Koç Burcu Kadınının Özellikleri

Koç Burcu Kadınının Özellikleri:

21 Mart-20 Nisan arasında doğduysanız o zaman lider bir koç burcusunuz! Zodyak'ın ilk burcu olarak bilinen koç burcu hem lider hem tutkulu hem de bir o kadar da inatçı yapısıyla bilinir. Peki, Koç burcu kadını nedir? Koç burcu kadınının özellikleri ne? Bu makalede A'dan Z'ye Koç kadınını mercek altına alıyoruz. İşte tutkulu, enerjik bir Koç Burcu Kadınının özellikleri:

Doğum tarihi: 21 Mart-20 Nisan
Yönetici gezegen: Mars
Element: Ateş
Renk: Kırmızı
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu taşı: Yakut, akuamarin, ametist, jasper, mercan taşı
Karşıt burç: Terazi
Vücutta temsil ettiği yer: Kafa bölgesi 
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı:9
En uyumlu burç: Terazi, Aslan

KOÇ BURCU KADINI FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Kolay kilo almayan, Koç Burcu Kadınları atletik yapılarıyla dikkat çekerler. Koç burcu kadınları aynı zamanda belirgin yüz hatlarına sahip olup, keskin çene yapıları, belirgin alınları, ve çok dikkat çekici canlı ve parlak gözlere sahip olabilirler. Hızı seven Koç burcu kadınları genellikle pratiklikten hoşlandığından kısa ve bakımı kolay saç tiplerini tercih edebilirler.

KOÇ BURCU KADINI HANGİ HEEDİYELERDEN HOŞLANIR?

Koç Burcu kadınları hem erkeksi hem kadınsı yönleri nedeniyle herhalde hediye alınması en kolay kadınlardandır. Yaratıcı el sanatları, teknolojik cihazlar, kişisel bakım ürünleri, heyecan verici adrenalin dolu etkinliklere bilet, spor malzemeleri ve kıyafetleri gibi birçok ürün seçeneği Koç Burcu kadınları için uygun hediye seçenekleri arasındadır.

KOÇ BURCU KADINI NASIL BESLENMELİ?

Enerjik, hareketli, Koç Burcu kadınları şişmanlamaya çok meyilli değillerdir. Fakat fazla hareketli olmaları dolayısıyla dengeli protein, karbonhidrat ve su alımlarına özen göstermeliler. Ateş elementi insanları hızlarıyla meşhur olduğundan hızlı yemek yememeleri, gıdaları uzun uzun çiğnemeleri önerilir.

KOÇ BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Ateş elementinin hırslı Koç Kadınının büyüleyici etkisine karşı koymayı becerebilen bir erkek her zaman onu kendine aşık etme konusunda başkalarından bir adım önde olacaktır. Koç Burcu kadınını etkilemenin en kolay yöntemi budur. Koç Burcu Kadını Sizi neden etkileyemediğini bir türlü anlayamazsa hırslı yapısı nedeniyle kendi çekiciliğini size kanıtlamak için her çareye başvuracaktır. Buda onun sizin peşinizde koşacağı anlamına gelir.

KOÇ BURCU KADINI AŞIK OLUNCA NASIL DAVRANIR?

Bir Koç Burcu Kadını sizden iskemlesini çekmenizi, taksi çağırmanızı, kapıyı onun için açmanızı asla beklemeyecektir. Sizi severse el üstünde tutacak ve her zaman sadık kalacak ancak kendi işini de size asla bırakmayacak bir yapıda olacaktır.

KOÇ BURCU KADINI NASIL MUTLU EDİLİR/ NASIL MUTLU OLUR?

Koç Burcu kadınları enerjik, bağımsız, özgür ruhlu, cesur bireylerdir. Onları kendi kararlarını vermeleri konusunda rahat bırakmak, macera ve adrenalin dolu etkinliklerle buluşturmak, ilgi ve çabaları konusunda takdir göstermek, kendilerine zor hedefler koyduklarında destek olmak mutlu olmaları hatta hayat motivasyonlarının artması konusunda etkilidir.

KOÇ BURCU KADINI NASIL BİR SEVGİLİDİR?

Koç burcu kadını derin bir ihtirasa ve mistik bir idealizme sahiptir. Her ilişkide duyguları gerçek ve ebedidir. Hiçbir çekinme, kadınca hileler, aldatmacalar ve aptalca oyunlar oynamayacaktır. Konuşması ve hareketleri gibi Aşkta da dobradır.

KOÇ BURCU KADINI AFFEDER Mİ?

Koç Burcu Kadını mantıksızca sinirli bir ruh hali içinde olabilir hatta bazen şiddetli tavırlar gösterebilir. Ancak onun öfkesi kinden, nefretten değildir. Aksine saman alevi gibi bir anda geçiverir. İntikam peşinde koşmayı da asla sevmez bu yüzden kavgayı da sürdürmez. Yazın yağan dolu gibi ortalığı kırıp geçirdikten sonra her şeyi eski düzenine döndürür. Ta ki siz onu düşmanlarına karşı savunmadığınız güne kadar. Her konuda destek gösteren Koç Burcu kadını yanında onunla birlikte savaşmadığınızda sizi asla affetmeyebilir.

KOÇ BURCU KADINI GÜVENİLİR MİDİR?

Kendine has enerjisiyle, karşısındakinin gözünün içine bakarak, dobra dobra konuşan Koç Kadınından güvensizlik beklemek çok yanlış olacaktır. Sözünün eri, yalanla hileyle uğraşamayacak Koç Kadınları 12 burç içinde en güvenilir olanlardan biridir.

KOÇ BURCU KADINI GÜVENİ NASIL KAZANILIR?

Yalandan ve dedikodudan hoşlanmayan Koç Burcu Kadını için dürüst olmanız, iletişimde açık, verdiğiniz sözlerin arkasında duran, onu devamlı istekleri ve hedefleri konusunda destekleyen, empati ve anlayış gösteren, sakin yapıcı konuşmalar yapan biri olmanız yeterlidir. Koç Burcu kadını bu karakter özellikleri karşısında  size güvenmekten çekinmeyecektir.

KOÇ BURCU KADINI EN GÜVENİLİR YANLARI

Koç Burcu kadınları hem arkadaşlık hem ilişki konusunda güvenilir kişilerdir. Yardımsever kişilerdir. Size yardım etmek adına verdiği bir sözü, üstlendiği bir sorumluluğu tez canlı yapılarıyla hemen bitirmek isterler. Bu kararlı azimli yapıları hem kendileri hem de başkalarına destek konusunda onları güvenilir yapar. Çoğunlukla cesur tavırlar sergileyen Koç Burcu kadınlarının en belirgin özelliklerinden biri doğruluk ve insanlara karşı dürüstlüktür.

KOÇ BURCU KADINI EN NEGATİF YANLARI

Koç Burcu Kadınına negatif yönler açısından bakarsak o hızlı ve aceleci enerjisi nedeniyle sabırsızlık, malum koç kadar inatçı deyiminin hakkını veren inatçılık, hırsları ve ilgisini ayakta tutmak zorunda olması sebebiyle rekabetçilik, hızlı hareket etmesi sebebiyle dikkatsizlik şeklinde yorumlanabilir.

KOÇ BURCU KADINI NASIL AŞIK EDİLİR?

Koç Burcu kadınını kendinize aşık etmek için boşa vakit kaybetmeyin. Sizi eş/sevgili olarak istediğinde ilk adımı kendi atacak cesarettedir. Özellikle karşısındaki erkek işi ağırdan alıyorsa…

KOÇ BURCU KADINI NASIL ANNE OLUR?

Koç Burcu Kadınları Anne olarak bebeğin temiz, sağlıklı, mutlu ve aslında sevilen bir bebek olmasını sağlayacaktır. Belki her ağladığında kucağına almayacak ya da telaş göstermeyecektir. Aslında çocukları için sinirli bir Dünya yaratabilirler. Bir Koç Burcu Annesinden fazla hoşgörülü, her şeyi alttan alan bir tavır beklemek yanlıştır. Kendi disiplini konusunda ısrarcı tavırlar sergileyecektir. Ancak Bir Koç Burcu Kadınının ‘çocuklarının bağımsız yetişkinler olması konusundaki gayreti’ ise takdire şayan bir durumdur.

KOÇ BURCU KADINI NASIL BİR ARKADAŞTIR?

Eğer kendinize enerji, adrenalin ve macera dolu bir arkadaş arıyorsanız Koç Burcu Kadını sizin için çok doğru bir tercih olacaktır. Sıcakkanlı ve cömert Koç Burcu kadınları arkadaşlıkta sizi maddi manevi destekleyen, zor zamanlarınızda yanınızda olan yardımsever yapısıyla arkadaşlığın hatta dostluğun hakkını vereceklerdir. Her ne kadar ara ara yaptıklarınıza fevri çıkışları olan bir yapıda olsa da, size sevgilinizden ayrıldığınızda size en dürüst ve içten konuşmaları açık açık anlatacak kişi Koç Burcu Kadınıdır.

KOÇ BURCU KADINI AİLE İÇİNDE NASILDIR?

Koç Burcu Kadınları aile fertlerine karşı korumacı ve duyarlı tavırlar sergilerler. Sevdiklerinin ihtiyaçlarına önem veren Koç Burcu Kadınları onların mutluluğu için çaba gösterir, beraber vakit geçirmekten keyif alırlar.

KOÇ BURCU KADINI HOBİLERİ NELERDİR?

Tipik Koç Burcu kadınları genel olarak spor yapmayı severler. Koşu, yoga, dans gibi sporlar, macera ve aksiyon sevdikleri için dağcılık, kampçılık ve rafting gibi sporlar onlar için uygundur. Kişisel gelişimine önem veren Koç Burcu Kadınları yeni beceriler geliştirmek ve kendilerine bir şeyler katmak konusunda iyidirler. Keşfetmeyi, yeni yerler görmeyi seven Koç Kadınları aynı zamanda gittikleri yerlerde fotoğraf çekmek, değişik aktivitelere katılmak konusunda da heyecan duyabilirler.

KOÇ BURCU KADINI HAYATTAN BEKLENTİSİ NEDİR?

Özgürlüklerine düşkün Koç Burcu Kadınları sıkıntıya gelemeyen, baskıdan hoşlanmayan yapıdadırlar. Kendi belirledikleri hedeflere ulaşma başarısı, şan, isimlerinden övgüyle bahsedilmesi, insanların onlara karşı dürüstlüğü, sevdiklerine yardım eli uzatmak ve bu konuda duydukları haz, arkadaşlarıyla keyifli vakit geçirmek hayattan beklentilerini karşılayacak durumladır.

Koç Burcu Kadını Kariyer Hayatı Nasıldır?  Hangi İş Alanlarında Başarılı Olur? Meslek?

Koç burcu kadınları Aslında kariyer kadınlarıdır. Borsa ya da komisyonculuk gibi erkeklerin daha çok tercih ettiği mesleklerde çalışabilirler. Hatta bir erkeğin yapabileceği hemen hemen her mesleği yapabilirler. Aynı zamanda kadınların tercih ettiği ve çalıştığı modellik, aktrislik gibi mesleklerde de başarılı olabilirler.

KOÇ BURCU KADINI PARA İLE OLAN İLİŞKİSİ NASILDIR?

Koç Burcu meslek yaşantısı başta olmak üzere para meraklısı değildir. Hem çevresine hem kendine karşı cömert olan Koç Burçları için önemli olan başarıdır. Para; Koç Burcu insanlarının genel olarak ikinci seçeneğidir. Mucizevi bir şekilde asla parasız kalmaz ama elindeki para da ona asla yetmez.

KOÇ BURCU KADINI EV YAŞAMINDA NASILDIR?

Ev Hayatı Koç Burcu Kadını enerjisine ve yaratıcılığına uygun bir ortam değildir. Bu nedenle ilgisi her zaman dışarıda belki de iş yerinde olacaktır. Ev işlerinde pratik ve yeteri kadar olacak, tüm işleri yapsa bile sevmeden yapacaktır.

KOÇ BURCU KADINI İÇİN HANGİ RENKLER UYGUNDUR?

Koç Burcu Kadını için Ateşin Kırmızısı çok uygun bir renktir.

KOÇ BURCU KADINI HANGİ DOĞAL TAŞLARI KULLANMALI?

Koç Burcu Kadını ‘Yakut, Ametist, Garnet, Kan taşı, Kuvars, kırmızı Mercan.’ Gibi doğal taşların enerjisiyle uyum içinde olacaktır.

KOÇ BURCU KADINI CİNSELLİKTE NASILDIR?

Ateş Elementinden olan Koç Burcu Kadınları tutkulu, arzulu ve heyecan vericidirler. Doğal enerjilerinde liderlik özelliklerini cinsel yaşamlarında da göstermek isterler. Yeni deneyimler, heyecan verici fanteziler monotonluktan uzak olmak gibi tercihleri olabilir. İletişim konularında doğru ve dürüst yaklaşımları cinsel yaşamlarında iyileştirici bir faktör olabilir.