Cem Karaca’yı canlandıran İsmail Hacıoğlu: 300 saat çalıştım

Cem Karaca’yı "Cem Karaca’nın Gözyaşları" filminde Cem Karaca'ya hayat veren İsmail Hacıoğlu, şan dersleri aldığını ve stüdyoda 300 çalıştığını anlattı.

Cem Karaca’yı canlandıran İsmail Hacıoğlu: 300 saat çalıştım

İsmail Hacıoğlu’nun Cem Karaca’ya hayat verdiği “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filmi merakla bekleniyor. Yüksel Aksu'nun yönetmen koltuğunda oturduğu 'Cem Karaca'nın Gözyaşları' filminde Cem Karaca'yı canlandıran İsmail Hacıoğlu, filme nasıl dahil olduğunu ve nasıl hazırlandığını anlattı. 

"BU İŞTEN HAYATIMA ÇOK DEĞERLİ İNSANLAR KALDI"

Gazeteci Birsen Altuntaş'ın haberine göre, İsmail Hacıoğlu, filmin çekileceğini duyunca menajeri Abdullah Bulut’a "Cem Karaca çekiliyormuş, bir şey yapmamız lazım" dediğini açıkladı. Hacıoğlu, "Baktılar ettiler ama başka isimlerle görüşülüyordu. Başka yönetmenle, başka yapımcılarla… Sonra bir şekilde iş geldi. Allah’tan istedim. Sonra Cem Öget’le tanıştık, bir daha da zor ayrılırız gibi duruyor. Hiçbir şey olmasa bile bu işten hayatıma çok değerli insanlar kaldı. Cem Öget, Yüksel Aksu, Yasemin Yalçın…” dedi.

'MAKYAJIM 2,5-3 SAAT SÜRDÜ'

Hacıoğlu, Cem Karaca’nın rock şarkılarını özellikle kendisinin okumak istediğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Yüksel (Aksu) abi ile oturduğumda 'Şarkıları ben okuyacağım değil mi abi?' dedim. 'Nasıl yani sen mi okuyacaksın?' dedi. 'En azından deneyelim' dedim. Önce bir bakın bakalım tadındaydı. Sonra Cem Öget’le tanıştım. Bana Cem Karaca şarkıları okuttu. Çalışınca oluyor galiba. Bu arada bu bize göre. Seyirci kararını verecek en sonunda. Tabii ki onlar konuşacak. En son olmuş ya da olmamış diyecek. Bizim şan dersi ve stüdyo süresiyle 300 saati geçmişiz. Film için dişler yapıldı, saçlar, sakallar yapıldı. 2,5-3 saat her gün makyajım sürdü. En çok o zorladı beni, son dönemlerde kilo vermiştim. Güzel denk geldi. 62 kiloda yakaladık birbirimizi."