Boğa Burcu Erkeğinin Özellikleri - Elele

Boğa Burcu Erkeğinin Özellikleri

Boğa Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Boğa, 20 Nisan ile 20 Mayıs arasında doğum günü olan herkestir. Boğa, 12 astrolojik burcun ikincisidir ve Boğa takımyıldızı ile temsil edilir. Gösterişi seven bir Boğa burcu erkeği başka nelerden hoşlanır ve nelerden hoşlanmaz? İşte Boğa burcu erkeğinin özellikleri

Doğum tarihi: 21 Nisan-20 Mayıs
Yönetici gezegen: Venüs
Element: Toprak
Renk: Pembe ve beyaz 
Uğurlu günü: Cuma ve Pazartesi 
Uğurlu taşı: Zümrüt
Karşıt burç: Akrep
Vücutta temsil ettiği yer: Boğaz
Enerji: Yin enerji
Şanslı sayı: 6
En uyumlu burç: Oğlak

BOĞA ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Boğa burcu erkekleri genellikle kalın boyunlu, adaleli yapılıdırlar. Omuzları, göğsü ve sırtı oldukça geniş ve güçlüdür. Kısa ya da uzun boylu olsalar bile Venüs yönetimindeki Boğa burcu erkekleri iyi orantılı ve düzgün bir vücut yapısına sahip olur. Kulakları genellikle küçük ve başa doğru yatıktır. Alınlarının tam ortasına düşen bir tutam saçları dikkatinizi çekebilir.

BOĞA ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Keyfine düşkün Boğa Burcu erkekleri için boylu boyuna uzanma imkanı sunan baba koltuklarından almak çok mantıklı ve kullanışlı bir hediye olacaktır. Dokusu yumuşacık bir TV battaniyesi, güzel kokulu sabunlar ya da duş jelleri iyi birer seçenek olabilir.

BOĞA ERKEĞİ NASIL BESLENMELİ?

Boğa Erkekleri haritalarında bir Başak Burcu etkisi olmadığı sürece, iştahına düşkün hatta keyif için yemek yiyen insanlar olabilirler. Genellikle lokmaları yavaş yavaş tadına doya doya çiğnemeyi severler. Genellikle kusursuz bir sindirim sistemi olan Boğa Erkeklerinin vücudun ihtiyacından fazla olan özellikle de abur cubur gibi keyfi beslenmelerinden uzak durmaları daha sağlıklı olacaktır.

BOĞA ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Boğa Erkekleri genellikle güzel kokulara, pürüzsüz temiz bir cilde, saçların yumuşaklığına duyarlı bir yapıdadır. Boğa Erkeğini etkilemenin en kolay yolu güzel yemekler yapmak, dokusu güzel kıyafetler giymek, kozmetik sektörünün nimetlerinden doğru şekilde faydalanmaktır.

BOĞA ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Boğa Erkekleri eğer haritasında kötü bir açı almıyorsa genellikle romantik, sevecen, nazik, ve koruyucu bir aşık olabilirler. Ancak size aşık olana kadar temkinli, ağırdan alan, mantıkçı bir davranış biçimi sergiler. Teklif etmesi için gerekli bu uzun bekleme sürecinde sakın üzülmeyin! Bu sizinle alakalı bir durum değil. Tamamen emin olup doğru karar verip vermediğini kendi içinde teyit ediyor.

BOĞA ERKEĞİ NASIL MUTLU EDİLİR?

İştahına düşkün Boğa Burcu Erkekleri için onlara annesinin yaptığı tarzda yemekler yapmanız, her konuda destek olmanız ve yanında olduğunuzu hissettirmeniz mutlu olmasına yardımcı olacaktır. Beraber açık havada yürüyüşler yapmanız, piknik organizasyonu düzenlemeniz ya da hafta sonu balık tutmaya gitmek Bir Boğa Erkeğini mutlu etmeye yetecektir.

BOĞA ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Boğa Erkekleri eğer haritasında kötü bir açı almıyorsa genellikle sevdiğini hediyelere boğan, romantik buluşmalar seven, mum ışığında belki de romantik bir müzik eşliğinde sizle baş başa zaman geçirmek isteyecek bir erkektir. Kıymetini bilin nadir bulunur.

BOĞA ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Boğa Burcu erkekleri sabit fikirli olabilirler ancak haritalarında Koç burcu etkisi yoksa asla zalim değillerdir. Özür dilemek konusunda pek başarılı olamayan hatta genellikle özrü sizden bekleyecek olan Boğa Erkeği ancak haritasında Koç etkisi varsa özür beklemez hatta sizi de kolay kolay affetmez.

BOĞA ERKEĞİ GÜVENİLİR MİDİR?

Boğa Burcu erkekleri genellikle güvenli ve sabit ilişki insanıdır. Sorumluluklarını yerine getirme konusunda istikrarlı olan bu burç erkekleri, sevdiği kişiye karşı da oldukça sadıktır.

BOĞA ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Boğa Burcu erkeği çevresinde kendi dürüstlüğünde insanlar ister. Sahtekarlık, yalancılık onun tarzı değildir. Bir defa bile yalanınızı yakalayan Boğa Burcu erkeğinin güvenini kaybederseniz onu tamamen kaybetmek durumunda da kalabilirsiniz.

BOĞA ERKEĞİ EN GÜVENİLİR YANLARI

Eğer bir eş ya da sevgili olarak tercihiniz Boğa Erkeğinden yana ise ömür boyunca maddi güvence peşinde koşacak birini seçtiğinizden emin olabilirsiniz. O, kararlı ve istikrarlı, hedeflerine ulaşmada sabırlı ve sabit olacaktır. Bu sorumluluk sahibi burcun insanları sevdiklerine iyi bir dost olmanın yanı sıra onlar için zor zamanlarında çözüm arayışına da girebilirler.

BOĞA ERKEĞİ EN NEGATİF YANLARI

Boğa Burcu insanları kadın erkek fark etmeksizin astrolojinin sabit nitelikli burçlarından biri olduğundan bu özellik düşünce tarzlarına da yansıyarak onların fikirlerinde de sabit olmasını sağlar. Kimi zaman inatçılık konusunda ısrarlı olan bu erkekler, size ikna edilmesi zor durumlar da yaşatabilirler.

BOĞA ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Boğa Burcu erkeklerini etkilemek istiyorsanız onun beş duyusuna da hitap etmeniz gerekecektir. Güzel yemekler pişirmek, sakinlik ve sevecenlik içeren güzel sözler söylemek, saçlarınızdan ve cildinizden güzel kokuların yayılması, el ele tutuştuğunuzda pürüzsüz bakımlı ellere sahip olmanız ve sizin yanınızda kendini huzurlu hissetmesi size artı puan kazandıracaktır.

BOĞA ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Boğa Burcu Erkekleri aile fertlerine düşkündür. Çok keyifli bir Baba olabilir. Her ne kadar Soyadını taşıyan bir oğlu olsun istese de kız çocuğu babası olan bir Boğa Erkeği de şefkatli, sevecen, sabırlı ve samimi tavırlar sergiler.

BOĞA ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Boğa Erkekleri kalkıp bir yere gitmektense arkadaşlarını evlerine konuk etmeyi, misafirperverlik göstermeyi tercih ederler. Bazen bir Boğa’nın rahatını bozarak kalkıp bir yere gitmesi güçtür. Eğer bu Boğa arkadaşınızı seviyorsanız onu aramanız yeterlidir. Eğer çağırdığınızda size eşlik etmeye gönüllüyse orada olacaktır.

BOĞA ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Boğa Burcu Erkeğinin başta eşine olmak üzere tüm aile fertlerine bağlılığı onu diğer burçların erkeklerinden ayıran en önemli özelliği olabilir. Hayatın zorluklarında bir Boğa Erkeği sağlamlığını koruyacak hatta daha dirençli ve sabırlı hale gelecektir. Bu zorluklarda gösterdikleri cesaret örneği ise övgüye değerdir.

BOĞA ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Boğa Burcu Toprak Elementindendir. Yaşı ne olursa olsun eninde sonunda hobi olarak toprak ile uğraşmak isteyecektir. Kalabalık bir apartmanda yaşıyorsa huzur ve sakinlik için doğayla baş başa kalacağı sessiz bir ortama gitmek isteyebilir. Balık tutmak, futbol oynamak, kampçılık onları stresten uzaklaştıracaktır.

BOĞA ERKEĞİ HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Bir Boğa Erkeğinin hayattan beklentisi öncelikle huzurdur. Maddi güvencesinin olması, keyfine düşkün Boğa Erkeklerinin rahatına rahat katacaktır. Ancak o bir para mıknatısıdır. Her ne yaşta olursa olsun para onu bulacaktır.

BOĞA ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ İŞLERDE BAŞARILI OLURLAR?

Boğa Burcu Erkeğinin istikrarlı bir iş hayatı vardır. Sorumluluk sahibidir. Seralar, bankalar, tohumculuk, ekonomi ve yatırım işleri, finans, tarım ürünleri, değerli taşlar ilgi alanı olan sektörlerden sadece bazılarıdır.

BOĞA ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Boğa Erkeği paradan yana şanslı biridir. Para ya da mal mülk elbet bir gün onları bulur. Aile fertlerinin değerini bildiği gibi Boğa Erkeği maddiyatın da değerini bilir. Cimri değildir gerçekten sıkıntıda olan dostlarına ve sevdiklerine maddi destek de bile bulunabilir.

BOĞA ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Boğa Erkekleri ev kedileri gibidir. Kendi çatısı altında; lüks bir hayat yaşamak, rahat ve samimi bir ortamda olmak ister. Evdeki her şey beş duyusuna zevk vermelidir. İyi bir yemek, zevkli bir müzik, kaliteli göz zevkine uyan eşyalar, huzurlu bir ortam..vs

BOĞA ERKEĞİNE HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Boğa Erkeği için gökyüzü mavisi sükunetin rengidir. Mavinin tüm tonları Boğa Erkeğine huzur verecektir. Dövizin yeşili, toprağın kahverengisi de iyi hissettirebilir. Ancak bir Boğa’nın doğal olarak Kırmızıdan uzak durması yeterli olacaktır.

BOĞA ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALIDIR?

Boğa Erkeği için Zümrüt, Yeşim, Lapis, Lazuli, Peridot, Kuvars taşları kendi enerjileri ile uyumlu taşlardır.

-        Boğa Erkeği Cinsellikte Nasıldır?
Boğa Burcu Erkekleri cinselliğe, yemeğe düşkün olduğu kadar düşkün olabilir. Ne de olsa Venüs yönetimindeki bu burç haz odaklıdır. Ancak onun ideolojisinde herhangi bir zevkin peşine hırsla düşmek yoktur.