Ondan hoşlanıyor muyum? Bir dakikada cevabını ortaya çıkaracak 12 kolay soru!

Yeni biriyle tanıştınız ama ondan hoşlanıp hoşlanmadığınız konusunda emin değilsiniz peki ne yapmalısınız? Sizler için hazırladığımız bu 12 soru hoşlanıp hoşlanmadığınızı anlamanız konusunda yardımcı olabilir.

Ondan hoşlanıyor muyum? Bir dakikada cevabını ortaya çıkaracak 12 kolay soru!

Bazen zihnimiz vücudumuza acımasız oyunlar oynar. Sadece bir gün uyanıyoruz ve  karşımızdaki kişiden hiç hoşlanmadığımızı anlıyoruz. Birinden gerçekten hoşlanıp hoşlanmadığınızı söylemek gerçekten zor olabilir. İlk başta öyle görünebilir, ancak  gerçek hislerinizi fark etmek zor olabilir. Bu nedenle  "Ondan hoşlanıyor muyum, hoşlanmıyor muyum?" sorusuna yanıt yardımcı olacak soruları bir araya getirdik.

Onu sevdiğinizi veya sevmediğinizi gösteren işaretler

Duygular çok karmaşıktır. Duygularınızı kolayca işaret edip "Evet, bunun ne olduğunu biliyorum" diyebileceğinizi düşünürsünüz. Ama gerçek pek öyle değil. Birinden hoşlandığınızı düşündüğünüzde, duygularınızın romantizm içermeyen pek çok başka açıklaması olabilir. Belki kendini yalnız hissediyorsun, belki eski sevgiline geri dönmek istiyorsun. Bir erkekten hoşlanıp hoşlanmadığınızdan emin değilseniz veya sadece belirli birinden hoşlanmak istiyorsanız bu ipuçlarını okuyun....

1. Kalbinizi çarpmaz
Ona baktığınızda ve kalbiniz hareketsiz kaldığında, bu vücudunuzun "Hayır, o değil" demesidir. Gerçekten hoşlandığınız bir erkek kalbinize şarkı söyleyip dans ettirirdi. Sizi fiziksel olarak heyecanlandırmayan biriyle yetinmeyin.

2. Onu pek düşünmüyorsunuz
Birine gerçekten, ciddi bir şekilde aşık olduğumuzda, tek düşündüğümüz şey o  oluyor. Gündüz, gece, okulda, işte, arkadaşlarınızın ve ailenizin yanında aklımızdan çıkaramıyoruz!

3. Ailene ondan bahsetmiyorsun
Ailenize yakınsanız, muhtemelen onlara hayatınızdaki heyecan verici şeyleri anlatırsınız. Ama onlara bu aşktan bahsetmezseniz, bunun nedeni derinlerde bir yerde, bu kişiden gerçekten hoşlanmadığınızı bilmektir. Ve ailenizin zamanını boşa harcamanın bir anlamı yok.

4. Sonucu umursamayacağınızı bilirsiniz
Aslında bu "aşkı" bir randevuda sormak konusunda o kadar endişeli değilsiniz çünkü hayır derse de o kadar da rahatsız olmazsınız. Oysa ondan gerçekten hoşlansaydın, reddedilmekten korkardın.

Ondan hoşlanıyor muyum? Bir dakikada cevabını ortaya çıkaracak 12 kolay soru! - Resim : 1

5. Sana mesaj attığı zaman heyecanlanmıyorsun
Onunla konuşmaktan heyecan duymuyorsan, neden kendine "Ondan hoşlanıyor muyum?" diye soruyorsun? 

6. En çekici özelliği parası mı?
Sırf maddi gücü için kendini birini sevmeye zorlayamazsın. Bu kişiyle çıkmaya başlarsan, sadece onu kullanıyor olacaksın, bu yüzden ikinizin de zamanını boşa harcamayın.

7. Coşkusu sizi tedirgin ediyor
Belki ondan hoşlanıyorsun, ama bağlanma problemlerin var ve onun coşkusu seni korkutuyor. 

8. Düşündüğünüzde aslında ondan o kadar da etkilenmiyorsunuz.
Ya görünüşü ya da kişiliği. Belki fiziksel olarak harika görünüyor, ama kişiliğini sıkıcı veya sinir bozucu buluyorsunuz. Ya da belki onun tanıdığın en komik adam olduğunu düşünüyorsun ama göze hoş gelen biri olmadığını düşünüyorsun. Her iki durumda da, seni tam çekimden alıkoyan bir yanı varsa, bu ondan hoşlanmadığın anlamına gelir.

9. Onu geleceğinizde görmüyorsunuz
Birine aşık olduğumuzda, hemen onunla bir hayat hayal etmeye başlarız. Arkadaşlarımızı, "Çocuklarımız nasıl görünürdü?" gibi sonu gelmez sorularla kızdırırız. Kendinizi onun soyadını alırken veya çocuklarınızın nasıl görüneceğini hayal edemiyorsanız, gerçekten ondan hoşlanmıyorsunuz demektir.

Ondan hoşlanıyor muyum? Bir dakikada cevabını ortaya çıkaracak 12 kolay soru! - Resim : 2

10. Kişisel detayları hatırlamıyorsunuz
Sana annesinin adını ve büyüdüğü şehri söylediğini biliyorsun ama ne olduklarını hatırlayamıyorsun. Belki de sana gösterdiği ilgiyi ondan daha çok seviyorsundur.

11. Kendi sorunlarınızı çözmeniz gerekiyor
Bir ilişkiye başlamadan önce üzerinde çalışmanız gereken şeyler olduğunun farkındaysanız, belki de bu erkeğin fikirlerini kendisinden daha çok seviyorsunuzdur. Bu sorunlar, bağlılık sorunları, aile sorunları veya iş hayatınızdaki stresi içerebilir.

12. Hala uygulamalardasınız
Bu erkekten gerçekten hoşlansaydın, orada kim olduğuna bakma zahmetine girmezdin çünkü onun o olduğuna ikna olmuşsundur. Ama hala flört uygulamalarında geziniyor ve diğer erkeklerle konuşuyorsan, o zaman bendine "Ondan hoşlanıyor muyum?" diye soruyorsun.