Koç Burcu Kadınının Özellikleri

Koç Burcu Kadınının Özellikleri:

21 Mart-20 Nisan arasında doğduysanız o zaman lider bir koç burcusunuz! Zodyak'ın ilk burcu olarak bilinen koç burcu hem lider hem tutkulu hem de bir o kadar da inatçı yapısıyla bilinir. Sabırsızlıklarıyla bilinen koç burcunun olumlu, olumsuz özellikleri neler?  İşte tutkulu, enerjik bir koç burcunun özellikleri:

Doğum tarihi: 21 Mart-20 Nisan
Yönetici gezegen: Mars
Element: Ateş
Renk: Kırmızı
Uğurlu günü: Salı
Uğurlu taşı: Elmas, akuamarin, ametist, jasper, mercan taşı
Karşıt burç: Terazi
Vücutta temsil ettiği yer: Kafa bölgesi 
Enerji: Yang enerji
Şanslı sayı:9
En uyumlu burç: Terazi, Aslan

Koç burcu inatçı yapısıyla bilinir. Eğer bir şeyi kafalarına koydularsa kafalarına koyduklarını illa ki gerçekleştirmeleri gerekir. Bir cevap hayır ise bunu da kolay kolay kabul etmezler. Onu kendi istedikleri gibi yapmak için ellerinden geleni yaparlar. Doğası gereği savaşçı bir yeteneği vardır. Bu yüzden elde etmek istedikleri için savaşmayı her şekilde göze alırlar. Koç burcu kadının egosal dürtüleri oldukça fazladır. 'Ben' merkezci yapısıyla bilinir. Bitmek bilmeyen bir enerjileri vardır. Koç burçları rahat kıyafetler giyinmeyi sever. 

KOÇ BURCU KADININ OLUMLU ÖZELLİKLERİ

Koç kadınları çalışkandır. Kariyerleri söz konusu olduğunda kendini adamış, sorumlu ve ısrarcıdırlar. Koç kadınları hayatta iyi hiçbir şeyin kolay olmadığının farkındadır. Koç korkusuzdur. Şüphelerinin, hayallerinin peşinden gitmelerini engellemesine asla izin vermezler. Başarısızlık ve reddedilme ile karşı karşıya kalsalar da, her zaman kötü günlerin geçeceğini bilirler. Kolay kolay eskiye takılı kalmazlar her zaman ileriye dönük düşünürler. Koç burçları ayrıca oldukça enerjik yapıya sahiptirler. Çocuksu enerjileri sayesinde her ortamda dikkatleri üzerlerine toplamayı bilirler. Ayrıca lider yapıları sayesinde de cesaretlerini konuşturmayı da bilirler.

KOÇ BURCU KADINININ OLUMSUZ ÖZELLİKLERİ

Koç kadınları son derece dürtüseldir. Kararlarını düşünmek onlara göre değildir. Onlar sadece o an ne doğru geliyorsa onu yapıyorlar. Stratejik davranmayı beceremezler. Bu onların zor durumda kalmasına neden olabilir. Bazen, farkında olmadan diğer insanların duygularını incitebilirler. Koç burçları aslında sinirli olmasalar da öfke kontrolünde yetersiz olabilirler bu da ateş elementinden kaynaklanan ani parlamalara sebebiyet verebilir. Sabırsız olan koç burcu hızlı hareket etmeleri sayesinde de küçük kazalara meyilli olabilir. Çocuksu yapıları da olumsuz özelliklerinden biri olabilir çünkü bazen bu yapılarını bastırmaları gerekir ancak bir koç burcu kadını bunu başaramaz. En büyük törpülenmesi gereken konu ise bir koç burcu kadını için bencillikleridir. Kendi isteklerini gerçekleştirmeleri onlar için bir artı olsa da bu bazen bencillik dürtüsünü alevlendirebilir.

KOÇ BURCU KADINI NELERDEN HOŞLANIR 

Koç kadını gezmekten çok hoşlanır. Monotonluğa asla katlanamayan koç burcu senede en az 1 kere yolculuk yapması gerekir. Kendini tekrardan bulabilmek için yeni yerler yeni kültürler keşfetmesi için yeni insanlar tanıması için mutlaka gezmeli ve farklı yerler görmeli. Güzel şeylerden zevk alan koç burcu ayrıca alışveriş yapmayı da çok sever. Güzel şeyler her zaman ilgisini çekebilir. Eğlence hayatına da düşkünse o zaman dur durak bilmez işte!

KOÇ BURCU KADINI NELERDEN HOŞLANMAZ 

Koç burcu sabit kalmaktan hiç hoşlanmaz. Bir şeyin ona dayatılmasından emir verilmesinden nefret eden koç burcu kısıtlanmaya gelemez çünkü özgürlüğüne bağlıdır. Ayrıca bir koç burcunu zapt etmek zor olabilir bu yüzden onları her zaman serbest bırakın. Koç burcu aynı şeyleri yapmaktan da hoşlanmaz hep farklı fikirlerle farklı etkinliklerden hoşlanan koç burcunun maceraperestliğini ve enerjisini böyle dizginleyebilirsiniz.

DİLARA YILDIZHAN KOÇ BURCU KADINI ÖZELLİKLERİNİ ANLATIYOR: