Asude Selma Kalebek Kimdir? Yaşı, boyu, burcu...

Netflix'in yeni dizi Kulüp 5 Kasım'da izleyici ile buluştu."1950'lerin kozmopolit İstanbul'unda bir anne, sorunlu geçmişi yüzünden yetiştiremediği asi kızıyla yeniden bağ kurmak için bir gece kulübünde çalışmaya başlar..." tanıtımıyla yayın hayatına başlayan dizi oldukça ilgi çekti. Dizi Matilda'nın kızı Raşel Aseo'yu canlandıran oyuncu Asude Selma Kalebek de başarılı performansıyla çok konuşulan isimlerden. Peki, genç oyuncu Asude Selma Kalebek kimdir? Biyografisine yakından bakalım... (Kulüp dizisi konusu ve Kulüp dizisi müzikleri de ilginizi çekebilir)

ASUDE SELMA KALEBEK KİMDİR?

Oyuncu Asude Selma Kalebek, 18 Haziran 1999 tarihinde Adana'da doğdu. 1.67 boyunda ve ikizler burcudur. Halen Boğaziçi Üniversitesi'nde Çeviribilim bölümünde öğrenimine devam etmektedir. Netflix dizisi Kulüp ilk projesi ve ilk başrolüdür. Rolüne oyuncu koçuyla hazırlanmıştır. Şu sıralar 'Sakla Beni' dizisinde 'Naz' karakterine hayat vermektedir.

Genç oyuncu Asude Selma Kalebek İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İlk oyunculuk deneyimini bir Netflix projesi olan Kulüp'te Salih Bademci, Gökçe Bahadır, Metin Akdülger, Barış Arduç  ve Fırat Tanış ile birlikte yaşıyor.  Dizide Selma Kalebek, Raşel karakterine hayat veriyor.  1955 yıllarını konu edinen dizide Matilda ve Raşel’in hayatı anlatılıyor.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Asude Kalebek (@asudekalebek)'in paylaştığı bir gönderi

İLK OYUNCULUK DENEYİMİ

Onur Baştürk, dizinin galasına ilişkin köşe yazısında şu bilgiyi de paylaşıyor: (Barış) Arduç’la dizideki partneri Asude Kalebek’i de konuştum. Meğer daha önce oyunculuk deneyimi olmayan bir isimmiş Asude. Buna rağmen Barış da onun performansını çok beğendiğini söyledi sohbetimiz sırasında.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Asude Kalebek (@asudekalebek)'in paylaştığı bir gönderi

INSTAGRAM'DA ASUDE SELMA KALEBEK

Oyunculuğu ile dikkat çeken Asude Kalebek'in Instagram hesabında 14 bin civarında takipçisi bulunuyor. 

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Asude Kalebek (@asudekalebek)'in paylaştığı bir gönderi

KULÜP DİZİSİNİN KONUSU

1955 İstanbul’unda geçen hikaye, dönemin devrim yaratan gece kulübünde çalışan eski mahkum Matilda ve hapisten çıktığı güne kadar kendisinin varlığından habersiz olan kızı Raşel’in yaşam macerasını anlatıyor. Matilda bir yandan kızı Raşel ile ilişkisini düzeltmeye, onu Pera’nın belalı yakışıklısı Fıstık İsmet’ten uzak tutmaya çalışacak; bir yandan da gece hayatındaki meslektaşları olan cesur patronu Orhan, kıskanç yöneticisi Çelebi ve vizyoner sanatçı Selim’in egolarını yönetmeye uğraşacaktır. Müşteriler için cennet, çalışanlar için bir cehennem olan Kulüp, Matilda’nın gelişiyle yepyeni bir ruha bürünecek; her biri kendi hikayesinin “öteki”si olan karakterlerimiz için bir yuvaya dönüşecektir. Belki de en güzel aile, ailesizlerin kurduğudur.