Tercihini zeytinyağlılardan yana kullanıyor
Yaz aylarında çok fazla yemek yiyemediğini, daha çok sulu gıdalarla beslendiğini belirten oyuncu Burcu Kara, vücudunun kaybettiği sıvıyı bu şekilde yerine koymaya çalışıyor. Beslenme düzeninin dört mevsim aynı olduğunu, yağlı ve ağır yemeklerle arasının iyi olmadığını söyleyen Kara, yaz aylarında sofrasında zeytinyağlılara yer veriyor. Bu mevsimde öğünlerinin büyük çoğunluğunu salata, kavun, karpuz, üzüm ve peynirle geçirdiğini söyleyen Burcu Kara, suyun yanı sıra ev yapımı limonata benzeri hafif içecekleri tercih ediyor, asitli içecek tüketmiyor.

Irmak Ünal
Yaza özel menüler hazırlıyor
Özel bir beslenme düzeni olmadığını, canının istediği her şeyi yediğini söyleyen Irmak Ünal, yaz aylarında bolca karpuz tükettiğini belirtiyor. Kışın sıkça yenilen birçok yemeği, sıcak yaz günlerine uygulayan Ünal, sofrasında makarna yerine makarna salatasına, pilav yerine pirinç salatasına ve kısıra yer veriyor. Bunları zeytinyağı, limon suyu gibi hafif soslarla tatlandırıyor. Sıcakların artmasıyla beraber su tüketimini artıran genç oyuncu hemen her gün taze buzlu çay hazırladığını, bu sayede hem kendine hem de misafirlerine sağlıklı bir alternatif sunduğunu söylüyor.
Özge Ulusoy
Uzman kontrolünde besleniyor
Yoğun iş temposu nedeniyle diyetisyen kontrolünde beslenen oyuncu-sunucu Özge Ulusoy, kendisine verilen beslenme listesini bire bir uyguluyor. Öte yandan yaz ve kış yediklerine dikkat ettiğini, başta balık olmak üzere deniz ürünleriyle beslenmeye özen gösterdiğini vurgulayan güzel sunucu, öğünlerinde ağırlıklı olarak protein tükettiğini, bol miktarda haşlanmış ve ızgara sebze yediğini de belirtiyor. Ortalama 2 litre su tüketen Özge Ulusoy, asitli içecekleri sevmediğini de sözlerine ekliyor.
Sinem Güven
Akdeniz tipi beslenmeyi tercih ediyor
Sinem Güven, yaz aylarında daha çok su tüketmeye özen gösteriyor. Yaşamında Akdeniz tipi beslenmeye yer veren Güven, yazın bol bol meyve yediğini ve her gün sebze suyu içtiğini söylüyor. Hamur işi ve tatlılarla arasının iyi olmadığını belirten Sinem Güven ayrıca kızartma, cips gibi ağır ve yağlı gıdaları da tüketmemeye özen gösteriyor.
Siren Ertan
Meyve yemeyi çok seviyor
Her dönem formda olan modacı Siren Ertan, yaz aylarında iştahının çok açıldığını, bunu dengelemek için de bir öğün çok yemek yediyse, sonraki öğünde daha hafif şeyler yemeyi tercih ettiğini söylüyor. Kendini kısıtlamadığını söyleyen Ertan, yaz meyvelerini çok sevdiğini, özellikle çağla, badem, yeşil erik, kiraz, karpuz ve şeftaliden vazgeçemediğini sözlerine ekliyor.
Bennu Yıldırımlar
Yaz demek, kiraz yemek!
Yemek yemenin yaz mevsiminde daha zevkli olduğunu söyleyen oyuncu Bennu Yıldırımlar, karbonhidrat ağırlıklı ve kızartma türü yiyecekleri çok fazla tüketmediğini belirtiyor. Beslenme düzeninde üç ana öğüne yer veren Yıldırımlar, suyun yanı sıra siyah çay, bitki çayları ve kahve tüketimini de dengede tutmaya çalıştığını söylüyor. Yaz mevsimini rengarenk meyvelerle bir tutan Bennu Yıldırımlar, kiraz mevsiminin gelmesini de iple çekiyor.


Ünlüler yazın nasıl besleniyor?

Ünlü isimler, yaz için sağlıklı beslenme ve formda kalma sırlarını açıkladılar!
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.