Divergent ve The Amazing Spiderman 2 ile Beyazperdeye gelmeye hazırlanan Shailene Woodley ilerleyen günlerde adından sıkça söz ettirecek gibi...

15 Kasım 1991’de Simi Valley, Kaliforniya'da doğdu. Annesi, Lori, ortaokul danışmanı ve babası, Lonnie Woodley, okul müdürü.
Tanner adında bir erkek kardeşi var. Shailene dört yaşında modellik yapmaya başladı. Oyunculuğa başladığında ise beş yaşındaydı.
15 yaşındayken annesi ve babası boşandı bu olayın ardından genç yıldıza skolyoz tanısı konuldu. Tedavi için yıllarca korse kullandı.
2002 yıllarında Without a Trace ve The District gibi ufak televizyon yapımlarında yer aldı.
2005 yılında A Place Called Home filmindeki rolüyle Genç Sanatçı Ödülleri - En İyi TV Filmi, Mini Dizi veya Özel Program Performansı -Öncü Genç Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi.
2003–2004 yıllarında The O.C. dizisinin altı bölümünde oynadı.
2005 yılında Felicity: An American Girl Adventure filmiyle ilk büyük çıkışını yaptı. Bu filmdeki rolüyle Genç Sanatçı Ödülleri’nde tekrar aday gösterildi.
Shailene aynı zamanda, Crossing Jordan, Everybody Loves Raymond, My Name is Earl, CSI: NY, Cold Case ve Close to Home gibi şovlarda hem konuk, hem de tekrarlanan oyuncu olarak rol aldı.
2008’de ABC Family’nin The Secret Life of the American Teenager dizisinde 15 yaşında hamile kalan Amy Juergens rolünü canlandırdı. Bu roldeki performansıyla Hollywood yapımcılarının dikkatini çekti.
Woodley 2011 yılında The Descendants filmiyle çıkış yaptı. Filmdeki performansı eleştirmenlerin beğenisini kazandı ve prestijli ödüllere aday gösterildi.
2012 yılında Altın Küre’de Sinema Dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde aday gösterildi fakat ödülü kazanamadı.
Başka bir önemli adaylıkta Sinema Oyuncuları Derneği'nden geldi. Şubat ayında bugüne kadar ki en büyük ödülünü, Bağımsız Ruh Ödülü’nü kazanarak En İyi Yardımcı Kadın Ödülü'nü evine götürdü.
Woodley’in 2013 yılında The Spectacular Now filminde Aimee Finicky’yi canlandırdı. Film ifistanbul'un en beğenilenleri arasında gösterildi.
Güzel yıldız son olarak bu yıl vizyona girecek olan The Amazing Spider-Man 2’de Mary Jane Watson karakterine hayat verirken popüler kitap serisi Divergent’in film uyarlamasında Beatrice Prior’u canlandıracak.

Shailene Woodley

Shailene Woodley
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.