Balık Burcu Kadınının Özellikleri

Balık Burcu Kadınının Özellikleri:

Şubat ortası ile Mart ortası arasında mı doğdunuz? O zaman Balıksın! Balık, Zodyakın 12. ve son burcudur. 19 Şubat - 20 Mart arasında doğanlar balık burcuna mensuptur. Peki duygusal bir Balık burcunun olumlu ve olumsuz özellikleri nelerdir? Bir Balık burcu nelerden hoşlanır ve nelerden hoşlanmaz? Gelin Balık burcunu inceleyelim:

Doğum tarihi: 19 Şubat - 20 Mart
Yönetici gezegen: Neptün
Element: Su
Renk: Mavi ve Yeşil
Uğurlu günü: Perşembe
Uğurlu taşı: Akuamarin
Karşıt burç: Başak
Vücutta temsil ettiği yer: Ayak
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 3,9,12
En uyumlu burç: Başak ve Boğa

BALIK BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Balık Burcu Kadını ayakları küçük ve narin ya da vücutlarına uygunsuz derecede kemikli ve büyüktür. Ciltleri ipek gibi yumuşak, saçları büyük oranla açık renk tonlarındadır. Gözleri yuvarlak, her zaman ağlayacak ya da yeni ağlamışçasına ıslak, bakışları ışıl ışıl olur. Yüzleri elastiki ve hareketlidir. Nadiren uzun boylu olanlarına rastlarsınız. Yürüyüşleri yolda yürüyen insanlardan ziyade gölde zarafetle akıp giden kuğulara benzer. Ayaklarının hassaslıkları; üşüme, stres ve yorgunluk dönemlerinde ise; şişme şeklinde kendini gösterir. Ayak üşümeleri vajinal akıntılara neden olabileceğinden sıcak su ile önlem alabilirler.

BALIK BURCU KADINI HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Balık Burcu Kadını sanata ve müziğe ilgi duyar. Onlar için hatırlanmak yeterli olacaktır ancak, siz yine de hediye almak istiyorum diyorsanız; konser bileti, tiyatro bileti, ünlü bir şarkıcının yemekli sahne etkinliği, konsept bir partiye giriş bileti, dişiliklerini daha da ortaya çıkaracak kıyafetler ya da ayak masajı seansı şahane seçenekler olacaktır.

BALIK BURCU KADINI VE SAĞLIK DURUMU

Balık Burcu Kadını huzura odaklanması, kafasını karıştıran olayların çözümü üzerinde çalışması ve zihinsel aşırı yüklenmeleri önlemesi için yeterince dinlenmesi ve uyuması gereken biridir. Akciğerleri, bağışıklık sistemi ve ayakları hassastır. Endişeli, gergin, obsesif, kompulsif düşüncelere ve davranışlara meyilli Balıklara rahatlamak için papatya çayları, uyumak için melisa çayları destek olacaktır. Kapalı alanlarda kalmaya tahammül edemeyen Balıkların akciğerleri için; açık havada yürüyüşler yapmak, hassas ayakları için; sonrasında uyumak veya uzanmak iyi gelecektir. Duygusal yemek yeme ya da tehlikeli bir ninni olan alkol ve sonrasındaki sağlıksız yiyeceklerden kaçınmaları, onların bağışıklık sistemlerine de kolaylık sağlayacaktır.

BALIK BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Balık Burcu Kadını romantiktir. Onu etkilemek istiyorsanız önce bol bol muhabbet etmeniz gerekecek. Güzel ve anlamlı iltifatlar, romantik tavırlar ile ilgisini çekebilirsiniz. Sanatla ve eğlence Dünya’sı ile ilgilendiğinizi de belirtin. Bunları yaparken içten ve dürüst olmanız da onu zihnen uyaracaktır. Mumların çiçeklerin ve müziğin olduğu romantik bir akşam yemeği ile gönlünü fethedebilirsiniz.

BALIK BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Balık Burcu Kadını aşık olduğunda öncelikle sizinle ilgili hayaller kurar. Uyumluluğunuzun seviyesini ölçmek için sezgi paratonerlerini açacak, belirtileri tek tek hafızasına kaydedecektir. Sizinle iki dakikalık muhabbetinde bile büyüleyici denizkızı aurasını etkin hale getirecek, o kadınsı, hoş havasıyla; ters bir söz söylendiğinde içinden çıkacak olan cadıyı yumuşak, hülyalı tavırlarıyla gizleyecektir.

BALIK BURCU KADINI NASIL MUTLU EDİLİR?

Balık Burcu Kadınları duygularını derin yaşarlar. Kahkahaları içinizi eritebilir, gözyaşları kovalarca akabilir. İncindikleri ve kırıldıkları zaman işin içinden nasıl çıkacaklarını düşünür, yaşamın zorluklarına karşı savunmasız kaldıklarını hissedebilirler. Bu dönemde onun yanında olun. Onun eşsiz kişiliğini, herkesle nasıl iyi anlaştığını, insanların ona hayranlıklarını hatırlatın. Kendini toparlaması gerektiği zamanlarda denizin yüzeyine mi çıkacak dibe mi vuracak o da muallakta kalır. Çekingenlik ve kuşkularından kurtulmasına yardımcı olmanız, dengeyi bulmasında elini tutmanız onu son derece mutlu edecektir.

BALIK BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Balık Burcu Kadınının tüm isteği sevgilisinin ilgisi ve sevgisidir. Onlar eşlerinin ya da sevgililerinin hem fiziksel hem karakter (belki biraz da maddi) olarak güçlü ve koruyucu olmasını beklerler. Çoğunluğu bu nazlı Balık Kadınları; seçtikleri partnerin tüm dertleri dinler ve çözüm arayışına girer. Eşlerinin ya da sevgililerinin ayağı taşa takılsa dimdik arkalarında durabilirler. Yeter ki bu adam onları sevsin ve ilgisini üzerlerinden eksik etmesin. Bu birliktelik adamcağızın tembellik yaptığı güne kadar ilelebet sakin, huzurlu ve aşk dolu olacaktır. Aksi takdirde Balık kızının içinden şirret başka bir hanım çıkar.

BALIK BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Neptün yönetiminde ki bu burcun etkisiyle Balık Burcu Kadını hayaller kuran bir yapıdadır. O insanlara karşı samimi, sevecen ve sıcaktır. Ancak, hayallerinin küçümsenmesi, o hayallere ulaşacağı yola taş konulması, ufak imalı ve yaralayıcı sözler bu Balığın sizi gerçekten affetmeme nedeni olabilir. Kendi adalet süzgecinden yaptığınız hatayı gözden geçirip kimin haklı kimin haksız olduğuna kanaat getirdikten sonra size yine bir merhabası olur. Ancak, içten içe kırılmış bir balık; size fırsatını bulduğunda kırıldığını mutlaka söyleyecektir. Onunla iletişiminizin selamlaşmadan ileri gidip gitmeyeceği ise sizin bu konuşmadan sonra verdiğiniz tepkiye bağlıdır. Özür dilemek, onu kırmak için yapmadığınızı belirtmek gelecek samimi günlerinize katkı sağlayacaktır.

BALIK BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Balık Burcu Kadınının güvenilirliği için siyah ya da beyaz şeklinde kesin bir şey söylemek yanlış olur. Onun ağzının sıkılığı, sizin arkanızda ne kadar duracağı biraz da sizin kim olduğunuza, onun güven testinden kaç puan aldığınıza, daha önce yaptığınız hatalara, sizi ne kadar sevdiğine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dürüstlüğünüze, sadakatinize hem hissiyatıyla hem de zihniyle inanıyorsa ve siz bu konuşmanın aranızda kalmasını talep ettiyseniz; o sır bu balığın süzgeçleri altında olay ortaya çıkıp artık konuşulması gelecek zamana kadar saklı kalabilir.

BALIK BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Balık Burcu insanları sezgileri ve altıncı hisleri kuvvetli insanlardır. O, sizi gördüğü ilk anda sizin hakkınızda bir fikir sahibi olacaktır. Yapacağınız hareketler, söyleyeceğiniz sözler, tavırlarınız, fikirleriniz, dürüstlüğünüz onun için sadece halihazırda yaptığı yoruma destek sağlayacaktır. Arada sırada bir insana güvenmek konusunda duygularına mı düşüncelerine mi odaklanacağına karar veremeyen bu kadınlar Neptün yönetiminde olduklarından hislerini ön plana aldıklarında doğru seçimi yapacaklardır.

BALIK BURCU KADINI EN POZİTİF YANLARI   

Balık Burcu Kadını Dünya’ya pembe gözlüklerle bakarlar. İnsanların kötü taraflarını sezgileriyle görebilir ancak yine de onların kusurlarına karşı hoşgörülü olabilirler. Onların kalbinde hastalara, sıkıntıda olanlara, iflas edenlere karşı bir acıma duygusu, yardım eli uzatma isteği vardır. Balık; on ikinci burç olması nedeniyle her burçtan iyi bir özellik almıştır. İnsanları yargılamadan, eleştirici bir tavır göstermeden, soğuk suçlamalarda bulunmadan sakinlikle herkesi dinleyebilir. Bu yüzden tüm Dünya ona sırlarını açarken korkusuz ve cesurdur.

BALIK BURCU KADINI EN NEGATİF YANLARI

Balık Burcu Kadını biraz anlaşılmaz biraz da aldatıcıdır. İnsanları etkileyerek kendine bağlama sanatını sergilerken bir yandan da aldatıcı olabilir. İnsan kandırma sanatının nadide çiçeği Balık Kadınları kimi zaman kapının kilidini, kavanozun kapağını, sıkışmış pencereyi açamadığı için homurdanırken; tüm korkulara, sıkıntılara, kalp kırıklıklarına nasıl direnç gösterdiğini unutmayın. Naif bir kuğu gibi ortada dolanırken arka planda hayatın kalan zorluklarına nasıl göğüs gerdiğini tekrardan bir düşünün.

BALIK BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Balık Burcu Kadını anne olduğunda öyle özverili ve fedakardır ki; küçükken kendi neyi elde edemediyse, yoksun kaldıysa tamamını çocuklarına verebilmek için sonsuz bir çaba harcar. Bazen gereğinden fazla hoşgörülü tavırları; çocukların disiplini ile ilgili sıkıntılar yaratabilir. Disiplin ile hoşgörülü olmak arasındaki ince çizginin üstesinden gelebilirlerse kusursuz bir anne olabilirler.

BALIK BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Balık Burcu Kadını arkadaşlarını beraber iyi ve kötü günlerde paylaşımda bulunacakları insanlar olarak görürler. En kötü zamanınızda yanınızda olacak, iyi zamanınızda ise; beraber dışarı çıkıp eğlenmek ya da en kötüsü bir kahve içmek isteyecektir. Özel günlerinizi asla unutmayacak bu yumuşak kalpli vefakar denizkızlarının siz de, doğum günlerini hatırlar ve aynı samimiyeti ve dürüstlüğü gösterirseniz bu Dünya’da dertleşmek ve eğlenmek için şahane bir ortağınız olur.

BALIK BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Balık Burcu Kadını tüm aile fertlerinin doğum günlerini, yıldönümlerini, evlilik tarihlerini asla unutmaz, onların da kendi özel günlerini hatırlamasını içten içe ister.
Aile üyelerinin yaşadıkları sorunlara her zaman barışçıl çözümler bulma çabasındadır. Dertleşmek, duygularını açığa vurmak, dürüst olmak ve ailesiyle bağ kurmak söz konusu olduğunda Balık cesurdur ve paylaşımcıdır. Balık kadını, kardeşleriyle çok yakın bir bağa sahiptir ancak, kendi özel hayatının sık sık konuşulmasını pek tercih etmeyecektir. Balıkların sürüler halinde yüzdüğü gibi onlar da kalabalık bir ailede mutlu olabilirler. Kaderleri ya da eğitim hayatları nedeniyle önüne engeller çıkmazsa; ailelerinden pek ayrı yaşamak istemeyeceklerdir.

BALIK BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

Balık Burcu Kadını boş zamanlarını değerlendirmek için seçeceği aktiviteler arasında; senaryo yazmak, müzik, dans etmek, kitap okumak, film izlemek, balık tutmak, su sporları, yürüyüş ve yemek pişirmek yer alır. Bu su grubu kadınlar tüm bunları deniz kıyısında yaparsa daha da mutlu olabilir. Parti yapmak, konsere gitmek, sahne gösterilerini izlemek, sanat galerilerini gezmek de güzel zaman geçirmek için tercihleri arasında olabilir.

BALIK BURCU KADINININ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Balık Burcu Kadını panik atak, klostrofobi gibi potansiyel korkularının yanı sıra bir de yalnızlık korkusu yaşarlar. Taşın da kalbi yoktur ama onu da yosun sarar mantığı ile kendilerine her zaman bir eş, arkadaş ararlar. Enerji paratonerleri, tüm Dünya’nın zorlu ve negatif enerjilerini üzerlerine çekerken o, huzursuzluktan, eş/arkadaş olarak seçtiği insanla konuşarak ruhundaki sisli puslu gerginliklerden kurtulmak ister. Kimi zaman seçimler arasında kararsız kalmak, ne yöne gideceğini kestirememek huzursuzluk verse de, yaşama; hayalleri, umutları ve eşleri ile tutunabilirler. Yeter ki ara sıra da özgür bırakılsın.

BALIK BURCU KADINI KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Balık Burcu Kadını evlenene kadarki dönemde iş hayatına dahil olacaktır. Evlendikten sonra ise evin geçimini sağlama konusunu eşine devretmek isteyebilir. Bir iş sahibi olması gerektiği zaman ise; bir iş sahibi olur ve kimsenin gösteremediği sadakatle o işi yürütür. Büyük bir kurumda veya şirkette sabah dokuz akşam beş çalışacaksa yaratıcı dokunuşuyla şahaneler yaratıyor olmalıdır. Sanat, sahnelerin ışıltılı dünyası onların gözlerini kamaştırır, içlerini kıpraştırır. Fotoğrafçılar, moda tasarımcıları, modeller, yönetmenler, dansçılar, şifacılar, ressamlar, müzisyenler, DJ’ler, dalgıçlar, televizyoncular, sihirbazlar, dolandırıcılar genellikle Balık burcunun insanlarıdır. Cerrahlık ise onlara bu Dünya’da bahşedilmiş özel bir yetenektir. Allah ile aralarında farklı bir sözleşmeleri varmış gibi; kesip biçme, yeniden hayata döndürme konularında üstlerine yoktur.

BALIK BURCU KADINININ PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Balık Burcu Kadınlarının çok az bir bölümü müsrif ve muhasebe, gelir giderler konusunda biraz yardım ihtiyacında olabilirler. Ancak, sayıca az olan bu kadınlar; beş kuruş parası kalmayıp dibi görünce oradan nasıl denizin yüzeyine çıkacağını da çok iyi bilir. Genel olarak ise; Balık Kadınları yeteneklerine güvenir ve paranın "kolay gelir, kolay gider, kolay arttırılır ya da azaltılır" olduğunu düşünür. Para; onlar için sevgiden, duygulardan ve aileden önce gelmez ancak, maddi istikrar ve güvence isterlerse bunu elde edebilecek potansiyeldedirler.

BALIK BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Balık Burcu Kadını ev dekorasyonunda ve ev düzenlemesinde estetik ve huzurlu bir dekorasyon tercihi yapacaktır. Duygulara ve paylaşımlara önem veren bu kadınlar arkadaşlarından ve aile fertlerinden gelen hediyeleri değerli bulurlar. Evlerini kişiselliklerini yansıtan bir şekilde derleyip, toplamayı ve düzenlemeyi sever, rahatlatıcı ve huzur veren bir atmosfer yaratmaya çalışırlar. Mumlar, soft bir müzik, o günkü ruh haline uygun bir içecek evde mutlu olması için yeterlidir. Yalnız kalmak, izole olmak ve dinlenmek istemediği dönemde birkaç arkadaşını da kendisine eşlik etmek için çağırabilir.

BALIK BURCU KADINI İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Balık Burcu ile su yeşili, su mavisi, beyaz, lila ve leylak rengi uyumlu enerjidedir.

BALIK BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Balık Burcu ile Ametist, Aquamarine, Kan taşı, Opal, Aquamarine uyumlu enerjidedir.

BALIK BURCU KADINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Balık Burcu Kadını ayakları konusunda çok hassastır. İyi bir ayak masajı size puan kazandıracaktır. Bu kadınlar baştan çıkarma sanatının ustaları olarak adlandırılabilir ve kendinizi bir kral gibi hissetmenizi sağlarlar. Ancak, monotonluktan kaçının, değişkenlik severler ve kolay sıkılırlar.