Mert Yazıcıoğlu

Oyuncu Mert Yazıcıoğlu 18 yaşında başladığı Karagül dizisi ile izleyiciler tarafından tanınan bir isim oldu. Yazıcıoğlu, 2022 yılında ise FoxTV'de izleyici ile buluşan Darmaduman dizisinde Kerem karakterini canlandırıyor. Biyografisi çok merak edilen isimler arasında. Peki, Mert Yazıcıoğlu kimdir? Oyunculuk kariyeri nasıl başladı? Boyu, burcu, biyografisiyle Mert Yazıcıoğlu:

MERT YAZICIOĞLU KİMDİR?

Mert Yazıcıoğlu, 10 Mayıs 1993'te İstanbul'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamlayan Yazıcıoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme bölümüne kaydoldu. Oyunculuk hedef  nedeniyle kazandığı İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme Bölümü’nü 2. sınıfta iken bıraktı. Bir röportajında "Başta dondurmak istedim. Ancak sonra işletme okumanın bana bir katkısı olup olmadığını sorguladım" diyor.

Oyunculuğa başlama hikayesi ilk olarak Cast 33 ajansıyla ve sonrasında Ümit Çırak ile tanışmasıyla başladı. Ümit Çırak'tan 3 Mota Eğitim atölyesinde oyunculuk dersleri aldı. Bir süre oyunculuk eğitimi aldıktan sonra Dedemin İnsanları adlı filmle oyunculuğa başladı. 2013-2016 yılları arasında FOX'ta yayımlanan Karagül adlı dizide "Baran Şamverdi" karakterini canlandırdı. Daha sonra Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizide "Fırat" karakterini, Mehmed: Bir Cihan Fatihi adlı dizide ise "Korkut" karakterini canlandırdı. 2018 yılında yayımlanan İyi Oyun adlı Sinema filminde "Cenk" karakterini canlandırdı. 2018-2019 yılları arasında Kanal D'de yayımlanan Bir Litre Gözyaşı adlı dizide "Mahir Yetkin" karakterini canlandırdı. Netflix'te yayımlanan Aşk 101 dizisinde "Sinan" rolünü oynadı.

MERT YAZICIOĞLU

MERT YAZICIOĞLU BOYU VE BURCU

İnternette yer alan bilgilere göre yetenekli oyuncu, 1.77 metre boyunda ve Boğa burcudur.

MERT YAZICIOĞLU NASIL OYUNCU OLDU?

Peki, Mert Yazıcıoğlu nasıl oyuncu oldu? Yazıcıoğlu bir röportajında şöyle anlatıyor: "Yalnızca çok film izleyen bir seyirciydim. Kamera arkasında neler oluyor diye düşündükçe ben de bir şekilde şansımı denemek istedim. Yaklaşık 200 deneme çekimine gittim ve bunlardan hiçbir sonuç elde edemedim. Belki garip gelecek ama bu süre zarfında bir kere bile “Yine olmayacak, boşu boşuna gidiyorum” diye düşünmedim. 

200'den fazla deneme çekimine giden Yazıcıoğlu başka bir röportajda ise "Sadece bu işi yapma isteği vardı içimde. İçimdeki sesi takip ettim. Biraz inatçıyımdır. Sanırım o yüzden bu sonuçları aldım" diyor.

Yazıcıoğlu oyunculuğa Dedemin İnsanları filminde figüranlıkla başlamış ve "Mert Fırat’ın hemen arkasında dua eden çocuk bendim..." diyor. Setlerdeki ilk gününü ise şöyle anlatıyor:  "Kayıp Şehir adlı dizide konuk oyuncu olarak başladım. Çok meraklıydım. Herkese her şeyi sorarak öğrendim desem yeri. Sevgili yönetmenimiz Cevdet Mercan’ın yanına oturup kafasını çok ütülemiştim. Karagül’ün 100’üncü bölümünde bir sahne vardı. Bir hesaplaşma sahnesi. Sanırım onu çekerken “Bu işi hayatım boyunca mutlu bir şekilde yapabilirim” dedim.

DARMADUMAN DİZİSİ FRAGMANI

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu)'in paylaştığı bir gönderi

 

MERT YAZICIOĞLU OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER

  • Kayıp Şehir
  • Karagül
  • Umuda Kelepçe Vurulmaz
  • Mehmed: Bir Cihan Fatihi
  • Bir Litre Gözyaşı
  • Bir Annenin Günahı
  • Aşk 101
  • Darmaduman

 

AFRA SARAÇOĞLU İLE İLİŞKİSİ

2019 yılından beri sevgili olan Mert Yazıcıoğlu-Afra Saraçoğlu ikilisi en sevilen çiftler arasında yer alıyor. Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu'nun tanışması İyi Oyun isimli film sayesinde gerçekleşti. Set ortamında tanıştıklarını söyleyen çiftin ilişkileri, ilk olarak arkadaşlıkla başladı. 

afra saraçoğlu mert yazıcıoğlu

INSTAGRAM'DA MERT YAZICIOĞLU

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mert Yazıcıoğlu (@mertyazicioglu)'in paylaştığı bir gönderi