Hafsanur Sancaktutan

Hafsanur Sancaktutan

'Son Yaz' dizisinde canlandırdığı 'Yağmur Kara' karakteriyle çok beğenilen oyuncu Hafsanur Sancaktutan, 2022 yılında Darmaduman dizisiyle izleyici karşısında. Peki, Hafsanur Sancaktutan kimdir? Nereli, boyu ve kilosu kaç? Burcu nedir? Biyografisine birlikte bakalım...

HAFSANUR SANCAKTUTAN KİMDİR?

Hafsanur Sancaktutan 20 Mart 2000 yılında İstanbul'da doğdu. Bir röportajında çocukluk dönemini anlatırken şunları söylüyordu: Baba tarafımdan Rizeli olduğum için çokça Rize’ye çay toplamaya giderdim. Üç kız kardeşiz ve ben hep yaramaz bir çocuktum. Çok çektiler benden. Küçükken evimizin altındaki tüpleri demircilere gizli gizli satardım. Küçükken erkek gibiydim ve erkeklerle daha iyi anlaşırdım. Ama aynı şekilde en çok da onlarla kavga ederdim. Bu yüzden ailem beni karateye gönderdi. 

Hafsanur Sancaktutan küçük yaşta oyunculuk ve tiyatro ile ilgilenmeye başladı. Yer aldığı tiyatro oyunlarında çeşitli kategorilerde ödül aldı. 2018-2019 yılları arasında Gülperi adlı dizide "Fidan" karakterini canlandırdı. 2019 yılında Aşk Ağlatır adlı dizide "Ada Meryem Varlı" karakterini canlandırdı. 2021 yılında ise Son Yaz adlı dizide "Yağmur Kara" karakteriyle ekranlara geldi. Dizi bittikten sonra birçok reklam filminde rol aldı, gençlik uygulaması Bana Bak'ın reklam yüzü oldu. 2022 yılında Dünyayla Benim Aramda adlı dizide "Sinem" karakterini canlandırdı. Hafsanur Sancaktutan 2022 yılında Darmaduman dizisinin 'Derin'i olarak ekranlara geliyor.

Hafsanur Sancaktutan bir dönem karate ile ilgilenmiş. Bir röportajında "Siyah Kuşak, 2. Dan’a kadar ilerlemiştim ve birçok madalyam var katıldığım maçlardan" diyor.

HAFSANUR SANCAKTUTAN OYNADIĞI DİZİLER

  • 2018 Servet Show TV
  • 2018-2019 Gülperi - Fidan Taşkan
  • 2019 Aşk Ağlatır - Ada Meryem Varlı
  • 2021 Son Yaz - Yağmur Kara- FOX
  • 2022 Darmaduman - Derin


İnternet


2022 Dünyayla Benim Aramda- Sinem - Disney+

INSTAGRAM'DA HAFSANUR SANCAKTUTAN

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hafsanur Sancaktutan (@hafsanur.sancaktutan)'in paylaştığı bir gönderi