Başak Burcu Finansal Hayatı

Başak Burcu Finansal Hayatı:

2 Ocak: İş hayatınızda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırabilirsiniz. Yalnız elinizi çabuk tutun çünkü Merkür
14 Ocak’ta gerilemesine başlıyor. 26 Ocak’a kadar bu alanlarda sorunlar yaşayabilirsiniz.
18 Ocak: Gerçekleşen dolunay, sosyal çevreniz, organizasyonlar veya gruplara dayalı işlerinizde önemli sonuçları karşınıza getirebilir.
23 Ocak: İş hayatınızda hızlı konuşmalar, daha önceden planlanmış işler devrede olabilir.
26 Ocak: Bu tarihten itibaren 4 Şubat’a kadar olan dönemde, yaratıcılık, sanat alanlarınızda eski işlerle veya bu işlerinizdeki eski sorunlarla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.
30 Ocak: İş ve hizmet alanlarınızda gerginliklere açık olabilirsiniz. Bir işin değeri ve gerçek yüzü ortaya çıkabilir ve siz de buna tepki gösterebilirsiniz.
Şubat: Bu ay iş ve hizmet alanlarınızda oluşan yeni ay etkisiyle başlıyor. Yeni ay, iş konularında yeni kararları ve başlangıçları hayatınıza taşıyabilir. Bu süreçten sonra yeni bir işe başvurabilirsiniz ya da var olan işinizde birtakım yenilikler yapabilir, patronlarınızdan terfi alabilir, yeni bir projeye dahil olabilirsiniz. Bu yeni ay iş konularında önemli sorumlulukları üstünüze bindirebilir.
8 Şubat: Sanatsal işlerinizde önemli iş bağlantıları devreye girebilir. 15 Şubat itibarıyla iş hayatınızda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırabilirsiniz.
16 Şubat: Dolunayla, beklenmedik etkilere ve olaylara açık olacaksınız. Bu birkaç gün iş hayatınızda gizli saklı olaylar gün ışığına çıkabilir, bazı şeyler duyabilir, üzerinizde tedirginlik hissedebilirsiniz. Arkadaşlarınız veya sosyal çevrenizle ilgili olaylar gündeminizde olabilir. İş ortamlarında bir insandan hoşlanabilir veya bir insanın dikkatini çekebilirsiniz.
25 Şubat: Sıkılganlıklarınız yüksek olabilir. İş hayatınızda çabuk tepkiler verebilir, özgürleşme arzusuyla hareket edebilirsiniz.
6 Mart: Bu tarih ve sonrası işinizde sıkıcı, ağır koşullar yerini, daha bireysel ve sizi geliştiren alanlara bırakmaya başlayacak. İşinizi sevecek ama bir o kadar özgür olmak isteyeceksiniz. Bu dönem boyunca çalışma koşullarınız ve bu alanda mücadeleleriniz artacak. Yine iş ortamlarınızda bir insandan hoşlanabilir, bir insanın ilgisini çekebilir, sevdiğinizle aynı ortamlarda çalışıyorsanız mutlu olabilirsiniz.
10 Mart: Ortaklaşa işlerinizle ilgili önemli gelişmeler, konuşmalar gündeme gelebilir.
19 Mart: İş hayatınızdaki gerginliklerden uzak durun. 21 Mart’ta ilişkinizde önemli teklifler ve konuşmalar oluşabilir. Ortaklı işe girecekseniz bu tarih sizi destekliyor.
22 Mart: İş ortamlarınızda gergin etkiler altındasınız. İşinizdeki değişim sizi risk almaya yönlendirebilir. Bu dönem risk almak için destekli olmayacaksınız.
28 Mart: İşinizin parasal sorumlulukları artabilir. 27 Mart ve sonrası ortaklaşa para konularında kafanız çözüme yönelik çalışacak. Kredi, borç almak istiyorsanız, harekete geçebilirsiniz.
Nisan: Bu ay yeni kararlarla başlıyor. Bu yeni ayda, ortaklaşa parasal konularda yeni kararlarınızı ve başlangıçlarınızı uygulamaya koymalısınız. Partnerinizin parasal durumunda da yeni kararlar oluşabilir. Beklediğiniz bir para varsa 2 Nisan civarı elinize geçebilir. 3 Nisan’da sorunlarınızı çözmek kolay olacak.
5 Nisan: İş hayatınızda önemli bir krizle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bir işiniz durabilir veya sağlığınızla ilgili konular yüzünden işlerinizi aksatabilirsiniz.
11 Nisan: Yurt dışı bağlantılı işler, yayıncılık ve medyayla ilgili konularda yapacağınız anlaşmalar ve bazı fikir alışverişleri gündeminize yerleşebilir.
12 Nisan: Sevdiğiniz insan ve onun kariyeri için kendinizi ortaya koyabilirsiniz.
16 Nisan: Dolunay, parayla ilgili konularda önemli gelişmeleri ve sonuçları karşınıza getirebilir. Parasal konularda uğraşılarınızın karşılığını bu dolunayda alabilirsiniz.
18 Nisan: Parasal konularda güç çekişmelerinden uzak durun.
24 Nisan: Bir seyahatiniz iş koşullarınız yüzünden ertelenebilir. Olumsuzluklardan uzak durun.
30 Nisan: Parçalı Güneş tutulmasını seyahat, hukuk alanlarınızda yaşayacaksınız. Hukuki davanız varsa bu dönemden sonra sonuçlarını hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Ya da hiç hesapta olmayan bir seyahat fırsatı karşınıza çıkabilir.
2 Mayıs: Kredi almak istiyorsanız, uygun ve iyi şartlara sahip olabilirsiniz. Parasal işlerinizi ele almak için uygun bir dönem.
4-5-6-7 Mayıs: 5 yıldızlı günler! Her tür işiniz ve girişiminiz için bu günlerden faydalanın ve elinizi çabuk tutun, zira 10 Mayıs’ta Merkür geri hareketine hazırlanıyor. 23 Mayıs’a kadar kariyer alanlarınızda, göz önünde olacağınız ortamlarda.
11 Mayıs: Ortak parasal alanlarınızda şanslı bir dönem başlıyor. Başkalarının kaynaklarını kullanacağınız bu dönem elinize para geçebilir ve ödemelerinizle ilgili alanda kolaylıklar görebilirsiniz.
18 Mayıs: İlişkilerinizde veya ortaklı işlerinizde kendinizi kandırmayın ve gerçekliği elden bırakmayın. 19-20-21-23-24 Mayıs’ta şansınız çok yüksek.
25 Mayıs. Bu tarihten sonra Mars sizin ortaklaşa para alanlarınızda dolaşmaya başlayacak. Bu dönem parasal konularda cesur, atak ve biraz da düşüncesiz olabilirsiniz. Bu etkiler eşiniz içinde geçerli. Yine burası tehlikeli bir ev olduğundan, bu dönem sizi sıkıntıya sokacak durumlardan, tehlikeli yer ve ortamlardan uzak durmalısınız.
28 Mayıs: Bu tarih itibarıyla, 3 hafta boyunca seyahatler, medya, hukuk, ticaret alanlarınızda güzel gelişmelere şahit olabilirsiniz. İstediğiniz bir seyahati gerçekleştirebilir, tanımadığınız ortamlardan fayda sağlayabilirsiniz. Yine bu alanlardaki konuşma ve görüşmelerinizi bu döneme denk getirin.
30 Mayıs: Yeni ayla beraber geleceğinize odaklı işleriniz, kariyer hayatınız için önemli başlangıç ve kararlarınız devreye girebilir. Kariyerinizdeki güzel oluşumlara yer açın ama Merkür’ün gerilediğini aklınızdan çıkarmayın.
Haziran: Satürn gerilemeye başlıyor. İş, hizmet ve sağlık alanlarınızda organize olmakta zorlanabilirsiniz. Bu alandaki işlerinizde yavaşlamalar görülebilir.
11-12 Haziran: Önemli bir seyahat, ticaret fırsatıyla karşılaşacaksınız.
13 Haziran: İşle ilgili önemli konuşmalar ve yazışmalar içine gireceksiniz. İşinizle ilgili seyahatler de gündeme gelebilir. İletişiminiz artacak.
14 Haziran: Dolunayda kariyer hayatınız ve aile yaşantınızı dengeye sokmaya çalışmalısınız. 16 Haziran’da ortaklı işlerinizde dikkatli olun. Verdiklerinizin, emeklerinizin karşılığını alamayabilirsiniz.
23 Haziran: Kariyeriniz ve iş hayatınız olumlu etkiler altında olacak. Beklenmedik sorumluluklar iş yükünüzü arttırsa da ilişkilerinizin iyi ve düzgün olması sonucu, şartları lehinize döndürebilirsiniz. Bu dönem terfi, zam, prim gibi istekleriniz varsa karşı taraftan talep edebilirsiniz.
29 Haziran: Sosyal çevre evinizde gerçekleşen yeni ay , yeni arkadaşların, çevrelerin ve yeni projelerin müjdecisi olabilir. Karşınıza gelecek seçeneklerde abartıdan ve fazla iyimserlikten uzak durun.
Temmuz: Kariyeriniz öne çıkarken, yatırımlarınız konusunda zorlanmalara açık olabilirsiniz. Riskli adımlardan uzak durun.
5 Temmuz: Mars, yabancı ortaklı işler, hukuk, seyahat, medya, organizasyona yönelik işlerinizde hareket edecek. Bu dönem uzak yolculuk ve seyahatlerinizde dikkatli olmalısınız. Tanımadığınız veya az tanıdığınız insanlarla mücadeleleriniz olabilir.
14 Temmuz: İş alanlarınızda bir beklentiniz varsa bu beklentiniz karşılanmayabilir. 26
Temmuz: Parasal konularda sinirli ve gergin olabilirsiniz.
28 Temmuz: Yeni ay, kadersel evinizde gerçekleştiği için şartlar ve koşullar elinizde olmayabilir. Ne olursa olsun her tür başlangıç ve yeni oluşumdan bu ay uzak durmanız gerekecek. Bazı noktalarda sorunlar, olumsuzluklar, işlerin ertelenmesi, arkanızdan dönecek dolaplar sizi yorabilir. Yine bu tarihte Jüpiter ortak para alanlarınızda gerilemeye başlıyor. Fırsat yakaladığınız noktalarda bazı gecikmeler ve ertelenmeler oluşabilir.
29 Temmuz: Söylediğiniz şeyler sizi zorlayabilir. İş alanlarınızda zorlanmalar oluşabilir.
31 Temmuz: İş hayatınızda değişmesi gerekenler için harekete geçeceksiniz ama olumsuz olduğunuz için olayların iyi taraflarını görmekte zorlanabilirsiniz.
Ağustos: Oldukça şanslı etkileriniz var. Geri plandan yürüteceğiniz işlerinizde destekleriniz yüzünüzü güldürecek.
2-3 Ağustos: Seyahat, ticaret ve yabancılarla yapılacak olan işlerde hızlı fırsatlar karşınıza gelebilir.
4 Ağustos: Merkür, 2 hafta boyunca sizin kişisel alanınızda dolaşmaya başlayacak. Önemli görüşme ve konuşmalar, anlaşmalar gündeme gelebilir. İfadeniz rahatlayacağından, artık plan ve projelerinizi dillendirebilir ve bu konularda harekete rahatlıkla geçebilirsiniz.
12 Ağustos: İş hayatınıza daha fazla kanalize olmanız gereken bu süreçte beklenmedik konu ve olaylarla uğraşmak iş ilişkilerinize olumsuz yansıyabilir. Bazı konuşmaların kafanıza takıldığını göreceksiniz, bu da ruh halinizi olumsuz etkileyecek. 14 Ağustos tarihine işlerinizi denk getirmeyin.
20 Ağustos: Mars İkizler burcuna geçecek. İş ve kariyer konuları hızlanıyor. Kendinizi göstermekten, toplumsal konularla ilgilenmekten ve mücadele etmekten zevk alacaksınız. Rekabetçi ortamlara karşı hazırlıklı olun. Patronlarınız ve üstlerinizle olan iletişiminize özen gösterin. Eğer işinizde patronsanız, istediklerinizi yapacak ortamlar içinde bulacaksınız. Kendinizi yeteri kadar disipline eder, yapmanız gerekenlere odaklanırsanız, sorumluluklarınızı üstlenmekten kaçınmazsanız şans sizden yana olacak. Fikirlerinizi eyleme dökmeye çalışın.
26 Ağustos: Maddi alanda kafanız iyi çalışacak. Para ile ilgili konularda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırabilir, bu alanda becerinizi kullanabilirsiniz. Önemli anlaşmalar gündeme gelebilir. Ticaretle uğraşanlar için olumlu bir dönem.
27 Ağustos: Kendi hayatınıza dair, kişisel girişimleriniz ve atılımlarınız için harika bir 15 gününüz olacak. Hırslarınız artabilir. Yaşayacağınız rekabet sizi hareketlendirecek. 28 Ağustos’ta işinizde bazı engellerle karşılaşabilirsiniz.
Eylül: İş hayatınızda, parasal işlerinizde güzel fırsatlar yakalayarak başlıyorsunuz bu aya. Parasal işlerinizde iyimserliğinizi abartmayın, tutamayacağınız sözler altına girmeyin.
10 Eylül: Merkür para alanlarınızda gerilemeye başlıyor. 23 Eylül’e kadar para işlerinizde işlerinizi sağlam tutun.
11-20 Eylül: Kendinizi geliştireceğiniz alanlarda şanslısınız. Seyahatlerde çok şey öğrenecek, değişik insanlardan ilham alacaksınız.
16 Eylül: İş ortamlarınızda karşı cinsle anlaşmak kolay olmayabilir.
26 Eylül: Yeni ay maddi konularda, paraya dayalı işlerinizde ve varsa ticaret hayatınızda yeni başlangıçları, kararları hayatınıza taşıyabilir. Paraya dayalı işleriniz için bu tarih ve sonrası harekete geçin ama olayları aşırı iyimser bir tavırla ele almayın.
29 Eylül: Maddi konularda kazanımlarınızı arttıracak iyi ilişkiler kurabilir, bu alanda güzellikler görebilirsiniz. Ticaretle uğraşanlar için harika bir dönem. Güzel eşyalar, objeler almak isteyebilir, alışverişlerinizi arttırabilirsiniz.
Ekim: Bu ay harcamalarla başlıyor sevgili Başaklar. 2 Ekim’de Merkür düzeliyor ve iletişimde rahat bir soluk almaya başlıyorsunuz.
9 Ekim: Beklenmedik bir borç veya para ödemesi gündeminize bomba gibi düşebilir. Veya partnerinizin hayatındaki parasal gelişmelerin sizi de etkilediğini görebilirsiniz.
11 Ekim: Maddi alanda kafanız iyi çalışacak. Para ile ilgili konularda konuşma ve görüşmelerinizi hızlandırabilir, bu alanda becerinizi kullanabilirsiniz. Önemli anlaşmalar gündeme gelebilir. Ticaretle uğraşanlar için olumlu bir dönem.
12 Ekim: Önemli girişimlerinizde yanılma ve aldanma ihtimaliniz var. Parasal konularda da işinizi sağlama almaya bakın.
12-14-18-19 Ekim: İş alanlarınızda, parasal işlerinizde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.
23 Ekim: Bu tarihten sonra yakın çevrenizde ve iletişimle ilgili işlerinizde güzelliklerle karşılaşabilirsiniz. Tutkularınızı ve duygularınızı kontrol altına alabilirseniz, daha rahat etkiler altında olursunuz. Yine bugün Satürn düzeliyor. İş ve hizmet alanlarınızda, daha organize olacağınız bir dönem başlıyor.
25 Ekim: Parçalı Güneş tutulması ile satış, reklam, tanıtım, pazarlama alanında hızlı açılımlar gündeme gelebilir.
28 Ekim: Jüpiter Balık burcuna geçerek gerilemesine devam ediyor.
30 Ekim: Mars İkizler burcunda gerileyecek. Kariyer ve iş hayatınıza, mesleğinize, toplum önü duruşunuza Ocak 2023’e kadar dikkat etmelisiniz. Bu dönem yeni bir iş başlatmayın, yeniliklerden kaçının, kimseyle sözlü kavgaya girmeyin.
Kasım: Hem iş, hem çevre ilişkilerinizden yana sorunlu olabilirsiniz. 6-7-9-10-11 Kasım’da dikkatli adımlar atmalı, anlaşmazlıklardan uzak durmalısınız.
8 Kasım: Tam Ay tutulması seyahat, yurt dışı bağlantılı işler, ticaret, turizm, medya alanlarınızı hareketlendirecek. Bu alanlarda daha önceden başlattığınız, girişimde bulunduğunuz konuların karşılığını bu Ay tutulmasında hızlı olaylarla görebilirsiniz.
24 Kasım: Jüpiter düzeliyor. Yıl sonuna kadar ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri alanlarınızda şansınız yeniden açılıyor.
8 Aralık: Kariyer evinizde dolunay oluşacak. Bu dolunay iş alanlarınızda hızlı gelişmeleri hayatınıza taşıyabilir. Bir iş yüzünden ailenizi ihmal edebilir veya taşınabilirsiniz. Bu ailenizle vereceğiniz kararların dışında bir karar olabilir.