çeken Melis Sezen'in Instagram hesabında takipçi sayısı 1.3 milyon.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Melis Sezen (@melisssezen)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Melis Sezen (@melisssezen)'in paylaştığı bir gönderi