Başak Burcu Kadınının Özellikleri

Başak Burcu Kadınının Özellikleri:

Başak, 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğan bir kişidir. Başaklar pratik, mantıklı ve sadık olmaları ile bilinir. Mükemmel arkadaşlar ve partner olabilirler. Peki Başak burcu kadının özellikleri neler? Başak burcu kadını nelerden hoşlanır? İşte detaylarıyla Başak burcu kadını:

Doğum tarihi: 23 Ağustos-22 Eylül
Yönetici gezegen: Merkür
Element: Toprak
Renk: Mavi ve gri 
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu taşı: Safir ve Necef
Karşıt burç: Balık
Vücutta temsil ettiği yer: Bağırsak
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 5
En uyumlu burç: Balık ve Yengeç 

BAŞAK BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

 

Başak Burcu Kadınları berrak gözlere, sakin bakışlara sahiptirler. Zarif ve dikkat çeken güzellikte, genel olarak minyon yapılıdırlar. Dış görünüşleri, ses tonları ne kadar narin olursa olsun bağırsak, bağışıklık ve sinir sistemleri hassastır. Genelde koyu renk saçlı, buğday ya da koyu tenli olurlar.

BAŞAK BURCU KADINI HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Başak Burcu Kadını için aldığınız hediyenin işe yarar bir hediye olması gerekir. Başak burcu kadınları pratik ve işlevsel eşyaları tercih ederler. Bu nedenle ona günlük hayatta kullanabileceği veya işlerini kolaylaştıracak hediyeler alabilirsiniz. Güzel bir ajanda, kaliteli bir kalem seti, organize edici bir çanta veya mutfak eşyası uygun olabilir.

BAŞAK BURCU KADINI VE SAĞLIK DURUMU

Başak Burcu Kadını bağırsak, bağışıklık ve sinir sitemi açısından hassas olduğundan bunu göze alarak beslemelidir. Stresten uzak durmalı, beslenme düzenine dikkat etmeli, bol su içmelidir. Biliyor musunuz? Bütün bunları boşuna söyledik. İnanın o ne yapmasını gerektiğini hepimizden önce öğrenmiş, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren, sindirimine yardımcı, sinir sistemini de dengeleyici takviye haplarını alıyordur bile. Bir sorununuz olursa ona sorabilirsiniz.

BAŞAK BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Başak Burcu Kadını bir kez yaşadığı aşkın gerçekliğine ve güzelliğine inanırsa; bu inancı kimse kıramaz. Ancak; zor olan şudur ki, Başak Burcu kadını öyle kolay kolay aşık olmaz. O zaten aşkı fiziksel bir şey olarak da görmez. O ruha ya da o adamda işe yarayan, mantıklı bulduğu şeye aşık olur. Yani o bir baksın isterseniz. Aşık oluyor mu?,  olmuyor mu? Söyler size.

BAŞAK BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Başak Burcu Kadını sevdiğine sadakat gösterecek bir kadındır. Ancak, fiziken değil ruhen o adamda faydalı bir şeyler bulmuş olmalıdır. Her ne kadar sadık da olsalar daha faydalı,  daha temiz, daha medeni başka bir adamı değerlendirmeye alabilir.  Bu da sizin elenmenize neden olabilir. Başak burcu nitelik olarak değişkendir.  Ayrıntıcı, mükemmellik seven, düzelten yapıda biridir. Kısaca sizi; daha mükemmel olan için değiştirebilir.

BAŞAK BURCU KADINI NASIL MUTLU EDİLİR?

Başak Burcu Kadını kendi isteklerini gerçekleştirmeden önce insanlığa faydalı olmak, onlara hizmet etmek ve düzeltmek eğilimindedir. Bir şeyin üstesinden gelmek, kimsenin çözemediği sorunu çözmek; sorun kendinin olmasa bile onu aşırı mutlu eder. Kendi isteklerini de yapar ancak ikinci plana atar. Çünkü o kendinden önce başkalarına iyi niyetlidir.

BAŞAK BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİ OLUR?

Başak Burcu Kadınının titizlik, temizlik, dakiklik, medeniyet, konuşma ve yemek yeme gibi adabı muaşeret sınavlarını geçtiyseniz sevgililik için birinci turu geride bıraktınız demektir. Ondan onuncu buluşma dahi olsa samimi fiziksel yaklaşımlar beklemeyin. O sadık bir kadındır ancak fiziki bir aşk kadını değildir. Başkalarından farklı iyi bir yanı vardır. Sizin bütün dertlerinizi üstlenir ve bundan zevk alır. Yanlış davranışlarınızın tümüne engel olacaktır.

BAŞAK BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Başak Burcu Kadını ikiyüzlülükten nefret eder. Size ikiyüzlülük yaptığınız için, belki de randevuya geç kaldığınız için kızmıştır.  Her halükarda sizi rütbenize göre; çok ince veya ciddi ciddi azarlar. O ufacık detaylardan ustalıkla yalan yakalayacak bir kadındır. Konuşurken dikkatli olun. Özür dileyeceksiniz hatanızı kabul edin, hiç uzatmayın. Mümkünse elinizde bir saksı sümbül ile gidin. Hediye de olur. Kullanabileceği, yararlı bir şey olsun.

BAŞAK BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Başak Burcu Kadınları hiç şüphesiz güvenilir ve samimi insanlardır. Ancak bazen size eşlik etmek istemediklerinde; hasta rolü oynayarak hem sizi hem de kendini inandırır, oyunculuk yeteneğini konuşturur. Amaç; size yalan söylemek değildir. Aksine sizi kırmamaktır. Reddederek gücendirmemektir.

BAŞAK BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Başak Burcu Kadınının güvenini nasıl kaybettiğinizi öncelikle bir düşünün. Nerde hata yaptınız? Karşısına geçip; onu hangi noktada kırdınız, siz ne düşündünüz de o hareketi yaptınız ya da o lafı söylediniz açıklayın. Tam ve içten bir özür dileyin. Affetmeden önce biraz çaba gösterdiğinizi görmesi gerekecek. O çok emek veren özverili bir kadın. Sizi affetmesi için sizin de biraz özverili olmanız, emek vermeniz gerekir.

BAŞAK BURCU KADINININ EN POZİTİF YANLARI

Başak Burcu Kadını güçlü bir kadındır. Tüm Dünya ona karşı düşman kesilse o yine de başını öne eğmeyecek, dimdik duracaktır. Kendi içlerinde utangaç bir yapıları vardır elbette. Ancak; bu utangaç yanları onları atak konuşmalar yapmaktan alıkoymaz. Klasik toplum yasalarına karşı geldiğini duyarsanız şunu aklınızdan çıkartmayın; bu kadın kendi içinde düzeltmeyi hedefleyen, titiz, detaycı, iyileştiren, sorumluluk sahibi bir yapıdadır. Tertemiz, zararsız düşüncelerle doludur. Toplum haksız olabilir belki de.

BAŞAK BURCU KADINININ EN NEGATİF YANLARI

Başak Burcu Kadınının; çıkmaza giren, zor bir işi titizlikle düzeltmek doğasında vardır. Bu kendi ya da bir başkasının işi olabilir. Başak kadınları üstlerine vazife olmayan tüm karman çorman işleri kollarını sıvayarak Merkür hızında, kusursuzlukla bitirir. Onu tanımak başkaları için iyidir ancak kendine yorucu olabilir. Başak kadını kendi yanlışlarına karşı kör gibi davranır. Kendi zaaflarını her şeyi gördüğü gibi net görür. Hem de en ince ayrıntısına kadar. Ancak; bunlarla yüzleşmeye tahammül edemez. 

BAŞAK BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Başak Burcu Kadınının kendini kadın gibi hissetmesi için anne olmasına ihtiyacı yoktur. Belki bir veya iki çocuğu olur. Daha fazla çocuğu asla istemez ancak anne olduğu zaman biraz disiplinli olacak, çocuğunun fiziksel, ahlaksal ve eğitimle ilgili ihtiyaçlarını hiçbir zaman ihmal etmeyecektir. Başak burcu kadınları anne olduklarında çocuklarına iyi alışkanlıklar aşılamaya çalışırlar. Bir başak anne çocuğunu mıncık mıncık sevmeyecektir o daha disiplinlidir. Ancak; eşi tarafından aşırı sevilirse çocuğuna çok daha sıcak bir sevgi gösterebilir.

BAŞAK BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Başak Burcu Kadını sadık, dürüst, düzenli ve pratik arkadaştır. İlişkilerinde samimiyet ve güvene önem verirler. Bazen üstesinden gelemediğiniz bir işi; bir anda elinizden alır, kusursuz ve aşırı hızlı bir şekilde bitirir. Bu noktada hassaslık gösterip içinize kapanmayacaksanız Başak Burcu Kadını şahane bir arkadaştır. Ancak alınganlık göstermemeniz gereken bir şey de onların düşünme tarzlarının eleştirel olmasıdır. Yapıcı eleştirilerde bulunsa da negatif bir eleştiri de yüzünüze bir anda çarpabilir. Ancak; genel olarak arkadaşlarına karşı anlayışlı ve yardımseverlerdir. Onların bu arkadaşlıkta sizden beklediği; sizin de aynı oranda dürüst olmanızdır. Başaklar yalanı minnacık detaylardan yakalar ve ikiyüzlülükten hiç hoşlanmazlar.

BAŞAK BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Aile fertlerinin yaşam şartlarını, imkanlarını daha iyi hale getirmeye çalışan Başak Burcu Kadınları bazen aile üyelerinin gereksinimlerini ve isteklerini kendi ihtiyaçlarından önce düşünürler. Hoş, kimse bazı şeyleri onlar kadar geniş açılı düşünüp mükemmel organize bir şekilde tamamlayamaz. Ancak; bu durum her seferinde onların kendilerini ve kendi isteklerini ertelemelerine neden olur. Genellikle olumlu bir tutumla ailelerinin hatta özellikle kardeşlerinin yanında yer alırlar. Onları cesaretlendirir, zor zamanlarda dahi pozitif bir tutum sergileyerek herkesi desteklerler.

BAŞAK BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

Bu Toprak Kadını Doğayla iç içe olmayı ve bitkilerle ilgilenmeyi sever. Bahçe işleriyle uğraşmak, bitki yetiştirmek, bahçe tasarımı yapmak Başak kadınları için terapi niteliğinde olabilir. Yöneticisi olan Merkür gezegeni elleri de temsil ettiğinden o hızlı ellerini kullanılarak yapacağı tüm örgü, dikiş, nakış işleri başak burcu kadını için birer hobi olabilir. Ancak Başak Burcu insanları Dünya’ya çalışmak için gelmiş insanlardır. Onlar bütün gün her şeyi düzeltip, çalışıp gece yorgunluktan baygın düşerler. Hobi Başak Burcu Kadınları için düzenli olarak yapabilecekleri bir şey olmayabilir.

BAŞAK BURCU KADINININ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Başak Burcu Kadını hayattan genellikle düzen, huzur ve verimlilik bekler. Başak burcu kadınlarının; hiç kimsenin hiçbir işi kendileri kadar düzenli, titiz ve iyi yapamadıklarına dair bir inançları vardır. Bazen çevredekileri çileden çıkartan da bu inançlarıdır. Ancak; bu doğrudur da. O sanki dünyaya her işi kusursuzca yapmak, pratikliklerini kullanmak, zekasının nimetlerinden yararlanmak için gelmiştir. Kendi için yeterince faydalıdır fakat kalan enerjisini de başkaları için kullanır.

BAŞAK BURCU KADINI KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ MESLEKLERİ TERCİH ETMELİ?

Başak Burcu Kadını hizmet odaklı olduğundan çalışmak ona göre çok doğal bir durumdur. İlaç sektörü, eczacılık, hizmet sektörü, sağlık sektörü, doktorlar, eczaneler, memurlar ve kobiler hatta özel sektör çalışanları başak burcuna uygun temada ki sektörlerdir. Onlar bir iş yapıyorlarsa kusursuz şekilde yapmalılar eğer ondan harcamalarınızda ilgili bir destek beklerseniz mali müşavirin bile gözünden kaçabilecek minik hatayı yakalar.  En iyi hemşirelerin çoğu bu burçta doğmuştur. Anlayış ve iyileştirme duygusuyla dolu olurlar. Tipik Başak burcu kadınları aynı zamanda tüm ilaçları, takviye edici gıdaları içerikleriyle bilirler.

BAŞAK BURCU KADINI VE PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ

Başak Burcu Kadını adeta iş hayatı için yaratılmıştır. Dolayısıyla o her daim para kazanır. Gelecek sıkıntısı yoksa ve maddi güvenlik içinde olduğunu düşünüyorsa özgürce para harcamak konusunda endişesi olmaz. Çoğu Başak, paralarını büyük emekler vererek kazandıkları için savurganlık; onlara gereksiz gelir. Kendi için kontrollü harcama yapan hatta para biriktiren bir Başak kadını sıkıntıda olan bir sevdiği söz konusu olduğunda cömert davranabilir.

BAŞAK BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Başak Burcu Kadını hayatın zorluklarının üstesinden kolayca geldiği gibi ev işlerinin de üstesinden kolayca gelecektir. O iyi bir aşçıdır. Kılı kırk yaran titizliği ile onun yemeklerinden asla zehirlenmezsiniz. Merkür’ün bu hızlı kızı; evini her zaman tertemiz tutacak, sağlıklı yemeklerle dolduracak, sade, rahat ve pratik olacaktır. O sinirlendiği zamanlarda belki fırtına gibi esip ortalığı yıkıp dökmez ama siz yine de ayakkabılarınızı portmantoya koyun, evde tıraş oluyorsanız lavaboyu temiz bırakın. O bir başak kadını azcık dırdır edebilir.

BAŞAK BURCU KADINI İÇİN HANHİ RENKLER UYGUNDUR?

Başak Burcu ile pastel ve doğal tonlarda bej, krem, açık yeşil, açık mavi ve gri uyumlu enerjidedir.

BAŞAK BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Yeşil yeşim taşı, saf platin ona uğur getirir. Başak Burcu ile Akik, Agate, Aventurine, Zafir, Aquamarine uyumlu enerjidedir.

BAŞAK BURCU KADINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Başak Burcu Kadını cinsellikte kendi ihtiyaçlarını ikinci plana atabilir ve partnerinin memnuniyetini öncelikli hale getirebilir. Ancak incelik ve saygı beklentisi içindedir. Bir de temizlik. Ayrıca Tipik bir Başak Kadını için her şey sade olmalı. Haritasında farklı bir güçlü etki yoksa abartılı fantezilere gerek duymayacaktır.