Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri - Elele

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri

Koç Burcu Erkeğinin Özellikleri:

Koç burcu erkeğinin en temel özelliği cesur ve dürtüsel davranmasıdır. 20 Mart 19 Nisan arasında doğan koç erkeği güçlü, cesur ve bencildir. Peki Koç burcu erkeğin genel özellikleri nelerdir? İşte bir Koç burcu erkeğin sevdiği, sevmediği, olumlu ve olumsuz özellikleri:

Doğum tarihi: 21 Mart-20 Nisan
Yönetici gezegen: Mars
Element: Ateş
Renk: Kırmızı
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu taşı: Elmas, akuamarin, ametist, jasper, mercan taşı
Karşıt burç: Terazi
Vücutta temsil ettiği yer: Kafa bölgesi 
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı:9
En uyumlu burç: Yay

KOÇ ERKEĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Kolay kilo almayan, Koç Burcu Erkeklerinin belirgin kaşları, güçlü kemik ve bacak yapıları vardır. Genellikle yürürken gövdeleri hafifçe öne doğru eğilir. Koç burçları Ateş elementinden kaynaklı olarak daha çok yüksek ateş, şiddetli enfeksiyonlar,  çarpmalar, Yüksek tansiyon ve şiddetli akut hastalıklara yatkındırlar. Koç erkeğinin fiziksel yapısı genellikle yaptığı gibi sağlığını ihmal ederek kötüye kullanmazsa sağlam ve güçlüdür.

KOÇ ERKEĞİ HANGİ HEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Koç Burcu Erkeği için mükemmel hediyeyi bulmak adına kendinizi fazla zorlamayın. Bu adamlar çok yönlüdürler ve çok farklı şeyden hoşlanırlar. Ona sportif bir şey mi yoksa modaya uygun bir şey mi yoksa teknoloji mi diye kendinizi yormayın. Koç burcu erkeği sevilmeyi, onaylanmayı sever. Bu yüzden sizin ona bütçeniz dahilinde, içinizden gelerek aldığınız her şey fazlasıyla cazip gelecektir.

KOÇ ERKEĞİ NASIL BESLENMELİ?

Deri döküntüleri ,diz kapağı ağrıları, mide bozuklukları da Martı’n sonunda Nisan'ın başında doğan Koç Burcu insanlarının başına dert olabilir. Acılı, baharatlı yiyecekleri abartmamalı, sağlıklarına uygun beslenme tipini tercih etmelidirler.

KOÇ ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Koç Erkeği sıkıntıya gelemeyen, hareket özgürlüğü isteyen biraz da ben merkezli bir yapıdadır. Ama yine de gururu kırıldığında veya üzüldüğünde eğer size koşuyorsa onun kırılan kalbini sakin, sevecen, yapıcı ve tatlı dille onarmaya çalışırsanız onun kalbini sonuna kadar kendinize bağlamak için büyük bir şans elde etmiş olursunuz.

KOÇ ERKEĞİ AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Koç Erkeği çok heyecanlı, hız seven bir yapıda olduğundan ilişkinin ilk başlarında daha belirgin olmak üzere ateşli, cesur, atak, enerjik bir yapıda olacaktır. Zor seven ama sevdiğinde aşırı sadık tavırlı Koç Burcu Erkeğinden fazla romantik tavırlar beklememek çok daha akılcı olacaktır.

KOÇ ERKEĞİ NASIL MUTLU OLUR?

Koç burcu erkeği sevildiğini hissetmeyi, fikirlerine saygı gösterilmesini, onaylanmayı sever. Herkese kucak açan, yardımsever Koç Burcu erkeklerini mutlu etmek aslında çok basittir. Onu sevin ve saygı gösterin yeter.

KOÇ ERKEĞİ NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Koç erkeği aşık olduğu zaman fikirleriniz sadece heyecan verici ise sizi dikkatli dinleyecektir. Hatta sizi göklere çıkaracak, size zamanını, parasını, sempatisini ve sadakatini verecektir. Belki Özel günlerde çiçek göndermek gibi romantik tarafları olmayabilir ancak sağlığınız bozulduğunda yatacağınız hastaneyi, doktoru kendi seçer sizi oraya kendi elleriyle götürür. Genel yapısında iyilik yapmaktan hoşlanan Koç Burcu Erkeği için bir teşekkürü fazla görmeyin. Bu özverili tavırlarının takdirle karşılanmasını bekleyecektir. Aksi takdirde size çok derinden gücenecektir.

KOÇ ERKEĞİ AFFEDER Mİ?

Tipik bir Koç Burcu Erkeği aslında adalet sever. Kinci bir yapıda asla olamaz. Size kızdığı durumu unutmaz. Ancak hatanızı anlar ve bir özür ile onun gönlünü alırsanız sizi hemen affedecektir. Koç Burcu erkeği ile yaşadığınız tartışma sonunda eğer hararetli, enerjik yapısıyla biraz sesi yükselmiş ve sizi kırmış ise ilk özür dileyen de olabilir. Birine ihtiyacınız olduğu zaman yanınıza ilk koşan da yine o olacaktır. Hasta ya da mutsuz olduğunuz zaman hep yanınızda olacak, sizin için parasını ve zamanını isteyerek harcayacaktır.

KOÇ ERKEĞİ GÜVENİLİR Mİ?

Fikirlerini yükses ses ile kendine has, ateşli enerjisiyle, karşısındakinin gözünün içine bakarak konuşan Koç Erkeğinden güvensizlik beklemek çok yanlış olacaktır. Yalan söylemek onun işi değildir. Kendini çabuk ele verir. Dedikodu yapmak da onun işi değildir. Bunun için zamanı yoktur. İçi neyse dışı da odur.

KOÇ ERKEĞİ GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Koç burcu erkeği bağımsız, hareket özgürlüğüne düşkün bir yapıdadır. Onun bağımsızlığına anlayışlı yapıdaysanız, Ona gerçek sevgi, saygı gösteren, iletişimde doğru ve dürüst olan biriyseniz bunu hemen fark edecek ve sizi bağrına basacaktır.

KOÇ ERKEĞİ EN GÜVENİLİR YANLARI NELERDİR?

Koç burcu erkeği kendisine ya da insanlığa bir yararı olacaksa çok küçük pembe bir yalan söyleyebilir. Ancak bu konuda daha çok başarısız olduğu için her seferinde yakalanır. Bunun dışında çoğunlukla dürüstlüğü ile ünlüdür. Her seferinde dobra dobra açık sözlü konuşmaları ile dikkat çeken, konuyu hızlıca konuşup hemen sadete gelmek isteyen bir yapıdadır. Dedikodu yapmak için hiç zamanı yoktur.

KOÇ ERKEĞİNİN EN NEGATİF YANLARI

Koç Erkeği korkusuz, cesur, dürüst bir yapıdadır. Ateş elementinden olan Koç Burcu kimi zaman öncülük ederek başlattığı işi hevesi kaçtığı için bitiremeyebilir. Sanki doğuştan sahip olduğuna inandığınız bir fikirden bir anlık kararla vazgeçebilir.  Ateşi çabuk söner de diyebiliriz.

KOÇ ERKEĞİ NASIL AŞIK EDİLİR?

Aslında bir Koç Erkeğinin size aşık olmasını beklemeden önce kendi kendinize "Sakin Bir Aşkın, Güvenli, Huzurlu, Mutlu Limanında Yaşlanmak İster Miyim" diye sormalısınız. Eğer cevabınız ‘Evet’ ise yanlış erkeği hedef almışsınız demektir. Ateşli, ihtiraslı, bir an soğuk, bir an aşırı sıcak, ayak uydurması zor birini isterseniz Koç Erkeği tam da sizin seçiminize uygun olacaktır. O halde ağırkanlılıktan uzak, belki biraz erkek Fatma, Cesur, sürekli takdir edebilen, pozitif, konuşkan, enerjik, karşısındakine özgürlük tanıyan bir yapıdaysanız o size onay verdiği zaman sevgili olabilirsiniz. Çünkü bir Koç Erkeği eşini her zaman kendi seçer.

KOÇ ERKEĞİ NASIL BABA OLUR?

Koç burcu Erkeği Baba olduğunda gayet sevecen ve gururlu tavırlar sergiler. Büyüdüklerinde çocuklarına biraz sanki onların müdürleriymiş gibi davranabilir. Hatta meslek seçimlerine bile karışabilir. Aslında tüm tavırları iyi niyetindendir. Koç burcu erkekleri genellikle babalık rolünü severler. Dolayısıyla sıcak ve fevkalade eğlenceli bir baba olacaklardır.

KOÇ ERKEĞİ NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Koç Burcu erkeği haksızlığa uğradığınız noktada o meşhur öfkesiyle sizi savunacak yapıdadır. Tipik Koç Burcu Erkeği dürüst, korkusuz, yardımsever tavırlar sergilediğinden arkadaşları için arada bir kızıp fırtınalar koparsa da her zaman özverili ve iyi bir dost olarak tanımlanacaktır.

KOÇ ERKEĞİ AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Koç burcu erkeği evlendikten sonra ya evinin hakimi olur ya da onu terk eder. Yalnızken ya da herkesin içinde kendisine ültimatom verilmesinden, çok fazla konuşulmasından, karışılmasından hoşlanmaz. Özellikle de harcamalar konusunda. Ancak bir Koç Burcu Erkeği kendine alışveriş yaptığı kadar eşini de düşünür. Tipik bir Koç Burcu Erkeği parasını Ailesi için cömertçe harcayacak ve ihtiyacınız olan parayı da size verecektir.

KOÇ ERKEĞİ HOBİLERİ NELERDİR?

Koç Burcu Erkeği Ateş Elementindendir ve Mars yönetimindedir. Mars hareketi, savaşı, enerjiyi temsil ettiğinden ‘Spor’ Koç Burcu Erkekleri için iyi bir hobi olabilir.

KOÇ ERKEĞİNİN HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Koç Burcu Erkeğinin bu hayattan en büyük hatta en öncelikli beklentisi Kabul edilmek, onaylanmak, sevilmek beğenilmek, adından iyi söz ettirmektir.

KOÇ ERKEĞİ KARİYER HAYATI NASILDIR? HANGİ İŞLERDE BAŞARILI OLUR?

Koç Erkeği kuşkusuz seçtiği mesleğin veya kendi adına kurduğu iş yerinin en yüksek mevkiinde olacaktır. Yöneticilik, liderlik tam Koç Burcu erkeğine uygun bir iştir.

KOÇ ERKEĞİNİN PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Koç Burcu Erkeği genellikle başkalarının duygularını önemsemeden özellikle gençlik yıllarında ‘önce ben’ diyen tutumuna karşın bütün burçların insanları içinde en cana yakın ve en Cömert olanıdır. Para veya şan, şerefi seçmesini isterseniz O her zaman şan ve şerefi seçecektir. Herkes paradan hoşlanırken o Övgü ve ünden biraz daha fazla hoşlanır.

KOÇ ERKEĞİ EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Koç Burcu Erkeği hızlı, kımıl kımıl, yerinde duramayan Ateş elementinden kaynaklı olarak evde de pineklemek ya da bütün hafta sonunu geçirmek istemeyecektir.  

KOÇ ERKEĞİNE HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Koç Burcu Erkeği için Ateşin Kırmızısı çok uygun bir renktir.

KOÇ ERKEĞİ HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Koç Burcu Erkeği ‘Yakut, Ametist, Garnet, Kan taşı, Kuvars, kırmızı Mercan.’ Gibi doğal taşların enerjisiyle uyum içinde olacaktır.

KOÇ ERKEĞİ CİNSELLİKTE NASILDIR?

Ateş Elementinden olan Koç burcu Erkekleri cinsellikte tutkulu tavırlar sergilerler. Yatak odasında inisiyatif almak isterler. Doğal olarak meraklı ve eğlencelidirler ve onlara göre seks her şeyden daha eğlenceli olmalıdır.