Balık Burcu Erkeğinin Özellikleri

Balık Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Balık burcu erkekleri yaratıcı, şefkatli ve empatiktir. Ailelerine ve arkadaşlarına derinden önem verirler. 19 Şubat - 20 Mart arasında doğanlar Balık burcu olurlar. Balık burcuna sahip birini tanımadan önce Balık burcu bir adam hakkında bilmeniz gereken her şey:

Doğum tarihi: 19 Şubat - 20 Mart
Yönetici gezegen: Neptün
Element: Su
Renk: Mavi ve Yeşil
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu taşı: Akuamarin
Karşıt burç: Başak
Vücutta temsil ettiği yer: Ayak
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 3,9,12
En uyumlu burç: Başak ve Boğa

BALIK BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Balık Burcu Erkeği ayakları küçük ve narin ya da vücutlarına uygunsuz derecede kemikli ve büyüktür. Ciltleri ipek gibi yumuşak, saçları büyük oranla açık renk tonlarındadır. Gözleri yuvarlak, her zaman ağlayacak ya da yeni ağlamışçasına ıslak, bakışları ışıl ışıl olur. Yüzleri elastiki ve hareketlidir. Nadiren uzun boylu olanlarına rastlarsınız. Yürüyüşleri yolda yürüyen insanlardan ziyade gölde zarafetle akıp giden kuğulara benzer. Ayaklarının hassaslıkları üşüme, stres ve yorgunluk dönemlerinde ise şişme şeklinde kendini gösterir.

BALIK BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Balık Burcu Erkeği sanata ve müziğe ilgi duyar. Onlar için hatırlanmak yeterli olacaktır ancak, siz yine de hediye almak istiyorum diyorsanız; konser bileti, tiyatro bileti, ünlü bir şarkıcının yemekli sahne etkinliği, konsept bir partiye giriş bileti şahane seçenekler olacaktır.

BALIK BURCU ERKEĞİ VE SAĞLIK DURUMU

Balık Burcu Erkeği huzura odaklanması, kafasını karıştıran olayların çözümü üzerinde çalışması ve zihinsel aşırı yüklenmeleri önlemesi için yeterince dinlenmesi ve uyuması gereken biridir. Akciğerleri, bağışıklık sistemi ve ayakları hassastır. Endişeli, gergin, obsesif, kompulsif düşüncelere ve davranışlara meyilli Balıklara rahatlamak için papatya çayları, uyumak için melisa çayları destek olacaktır. Kapalı alanlarda kalmaya tahammül edemeyen Balıkların akciğerleri için; açık havada yürüyüşler yapmak, hassas ayakları için; sonrasında uyumak veya uzanmak iyi gelecektir. Duygusal yemek yeme ya da tehlikeli bir ninni olan alkol ve sonrasındaki sağlıksız yiyeceklerden kaçınmaları, onların bağışıklık sistemlerine de kolaylık sağlayacaktır.

BALIK BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Balık Burcu Erkeği güzelliğe düşkün doğası nedeniyle karşısında da naif, bakımlı, kendine özen gösteren bir kadın isteyecektir. Dış güzelliğinin yanı sıra psikolojik olarak güçlü, samimi ve dürüst olmasını da talep edecektir. Balıkların sürüler halinde yüzdüğü gibi onlar da kalabalık ailelerden ve ortamlardan hoşlanır. Siz en iyisi onu bir yerden başlamak için ufak ufak kardeşinizle ve kuzeninizle tanıştırın.

BALIK BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Balık Burcu Erkeğinin size aşık olduğunu sadece size ıslak gözleriyle manalı bakışlarından ve vücut dilinden anlayabilirsiniz. Sizinle devamlı iletişimde kalmak için arayacak, buluşacak ve devamlı konuşacaktır. Kendi eğlence anlayışıyla sizi de buluşturmak isteyecek, romantik tavırlar sergileyecek ve geleceğe dair umutlarıyla tanıştıracaktır. Onun sakinliği ve yanardönerli pullarıyla büyülenmemeniz mümkün değil. Şimdiden hayırlı olsun.

BALIK BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU EDİLİR?

Balık Burcu Erkeğinin mutsuzluğu da mutluluğu da Neptün’ün doğal yapısına bağlıdır. İnsanlar tuhaf bir şekilde onunla dertleşme arzusundadır. Tüm çevresinin sıkıntılarını dinlerken onlar için şifa arayışına girer, yardım eli uzatmak ister. Anlatılan negatif enerjili tüm hikayelerin ağırlığını hassas paratonerleriyle üzerlerine çekerler. Bu mistik adamların şifası ve mutluluğu; Neptün’ün simgesi olan suyun, hafızasından yararlanıp arada sırada izole olmak olacaktır. Su içerek içini arındırmak, su kenarında tek başına zaman geçirerek yalnız kalmak; üzerlerindeki sisli puslu negatif enerjiyi atmalarına yardımcı olur.

BALIK BURCU ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Balık Burcu Erkeği sizin bir sevgiliden çok onun eşlikçisi olmanızı bekleyecektir. Onun eğlenceli, sanatsal, yaratıcı, sosyal ve hayal gücünü sınırsız kullandığı pırıltılı Dünya’sında sizin de yerinizi almanızı isteyecektir. Her ne kadar paylaşımlarınızı, samimiyetinizi arttırmak beraber gülmek, eğlenmek istese de onlar çift bedenli burçlardır. Yalnız kalmayı istediği zamanlar olsa da yalnızlıktan da bir o kadar korkarlar. Ancak; hastalandığınız zaman kendi çorbanızı kendiniz yapmanız gerektiğini, arabanız bozulduğunda sadece servisi aramanız gerektiğini aklınızın bir köşesinde tutun.

BALIK BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Neptün yönetiminde ki bu burcun etkisiyle Balık Burcu Erkeği hayaller kuran bir yapıdadır. O insanlara karşı samimi, sevecen ve sıcaktır. Ancak, hayallerinin küçümsenmesi, o hayallere ulaşacağı yola taş konulması, ufak imalı ve yaralayıcı sözler bu Balığın sizi gerçekten affetmeme nedeni olabilir. Kendi adalet süzgecinden yaptığınız hatayı gözden geçirip kimin haklı kimin haksız olduğuna kanaat getirdikten sonra size yine bir merhabası olur. Ancak, içten içe kırılmış bir balık size fırsatını bulduğunda kırıldığını mutlaka söyleyecektir. Onunla iletişiminizin selamlaşmadan ileri gidip gitmeyeceği ise sizin bu konuşmadan sonra verdiğiniz tepkiye bağlıdır. Özür dilemek, kırmak için yapmadığınızı belirtmek gelecek samimi günlerinize katkı sağlayacaktır.

BALIK BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Balık Burcu Erkeğinin güvenilirliği için siyah ya da beyaz şeklinde kesin bir şey söylemek yanlış olur. Onun ketumluğu, sizin arkanızda ne kadar duracağına; sizin kim olduğunuza, onun güven testinden kaç puan aldığınıza, daha önce yaptığınız hatalara, sizi ne kadar sevdiğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dürüstlüğünüze, sadakatinize hem hissiyatıyla hem de zihniyle inanıyorsa; o sır bu balığın süzgeçleri altında olay ortaya çıkıp artık konuşulması gelecek zamana kadar saklı kalabilir.

BALIK BURCU ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Balık Burcu insanları sezgileri ve altıncı hisleri kuvvetli insanlardır. O, sizi gördüğü ilk anda sizin hakkınızda bir fikir sahibi olacaktır. Yapacağınız hareketler, söyleyeceğiniz sözler, tavırlarınız, fikirleriniz, dürüstlüğünüz onun için sadece halihazırda yaptığı yoruma destek sağlayacaktır.

BALIK BURCU ERKEĞİ EN POZİTİF YANLARI

Balık Burcu Erkeği Dünya’ya pembe gözlüklerle bakarlar. İnsanların kötü taraflarını sezgileriyle görebilir ancak yine de onların kusurlarına karşı hoşgörülü olabilirler. Onların kalbinde hastalara, sıkıntıda olanlara, iflas edenlere karşı bir acıma duygusu, yardım eli uzatma isteği vardır. Balığın on ikinci burç olması nedeniyle her burçtan iyi bir özellik almıştır. İnsanları yargılamadan, eleştirici bir tavır göstermeden, soğuk suçlamalarda bulunmadan sakinlikle herkesi dinleyebilir. Bu yüzden tüm Dünya ona sırlarını açarken korkusuz ve cesurdur.

BALIK BURCU ERKEĞİ EN NEGATİF YANLARI

Balık Burcu Erkeği tuhaf bir şekilde insanları yanıltmaktan, ufak oyunlar oynamaktan zevk alırlar. Onlar insanların kafasının içine bakar ve sezgileriyle görürler. Sizi kandırmak için geçerli bir sebep bulurlarsa tüm ciddi yüz ifadelerini takınacak ve hayal gücünün derinliklerinden bir hikaye uyduracaklardır. Bu hikayelerin ve kandırmaların boyutu haritasının bireyselliğinde gizlidir. Ancak, bunu neden yaptığı konusunda ne kendisinin ne de bir başkasının fikri vardır. Bir şekilde bu huylarından zevk alır ve mutlu olurlar.

BALIK BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Balık Burcu Erkeği babadan çok oyun arkadaşı olabilirler. Kendilerini rahatlatma, şifa bulma yöntemi olarak su kenarlarına giden bu adamlar çocuklarıyla eğlenmek ve güzel zaman geçirmek için yine tekne gezintileri, balık tutma, göl kenarında oyun oynamak, sandala binmek gibi aktiviteleri tercih edecektir. Çocukların zihinsel gelişimleri için sanatsal yanını, hayal gücünü kullanarak sıfırdan hikayeler yazacaktır.
Bu noktada annelere düşen görev; temiz kıyafetler giydirmek, burun silmek, alt değiştirmek, yemek ve uyku saatlerine dikkat etmek olacaktır.

BALIK BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Balık Burcu Erkeği arkadaştan çok güvenebileceğiniz bir dosttur. Zararsız, karakterinizin inceliklerini bilen, hem sempatik hem empatik bireylerdir. Sizin maddi durumunuzun derinliğine değil kalbinizin güzelliğine bakacaktır. Sıkıntılı günlerinizde dertleşmek için aklınıza gelecek ilk isim o olacaktır. Yaşadığınız zorlukların içinde komik bir yan bulabilir, büyüleyen konuşma sanatıyla olaya bakış açınızı değiştirerek size tebessüm bile ettirebilir.

BALIK BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Balık Burcu Erkeği tüm aile fertlerinin doğum günlerini, yıldönümlerini, evlilik tarihlerini asla unutmaz, onların da kendi özel günlerini hatırlamasını içten içe ister.
Aile üyelerinin yaşadıkları sorunlara her zaman barışçıl çözümler bulma çabasındadır. Dertleşmek, duygularını açığa vurmak, dürüst olmak ve ailesiyle bağ kurmak söz konusu olduğunda Balık cesurdur ve paylaşımcıdır. Balık erkeği, kardeşleriyle çok yakın bir bağa sahiptir. Balıkların sürüler halinde yüzdüğü gibi onlar da kalabalık bir ailede mutlu olabilirler. Hem eşinin ailesiyle hem kendi ailesiyle daha fazla kalabalığa ulaşmak isterler. Kaderleri ya da eğitim hayatları nedeniyle önüne engeller çıkmazsa; ailelerinden pek ayrı yaşamak istemeyeceklerdir.

BALIK BURCU ERKEĞİ HOBİLERİ

Balık Burcu Erkeği boş zamanlarını değerlendirmek için seçeceği aktiviteler arasında; senaryo yazmak, müzik, dans etmek, kitap okumak, film izlemek, balık tutmak, su sporları, yürüyüş ve yemek pişirmek yer alır. Bu su grubu adamlar tüm bunları deniz kıyısında yaparsa daha da mutlu olabilir. Parti yapmak, konsere gitmek, sanat galerilerini gezmek de güzel zaman geçirmek için tercihleri arasında olabilir.

BALIK BURCU ERKEĞİNİN HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Balık Burcu Erkekleri panik atak, klostrofobi gibi korkularının yanı sıra bir de yalnızlık korkusu yaşarlar. Taşın da kalbi yoktur ama onu da yosun sarar mantığı ile kendilerine her zaman bir eş ararlar. Enerji paratonerleri, tüm dünyanın zorlu ve negatif enerjilerini üzerlerine çekerken o, huzursuzluktan, eş olarak seçtiği insanla konuşarak ruhundaki sisli puslu gerginliklerden kurtulmak ister. Kimi zaman seçimler arasında kararsız kalmak, ne yöne gideceğini kestirememek huzursuzluk verse de, yaşama; hayalleri, umutları ve eşleri ile tutunabilirler. Yeter ki ara sıra da özgür bırakılsın.

BALIK BURCU ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Balık Burcu Erkeği bir iş sahibi olması gerektiği zaman bir iş sahibi olur ve kimsenin gösteremediği sadakatle o işi yürütür. Büyük bir kurumda veya şirkette sabah dokuz akşam beş çalışacaksa yaratıcı dokunuşuyla danışmanlık yapıyor olmalıdır. Sanat, sahnelerin ışıltılı dünyası onların gözlerini kamaştırır, içlerini kıpraştırır. Fotoğrafçılar, moda tasarımcıları, modeller, yönetmenler, dansçılar, şifacılar, ressamlar, müzisyenler, DJ’ler, dalgıçlar, televizyoncular, sihirbazlar, dolandırıcılar genellikle Balık burcunun insanlarıdır. Cerrahlık ise onlara bu Dünya’da bahşedilmiş özel bir yetenektir. Allah ile aralarında farklı bir sözleşmeleri varmış gibi; kesip biçme, yeniden hayata döndürme konularında üstlerine yoktur.

BALIK BURCU ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Balık Burcu Erkeği paraya hiç karşı olmayıp bir o kadar da paraya önem vermezler. Onların milyoner olmak gibi hayalleri yoktur ancak milyoner gibi rahat, özgür ve lüks içinde yaşamak isterler. Balıkların hayatında şans, birkaç kez kapılarını çalar. Balık sembolündeki çift yöne doğru bakan balıklar onların bu seçim hakkını sembolize eder. Şansı yakalayan balıklar yüzeye doğru çıkıp refah ve lüks içinde yaşarken, kuyruklarına gelen şansı göremeyen balıklar da dibe doğru yüzmeye devam ederler. Rahatlık, maddi huzur ve eğlence dünyası için ihtiyaçları olan parayı talep etseler de mal mülk onlar için genellikle ikinci plandadır.

BALIK BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Balık Burcu Erkeği ev yaşamında müziğin sesinin asla kapanmasını istemeyecektir. Müzik yoksa tv açık kalmalıdır. Kalabalık seven Balık insanları için evde de insan olması, kimse yoksa oyalanacağı sanatsal aktiviteler olmalıdır. Ev hayatında biraz da düzen olsun isterler.

BALIK BURCU ERKEĞİ İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Balık Burcu ile su yeşili, su mavisi, beyaz, lila ve leylak rengi uyumlu enerjidedir.

BALIK BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Balık Burcu ile Ametist, Kan taşı, Opal, Aquamarine uyumlu enerjidedir.

BALIK BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Balık Burcu Erkeği insanları memnun etmeyi sevdiği gibi partnerinin de mutlu olmasını isteyecektir. Ancak, klasik bir yorum yapmak yerine her şey size bağlı demek daha doğru olur. Neyi sevdiğinize bağlı olarak son derece itaatkar veya tamamen baskın olabilirler.