Oyuncu Salih Bademci Kimdir? Yaşı, boyu, burcu, biyografisi...

Oyuncu Salih Bademci Kimdir? Yaşı, boyu, burcu, biyografisi...

Rol aldığı dizilerde büründüğü farklı rollerle büyük beğeni toplayan oyuncu Salih Bademci için 2021 oldukça hareketli geçiyor. Önce Blu TV'de İlk ve Son dizisi ile daha sonra Show Tv'de Yalancı dizisi ile ve en son Netflix'te gösterime giren Kulüp dizisi ile hem ağlattı, hem de güldürdü. Bademci, son olarak Netflix dizisi Kulüp'teki Selim Songür karakterindeki performansı ile büyük beğeni topladı. Peki Netflix dizisi Kulüp'ün Selim Songür'ü, oyuncu Salih Bademci kimdir? Boyu, yaşı, burcu, rol aldığı diziler ve filmler... Salih Bademci'nin hayatını mercek altına alalım... İşte Bademci'nin biyografisi... (Kulüp dizisi müzikleri ve Kulüp dizisinin konusu başlıklı yazılar da ilginizi çekebilir)

KULÜP DİZİSİ FRAGMANI

Künye:

Adı: Salih Bademci
Doğum Tarihi: 
15 Ağustos 1984 
Doğum Yeri:
İzmir
Burcu:
Aslan 
Boyu:
1.79

Salih Bademci'nin Rol Aldığı Diziler

2007-2009 - Elveda Rumeli (Muzaffer)
2010-2013 - Öyle Bir Geçer Zaman ki (Hakan Tatlıoğlu)
2013 - Fatih (Şehzade Bayezid)
2014 - Zeytin Tepesi (Akın Karatay)
2014 - Ulan İstanbul (Ceyhun)
2015-2017 - Kiralık Aşk (Sinan Karakaya)
2017-2019 - İstanbullu Gelin (Fikret Boran)
2020 - Kırmızı Oda (Mehmet) (Konuk Oyuncu)
2021 - İlk ve Son (Barış)
2021 - Yalancı (Mehmet Emir Gürsoy)
2021- Kulüp (Selim Songür)

SALİH BADEMCİ KİMDİR?

Peki, Salih Bademci kimdir? Başarılı oyuncunun biyografisi şöyle: Oyuncu Salih Bademci, 15 Ağustos 1984 tarihinde İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olan yetenekli oyuncu, 2007 yılında Elveda Rumeli dizisinde canlandırdığı Muzaffer karakteri ile oyunculuk deneyimini başladı. Daha sonra kariyerine Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ile devam etti. Star TV'de yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde "Sinan Karakaya" karakterini canlandırdı. 2017 yılında, başrolü Özcan Deniz ve Aslı Enver'in paylaştığı İstanbullu Gelin dizisinde Fikret karakterini canlandırdı. 20 Ağustos 2015 yılında İmer Özgün ile evlendi. Salih Bademci 1.79 metre boyunda, 74 kilo ve Aslan burcudur.

Salih Bademci bu sezonun parlayan yıldızı oldu. Aldığı roller sayesinde herkesin beğenisini kazanan Salih Bademci, Kulüp dizisi ile Twitter'da da büyük beğeni topladı. 


SALİH BADEMCİ NASIL OYUNCU OLDU?

Salih Bademci, bir röportajda çocukluk ve oyunculuk süreci için şunları söylüyor:

  • 37 yaşındayım. İzmirli memur bir ailenin tek çocuğuyum.
  • İlkokulda İzmir Devlet Tiyatrosu’nun açtığı kurslara giderek başladım oyunculuğa.
  • Lisede hayalim reklamcı olmaktı. Sosyoloji okurken bir arkadaşım beni gaza getirdi, konservatuvar sınavlarına girdim ve kazandım.


SALİH BADEMCİ'NİN BURCU NE?

Salih Bademci'nin burcu aslan. Bir röportajında "Ne iş yaparsam yapayım tanınmak, bilinmek istiyordum. Bu sanırım Aslan Burcu olmanın bir özelliği. Beğenilmek hoşuma gidiyor" diyor. 

JÖN OLMAK İSTEMEZDİM

Salih Bademci, Eylül 2021'de Hakan Gence'ye verdiği röportajda 15 yıl önce konservatuvarda tanıştığı, 6 yıllık eşi oyuncu İmer Özgün’le aşkından kızı İklim’e, bu sezon oynayacağı karakterlerden ‘jönlük’ anlayışına kendisiyle ilgili pek çok detayı paylaşmıştı.

O röportajdan bazı notlar şöyle:

  • 35 yaşından sonra ve bir de baba olunca ‘Ne oluyor, bittik mi, çekildik mi sahalardan’ diye bir his geldi. ‘Kendimi bırakmamalıyım’ dedim ve pandemi döneminde 15 kilo verdim. Bunun artısı olmuştur. Bu hoşuma gidiyor mu? Yalan yok, gidiyor. Beğenilmek güzel bir şey. Ama ben ayna karşısında kendime baktığımda seksi bir adam görmüyorum. Kim zaten o gözle bakıyor ki kendine! Önemli olan kendimizle barışık olmamız, gördüğümüz yansımayı sevip kabullenmemiz. Ve beğenmediğimiz yanlar için de harekete geçmemiz.
  • İmer’le biz konservatuvarda sınıf arkadaşıydık. 15 senedir tanışıyoruz. Üzerine 5 yıl sevgililik yaşadık. 6 yıldır da evliyiz.
  • Bizimki yemeğin sonundaki tatlı gibi bir aşktı.Herkes doymuştu. “Tatlı gelsin” dedik, baktık çok güzel. Son noktaydı. Aşk zaten bence yemeğin sonunda yenen tatlı gibidir.
  •  (Neden jön olmak istemedi) O başka bir disiplin. Benim için jön ve başrol de başka şeyler. Jön başka şey çağrıştırıyor, beni daraltıyor. Jön dediğimizde aklımızda canlanan şey var ya, o elbise bana dar geliyor. Gereklilikleri de var. Fiziksel ve psikolojik olarak özel yaşantına kadar pek çok açıdan kendini hazırlaman şart. Dert ya! Jön rollere mahkûm kalmış bir sürü erkek oyuncu da artık oralardan çıkıp başka senaryolar arıyor. Zengin erkek-fakir kız klişesinden onlar da kurtulmak istiyor.

RÖPORTAJLARLA SALİH BADEMCİ

 Salih Bademci ve oyuncu eşi İmer Özgün, 2017 yılında STAR TV’de yayınlanan “İstanbullu Gelin” dizisinde birlikte rol almıştı. Çift, o dönem Milliyet gazetesinde verdikleri röportajda şunları söylemişti:

- Birbirinizin en yakın arkadaşı mısınız?
Salih B.: Neredeyse öyle... Biz dördüncü sınıfın sonuna kadar sevgili değildik. Birlikteliğimiz, yüksek lisansta başladı ve sonra evlilik oldu.
İmer Ö.: Bu çok nadir bulunan bir şey, o yüzden çok mutluyum.

- Arkadaşlığınızın ilişkiye dönüşmesi nasıl oldu?
İmer Ö.: Salih sınıfta kaldı, benimle aynı sınıfta olabilmek için.
Salih B.: “Bizim ilişkimiz 2010’da başladı” diyorum, “Sen 2008’de sınıfta kaldın kızla aynı sınıfta olabilmek için” diye benimle dalga geçiyorlar. İmer’i çalışkanlıkla tavladım, “Hadi yüksek lisansa girelim” dedim. Pat diye başlamadı, süreç süreç oldu. Evliliğimizin üzerinden 2.5 sene geçmiş, sevgililiğimizin üzerinden 7.5 sene... Ama hiç öyle gelmiyor bana.

İmer Ö.: Birlikte büyüdük aslında. Dönüştüğün noktalar da oluyor, bazı hareketlerim Salih’inki gibi olmaya başlıyor. Onun bazı tavırlarında da kendimi görüyorum.
Salih B.: “Ben yaparım bunu, sen yapmazsın ki” diyorum mesela. Bu sektörde olmayan biri için oyuncuyla birlikte olmak o kadar zor ki... Uyum sağlamak, buna çabalamak. İkimizin oyuncu olması o anlamda da bir artı.


INSTAGRAM'DA SALİH BADEMCİ

Oyunculuğu ile dikkat çeken Salih Bademci'nin Instagram hesabında takipçi sayısı 1 milyon kişiyi geçmiş durumda.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Salih Bademci (@bademcisalih)'in paylaştığı bir gönderi