Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Koç burcu erkeğinin en temel özelliği cesur ve dürtüsel davranmasıdır. 20 Mart 19 Nisan arasında doğan koç erkeği güçlü, cesur ve bencildir. Peki Koç burcu erkeğin genel özellikleri nelerdir? İşte bir Koç burcu erkeğin sevdiği, sevmediği, olumlu ve olumsuz özellikleri:

Doğum tarihi: 21 Mart-20 Nisan
Yönetici gezegen: Mars
Element: Ateş
Renk: Kırmızı
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu taşı: Elmas, akuamarin, ametist, jasper, mercan taşı
Karşıt burç: Terazi
Vücutta temsil ettiği yer: Kafa bölgesi 
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı:9
En uyumlu burç: Yay

Koç burcu Zodyak'ın ilk burcudur . Bu nedenle, bir Koç erkeği her zaman bir numara olmayı sever ve dikkat çekici bir karizmaya sahiptir.. Mars gezegeni tarafından yönetilen Koç burcu erkeği tarzınıza göre ve kendi şart ve koşullarınıza göre çalışmayı sever. İnatçıdır ve her şeyi düşündüğü şekilde yapmak ister. Koç, anlaşılması en kolay burçlardan biridir. Onlar  dışa dönük ve iddialı insanlardır. Tipik olarak kendinden emin, ateşli, cesur, spontane ve bağımsızdırlar. Çok rekabetçi olma eğilimindedir ancak diğer burçların aksine biriyle rekabet etmez Koç burcu erkeği yalnızca kendi kendine rekabet etmeyi sever. 

KOÇ BURCU ERKEĞİNİN OLUMLU ÖZELLİKLERİ

Koç aynı zamanda dürtüsel bir burçtur. Bu nedenle parayı idare etme konusunda en iyi burç olmayabilir. Ancak iddialıdır. Çok kazanıp çok harcayabilir bu onları korkutmaz.  Yeni bir maceraya atılma fırsatını asla geri çevirmeyen risk alan kişilerdir. İlk bakışta insanlar Koç burcu erkeğini bencil ve bencil biri olarak değerlendirir. Hedefleri ve arzuları geciktiğinde bencil ve talepkar hale gelebilir. Fakat o sınır kalktığında Koç burcu erkeği mükemmel bir arkadaş olabilir.

KOÇ BURCU ERKEĞİNİN OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

Koç erkekleri, eksikliklerini nadiren kabul ederler ve hatalarını düzeltmeye pek hevesli değildirler. İnsanlar fikirlerini takdir etmediğinde, öneri ve argümanlarla ortaya çıktığında çoğunlukla öfkelerini kaybedebilirler. Koç burcu erkeği rekabetçi yapısıyla bilinir bu onlar için olumlu özelliktir ancak bazen kendilerini kaybedebilir ve aslında çözebilecekleri konuları zorluklarla çözmeye başlarlar. Bu da onları yıpratabilir. Koç burcu erkeği disiplinlidir. Bazen onların bu fazla disiplini etrafındakileri insanları bezdirebilir. Koç burcu erkeği uzlaşma taraftarı değildir yalnızca kendi bildiklerinin doğru olduğunu savunurlar. 

KOÇ BURCU ERKEĞİ NELERDEN HOŞLANIR? 

Seyahat etmeyi ve yeni yerler deneyimlemeyi severler. Koç, aynı yerde çok uzun süre kalırsa huzursuz olur çünkü aksiyon ve macera onlara göredir Dünyayı keşfetmek isterler. Bağlı bir ilişki içinde olsalar bile, çocuklu ve evli geleneksel bir yaşam istemeyebilirler. Bağımsızlıklarına düşkünlerdir her zaman kendi bildiklerini yaparlar bu yüzden etrafında onu destekleyecek insanlardan hoşlanırlar. Koç burcu erkeği övülmekten çok hoşlanır. Her yaptığının takdir edilmesini ister. Koç burcu erkeği savaş temalı her şeyden hoşlanır çünkü onların doğası gereği onlar savaşçıdır. 

KOÇ BURCU ERKEĞİ NELERDEN HOŞLANMAZ?

Koç emir almaktan nefret eder ve otorite figürleriyle ile arası iyi değildir. Kendi kararlarını vermek ister. Bir partnerle uzlaşmaya varabilseler de, yine de kendi hayatları üzerinde bir yetkileri olduğunu bilmek ister. Bağımsızlıklarını sürdürmek isteyen Koç burcu emir almaktan hiç hoşlanmaz. Kendi bildiğini her zaman yapmak ister. Koç burcu erkeği disiplinini bozacak şeylerden hiç hoşlanmaz bu bir kişi veya durum da olabilir. 

DİLARA YILDIZHAN KOÇ BURCU ERKEĞİNİN ÖZELLİKLERİNİ ŞÖYLE ANLATIYOR: