Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri

Başak Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Başaklar, Merkür gezegeni tarafından yönetilen bir burçtur. Başak erkekleri mükemmeliyetçidir. Hedeflerine ulaşmak için çok çalışırlar. Para kazanmanın her zaman bir yolunu bulurlar. 24 Temmuz-21 Ağustos doğduysanız Aslan burcu erkeğisiniz. Aslan burcu erkeğinin özellikleri nelerdir? Tüm ayrıntılarıyla Aslan burcu erkeği: 

Doğum tarihi: 24 Temmuz-21 Ağustos 
Yönetici gezegen: Merkür
Element: Toprak
Renk: Turuncu
Uğurlu günü: Pazar
Uğurlu taşı: Yakut
Karşıt burç: Kova
Vücutta temsil ettiği yer: Kalp
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı: 5,6 ve 2
En uyumlu burç: Boğa ve Oğlak 

BAŞAK BURCU ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Başak Burcu Erkeklerinin alınları geniş, yüzleri oval yapıdadır. Elmacık kemikleri belirgin yüzleri, ince ve uzun vücut yapıları, berrak gözleri ve sakin bakışları olur. Bu burcun insanlarının bağırsak, bağışıklık ve sinir sistemleri hassastır. Genelde koyu renk saçlı, buğday ya da koyu tenli olurlar. Her ne kadar dışarıdan albenisi olsa da o kendi içinde yine eleştirel olacak ve beğenmediği birçok yanı bulunacaktır.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Başak Burcu Erkeği için bir şey yararlı değilse hiçbir şeydir. Evde de sadelik severler. Ev için süs eşyaları hem toz tutacak hem de hiçbir şeye faydası olmayacaktır. Onlara gerçekten kullanabilecekleri bir şey alın! Yemek pişirmeyi seviyorlarsa; onlara yeni tencere ve tavalar, baharatlar veya cam eşyalar satın alın. Müzikle ilgileniyorlarsa; onlara konser biletleri veya yeni kulaklıklar alın. Seyahat etmeyi seviyorlarsa; onlara yeni ve şık bir bavul veya taşınabilir telefon şarj cihazı ve pasaport kılıfı satın alın. Siz onu tanıyın ve zevklerini bilin aklınıza otomatik olarak neye ihtiyacı olacağı gelir zaten.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ VE SAĞLIK DURUMU

Başak Burcu Erkeği bağırsak, bağışıklık ve sinir sitemi açısından hassas olduğundan bunu göze alarak beslemelidir. Stresten uzak durmalı, beslenme düzenine dikkat etmeli, bol su içmelidir. Biliyor musunuz? Bütün bunları boşuna söyledik. İnanın o ne yapmasını gerektiğini hepimizden önce öğrenmiş, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, sindirimine yardımcı, sinir sistemini de dengeleyici takviye haplarını alıyordur bile. Bir sorununuz olursa ona sorabilirsiniz.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Başak Burcu Erkeği romantik ortamlar yaratıp, midesinde kelebekler uçuşacak bir tip değildir. Aşk romanlarında okuduğunuz o ihtiraslı adamın burcu asla başak olamaz emin olabilirsiniz. Başak burçlarının büyük bir çoğunluğu diğer burçlara nazaran kolaylıkla bekar yaşayabilirler. Onlar aşktan fazla kalite ararlar. Hem de her kategoride kalite. Suçlamamak gerekir. Onlar toplumun büyük bir çoğunluğu gibi aşka duygusal ya da fiziksel bir bakış açısıyla bakmazlar. Kendinden daha zor durumda olan, muhtaç durumdaki insanlara el uzatmak aşktır onlar için.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Başak Burcu Erkeği aşık olduğunu anladığı zaman kendinden geçeceğini ve komple size ait olacağını zannetmeyin. O, bir kaz kez uğruna bekarlıktan vazgeçmeye değip değmeyeceğinize, yaptığı seçimin doğru olup olmadığına tekrar tekrar bakacak, bu işlem esnasında da size karşı gerçekten soğuk bir mermer gibi; hissiz ve sert görünümlü biri olacaktır. O aklının başından alınması çok zor biridir. Onu adayınız yapmak için iyi bir istikrara ihtiyacınız var. Kolay gelsin.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ NASIL MUTLU EDİLİR?

Başak Burcunun yönetici gezegeni Merkür iletişimi temsil eder. O insanları dinlemeyi bilir ve düşüncelerini kolayca dile getirebilir. Siz de onu dinleyin bir gerginliği olduğunda yardım eli uzatın. Mutluluğu karşılıklı olarak kolayca yakalayabilirsiniz. Açık iletişim asla kötü bir şey değildir ve Başaklar için bu bir beklentidir. Bu mutlu, huzurlu Başak o zaman size, işinize, sosyal hayatınıza, özel ilgi alanlarınıza çokça zaman ayıracaktır. Hobilerine ilgi gösterin, fikrini sorun ve onun sadece fark edildiğini değil aynı zamanda takdir edildiğini de hissetmesini sağlayın. Eğer bunu yapabilirseniz; göl üzerinde, meltem eşliğinde kayıkla geziyormuş huzuruna erişeceksiniz. Kahveyi daha ilk randevuda nasıl içtiğinizi öğrenecek bir sonrakini kendi elleriyle hazırlayacaktır.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Başak Burcu Erkeği aşık olduğunu dört beş kere daha gözden geçirip, o esnada size buzlar prensi gibi davranıp, gerçekten seçmesi gereken kalitede ve nitelikte olduğunuza kanaat getirirse sizinle sevgili olur. İşte o zaman büyük bir sadelik ile duygularını size açacaktır. Ancak şunu bilmeniz gerekir ki; bu adam kırk kere düşünüp sizin uygun olduğunuza karar verdiyse asla aşk dalgalanmaları, bir alevlenen, bir sönen bir ilişkinin içinde olmayacaksınız. Tutkulu ve ateşli bir ilişkiden ziyade o yıllar geçtikçe şahane bir güvenirlikle sıcaklığını sürdürecek ilişkinin adamıdır. Kısaca siz ayakkabı tekiyle bulduğu külkedisisiniz. Ömürlük ilişkinize ‘Merhaba’ deyin.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Eğer eşiniz Başak Burcu Erkeğiyse ve siz onun güvenini kırdıysanız işiniz zor. Başaklar eşlerini seçerken zorlandıkları için sadık adamlardır. Ancak; hoşgörüsünü kötüye kullanıp da, ilişkinin çıkmaza girdiğini görürse ayrılmak için hiç tereddüt etmezler. Evlilik bir kez bitmişse bitmiştir mantığındalardır. Onun kusursuz hafızası bile geçmişteki anıları tekrar tekrar tazeleyip gözyaşı dökmesine izin vermez. O duygularına hakim olabildiği kadar, anılarını da sıkı bir disiplin altında tutabilir. Bu onun doğal yapısıdır. Bir kez ayrılık kararı veren Başak Erkeği; istediğiniz kadar yalvarın, yoluna devam edecek ve kararından dönmeyecektir. Ona göre kırılan parçaları bir araya getirmek tekrar kusursuz bir evlilik kurulmasına yetmeyecektir.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Başak Burcu Erkeği için dürüstlük önemlidir. O size karşı yardımsever, açık iletişimde biri olacaktır. Yapı olarak da biraz eleştireldir. O iyi bir şey yaptığınızda sizi överken daha iyisini yapabileceğiniz durumlarda pat diye suratınıza yanlışınızı söyleyecek cinsten biridir.  Sizi kırmak, incitmek, başkaları önünde rezil etmek gibi bir amaçta değildir. Tam tersi siz daha iyi olun diye sizi geliştirecek ve parlamanızı sağlayacak ipucunu, yakalamanızı istemektedir. Bazen daha mükemmel olan için yaptığı bu mücadele, yanlış anlaşılabilir ve rahatsız edici olabilir. Onun tavırlarının nedenini, mantığını anlarsanız aslında nasıl sizin yanınızda ve güvenilir biri olduğunu da kavrarsınız.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Başak Burcu Erkeği eleştirel olmasının yanı sıra oldukça da hassastır! Bu güvenin kazanılmasındaki öncelikli adım; doğru ve dürüst olmaktır. O zaten her gördüğü kusurda, hatada gerilen, huzursuzlaşan bir ruh halindedir. Ona sevginizi hissettirerek her şeyin rahat ve istikrarlı olmasını sağlayabilirseniz; o da sizin güvenli, huzurlu aşk limanınızda, üzerindeki gerginliği atarak, sevgi dolu, sımsıcak, detayları ve inceliği ile en derin aşkı yaşatacak kişi olacaktır.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ EN POZİTİF YANLARI NELERDİR?

Başak Burcu Erkekleri terbiyesizlikten, küfürden, insanların kafalarını çalıştırmamalarından, pislikten, sadakatsizlikten, düzensizlikten, aylak aylak gezinip çalışmamaktan, parasızlıktan, düşünmeden hareket etmekten, disiplinsizlikten aşırı rahatsız olurlar. Doğal olarak, bu tarz davranışları sevmemeleri; bunları kendisinin de yapmadığı anlamına geliyor. Onlar organize etme becerileri yüksek, son derece pratik yaradılışlı ve zevk sahibi insanlardır.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ EN NEGATİF YANLARI NELERDİR?

Başak Burcu Erkeği eleştireldir. Bu bazen siz elbise seçiminizde kararsız kaldığınızda onun bu dikkatli inceleyen, en iyiyi, en uygun olanı seçebilen gözü yararlı olabilir. Ancak; iş temizlenmiş mutfağın, pis olduğunu iddia ettiği an farklı bir boyuta geçecektir. Başak Burcu erkekleri aynı zamanda terbiyeli ve utangaçtır da. Bu kulağa kötü bir şey gibi gelmeyebilir. Ancak; ona karşı hislerininiz varsa o utangaç yapı bir anda size karşı soğuk buzdolabı etkisi yaratabilir.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Başak Burcu Erkeği evlilikten uzak durmayı tercih ettiği gibi baba olmayı da pek tercih etmeyecektir. Onlar; ruhsal olarak özgür olmayı baba olmaya tercih ederler. Bir Başak erkeği için aradığı eşi bulmak yeterlidir. Ancak bir istisna olur da baba olurlarsa; sorumluluklarını fazlasıyla yerine getirecek, çocukların yeteneklerini geliştirmeleri için imkanlar sağlayacak, beraber saatlerce vakit geçireceklerdir. Ev ödevlerine yardımcı olmaktan, kendilerini geliştirip sosyal statü kazanmalarına kadar ilgisini esirgemeyeceklerdir. Boşanmış bir başak baba bile bu ilgisini sürdürür. Yalnız dikkat edin çocuklar, babalarının o pırıl pırıl, düzenli eşya dolabına dokunmasınlar!

BAŞAK BURCU ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Başak Burcu Erkeği herkesin güvenebileceği, dürüst arkadaşlardır. Organizasyon düzenleme, arkadaşları bir araya getirme, eğlenceli aktiviteler planlama konularında yeteneklidirler. Başaklar; insanları dinleme ve sorun çözme açısından da iyi oldukları için; dertleşmek ve sorunlarınıza pratik çözümler bulma taraflarıyla ideal arkadaştırlar. Ancak; bu Başak burcu insanı sizin iş arkadaşınız ise; etraflarındaki her şeyi ve herkesi iyileştirmeye çalışmaları nedeniyle size biraz itici gelebilir. İş yerinde yaptığınız ufak hatalar bile onun gözünden kaçmayacaktır. Son kontrolleri ona yaptırıp iş birliği yapsanız iyi edersiniz!

BAŞAK BURCU ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASIL OLUR?

Başak Burcu Erkeği son derece sadıktır ve aile bağlarını kopartmayı hiç sevmez. Herkesi toplayıp destek olmak, bir arada tutmak genelde onların üstesinden gelebileceği bir iştir. Kardeşleri başta olmak üzere; aileleri için sorumluluk almak onların doğasında vardır. Detaylı bir planlama yaptıktan sonra, aile üyelerinin ihtiyaçlarını karşılamak, yardım etmek ve onlara hem maddi hem manevi destek olmak için çaba sarf ederler.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Yöneticisi Merkür olan Başak Burcunun Erkekleri detaylara önem verdikleri için el işleri ve tamirat hobileriyle ilgilenebilirler. Marangozluk, elektrik tamiratı, araba bakımı gibi pratik becerileri gelişmiştir. Ayrıca pratik ve sağlıklı yaşam konularına da önem verirler. Bu nedenle yemek yapma ve mutfakla ilgilenme hobileri onların ilgisini çekebilir. Yeni tarifler denemek ve sağlıklı beslenme konularında bilgi edinmekten keyif alabilirler.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Başak Burcu Erkeğini düzensizlik, kir, mükemmele odaklı olmak, kabalık, mantıksızlık gergin bir ruh hali içine sokar. Keşke bunlar Dünya üzerinde hiç olmasaydı. Ancak onlar sanki Dünya’ya bir şeyleri toparlamak, o ince zekasıyla düzeltmek, pratik yaklaşımlarıyla kolay çözümler bulmak, araştıran öğrenen yanlarıyla iyileştirmek, şifalandırmak için gelmişlerdir. Bu toparlamalar, yoluna koymalar onları biraz huzursuzlaştırır. Sadece kendi hayatında değil tüm tanıdıklarının hayatına pozitif dokunuşlar yaparlar. Dolayısıyla yardım eli uzattığı, sorunlarını çözdüğü birçok insan vardır. Bunca düzeltmenin karşılığı olarak tek beklentisi ona teşekkür edilmesi ve bu konuda samimi olunmasıdır. İşte Kainaat’ın en mutlu adamı!

BAŞAK BURCU ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEĞİ SEÇMELİ?

Başak Burcu Erkeği hizmet odaklı olduğundan çalışmak ona göre çok doğal bir durumdur. Boş boş gezmeyi sevmeyecek hayatının her döneminde para kazanmak isteyecektir. İlaç sektörü, eczacılık, sağlık, hizmet sektörü, sağlık sektörü, doktorlar, eczaneler, memurlar, kobilik, özel sektör çalışanları başak burcuna uygun temada ki mesleklerdir. Bir başak burcu ile aynı takımda ya da departmanda çalışıyorsanız; biraz dikkatli olmanız gerekmektedir. Onlar didik didik incelemeleri ve detaylara verdikleri önem nedeniyle tüm kusurlarınızı da farkedecek yapıdadırlar. Başak insanları; bir metnin düzenlemesini yapma, önemli toplantılarda tutanakları tutma, aşırı detaylı sunumları ve organizasyonları kusursuzlukla sonuçlandırabilecek yetenektedirler.

BAŞAK BURCU ERKEĞİNİN PARA İLE İLİŞKİSİ NASILDIR?

Başak Burcu Erkeği aslında cimri olduklarını düşünmezler öyle de değillerdir. Başaklar tutumludur. Her zaman para kazanmak isterler. Bu yüzdende hayatları boyunca çalışırlar. Banka hesaplarının ne durumda olduğunu her zaman kuruşu kuruşuna bilirler. Otomatik ödemede bile olsa sürekli olarak faturaları ve ödemeleri kontrol ederler. Aynı zamanda mütevazıdırlar. İyi, kaliteli ve tertemiz giyinirler. Mis gibi de kokarlar. Bunun için de para lazım değil mi? O da para harcıyor elbet, sadece çarçur etmiyor.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Başak Burcu Erkeği derli toplu ve düzenlidir. Temizlik konularında aşırı titiz olabilir. Eve gelen yardımcınıza yapılması gerekenler listesini kendi elleriyle hazırlayıp verebilir. Evinizde organize edilmesi gereken tüm işler, tamir edilmesi gereken tüm bozuk aletler,  tüm hastalıkların ilaçları ve takviye edici haplar onun sorumluluğunda olacaktır. Üstüne üstlük o; yıl dönümlerini hatırlayan, parasıyla harikalar yaratan, temiz giyinen, başka kadınlarla ilgilenmeyen bir erkektir.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Başak Burcu ile pastel ve doğal tonlarda bej, krem, açık yeşil, açık mavi ve gri uyumlu enerjidedir.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Yeşil yeşim taşı, saf platin ona uğur getirir. Başak Burcu ile Akik, Agate, Aventurine, Zafir, Aquamarine uyumlu enerjidedir.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Başak Burcu Erkeği adayınız varsa temel kurallar şöyledir; Temizlik, aydınlık dolayısıyla görsellik, kendini rahat hissetmesi, sizin isteklerinizi bilmesi. Sonrası ikilinin fiziksel sağlığına ve performansına bağlı olarak kendi standartlarında devam edebilir.