Başak Burcu Kadınının Özellikleri

Başak Burcu Kadınının Özellikleri:

Başak, 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğan bir kişidir. Başaklar pratik, mantıklı ve sadık olmaları ile bilinir. Mükemmel arkadaşlar ve partner olabilirler. Peki Başak burcu kadının özellikleri neler? Başak burcu kadını nelerden hoşlanır? İşte detaylarıyla Başak burcu kadını:

Doğum tarihi: 23 Ağustos-22 Eylül
Yönetici gezegen: Merkür
Element: Toprak
Renk: Mavi ve gri 
Uğurlu günü: Çarşamba
Uğurlu taşı: Safir ve Necef
Karşıt burç: Balık
Vücutta temsil ettiği yer: Bağırsak
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 5
En uyumlu burç: Balık ve Yengeç 

Başak, pratik ve mantıksal eğilimlerinde gösterilen bir toprak burcudur. En iyi özelliklerinden bazıları, çok düşünceli, sağlam temelli insanlar olmalarıdır. Başak, Merkür gezegeni tarafından yönetilen bir toprak burcudur. Başak kadınları her zaman güveni temsil eder. Bir arkadaşa veya aile üyesine bir söz verirlerse, bu sözü yerine getireceklerdir. Başak kadınları için hayatlarındaki en önemli olay işleridir. Yönetici gezegenleri Merkür olduğundan her zaman yeni bilgi peşinde koşarlar. 

BAŞAK BURCU KADININ OLUMLU ÖZELLİKLERİ 

Başak burcu disiplinli her konu hakkında bilgi edinmek isteyen titiz ve otoriter bir figürdür. Daha çok mantıksal dürtülerle hareket eden başak burcu dostluğunu da her zaman sağlam temellere kurmak ister. Mükemmeliyetçiliğin peşinde koşar. Analitik zekası gelişmiş olan bir başak burcu kadını konuları çok iyi analiz eder bu yüzden size her zaman doğru olan durumu söyleyecektir. Başak burcu kadını her zaman kendini geliştirmenin arayışındadır. Başak burcu kadını doğayı çok sever uzun yürüyüşler yapmak tam bir Başak kadınına göredir! 

BAŞAK BURCU KADININ OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ  

Başaklar çalışkandır ve yaptıkları işte mükemmeldir, ancak bu yüksek standartlar onları başkalarına karşı aşırı yargılayıcı ve eleştirel hale getirebilir. Akılları her zaman çok meşguldür, sürekli olarak yapmaları gereken şeyleri veya bir sonraki projelerinde nasıl ilerleyebileceklerini düşünürler. Bu, aynı zamanda duyguları ve ilişkileri de fazla düşündükleri anlamına gelir. Bu yüzden Başak burcu kadını ilişkide her olayı analiz eder bu da ilişki için biraz yorucu bir durum olabilir. Bir Başak burcu kadının en zayıf yönleri ise etrafındaki insanlara karşı her zaman eleştirel yanaşmalarıdır. Mükemmeliyeti arayan bir Başak kadını etrafını yargılamadan ve eleştirmeden rahat edemez. 

BAŞAK BURCU KADINI NELERDEN HOŞLANIR?

Başak kadınları evine düşkündür. Sosyal kelebekler olmalarına rağmen en çok yalnız olduklarında mutlu olurlar. Bütün günü yemek pişirmek onların en büyük hobisi olabilir.  Temizlik konusuna da önem veren Başak burcu kadını temizlik yaparken aşırı mutlu olurlar. Başak kadınlarının heyecan verici, spontane bir hayat yaşamasına gerek yoktur. Tutarlılık ve rutine sahip olmayı severler. Doğa ile de iç içe olmayı seven bir Başak burcu kadını her zaman sakinlik ve dinginlikten hoşlanır. Ayrıca onları en çok heyecanlandıran şeyler ise yeni bilgiler edinebilecekleri ortamlara girmektir!

BAŞAK BURCU KADINI NELERDEN HOŞLANMAZ?

Başak kadını ani kararlar veremez bu yüzden ani kararlar vermek onların yapabilecekleri en son şeydir. Etrafındaki insanlarında ani kararlar vermesini istemezler. Son dakika planlarından nefret ederler. Bu yüzden onlarla program yaparken iki kere düşünmeniz ve her detayı onlarla paylaşmanız gerekebilir. Başak kadınları dağınıklığa dayanamaz. Bir pislik gördüklerinde hemen bunu düzeltmeleri veya temizlemeleri gerekir. Düzensiz insanların etrafında olmak, her şeyi düzeltme ihtiyaçlarını tetikler bu yüzden düzensiz bir insanla asla yapamazlar. Aslan burcu kadının aksine ilgi odağı olmakta istemezler her zaman kendi alanlarında kalmak isteyebilirler. 

DİLARA YILDIZHAN BAŞAK BURCU KADINININ ÖZELLİKLERİNİ ANLATIYOR: